Başlangıç > Genel > >Burhan Kayatürk

>Burhan Kayatürk

>

Burhan KAYATÜRK, TürkPakistan Dostluk Derneği Başkanı,Türkiye Mühendisler Birliği Onur Kurulu Başkan Yardımcısı ve Araştırmacı Girişimci İşadamları Derneği İstişare Kurulu Başkanı, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesi, Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara 23. donem Milletvekili ve Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara Siyaset Akademisi Başkanı.

23 Ağustos 1970’te Van‘da doğdu, Elektronik Mühendisi, Pakistan Lahore Teknik Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu. American International University’de işletme dalında yüksek lisans yaptı. İngilizce, Arapça dahil olmak üzere birçok dil biliyor Japonca, Hintçe ve Urduca’da bilen Burhan Kayatürk, evli ve 3 çocuk babasıdır.

karsiliksiz cek

Burhan KAYATÜRK, Van’lı bir Kürt, seçim Bölgesi Ankara, Ankara’ya göç etmiş Van’lıların sayısı yalnızca 10.000 kişi, fakat seçim bölgesinde 90.000 insandan oy aldı. Bu nedenle kendisini, Kürt kökenli bir Türk vatandaşı olarak tanımlıyor, çünkü ben seçmenlerimin büyük çoğunluğu “Türk’lerdir”.

Burhan Kayatürk, Ankara Atatürk Lisesi’nden mezun oldu, İstanbul Teknik Üniversitesi‘nden Pakistan eğitimi için burs aldı ve eğitimini Pakistan Lahore Teknik Üniversitesi elektronik ve elektrik mühendisliği alanında tamamladı, American International Üniversitesi’nde iş yönetimi üzerine master yaptı. O Pakistan ve Hindistan‘da 10 yıl boyunca istihdam sağladı.

Türkiye’ye döndükten sonra Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) içinde siyasete katıldı. Pakistan ve Hindistan ile ilgili bir çok dostluk örgütleri için faaliyet göstermektedir. Ayrıca Kimlik adı altında, büyük perakende mağazalar zinciri işletmektedir, tüketicilere yüksek kaliteli kumaş ürünleri pazarlamaktadır.

KAYATÜRK, aynı zamanda kâr amacı gütmeyen Türkiye-Pakistan Dostluk ve Kültür Vakfı başkanıdır. Türk halkının Pakistan’da yaşayan halkla dostluklarının, Cumhuriyet döneminden çok eskilere dayandığını ekleyerek Pakistan halkının Türkiye ve Türk halkı için son derece saygılı olduğunu ifade etmektedir, ancak, Pakistan’da iş yapan Türk şirketlerinin ödemelerini ülkedeki ekonomik koşulların kötüleşmesi nedeniyle toplamada sıkıntı yaşandığını, yükselen militan ayaklanmaya karşı mücadele eden Pakistan’ın ekonomi ve istikrar için, bu ülkeye altyapı, sağlık ve eğitim mali yardım yatırımlarının yapılabilmesi için Bağış komitelerinde yoğun faaliyet göstermektedir..

burhan-kayaturk

KAYATÜRK çocukları ile vakit geçirmeyi çok seviyor, Kayatürk, Kadriye ve evli ve üçüzleri var, çocukların bakımı nedeniyle sık sık uyandığını ifade eden Kayatürk, nerdeyse gece yarısı tüm vaktimiz, çocukların bakımıyla geçiyor diyor..

E-mail : bilgi@burhankayaturk.com
AK PARTİ ANKARA MİLLETVEKİLİ SAYIN BURHAN KAYATÜRK’E ÇEK MAĞDURLARINA VERDİKLERİ DESTEKLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

İlgili konular: Eşlerimize babalarımıza katil muamelesi yapılmasın

Reklamlar
Kategoriler:Genel Etiketler:
 1. 26/10/2009, 00:19

  >BAŞARILI BİR İŞADAMI EKONOMİYİ VE DÜNYA EKONOMİLERİNİ YAKINDAN TAKİP EDEN BİR VEKİLİMİZ BİZİMDE EKONOMİK KRİZİN ETKİLERİYLE ÇEKTİĞİMİZ SIKINTILARIMIZA YARDIMCI OLMAK İÇİN YANIMIZDA OLDUĞUNU BİLİYORUZ.ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ İLGİSİNDEN DOLAYI.

 2. 26/10/2009, 10:00

  >kısmi ödeme yapıp halen cezaevinde olanlar yada kısmi ödeme yapıp ceza alan ve yatıp çıkanlar ne olacak. Akdeniz

 3. 26/10/2009, 10:06

  >Çek’te hapse ‘ödenmeyen bölüm’ sınırı getiriliyor PaylaşHaberi Paylaş Benim Sayfam Delicious Facebook Google MySpace Twitter E-posta Meltem KARA 26 Ekim 2009 Haberler Anında Cebinizde Hürriyet Mobil Haberler Anında Bilgisayarınızda Haber Alarmı Haber Kaçırmaya Son Hürriyet Mind Sitene Haber Ekle Kazan Bumerang Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, çek yasasıyla ilgili, çekin bir kısmını ödemiş olanlar için adli para cezasının düşürülmesi yönünde uzlaşıldığını söyledi. Ergün, hükümetin herhangi bir vergi öngörmediğini de belirterek, Ekonomik büyüme vergi gelirlerini normal olarak artırdığı müddetçe vergi kaynağına ihtiyaç olmayacak” dedi.SANAYİ ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Adalet Alt Komisyonu’nda görüşülen çek yasasıyla ilgili, çekin bir kısmını ödemiş olanlar için adli para cezasının düşürülmesi yönünde uzlaşıldığını açıkladı. Çek yasasının kritik bir konu olduğunu ifade eden Bakan Ergün, “Eğer adli para cezaları ödenebilir miktarda olursa, o zaman ödeyenler hapis yatmamış olacak. Bu durum çeke olan güveni azaltabilir” dedi. Çekin çoğunluğunu ödeyenlerin bile hiç ödememiş gibi adli cezaya çarptırıldığını söyleyen Bakan Ergün şu açıklamaları yaptı: “Adli para cezası ödenemediği için de hapis cezasına dönüşüyor. Adalet Bakanlığı’ndan gelen tasarıda ve komisyondaki tasarıda çekin ödenen miktarı adli para cezasında çıkarılıyor ve adli para cezası ödenebilir duruma geliyor. Eğer adli para cezaları ödenebilir miktarda olursa, o zaman bunu ödeyenler hapis yatmamış olacaklar. Bu da çeke olan güveni azaltabilir.”Beklentiler büyükÇek yasasıyla ilgili bir çok talebin de bulunduğunu ifade eden Ergün, şunları söyledi:”Hiç adli para cezası olmasın fikrini öne sürenler de var. Bankalar da çekin daha çok güvenceye tabi tutulması talebini seslendiriyor. Bu da, bankaların çek verme sürecini zorlaştırabilir. Bu konuda bir takım taleplerle ekonomik etkiler analiz edilmeden karar verilemez. Gerek Hazine gerekse Merkez Bankası konunun ekonomik boyutlarını ele alan çalışmalar içinde. Ancak beklentiler çok büyük. Hiç hapis cezası olmasın beklentileri var.” hürriyet

 4. 26/10/2009, 10:30

  >haberi habertürkte okudum ve cevap yazdım sanırım yayınlarlar yaptıkları sol kulağı sağ elle tutmak gerek yok sol elinle tut ozaman göreyim senin adaletini uzaya mekikmi gönderiyosun çıkar affı bide özgürlükten bahsediyorsunuz

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: