Başlangıç > çek kanunu, çek yasası > >Anadol, çek mağdurlarını bir an evvel cezaevinden çıkarın

>Anadol, çek mağdurlarını bir an evvel cezaevinden çıkarın

>

TBMM Adalet Komisyonunun CHP’li üyeleriyle birlikte basın toplantısı düzenleyen Kemal Anadol, intihar eden, cezaevlerinde yatan, boşanan çek mağdurlarının bulunduğunu söyledi.

CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, Piyasayı ceza önlemleriyle düzenlemeye çalışmayın, çek mağdurlarını bir an evvel cezaevinden çıkarın, borçlarını ödesinler’ çağrısında bulundu.

AKP’nin, krize kadar ekonomiyi çok kötü idare ettiğini ileri süren Anadol, şunları kaydetti:

Türkiye’de Ekim 2009 itibariyle 1 milyon 662 bin 781 adet karşılıksız çek olduğunu belirterek, 2006’da ceza mahkemeleri tarafından verilen 1 milyon 572 bin 930  ceza kararının yüzde 7,22’sine denk gelen 113 bin 642’sinin karşılıksız çekle ilgili olduğunu söyledi.

İktidarları döneminde, sermayeye el değiştirme çabalarıyla uğraşmış, yeşil sermayeyi yaratma, kendi burjuvasını yaratma çabalarıyla uğraşmış, ülke ekonomisini Cumhuriyet tarihinde en fazla borçlanan bir dönem olarak kapatmıştır. Bu yanlış ekonomik politikadan en fazla zarar gören orta sınıf ticaret erbabı, serbest meslek erbabı, KOBİ’ler olmuştur. Karşılıksız çek olayında AKP iktidarı, cezai önlemlerle düzeni sağlamayı ummuş, fakat ekonomik kurallara ters olan bu davranış büyük patlamalara yol açmış, cezaevlerini karşılıksız çek mağdurlarıyla doldurmaktan başka işe yaramamıştır.”
Kemal Anadol, Adalet Alt Komisyonda çalışmaları tamamlanan çek yasasının, aradan 6 ay geçmesine rağmen kanunlaştırılamamasını eleştirdi.

Kemal Anadol

ESKİDEN BOYUNDURUKLA DOLAŞTIRILIRMIŞ.

Hükümetin, ”Ermeni açılımı”, ”Kürt açılımı” ve ”Kıbrıs açılımı” gibi konularla kamuoyunu meşgul ettiğini ileri süren Anadol, ”Sayın Başbakan, 7 Aralıkta Amerika’ya gidecek. Obama’ya yeni yıl hediyeleri verecek; bir paket Kürt açılımı, öbür paket Ermeni açılımı, diğer paket Kıbrıs açılımı… Ama o açılım paketlerini tedarik etmekle uğraşırken, cezaevlerini çek mağdurları doldurdu” diye konuştu.
Anayasanın 38. maddesinde, ‘Ceza sorumluluğu şahsidir. Hiç kimse yalnızca sözleşmeden doğan bir yükümlülüğü yerine getirememesinden dolayı özgürlüğünden alıkonulamaz denildiğine dikkati çeken Anadol, şöyle devam etti:
Eski antik uygarlıklarda tarih kitaplarında okuyoruz, borçlular, borcunu ödeyemeyince arabaya vurulan öküzler gibi boyundurukla dolaştırılırmış sokaklarda. Herkes onun borcunu ödeyemediğini… Böyle bir teşhir sonucunda, insan haklarına aykırı çok kötü bir muameleyle dolaştırılırmış. Bununla kalmazmış tabi… Ağır hapis cezalarına, işkenceye maruz kalırlarmış. Şimdi sene 2009. Eskiden boyundurukla dolaştırılırmış, şimdi çek mağdurlarını cezaevine atıyoruz.
İktidar partisi milletvekillerine hapishanedekilerin eşlerinden çocuklarından feryat dolu şikayetler gelmiyor mu? Hem liberal ekonomi diyeceksiniz, hem de liberal ekonomiyi ceza kanunlarıyla düzenlemeye kalkışacaksınız. AKP iktidarının tam arabesk görüntüsünü simgeleyen bir örnek.

BANKALARIN SORUMLULUĞU ARTIRILMALI”-
Anadol, Çek Kanununda değişiklik öngören tasarının yarın Komisyonda görüşüleceğini, daha sonra Genel Kurula getirileceğini anımsatarak, ‘9 Hazirandan bu tarafa Komisyonda çek yasasını uyutanlar, bir takım büyük sermaye örgütlerinin ve banka lobilerinin etkisiyle, onların isteği doğrultusunda çek yasası getirecekler bu Meclise. CHP, karşılıksız çek eylemi nedeniyle hiçbir Türkiye Cumhuriyeti yurttaşının ceza görmesine ve ceza evlerinde bu eylemin karşılığını çekmesine karşıdır.

AKP iktidarı, biran evvel bu sorunu çözmeli, güya takip ettiği liberal ekonomiyi, piyasa kurallarına uygulamalı. Birtakım ceza tedbirleriyle düzenleme yapmayı aklından çıkarmalıdır” diye konuştu.

Anadol, Yargıtay’ın Çek Kanunu Tasarısıyla ilgili Meclise gönderdiği görüş ve önerilere de dikkati çekti.
CHP’nin görüşünün de Yargıtay’ın görüşüyle aynı olduğunu kaydeden Anadol, şunları söyledi:
İktidara bir çağrıda bulunmak istiyoruz; piyasayı ceza önlemleriyle düzenlemekten vazgeçin. Yeni yıla ulaşmadan, cezaevlerindeki çek mağdurlarını bırakın aileleriyle birlikte olsunlar. Çeki, ticaret kanunundaki bir kurum olarak kabul edin. Çek bir ödeme vasıtasıdır, ceza kanununda yeri yoktur. Bir an evvel bankalar lobisinin ve büyük sermaye örgütlerinin etkisiyle yüce Meclisi meşgul etmeyin. Herkes çek mağdurlarının bir an önce cezaevlerinden çıkmasını bekliyor. Çünkü cezaevinde olan bir kişi borcunu ödeyemez. Siz borcunu ödeyemediği için adamı içeri atıyorsunuz, nasıl ödeyecek? İnsan para kazanamayınca, piyasada işlevini yerine getiremeyince nasıl borcunu ödeyecek? Akla, mantığa her şeye ters. Piyasada bir sürü büyük sermaye örgütü, KOBİ’ler, küçük esnaf batıyor, bankaların karı artıyor. Tek kar eden sektör bankalar. Çünkü bankaların kar etmesi için insafsız vahşi kapitalizmin uygulanması lazım, hukukun bir yana atılması lazım.

Piyasayı ceza önlemleriyle düzenlemeye kalkmayın, çek mağdurlarını bir an evvel cezaevinden çıkarın borçlarını ödesinler.

Yeni düzenlemede, çek ile ilgili bankaların sorumluluğu artırılmalıdır

Bankaların yaptıkları lobilere ilişkin bir soru üzerine de Anadol, ”Sorumlu Ali Babacan‘dır. Bana soracağınız soruları kendisine yöneltirseniz memnun olurum. Sayın Ali Babacan, yıllarca yenilenebilir enerji kaynaklarıyla ilgili tasarı veya tekliflerin Meclis gündemine gelmesine engel oldu. Petrol lobisiyle de arası çok iyi” diye konuştu.

 

Reklamlar
 1. 02/12/2009, 23:30

  >hasan barışçı kardeşim şu olay sonuçlansın bende mersindeyim.seni mutlaka göreceğim.acını paylaşıyorum.sabrın bol olsun kardeşim.

 2. 02/12/2009, 23:33

  >Allah rahmet etsin. Nur içinde yatsın.Başınız sağ olsun.

 3. 02/12/2009, 23:41

  >bu 2 yıl erteleme çıkarsa bu sitelerde 2 yıl kimseyi bulamayız, 2 yıl sonra yine toplanmaya çalışırız benim fikrim bu…

 4. 02/12/2009, 23:55

  >DEĞERLİ ARKADAŞLAR; OLMADI, BU GECE DERTLERİMLE, SİZLERİ ÜZMEM BANA YAKIŞMADI GALİBA, UMARIM VE DİLERİMKİ, MÜCADELE AZMİNİZİ KIRMAMIŞ OLURUM. ÇÜNKİ; BENİM MÜCADELE AZMİM, TÜM ÇEKMİŞ OLDUKLARIMA RAĞMEN, KIRILMIŞ DEĞİLDİR. MÜCADELEM; KENDİMDEN EVVEL, SİZ GENÇ KARDEŞLERİM İÇİNDİR. YORUMLARINIZ İÇİN; TEŞEKKÜR ETMEK ÇOK HAFİF KALIR, GALİBA; ELLERİNİZDEN ÖPSEM, SİZLERE SARILASAM, DAHA İYİ OLACAK. ELBET VE ELBETTEKİ; TÜM HÜZÜNLERİMİZE RAĞMEN, MÜCADELEYE DEVAM. DEVAM; ÇÜNKİ, ALLAH'A İNANIP, HAKLI OLDUĞUMUZUN BLİNCİNDEYİZ. HEPİNİZİ ÇOK SEVİYORUM, SAYGILARIMLA. HASAN(BARIŞÇI)_MERSİN.

 5. 03/12/2009, 00:10

  >53 de yazan arkadaşım aynen katılıyorum.İçerdekiler çıkınca her şey unutulacak,sanki her şey bitip,borçlar ödenecekmiş gibi zannediyorlar..Çocuklar babalarına kavuşacak,eşler kocalarına..amaaaaaa 2 yıl ssonra hiç kavuşamamak üzere ayrılacaklar,şartlar daha da kötüleşecek,kriz daha da artacak,geçinmek daha da zorlaşacak…..Çok kötü günler bizi bekliyor olacak….ONUN İÇİN BAĞIRIN BİRAZ ASLA KADERİNİZE RAZI OLMAYIN,MAİL FAX ÇEKİN TELEFON EDİN,RAHATSIZ EDİN….BİZLER SİZİN BU HAVUÇUNUZU İSTEMİYORUZ DİYECEKSİNİZ…BU YASAYI BİZİM İÇİN DEĞİL KENDİNİZ İÇİN,İNSANLARI KANDIRMAK İÇİN ÇIKARTIYORSUNUZ DİYECEKSİNİZ….SALDIRACAKSINIZ….HADİ ARKADAŞLAR…SON GECEDİR..ZOLA

 6. 03/12/2009, 00:25

  >BAZI ARKADAŞLAR,ERTELEME KONUSUNA SICAK BAKMIYORLAR.LAKİN ERTELEME OLURSA,HEM CEZAEVİNDEN ÇIKANLAR,HEM ARANMASI OLDUĞUNDAN MÜCADELEYE KATILAMAYANLAR,MÜCADELEYE KATILACAKTIR.BÖYLECE KORKUSUZCA DAHA KALABALIK,DAHA GÜR SES ÇIKARAN BİR TOPLULUK OLUŞTURULACAKTIR.EN BÜYÜK SORUN BİRARAYA GELİNDİĞİNDE YETERİNCE İNSAN OLMAMASI DEĞİLMİYDİ.BU ADIMI DEĞERLENDİRMEK,AZA KANAAT EDEREK,ÇOĞA ULAŞMAK İÇİN ÇALIŞMALARA HIZ VERMEK DAHA UYGUN OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUZ.@str@cube

 7. 03/12/2009, 00:29

  >BİZİ TEFECİLERE SATAN AKP(Arap Kürt Partisi)ye BİR DAHA OY VERİRSEM ELİM KIRILSIN

 8. 03/12/2009, 00:52

  >ARKADAŞLAR VEKİLLERİ ARAMIYORSANIZDA SMS ATIN !!!! SABAHA KADAR DEVAM !!!

 9. 03/12/2009, 01:00

  >arkadşlar herkese iyi geceler.artık yarın için dua etmek kaldı.kendi adıma elimden gelen herşeyi yaptım.yarın tv.lerin başından ayrılmayacağım herşey kendi şeçtiğimiz insanların iki dudağının arasından çıkcaklara kaldı..bartınlı

 10. 03/12/2009, 01:13

  >Hasan (barışcı) beye sabırlar diliyorum, eminimki bu gayretlerinizi görüyor ve sizi takdir ediyordur aynen bizlerin sizi takdir ettiği gibi. En çok gayreti siz gösterdiniz ve örnek oldunuz burdaki insanlara, teşekkür ederim.Yarın, sonuç istediğimiz gibi olmasa bile ki öyle görünüyor ; lütfen rehavete kapılmadan aynı tempoda çoğalarak mücadelemize devam edelim. En kötü erteleme olacağına göre aranma, saklanma korkusu olmadan çok daha rahat ortamda daha kalabalık ve güçlü olmalıyız. Haklı mücadelemizde sonuna kadar kopmadan, ayrışmadan, olması gereken olana kadar hep birlikte kalmamız çok çok çok önemli. Bunu unutmayalım.Yarın kader günümüz değil, mücadelemizin 2. safhası… Daha güçlenerek devam edeceğiz. Tüm emeği geçenlere teşekkürler…Cinocan

 11. 03/12/2009, 01:29

  >BEN ŞU COK İYİ ÖGREDİM BU ÜLKEDE TİCARET YAPMAYACAKSINADAMLAR DEVLETE KURŞUN SIKMIŞ ELLİNİ KOLUNU SALLAYAYA GELİYOR PİŞMANIM DİYOR SENİ AF ETTİN DİYOR YOLLUYORUZBİR ELLERİNE ÖPMEDİGİMİZ KALIYOR İŞİNİ BATIRAN ESNAF YAKA PACA CEZAEVİNE ATILIYOR BEN NE DİYEYİM BENİM AKLIM ERMEDİ BU YASALAR AYIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIP YAAAAAAAA AHMET KAHVECİOGLU ANTALYA 0544 937 3838

 12. 03/12/2009, 01:54

  >peki bu erteleme vs çıkarsa adli para cezasından arananlar ne olacak bilen varmı.Yakalanıp,gözaltına alınıp savcılıkta mı bırakılacaklar,aynı anda 500000 kişinin gbt den düşürülmesi mümkün değil.gecenin bi vaktinde olur olmaz bir yerde gözaltına alınıp,sabahı nezarette geçirip,sabah mı bırakılacağız.Bu nasıl olacak bir bilen varsa yazsın lütfen.

 13. 03/12/2009, 01:56

  >YARIN SABAH 9.30 DA BEST FM DE OLUCAĞIZ. HERKESİN SESİ OLUP HERŞEYİ DİLE GETİRECEĞİZ. LÜTFEN DİNLEYİN.www.bestfm.com.tr

 14. 03/12/2009, 01:57

  >HAVUÇ YASASINA HAYIR!!!!!!!!!!CEZALAR KALKANA KADAR MÜCADELEYE DEVAM!!!!!!!!!!!

 15. 03/12/2009, 02:00

  >HASAN BEY ALLAH NUR İÇİNDE YATIRSIN,TEKRAR BAŞINIZ SAĞOLSUN,DUALARIMIZ BU GECE RAHMETLİ EŞİNİZ İÇİNDE OLACAK.ZOLA

 16. 03/12/2009, 02:07

  >SEVGİLİ ARKADAŞLAR YARIN SABAH ERKEN KALKAN ARKADAŞLAR LÜTFEN ADALET KOMİSYONUNU FAXA BOĞSUNLAR. ADALET KOMİSYONU FAX: 0312 420 53 24AHMET İYİMAYA FAX: 0312 420 53 22

 17. 03/12/2009, 03:17

  >DEĞERLİ KARDEŞİM JENARDİ BAŞTA SEN OLMAK ÜZERE DİĞER KARDEŞLERİMEDE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.İNŞALLAH BÜTÜN EMEKLERİN KARŞILIĞINI RABBİM VERECEK ,HER ŞEY LEHİMİZE OLACAK .DOĞRU SARSILIR YIKILMAZ.RABBİM DOĞRUNUN YARDIMCISI. BEN BİR BAYANIM ARANIYORUM EŞİM İSE ÇEKTEN CEZAEVİNDE .İŞİMİZ EVİMİZ HER ŞEY GİTTİ.ÇOCUKLARIMIZ HER ŞEYİMİZ DARMADAĞIN OLDUK.HAK YERİNİ BULACAK .ÖZGÜRLÜKTEN SONRA YANINIZDAYIM….

 18. 03/12/2009, 03:45

  >YANLIŞ ANLAŞILMASIN ŞU AN YAPABİLECEĞİMİ YAPIYORUM ZATEN.ÖZGÜRLÜKTEN SONRA EYLEM KONUSUNDA YANINIZDAYIM DEMEK İSTEDİM .İNŞALLAH TAMAMEN KALDIRILIR EYLEME GEREK KALMAZ ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN.

 19. 03/12/2009, 10:52

  >ya bu spiker bizi suçlu çıkaracak az kaldı benim babam öderdi diyor ödeyebilsek bizde ödeyeceğiz zaten

 20. 03/12/2009, 14:01

  >DEGERLİ ARKADAŞLAR LÜTFEN HIZ KESMEDEN MAGDURİYETİMİZİ İFADE EDEN FAX LARI YOLLAYALIMMM…..AHMET İYİMAYA AK Parti Adalet Kom.Bşk.TBMM TEL. 0 312 4205323 -4205324 FAX.0 312 4205322 MEHMET GÜNAL MHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ TBMM TEL.0 312 4206266 -4206267 FAX.0 312 4206979 OKTAY VURAL MHP Grup Başkanvekili TBMM TEL.0 312 4205242 -4205243 FAX.0 312 4205248 MEHMET ALİ ŞAHİN AK Parti TBMM Başkanı TEL.0 312 4205150 (10) FAX.0 312 4205165 METİN ÇOBANOĞLU MHP KIRSEHİR MİLLETVEKİLİ TBMM TEL.0 312 4205976 -4205977 FAX.0 312 4206966 MEHMET ŞANDIR MHP Grup Başkanvekili TBMM TEL.0 312 4205239 -4205240 FAX.0 312 4205248 BEKİR BOZDAĞ AK Parti Grup Bşk. VEKİLİ TBMM TEL.0 312 4206504 -4206505 FAX.0 312 4206514 DENİZ BAYKAL CHP Genel Başkanı TBMM TEL.0 312 4205264 -4205265 FAX.0 312 4205282

 21. 03/12/2009, 14:01

  >DEGERLİ ARKADAŞLAR LÜTFEN HIZ KESMEDEN MAGDURİYETİMİZİ İFADE EDEN FAX LARI YOLLAYALIMMM…..AHMET İYİMAYA AK Parti Adalet Kom.Bşk.TBMM TEL. 0 312 4205323 -4205324 FAX.0 312 4205322 MEHMET GÜNAL MHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ TBMM TEL.0 312 4206266 -4206267 FAX.0 312 4206979 OKTAY VURAL MHP Grup Başkanvekili TBMM TEL.0 312 4205242 -4205243 FAX.0 312 4205248 MEHMET ALİ ŞAHİN AK Parti TBMM Başkanı TEL.0 312 4205150 (10) FAX.0 312 4205165 METİN ÇOBANOĞLU MHP KIRSEHİR MİLLETVEKİLİ TBMM TEL.0 312 4205976 -4205977 FAX.0 312 4206966 MEHMET ŞANDIR MHP Grup Başkanvekili TBMM TEL.0 312 4205239 -4205240 FAX.0 312 4205248 BEKİR BOZDAĞ AK Parti Grup Bşk. VEKİLİ TBMM TEL.0 312 4206504 -4206505 FAX.0 312 4206514 DENİZ BAYKAL CHP Genel Başkanı TBMM TEL.0 312 4205264 -4205265 FAX.0 312 4205282

 22. 03/12/2009, 15:14

  >gelişme yokmu arkadaşlar kimse birşey yazmıyor

 23. 15
  03/12/2009, 15:37

  >ARKADAŞLAR SESİMİZİ BİRAZ DAHA ÇIKARIRSAK Bİ ŞEYLER OLACAK GALİBA BURADA SİTE KURUCULARINA YÖNETİCİLERİNE BÜYÜK BİR İŞ DÜŞMEKTEDİR EYLEM YAPALIM BİRİLERİ ORGANİZE ETSİN DEFALARCA SÖYLEDİM GEREKİRSE ÜÇ BEŞ KURUŞ VERELİM GÜCÜMÜNÜZÜN YETTİĞİ KADAR REKLAM YAPALIM GAZETELERDE SESİMİZİ DUYURALIM DAHA FAZLA OCEON BLUE

 24. 03/12/2009, 16:35

  >e hadin gali afmı çıkacak yasamı yaw ne kadar oyaladınız sanırım meclis koltukları değişmeden yasa çıkmıyacak valla yoruldum hadin gali vekiller e hadin yaw biz vatandaş değilmiyiz of of

 25. 04/12/2009, 00:31

  >DEĞERLİ ARKADAŞLAR; HEPİNİZE HAYIRLI GECELER. ÖZELLİKLE BUGUN; DÜN GECEKİ ÖZEL DURUMUMDAN DOLAYI, BENİ BİZZAT ARAYARAK TESELLİ OLMAYA ÇALIŞAN, ANKARA'DAN HÜSEYİN İ…… ARKADAŞIMA VE AYNI ŞEKİLDE; SİTEMİZE AYRI AYRI, BENDEN DOLAYI YAZAN ARKADAŞLARIMA CANI YÜREKTEN TEŞEKKÜR EDİYORUM. O RUH HALİMLE; GECENİN 12'SİNE KADAR, BELİRLEN SAYIN MİLLETVEKİLLERİMİZİ ARADIM. KONUŞMA İÇERİKLERİNİ; SAYIN CÜNEYT HOCAM VE EMRE KARDEŞİME ANLATTIM. BUGÜN İSE; GÜN BOYU YALNIZCA, İLGİLİ YERLERE FAKSLARIMI GÖNDERİP, TELEFON GÖRÜŞMESİ YAPAMADIĞIMI BELİRTMEK İSTERİM. SİTEDEKİ; TÜM ARKADAŞLARIMIN, ZANNEDERİMKİ; BENİ TANIDIKLARI KADARIYLA, HİÇ BİR ZAMAN, YAPMADIĞIM BİR ŞEYİ YAPMIŞ GİBİ GÖSTERMEM. ANCAK; YARIN, ÇOK DAHA FAAL OLACAĞIMIN BİLİNMESİNİ İSTERİM. EVET DEĞERLİ ARKADAŞLARIM; YILMADAN VE USANMADAN, TBMM'NİN, MEDYANIN VE İLGİLİ YERLERİN GÜNDEMİNDE İKEN, ÇALIŞMALARIMIZI AZALTMADAN VE HATTA DAHADA ÇOĞALTARAK, ALLAH'IN İZNİYLE, EN HAYIRLI VE OLUMLU SONUÇLARI, ALACAĞIZ UMUDUNU HİÇMİ HİÇ YİTİRMEDİM. SİZLERDE YİTİRMEYİN ARKADAŞLAR, SİZLERDE. UMUDUMUZU YİTİRMİŞSEK; YAPACAK BAŞKACA FAZLA BİR ŞEYİMİZ KALMAMIŞ DEMEKTİR. BİZLERİ İYİ BİR ŞEKİLDE YÖNLENDİRİP, MOTİVE EDEN; LİDER ARKADAŞLARIMIZ SAYESİNDE, HİÇTE AZIMSANMIYACAK; ÇOK GÜZEL İŞLER YAPTIK VE HEP BİRLİKTE YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ. DÜŞÜNÜNKİ; 11 AY EVVEL, NEREDEYSE, VARLIĞIMIZDAN KİMSENİN HABERİ YOKTU. BUGÜN; ÖYLE VEYA BÖYLE, KİMSE BİZİ ES GEÇEBİLİYORMU? GEÇEMEZ. ÇÜNKİ; BİZLER HEPİMİZ, HAKLI BİR DAVAYA SAHİP, BİLİNÇLİ BİR TOPLUMUZ. BELKİ EKSİĞİMİZLE BİRLİKTE; AYNI ZAMANDA ÖRGÜTLÜYÜZ. YAZIMIMI BU GECE YİNE UZATTIM AMA, BU UZAYIŞ; HEPİMİZİN İYİLİĞİ BAKIMINDANDIR. TÜM KATILIMCI ARKADAŞLARIMA; SEVGİ, SAYGI VE HÜRMETLERİMLE. Hasan(Barışçı)-Mersin

 26. 04/12/2009, 00:44

  >DEĞERLİ ARKADAŞLAR; TEKRAR YAZMAK DURUMUNDAYIM. ÖZELLİKLE SON GELEN MAİL DOĞRULTUSUNDA, GEREKLİ TELEFON ARAMALARINI VE FAKS HUSUSUNDAKİ ÇALIŞMALARI, MUTLAK VE MUTLAK HER BİRİMİZ YERİNE GETİRMELİYİZ. BEN ŞAHSEN YARIN; HİÇ AMA HİÇ ATLAMADAN, VERİLEN TÜM SAYIN MİLLETVEKİLİ TELEFONLARINI ARAYIP, GÖRÜŞEBİLDİKLERİMLE GÖRÜŞECEĞİM VE AYRICA; İKİ AYRI METİN ŞEKLİNDE VEYA ÜÇ METİN ŞEKLİNDEKİ, YAZIMLARIMIN TÜMÜNÜ İLGİLİ NUMARALARA FAKSLAYACAĞIM. BİLGİLERİNİZE. TEKRAR SAYGILARIMLA. Hasan(Barışçı)-Mersin

 27. 04/12/2009, 01:47

  >Sayın; Başbakanım, Bakanlarım ve Milletvekillerim. Günlerdir; sizleri, fakslarımızla; mesajlarımızla, mektuplarımızla ve telefonlarla rahatsız ettiğimizi bilmekteyiz. Ancak; bizler büyük çoğunluk olarak esnaf olan, ticaretle uğraşan, Devletimize vergi veren, yanlarında ki kişilere işveren durumunda iken; muhtelif sebeplerden, bugün cezaevine girmiş veya girme aşamasında olan insanlar konumuna düşmüşüz. Elbette ki; geçmişte ticari hatalarımız olmuştur. Ancak; çok büyük bir çoğunluğumuz borçlarımızı ödemek için uğraşırken, zamanla yaşanan ekonomik krizlerinde etkisiyle; bugün suçlu duruma düşmüş insanlar konumundayız. Sayın Başbakanımız; bir söyleminde, ‘’hiçbir güç TBMM’sinin üzerinde değildir’’ demiştir. Hal böyle iken; çek cezaları bakımından, 31.12.2008 tarihinden sonra; bilinen yasal boşluk ortada iken, bugün itibariyle; 11 aydır, halen cezaevinde binlerce arkadaşımız mahkûm durumundadır. Özellikle; yeni girdiğimiz bu, aralık ayı günlerinde, birçok arkadaşımızın; Sayın Milletvekillerimizle ve Bakanlarımızla görüşmeleri doğrultusunda, tahliye umudu doğmuşken, hepimiz hüsrana uğramış durumdayız. Birçoğumuzun; öyle hazinli hayat hikâyeleri vardır ki, her okuyanı ağlatacak durumdadır. ÇEK CEZALARINDA; BANKALARA 475 T.L. CEZA VERİLİRKEN, BİZLERE; ÇEK BEDELİ KADAR ADLİ PARA CEZASI VE CEZA ÖDENMEDİĞİNDE, HAPİS CEZASI VERİLMESİ, UYGUN VE DOĞRUMUDUR? Artık; bizlerde, hüzünlüde olsa bir bayram sevinci yaşar isek, bu sevinç bizlere çok mudur? Elbette ki; kast ve dolandırmak amacı ile hareket etmiş olanların cezası verilmelidir. Ancak; ticaretle yıllarca uğra şıpta, ödemelerini düzgün olarak yapmaya çalışırken, ekonomik krizlerin etkisiyle ve piyasalardaki dalgalanmalarla, bizim durumumuza gelmiş olanlara; T.B.M.M.’de bulunan Sayın Milletvekillerimiz bir çare bulmalıdır diye düşünmekteyim. Ayrıca; son zamanlarda, iki yıl ertelemeden bahsedildiği malumunuzdur. Her şeyini fazlasıyla kaybedip; cezaevinden yeni çıkmış bir insanın, iş bulamaması kuvvetle muhtemel bir insanın 50.000-150.000.T.L. gibi veya daha fazlasını iki yılda ödemesi mümkün ve imkanlımıdır ? Ve ayrıca neden; çek cezasından dolayı mahkum olan sayısı 60.000 kişi civarında iken, bu sayı 2100 gibi gösterilmek istenmektedir. Neden; ama neden, niçin? Sayın; Başbakanım, Bakanlarım ve Milletvekillerim. Allah’ın izni ve sizlerin katkılarıyla, umuyor ve diliyorum ki; artık şu son günlerde, arkadaşlarımız özgürlüklerine kavuşup, sevdiklerine sarılabilsinler. Sayın; Başbakanımıza, Bakanlarımıza ve Milletvekillerimize, Siz; sayın yetkililerimize enderin saygılarımla. 04.12.2009 Hasan ……..-Mersin

 28. 04/12/2009, 01:55

  >DEĞERLİ ARKADAŞLAR;YUKARIDA GÖRDÜĞÜNÜZ, SON ŞEKLİNİ VERDİĞİM YENİ YAZI METNİMİ, BİRAZ EVVEL; CHP, MHP, AKP'NİN SAYIN MİLLETVEKİLLRİNE, (ÖNDE GELEN İSİMLER) MUHTELİF ODA BİRLİKLERİNE MAİL OLARAK GÖNDERDİM 48 ADET OLARAK. YARIN BU YENİ METNİ VE ESKİ İKİ METNİMİ; ELBETTEKİ GELEN SON MAİL DOĞRULTUSUNDA, FAKS OLARAK GÖNDERCEĞİM VE ELBETTEKİ, TELEFON ARAMALARIM MUTLAK VE MUTLAK OLACAKTIR. HALEN BENİM GİBİ YATAMAMIŞ ARKADAŞLARIMA İYİ GECELER VE YATMIŞ OLAN ARKADAŞLARIMA HAYIRLI RÜYALAR DİLİYORUM. SAYGILARIMLA. Hasan(Barışçı)-Mersin

 29. 05/12/2009, 13:11

  >GELDE ANADOLU TAKDİR EDME BİZİM DİLE GETİREMEDİĞİMİZİ ÇOK SESLİLİKLE DİLE GETİRDİ UMARAIM DAA FAZLASINI YAACAKTIR TEŞEKKÜRLER CHP

 30. 17/12/2009, 19:17

  >her ay 25 milyar çek ödedim 7 yıl boyunca ve bir kriz oldu 20 milyar çekimi ödeyemedim ben sahtekarmıyım şimdi…..allah aşkına dediğim alacaklı hayır diyor….diyorumki kardeşim 6 ay müsede ödeyeyim nuh diyor başka bişey demiyor..bu bağlamda düşündüğünüzde bu bir fırsattır kaçmaktan bıktım..

 31. 31/12/2009, 12:00

  >selamun aleykum arkadaşlar bu yazılar aralık 2-3-5- arası yeni yazılar nerde birşeyler yapalım ölüm oruçlarına başlayalım toplu avrupa insan haklarına şikayet edelim hadi ama birşeyler yapmalıyız allah aşkına

Comment pages
 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: