Başlangıç > genel > Cezaevlerindeki doluluğa çözüm bulundu!

Cezaevlerindeki doluluğa çözüm bulundu!

Cezaevlerinde hükümlü ve tutuklu sayıları kapasitenin çok üzerine çıktı ve Adalet Bakanlığı yeni çözüm arayışına girdi. Cezaevlerinin kapasitesini arttırmak için kollar sıvandı ve iki formül üzerinde çalışma başlatıldı.

Cezaevlerinin toplam kapasitesi 104 bin 690, fakat cezaevlerinde 28 Eylül 2009 itibariyle toplam 114 bin 647 tutuklu ve hükümlü var..

236 ise cezaevinde kapasitenin çok üzerinde tutuklu ve hükümlü barındırılıyor.

CEZAEVLERİNE EK YENİ KAPASİTE
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, artan mahkum sayısının ihtiyacı karşılanması amacıyla hazırlanan ve 2009 ve 2014 yıllarını kapsayan cezaevi yatırım planlaması uyarınca 2014 yılı sonuna kadar cezaevlerinin 142 bin 99 kişilik kapasiteye ulaşmasının hedeflendiğini belirtti.

KAMU BİNALARI CEZAEVİ OLACAK
Adalet Bakanı Sadullah Ergin cezaevlerindeki doluluk sorununun aşılması için en kısa zamanda kullanılmaz durumdaki kamuya ait taşınmazların açık ceza infaz kurumuna dönüştürülmesi ve mevcut kapalı ceza infaz kurumlarının sahalarına ek bina yapılması çalışmalarına başlandığını belirtti
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, adalet sisteminde reform niteliğinde köklü değişiklikler yapıldığını, insan hak ve hürriyetlerine uygun, çağdaş ve modern düzenlemeler getirildiğini belirtti ve bu yönde yapılan çalışmalar sonucu Türk infaz kurumları, yönetim, eğitim, fiziksel yapı ve işleyiş olarak dünyanın pek çok ülkesinden ve Avrupa Birliği üyesi ülkelerin pek çoğunun infaz sistemlerinden daha iyi duruma getirilmiştir dedi. !!!

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: