Bu hakaretlere bu aşağılamalara sessiz kalamayız

>

Son zamanlarda nerdeyse tüm medyada “Karşılıksız çek nedeniyle geciken adalet vatandaşı isyan ettiriyor” “Yargıtay’da geciken adalet işadamını iflas ettirdi ” “Yargı işlemeyince karşılıksız çek mafyası türüyor” gibi tek tip haberlerli bolca görüyor ve okuyoruz.

Sanki karşılıksız çek davalarında İ.İ.K. yokmuş, tek tahsilat merciinin A.C.M. ler S.C.M. ler miş gibi bir ön yargı oluşturulmaya çalışılıyor. Türkiyede tek ödeme evrağı çeklermidir? senetler ne oluyor? o nasıl tahsil ediliyor? Ceza davası açılmayacağına göre tahsilatı unut gitsin mi? Aslında bu haberler, toplumda borç hapsi uygulamasından kaynaklı tepkilere yapılan karşı atak girişimleridir..

Çek Tahsilat mercii Asliye Ceza Mahkemeleri ve Sulh Ceza Mahkemelerimidir?
İcra Mahkemeleri ve icra Dairelerimidir?
Bu ayrıntıya hiç bir medya yer vermemekte ve tahsilatların ceza mahkemelerince yapıldığını yazıp çizmektedirler.
Medyada bu haberlerin yapılmasında ön ayak olan menfaat gurupları
“Eğer çeklerde bir an önce hapis kararı çıkartılmaz ve dava sonuçlanmazsa kişi borcunu ödemez, kişi borcunu ancak cezaevi yolu görününce öder” mesajını türk toplumuna medya yoluyla aşılamaya çalışıyorlar,

Medya aslında bu haberlerle, toplumuna bu mesajı verirken, bir yandan da  alanen Türk toplumunu aşağılıyor , Türk toplumunu top yekün dolandırıcı ve üç kağıtçı ilan ediyor.
Bu halkımıza yapılan açıkca bir hakarettir.

Bu hakaretlerin örnekleride çoktur, sermayenin en tepe noktasında olan,
Bankalar birliği başkanı Ersin Özince‘nin; Kredi kartında faizler neden yüksek sorusuna cevaben, Faizleri yüksek tutmazsak kimse kredi kartı borcunu ödemez cevabı.

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu bir konuşmasında ise “Çekte hapis cezası olmazsa bende dahil borcumu ödemem” söylemi.
Kişi kendini nasıl biliyorsa herkesi de öyle sanır, karşısındakini, toplumu üçkağıtçı ve dolandırıcı da görmesi kaçınılmaz..
Ve bu yapıdaki kişiler Bankalar Birliği ve TOBB’nin başındaysa, çıktığımız yolda özgürlük mücadelemizde kimlere karşı bu çetin mücadeleyi verdiğimiz de çok açıktır.

Bizlere ve dolaylı olarak Türk halkına hakaret eden bu kişilere, bu menfaat guruplarına karşı mücadelemizi inancımızı kaybetmeden sonuna kadar sürdürmek zorundayız.
Bu hakaretlere bu aşağılamalara sessiz kalmamalıyız, kalamayız.
Sesimizi yükseltmeliyiz
Bizlere yapılan bu hakaretlerin hesabını vekillerden, bakanlardan bir an önce sormalıyız.
Telefonlara sarılın ve bu hakaretlerin hesabını vekillerden sorun.
Bakınız, örtülü aflarla bir çok katil, tecavüzcü vs cezaevlerinden tahliye oluyor.
Eğer bunun hesabını bugün vekillerden sormaz isek

Yakın bir zamanda cezaevlerinde sadece karşılıksız “çek mağduru” nun olması kimseyi şaşırtmasın.

Reklamlar
 1. 04/01/2011, 03:33

  >35 Yıllık Sanayiciyim.yanımda çalışan 150 kişi vardı yaptığım üretimin tamamını avrupaya ihraç ediyordum.2008 de avrupadaki kriz beni o kadar çok etkiledi ki çeklerimi ödeyemez duruma düştüm.hacizler başladı.avukatlara 3-5 bin vererek mal kaldırtmadım ama onuda karşılayamaz duruma geldim üretim yavaşladı cirom düştü.2009 yılında İFLAS ERTELEME aldım alacaklarımla protokol imzaladım.buna rağmen 60 tane çekime ceza davası açtılar.polis jandarma adliye derken işimi bırakıp bunlarla uğraştım.takip edemediğim kesinleşmiş cezalarım çıktı ve işimle ilgilenemiyorum.10 kişi çalışıyor ne yaptıklarını da bilmiyorum çünkü fabrikaya gidemiyorum.yaptığım üretimde markayım.türkiyede bir Avrupada iki rakibim var.böyle bir tesisi bu hale getirenleri ALLAH a havale ediyorum.sizlerle birlikteyim sonuna kadar SOYLU09

 2. 04/01/2011, 03:34

  >Suçlu değil borçluyuz…..bizler çek mağdurlarıyız,cinayet suçlusunun yeni yasayla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı bu günlerde bizler SADECE BORÇLU OLDUĞUMUZ İÇİN cezaevlerine yollanıyoruz,kredi mağdurlarının sıkıntısı için uğraştınız.bizimle de ilgilenilsin istiyoruz. ama lobiler buna izin vermiyor sanırım ki biz kendimizi ifade etme şansını hala bulamadık,aileler dağılmış insanlar borcu yüzünden kaçak durumda ve cinayet,gasp değil sadece borcunu ödeyemediği için,bu konuda mağdur 2 milyon insandan bahsediyrum,Sayın başbakanım, mensupları şu iyi bilin , bir an mahkemelerin ,yargıtayın çok ivedilikle çalıştığını ve tıkır tıkır karar aldığını düşünün..Mahkemelerin vereceği karardan iki sonuç çıkacak……..1-ÇEK BEDELİ KADAR ADLİ PARA CEZASI İLE CEZALANDIRILAN MAĞDUR YA BU PARAYI DEVLETE ÖDEYECEK(ÖDEDİĞİ PARA DEVLETE GİDECEK YANİ DEVLET BİR NEVİ TEFECİLİK YAPMIŞ OLACAK)2-yada mağdur bu parayı bulamazsa cezaevine gidecek hemde 3-5 yılŞu an uygulanan yasa kötü niyetli insanlara fırsat veriyor.Eşim 1,5 ay önce karşılıksız çekten dolayı cezaevine girdi.Alacaklıyla anlaşma yaptık 27.000 TL olan çek tutarı için 30.000 TL Ödedik.Alacaklı kişi ve avukatı icrada tutarın iki misli olduğunu görünce şikâyetlerini almaktan vazgeçtileralacaklılar eşimi içeride tutarak daha fazla para koparmaya çalışıyorlar.Zaten borç harç bulduğumuz parayı da bu tefeci ve avukatına kaptırdık.Sonuçta eşimin cezaevinde olmasını fırsat bilen kötü niyetli insanlar önce anlaşma yapıp sonra vazgeçmiş,alacakları paranın tutarını yükseltmeye çalışmışlardır.Karşı tarafın avukatı, eşimin avukatı ve kardeşinin önünde sözlü olarakaldığı muafakatnameyi kullanmadı ve şikâyeti geri almadı.Bu yasayla eşim sağlığını, iş gücünü kaybediyor.Ayrıca eşimin cezaevinde olması diğer aile fertlerinin de zor durumda kalmasına sebep veriyorLütfen ARTIK BU YASAYA BİR EL ATIN.Artık devlet ve adalet kavramına inancım kalmadıBU DEVLET KARŞISINDA YÜZ KIZARTICI SUÇ İŞLEMEK LAZIM Kİ BİR GECEDEHERKES BERAAT ETSİN AMA BİZ NAMUSUMUZLA ÇALIŞALIM VERGİ VERELİM ADAMÇALIŞTIRALIM SONUÇTA KATİLDEN TECAVÜZCÜDEN HIRSIZDAN DAHA AĞIR CEZA ALALIM.YAZIKLAR OLSUN NEREDE HAK HUKUK ADALET AKŞAM NASIL UYUYOR İNSANLAR ANLAMIYORUM.1-bU KANUNLA DEVLET ALACAKLININ PARASINI ALABİLMESİ İÇİN KENDİSİ PAYINI ALMAYA MIÇALIŞIYOR.2-YANİ KİBARCA BUNUN ADI TEFECİLİK DEĞİL Mİ?3-DEVLET TAHSİLAT YAPABİLMEK İÇİN KENDİNE FİYAT BİÇMİŞ OLMUYOR MU?4-BU YASA SİZLERE YASAL GELİYOR MU?5- BU DURUMDA MAĞDUR OLAN EN AZ İKİ MİLYON İNSAN VE AİLELERİ NE OLACAK6-ASIL MERAK ETTİĞİM ŞEY AYLARCA CEZA EVLERİNE TIKTIĞINIZ İNSANLAR İŞ GÜÇLERİNİ, SAĞLIKLARINI, AİLELERİNİ, İTİBARLARINI KAYBEDİYORLAR BU İNSANLARDAN NASIL OLURDA BORÇLARINI ÖDEMELERİNİ HATTA ESKİSİ GİBİ SAĞLIKLI BİREYLER OLMASINI BEKLİYORSUNUZ?İYİ ÇALIŞMALARbende bunu gönderdim. her yeri mail trafiğine tutuyorum.hadi arkadaşlar devam durmak yoknilişko

 3. 04/01/2011, 03:35

  >SOYLUO9 KARDEŞİM .HEPİMİZİN DERDİ İNAN AYNIDÜŞTE GÖR DERLER YA İŞTE BU KARDEŞİM DÜŞTÜK İŞTE.MALIMIZI HEZAT MEZAT İCRA ETTİLER TURUMUZ DEVAM ETSE BIRAKSALAR NEFES ALDIRSALAR VALLAHİ ÖDENECK.AMA ELİMİZİ KOLUMUZU BAGLIYORLAR HER BANKADA BLOKE VAR GELDE TURUNU ÇEVİR VE KAZANAMADIGIN PARAYI ÖDEME.BENİM İŞYERİM DE AYNISI OLDU KARDEŞİM GİDEMEDİMPERSONEL ÇALA ÇALA BİTİRDİ BİTTİĞİNİ ANLADIKLARINDA DA TEKER TEKER KAÇIŞTILAR ŞİKAYETTE EDEMİYORUM DAVALARIMDAN DOLAYI BU DURUMUMUZDAN BİLE YARARLANMAK İÇİN BEKLEŞEN BİR SÜRÜ AKBABA VAR .AMA ŞUNA İNAN BİZİM ÖLÜMÜZ BİLE ÇAKAL SÜRÜSÜNÜN DİRİSİNDEN DAHA DEGERLİ ONURUMUZ VAR KARDEŞİM.BIRAKIP KAÇMADIK MÜCADELEMİZDEN KORKUYORLAR VALLAUST 35.

 4. 04/01/2011, 03:38

  >SAYIN YETKİLİSESİMİ DUYAN VARMIIII,BU MESAJI OKURKEN İNAN AÇ OLDUGUMU SÖYLESEM İNANMAZSINBİZ ESNAFLIK YAPTIK VE YANLIŞ YÖNETİM SONUCU BU HALDEYİZ,ÇIKARTILAN 711 YASASI ve AKABİLİNDE DOMİNO TAŞI GİBİ YIKILANÖDEME TURUMUZUN DENGESİZLEŞMESİ İCRA KISKACI DERKEN,BU GÜNLERE GELİNDİ. 30 KİŞİYE EKMEK VERİRKEN ŞİMDİ EKMEGE MUHTAÇ KALDIM.BİZLER YÖNETİCİ OLARAK İŞLETMECİ RUHLU İNSANLARIZ EKONOMİYE ,MALİYEYESSK, VE BİRSÜRÜ SAYAMADIGIM SEKTRÖRE CAN SUYU OLUYORKEN DÜŞTÜĞÜMÜZ DURUM VAHİMDİR.ÖLÜM ÇÖZÜM DEYİL..BORCUMUN TAKİPCİSİ OLMASAYDIM ÇEKLERİM YAZILDIGINDA TİCARETİ TER ETSEYDİM İNANIN2 TİRİLYON KARDAYDIM AMA ŞİMDİ HER ARACIMIN ÜZERİNDE MALİYE SSK OLMAK ÜZERE 30 AR TANEİCRA VAR İSTERSENİZ BELGESİNİ GÖNDEREBİLİRİM.YAZILAN ÇEKLERİM , BRANŞIM OLMAYAN TOPTANCI ESNAFA VERİLDİYSE BENİ İDAM ETSİNLER DERİMYİNE YAZILAN ÇEKLERİM, GEÇMİŞİMDE AYNI ESNAFA AYNI MEBLAGDA 10 LARCA YÜZLERCE ÇEK YAZMIŞ VE ÖDEMİŞİM.DİYORUMKİ MÜSADE ETSİNLERDE KALAN BAKİYELERİMİDE SIFIRLAMAK İCRAYA DÜŞMÜ DOSYALARIMI ÖDEYEBİLMEK İÇİN ÜZERİMİZDEKİÇEZA EVİ BASKISINI KALDIRSINLAR DİYORUMSAYIN YETKİLİ BİZLER AF İSTEMİYORUZSADECE ESNAFLIGI MIZI GERİ KAZANMAK VE BORÇLARIMIZI BİR ŞEKİLDE ÖDEMEK İSTİYORUZBİZLERİN BORCU ÇALIŞMAKLA ,, ASKERİ ÜCRETLE ÖDENECEK GİBİ DEYİL MEBLAGLAR BÜYÜKSESİMİZİ DUYURMAMIZDA YARDIMLARINIZI ESİRGEMEZSENİZ BİNLERCE TEŞEKKÜR EDERİMBORCUNA SAĞDIKÇEK MAĞDURU ESKİ ONURLU BİR ESNAF ve ŞİMDİ BİR DİLİM EKMEGE MUHTAÇ VATANDAŞUST 35

 5. 04/01/2011, 03:56

  >SN. CÜNEYT KARDEŞİM.YİNE KISA VE ÖZ YAZINLA ÇOK ŞEYİ ANLATMIŞSIN.TEŞEKKÜRLER.ARKADAŞLAR!İNANIN BİZİM BİZDEN BAŞKA DOSTUMUZ YOK.BİZİ TEMSİL EDEN ODALARIMIZ. ZATEN ALEYHİMEZE ÇALIŞIYOR. ŞU SEÇTİĞİMİZ VEKİLLERE BAKIN HERKES SESSİZ OTURUYOR.KİMSENİN UMURUNDA DEĞİLİZ SANKİ.ÇILDIRMAMAK ELDE DEĞİL ARKADAŞLAR. AMA BU BIKMAK ANLAMINI SAKIN TAŞIMASIN.YILLARDIR YALVARIRCASINA MÜCADELE EDİYORUZ. ARTIK YETER HAYKIRMAK GEREKİYOR.BURDA YALVARAN ARKADAŞLARIMI GÖRÜYORUM. VE BU ZULMÜ YAŞATAN VE BİZİ YÖNETEN VEKİLLERİMİZE SORUYORUM.BU İNSANLARI YALVARTMAYA HAKKINIZ YOK.İNANIN Kİ SİZİ BU MEVKİDE TUTAN BİZLERİZ. YETER ARTIK,ARTIK YETER SESİMİZİ DUYUN.TEMSİL ETTİĞİNİZ İNSANLARIN HERBİRİ SİZİ BU MEVKİYE TAŞIDI. ACABA BU İNSANLAR İÇİN HANGİ ÇABA İÇERİSİNDESİNİZ. BİZİ NEDEN TEMSİL ETMİYORSUNUZ. HANGİ SERMAYE PEŞİNDESİNİZ. AYHAN.

 6. 04/01/2011, 07:44

  >SABAH OLDU ARTIK,ÇALIŞMALARIMA BİRKAÇ SAAT ARA VERİYORUM…SİZLERE GÜNAYDIN.BEN YATIYORUM.SONRA YİNE SİTEDEYİM…DOKTOR…..

 7. 04/01/2011, 07:48

  >YILLARCA TİCARET YAPIP,MUHTASAR,SSK,BAĞKUR,GELİR VE KATMA DEĞER VERGİSİ VERİYORSUN,İSTİHDAM YARATIYORSUN,BURS VERİYORSUN,HAYIR İŞLERİ YAPIYORSUN,ÖDÜLLERE LAYIK GÖRÜLÜP PLAKETLER ALIYORSUN,KOÇAN KOÇAN ÇEKLER ÖDÜYORSUN TAMAM.İŞLERİN TERS GİTMEYE BAŞLIYOR,ÇEKLERİNİ ÖDEMEK İÇİN EVİNDEKİ EŞYALARINA KADAR BUGÜNE DEK NE KAZANDIYSAN ÖZ SERMAYENLE BİRLİKTE HERŞEYİNİ SATIYORSUN VEYA HACZEDİLİYOR,O DA TAMAM.BİR YAPRAK ÇEKİNİ ÖDEYEMİYORSUN(”ÖDEMİYORSUN DEMİYORUM”),HAYDİ CEZAEVİ…HAYATINIZ ALTÜST OLUYOR.GEÇİM SIKINTISI BAŞLADIĞI GİBİ,ÖZGÜRLÜK,SOSYAL YAŞANTI,EVDE HUZUR V.S.HİÇBİR ŞEY KALMIYOR….TORBA YASADAN VERGİ…,SSK…,BAĞKUR…,KREDİ KARTI…,SİCİL AFFI ÇIKSA NE OLACAK…? ZATEN BURALARA BORÇLU OLANLARIN ÇOĞU KİŞİ AYNI ZAMANDA ÇEK MAĞDURU.ÇEKİNİ ÖDEYEMEYEN BU BORÇLARI ÖDEYEBİLECEK Mİ SANKİ…?ÇEK MAĞDURLARINDAN BAŞKA TORBA KANUNUNA GİRMEYEN KALMADI.KEÇİLER BİLE TORBA KANUNUNA GİRDİ.BUNDAN SONRA KEÇİLER DE ORMANDA RAHATÇA DOLAŞABİLECEK.ÇEK MAĞDURLARI DA YAKALANMAMAK İÇİN ORADAN ORAYA KAÇADURSUN…BİR KEDİ BİLE BİR YERDE SIKIŞIP KALSA,KURTARMAK İÇİN,BÜTÜN HAYVANSEVER DERNEKLERİ VE TELEVİZYON KANALLARI SEFERBER OLUYOR.HÜKÜMET NESLİ TÜKENEN HAYVANLARI BİLE KORUMA ALTINA ALIYOR.YANLIŞ ANLAŞILMASIN AMA,ANAYASAYA AYKIRI OLAN,ALACAKLIYA DA HİÇBİR GETİRİSİ OLMADAN TAMAMEN DEVLETE YARAYAN ADLİ PARA CESASIYLA,BU ÇEK KANUNU OLDUĞU SÜRECE DE,İŞ YAPAN TÜCCAR KALMAYACAK.HEPİMİZİN NESLİ TÜKENİYOR…BANKALAR KREDİ VERECEK KİŞİ BULAMAMAYA BAŞLADI BİLE…SAYGILARIMLA…DOKTOR…..

 8. 04/01/2011, 07:51

  >YILLARCA TİCARET YAPIP,MUHTASAR,SSK,BAĞKUR,GELİR VE KATMA DEĞER VERGİSİ VERİYORSUN,İSTİHDAM YARATIYORSUN,BURS VERİYORSUN,HAYIR İŞLERİ YAPIYORSUN,ÖDÜLLERE LAYIK GÖRÜLÜP PLAKETLER ALIYORSUN,KOÇAN KOÇAN ÇEKLER ÖDÜYORSUN TAMAM.İŞLERİN TERS GİTMEYE BAŞLIYOR,ÇEKLERİNİ ÖDEMEK İÇİN EVİNDEKİ EŞYALARINA KADAR BUGÜNE DEK NE KAZANDIYSAN ÖZ SERMAYENLE BİRLİKTE HERŞEYİNİ SATIYORSUN VEYA HACZEDİLİYOR,O DA TAMAM.BİR YAPRAK ÇEKİNİ ÖDEYEMİYORSUN(”ÖDEMİYORSUN DEMİYORUM”),HAYDİ CEZAEVİ…HAYATINIZ ALTÜST OLUYOR.GEÇİM SIKINTISI BAŞLADIĞI GİBİ,ÖZGÜRLÜK,SOSYAL YAŞANTI,EVDE HUZUR V.S.HİÇBİR ŞEY KALMIYOR….TORBA YASADAN VERGİ…,SSK…,BAĞKUR…,KREDİ KARTI…,SİCİL AFFI ÇIKSA NE OLACAK…? ZATEN BURALARA BORÇLU OLANLARIN ÇOĞU KİŞİ AYNI ZAMANDA ÇEK MAĞDURU.ÇEKİNİ ÖDEYEMEYEN BU BORÇLARI ÖDEYEBİLECEK Mİ SANKİ…?ÇEK MAĞDURLARINDAN BAŞKA TORBA KANUNUNA GİRMEYEN KALMADI.KEÇİLER BİLE TORBA KANUNUNA GİRDİ.BUNDAN SONRA KEÇİLER DE ORMANDA RAHATÇA DOLAŞABİLECEK.ÇEK MAĞDURLARI DA YAKALANMAMAK İÇİN ORADAN ORAYA KAÇADURSUN…BİR KEDİ BİLE BİR YERDE SIKIŞIP KALSA,KURTARMAK İÇİN,BÜTÜN HAYVANSEVER DERNEKLERİ VE TELEVİZYON KANALLARI SEFERBER OLUYOR.HÜKÜMET NESLİ TÜKENEN HAYVANLARI BİLE KORUMA ALTINA ALIYOR.YANLIŞ ANLAŞILMASIN AMA,''''''''''''''''''''ANAYASAYA AYKIRI OLAN,ALACAKLIYA DA HİÇBİR GETİRİSİ OLMADAN TAMAMEN DEVLETE YARAYAN ADLİ PARA CESASIYLA,''''''''''''''''''''BU ÇEK KANUNU OLDUĞU SÜRECE DE,İŞ YAPAN TÜCCAR KALMAYACAK.HEPİMİZİN NESLİ TÜKENİYOR…BANKALAR KREDİ VERECEK KİŞİ BULAMAMAYA BAŞLADI BİLE…SAYGILARIMLA…DOKTOR…..

 9. 04/01/2011, 08:41

  >(olyar 1950)1 nolu yorum yazıcısı SOYLU 09 arkadaşım,benim ile irtibata geçebilirmisiniz.olyar1950@hotmail.com

 10. 04/01/2011, 09:40

  >50.000 TL lık bir çek için hüküm giydim, yeni yasa ile ödeme taahüdünde bulundum ve infazım durduruldu. Alacaklı taraf anlaşmaya yanaşmadı. Tüm yasal faizleri ile birlikte taahüdümü yerine getirmem mümkün değil (ilk taahhüt tarihi 3.1.2011 yani dündü), eğer yerine getirebilecek gücüm olsa idi zaten çekimi öderdim. Alacaklı şikayette bulunacak ve taahüdü yerine getirmediğimi bildiricektir. Alacaklı hem anlaşmak istemiyor, hem de şikayet edecek !!!!. Bu kötü niyet değildir de nedir? Ben borcumu ödemek istiyorum ama kabul etmiyorlar…Bu durumda karşılıkız çek bedeli olan 50000 TL adli para cezasını devlete ödediğim zaman infaz durur mu? Madem alacaklı anlaşmaya yanaşmıyor ben de adli para cezamı ödeyim, en azından hapise girmeyim. Bu konuda yanıtınızı rica ediyorum..teşekkürler, sevgiler…(alin2011)

 11. 04/01/2011, 09:41

  >ARKADAŞLAR GÜNDEMDEN ÇOK UZAĞIZ KÖTÜYE GİDİYORUZ SESİMİZİ DUYURAMIYORUZ LÜTFEN SİZE VERİLEN NOLARI ARAYALIM EKM 2510 VERDİĞİ ADRESİ MSJ ATIN BUNLAR İNANIN BİZİ HAPSE ATACAK KİM OLDUĞUMUZ ÖNEMLİ DEĞİL BU İŞ PARA İŞİ HER KES KAZANCINA BAKIYOR PARTİLER FİNANS KURUMLARINDAN GELEN BAĞIŞLARA ÖNEM VERİYOR GAZETELER TV LER BANKALARDAN FAKTORİNGLERDEN ALDIKLARI REKLAMLARA BAKIYORLAR KISAC BU İŞ PARA İŞİ HER KES KAZANCINA BAKIYOR SEN HAKSIZ YERE HAPSE GİRMİŞSİN HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL LÜTFEN LÜTFEN SES DUYURMAYA DEVAM BU GÜNLE SON GÜNLER BU GÜNLERDE OLDU OLDU OLMADI NE OLACAĞINI HEPİMİZ BİLİYORUZ ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,BİR ÖNERİM VAR SİTE YÖNETİMİNE ,,,,,,, Arkadaşlar tahmin ediyorum ben dahil bir çok arkadaşım bilgisayar kullanma özürlüsü fakat bu sitede bilgisayar kullanmak rahat olduğu için her giriyor benim önerim anladığım kadarıyla çok kişi mael göndermeyi beceremiyor şimdi diyorumki her kes gerçek hikayesini başına gelenleri yazssın adını soyadını yazssın bu yazılan yazıları bir iki tane gönüllü kardeşim neresi varsa gazeteler tv ler bakanlar cbaşkanı bbakan neresi varsa her yere gönderelim gerçekten her kesin acılı hikayesi var bir esnaf battığı zaman yaşadığı bütün olumsuzlukları yazsın hiç çekinmeden mafyalar da dahil mesela ben mafylardan kaçtım ticareti terkten hapis cezası aldım gibi her kes güzelce yazssın her yere gönderelim derim saygılar ihtiyar

 12. 04/01/2011, 10:25

  >10 daki arkadaş cezaevinde yattıyasan yattığın gün 100 tl den düşülür cezevinde yatmadıysan 50000 tl ödersen hüküm kalkar hapse girmezsin.yalnız sana tavsiyem borçlu olduğun yeri veye avukatı ara 25000 teklif et pazarlık et kaça bitirirsen bitir 50000 fazla isterlerse devlete yatıracam diye en sonunda söyle hiçbirşey alamazsınız de mehmet

 13. 04/01/2011, 10:42

  >ARKADAŞLAR HERKESE GÜNAYDIN,SABAH SABAH OLUMSUZ YORUMLARLA GÜNE BAŞLAMIŞSINIZ,NSAIL BAŞARABİLİRİZ?LÜTFEN BU YORUMLAR YERİNE EKİM2510 NUN SİTEDEKİ ÇAĞRISINA İSTİBNADEN DURUMUNUZU ANLATAN BİR YAZIYI BİMER'E VE YETKİLİ YERLERE ATSANIZ İNANIN ÇOK FAYDALI OLUR.SAYGILARIMLA.BASKETÇİ,ŞİMDİ EYLEM ZAMANIBU SİTE EYLEMDEDİR

 14. 04/01/2011, 10:45

  >ARKADAŞLAR BİZİ AB KURTARIR BAKIN AB İSTEDİ DİYE ÇETECİYİ KATİLİ UYUŞTURUCU SATICISINI TUTUKLULUK SÜRESİ UZUN DİYE BIRAKIYORLAR AB NİN HUKUK ALT KOMİSYONU İNTERNET SİTESİwww.venice.coe.intburdan mail aresleri var yabancı dili olan varsa tel.aramak lazım 2-3 hafta önce ingilizce metin verilmişti onuda mail olarak atabiliriz ben hergün atıyorum ama bir ses çıkmadı tel arayıcak arkadaş varmı vatanhasreti

 15. 04/01/2011, 10:49

  >Mehmet teşekkürler, karşı tarafın avukatı ile görüştüm anlaşmak istemediler, illaki tüm yasal faizleri ile birlikte taahhüdümü yerine getirmem isteniyor…yasal faizlerlerle birlikte neredeye 100000 liraya geliyor (5 senelik dava). Hapiste yattım, evet bu süre cezadan düşüyor, biliyorum. Ancak bu parayı ödemem mümkün değil ki…ben anlaşmak istediğim halde karşı taraf anlaşmak istemiyorsa şimdi iki kat mağdur oluyorum…karşı tarafın anlaşmak istememesi durumunda beni koruyacak hiç bir kanun hükmü yok..ben tüm iyi niyetimle ödemeye çalışıyorum ama karşı taraf yok illaki hapiste sürün diyor yani…bu durumda yapacağım bir şey kalmıyor, adli para cezamı ödeyip infazı durdurmaktan başka…

 16. 04/01/2011, 11:01

  >Herkese günaydın arkadaşlar bu kadar karamsar olmaya gerek yok biz öyle bir güce sahibiz ki yapabilsek bir günde bu sistemi değiştirebiliriz ama işte esas mesele burada yapamıyoruz bir türlü toparlanıp birlikte hareket edemiyoruz bu iş öyle 25,30 kişiyle olacak iş değil bizi duymuyorlar duymak istemiyorlar ne demek ya 5 milyon kişi yer yerinden oynar faktoring miş bankalarmış hepsi hikaye çok acil toplanıp birlikte hareket etmemiz lazım eğerki çözüm istiyorsak.Vahdet.

 17. 04/01/2011, 11:23

  >VAHDET KARDEŞİM TOPLANLANALIM TOPLANMAYA AMA EYLEM OLDUMU KİMSE GELMİYOR GEÇEN AYKİ EYLEMDE GÖRDÜK SİZLER YOKTUNUZ BELKİ AMA EN FAZLA ORDA 100 KİŞİYDİK KİMSE GELMEDİ GENE EYLEM YAPACAK OLSAK KİMSE GELMEZ MİLLET GELMEYE UTANIYOR NE VAR SA UTANACAK BİZLER HAKKIMIZI ARIYORUZ

 18. 04/01/2011, 11:24

  >SİTEYEDE KAYSERİDEN KATILAN ARKADAŞ VAR MI

 19. 04/01/2011, 11:31

  >günaydınYargıtayın içtihat yayınlayacağından bahsediliyordu. Bir gelişme var mı acaba.Selimmert38 KAYSERİ

 20. 04/01/2011, 11:48

  >Allah rızası için kaç kişi arıyor vekilleri…Kısa vadede bizim sorunumuzu çözecek olanlar yine bunlar. Bakın infazlar başlıyor. Kimse için değil kendiniz için arayın burada yazdıklarınızı anlatın.Sayın ,Bülent ARINÇ : 0532 241 62 55FARUK KOCA : 0533 218 54 56Hüseyin ÇELİK : 0533 718 81 08Emin EKMEN : 0532 375 07 95MUSTAFA ELİTAŞ 0532 232 07 92 — 0312 220 12 33Lütfen herkes görüşme sonuçlarını mutlaka bizlerle paylaşsın olumlu yada olumsuz ona göre aramalarımıza yön verelim arkadaşlar.

 21. 04/01/2011, 11:53

  >RHisarciklioglu Rifat HisarcıklıoğluKarşılıksız çek verme durumlarında iyi niyet ticaret açısından son derece önemli. Bir orta yol bulmak gerekir. Önerilerinizi bekliyorum. RH@asim_yildirim Asım Yıldırım@RHisarciklioglu Rıfat Bey,perşembe günü konuyla ilgili özel bir yayınım olacak SHABER TV'de. Sizin de katkınızı beklerim.Mümkün mü?twitterde geçen bir çek diyaloguydu bu. bakın yavaş yavaş gündeme geliyoruz bastıralım ve bitirelim bu işi

 22. 04/01/2011, 12:27

  >SELİMMERT KARDEŞİM KAYSERİMİ

 23. 04/01/2011, 12:31

  >arkadaşlar şu siteye bir girebilirmisiniz http://www.kocayhukuk.com adresine karşılıksız çek keside etmek artık suç olmaktan çıkarılmak için kanun tasarısı verilmiş doğrumu acaba yazabilirmisinizw

 24. 04/01/2011, 12:34

  >Karşılıksız çekten cezaya son verecek kanun tasarısı Adalet komisyonundaKarşılıksız çekten cezaya son verecek kanun tasarısı Adalet komisyonundaKarşılıksız çek keşide suçu ile ilgili davalar ve fiiller giderek artış gösterdiği bu günlerde 5941 sayılı Çek kanununda değişiklik yapılması için bir kanun tasarısı TBMM adalet komisyonuna sunuldu, bu tasarı CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk tarafından hazırlanıp 16.12.2010 tarih ve 2/819 kayıt sayısı ile Adalet komisyonuna sunuldu, tasarı halen komisyonda beklemekle birlikte sonucu merak konusudur, ve yüz binlerce karşılıksız çek mağdurunu ilgilendirmektedir.Tasarıda neler var ve tasarı neler öngörüyor ?Bilindiği gibi, yürürlükteki 5941 sayılı çek kanunu’nda çekle ilgili olarak karşılıksız işlemi yapılmasına sebebiyet verme fiili, adli para cezası ve güvenlik tedbiri yaptırımlarını getiren bir suç olarak düzenlenmiş, şikayetten vazgeçme veya ödeme durumunda davanın tüm sonuçları ile ortadan kaldırılacağı düzenlenmiştir.Yapılan bu düzenlemeler bile karşılıksız çek fiilinin işlenmesine ve yüz binlerçe gerek keşideci ve gerekse hamillerin mağduriyetini önleyememiş, 2010 yılı içinde Yargıtay 10 ceza dairesi 2009 yılından 30580 dava devralmış,29.11.2010 tarihi itibari ilede 21565 dava karara bağlamışolup halen dairede 43.581 karşılıksız çek dava dosyası incelenmek için sıra beklemektedir. Ayrıca Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığında 70.000 üzerinde karşılıksız çek dosyası mevcuttur.Yargının çözümde zorlandığı bir fiilin çözümünde zorluklar yaşanmaya devam etmekle birlikte mağdur sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Bu nedenle de, 5941 sayılı çek kanununda değişiklik öngören tasarıda,1- Bankaların çek başına ödeme yükümlülüğü miktar ve tutar olarak arttırılması öngörülmektedir2- Kanunun 5’inci maddesi değiştirilerek karşılıksız çek keşide etme fiili tamamen suç olmaktan çıkarılmakta, karşılıksız çek düzenleyen, adına karşılıksız çek düzenlenen ve ileri düzenleme tarihi çek üzerinde yazılı tarihe göre kanuni ibraz süresi içinde ibrazında karşılığını bankada bulundurmayan gerçek veya tüzel kişi hakkında, hamilin şikayeti üzerine Cumhuriyet savcılığının talebi ile Sulh Ceza Hakimi tarafından karşılıksız çıkan her bir çekle ilgili bir koruma tedbiri olarak, çek düzenleme ve çek hesabı açma yasağı kararı verileceği öngörülmektedir.3- Dolayısıyla 5941 sayılı kanunun 5 inci maddesinde yer alan adli para cezası ve buna bağlı TCK 50 maddesi hükmünce olası hapsen tazyik durumu ortadan tamamen kaldırılmakla birlikte artık karşılıksız çek keşide etmek suç teşkil eden bir fiil olmaktan çıkarılması öngörülmüştür.4- 5941 sayılı kanunun 5 inci maddesinde yapılması düşünülen değişikliğe paralel olarak etkin pişmanlıkla ilgili 6 ncı maddesi de yenden düzenlenmiştir.5- 5941 sayılı kanunun 7 nci maddesinin başlığı 5 inci maddede yapılan değişiklik doğrultusunda “ ceza hükümleri “ olarak değiştirilmesi öngöülmüştür.6- Anılı kanunun geçici birinci maddesi, kanunda yapılan diğer değişiklikler de dikkate alınarak yeniden düzenlenmiş, bu bağlamda yeni çek defterinin verilmesi ve eskisinin geri alınması için öngörülen süre 1/7/2011 tarihine kadar uzatılmış, üzerinde yazılı düzenleme tarihinden önce çekin ödenmek için bankaya ibrazının geçersizliği 31/12/2011 trihi olarak öngörülmüştür.Yukarıda açıklandığı üzere yapılması düşünülen değişiklikler sonucunda karşılıksız çek düzenleme fiili tamamen suç olmaktan çıkarılması düşünülmüştür, ancak çekin daha güvenilir bir ödeme aracı olmasının yanı sıra bu itibarının korunması bakımından bankalara daha ağır yükümlülükler getirilmiş, bankalar (A) (B) ve (C) olmak üzere üçlü gruptan oluşan çeklerin her bir yaprağı için 5.000.-TL tutarında ödemem yükümlülüğü arlına alınmak istenmesi ile çek müşterilerinden gerektiğinde teminat isteyebilecektir.Tasarının komisyondan geçmesi ile Mecliste onaylanması durumunda yargıda bekleyen dosyalar tüm sonuçları ile düşürülecek, karşılıksız çek fiilinden hüküm diyenlerin bu hükümlerden yararlanması sz konusu olacaktır.Kaynak : http://www.kocayhukuk.com

 25. 04/01/2011, 12:48

  >TBMM tarihinde, muhalafet partisi tarafından meclise sunulmuş olupta yasallaşan bir kanun görülmediCHP nin sunmuş olduğu bir tasarının AKP tarafından kabul edilip yasallaşacağı ne kadar mümkün?TBMM ihtisas komisyonları, komisyonda bekleyen kanun ve tasarılar kısmına bakarsanız 1983 yılından itaberen başlayan ve yıllardır komisyonda bekleyen yüzlerce kanun tasarısı olduğunu göreceksiniz.Bunların tamamının da Bir şekilde muhalefet partileri tarafından meclise sunulduğuna dikkat ediniz.Bir parti, isterse mecliste bir milletvekili ile temsil edilmiş olsun, TBMMne kanun tasarısı yasa teklifi götürmesinde bir engel yok.Dileyen Parti Meclise kanun teklifi önerebilir.Bunun binlerce örneği var.Önemli olan bu kanunun akibetinin ne olacağı.Bu boş işlerle kendinizi yoracağınıza, şu anda iktidar olan parti milletvekillerine yoğunlaşın ve hakkınızı arayın.Muhalefet partilerini ise sözlü soru önergelerinde, TBMM genel kurulunda muhalefet parti milletvekillerinin, hükümet temsilcilerine soru cevap bölümlerinde, sorunlarınızı dile getirmesine gayret ediniz.SevgilerimleE.Ekmen

 26. 04/01/2011, 12:49

  >23 ve 24 de yazan rumuzsuz kardeşim bu haber çıkalı neredeyse tam bir ay olacak bellki ki sitemizi ya takip etmiyorsun yada bilinçli bir şekilde yönlendirme yapıyorsun lütfen ruymuz yazarak soru sorun veya bilgi aktarın.saygılar SİTEMİZ ŞİDDETLE EYLEMDEDİR…..

 27. 04/01/2011, 13:01

  >25 nolu yorum emin ekmenden gelen cevapmıdır ?

 28. 04/01/2011, 13:46

  >ALLAH'A KURAN'A BAYRAĞA YEMİN OLSUN Kİ..!Şuan itibariyle şunu anladımki bu ülkede O.Ç olacaksın fakat borçlu olmayacaksın..Yazıklar olsun.gerçekten sanki paraları kaçırıp yurt dışı bankalarına aktarmışız gibi muamele yapıyolar.alacaklılar(devlet-alacaklı)gerçekten bizlere insan gözüyle bakmıyolar.BENDE ŞİMDİ KENDİ SAVAŞIMI BAŞLATIYORUM..!Tanıdığım herkesi aramaya ve anlatmaya başladım.sistemdeki yanlışlığı ve istediğimiz şeyin borçlarımızın silinmesi değil,hapis cezasının ortadan kalkması ve zaman verilmesi olduğunu vurgulaya vurgulaya anlatıyorum.Ve konuştuğum herkese Allah rızası için bu konuşmamızı iş ortamlarında,sohbetlerde dile getirmelerini rica ediyorum..!İnanın daha saatler geçmeden çevremde bulunan AKP ye yakınlığıyla bildiğim hatta Baba diye hitap ettiğim kişi aradı beni ve derdini bırakıp siyasetmi yapmaya başladın dedi..!!!bende aynı durumu onada anlattım ve acil olarak bir çözüm üretilmezse aynı doğrultuda elimden ne gelirse yapacağımı söyledim..ŞİMDİ..;Ben bile bu kadar kısa zamanda bu kadar etkili olacağını düşünmemiştim.insanlar arasında böyle fısıltılar çok çabuk yayılıyo.LÜTFEN..;Herkes kendi imkanları doğrultusunda gerekirse dolaşarak,gerekirse arayarak her ortamda ASIL İSTENİLEN ŞEYİ ANLATMAYA BAŞLASIN..!Ben birazdan dershane sahibi bi tanıdığa gidicem.ona ve ordaki personeline elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım ve aynı ricaları onlarada yapıcam.İNANIN BU ŞEKİLDE ÇOK DAHA ETKİLİ VE HIZLI GÜNDEM OLUŞACAKTIR…Saygılarımla..

 29. 04/01/2011, 13:51

  >arkadaşlar bimer maillerine devamzeknaz

 30. 04/01/2011, 14:04

  >30 da yazan arkadaş biraz daha açıklayıcı olurmusun nasıl destek vereceğizzeknaz

 31. 04/01/2011, 14:07

  >burayı bölmek için başka yerlere çekiyorlar böl parçala yoket işte öle bi destek

 32. 04/01/2011, 14:14

  >MECLİSE SUNULAN YENİ ÇEK KANUNU DEĞİŞİKLİĞİNE BU ŞEKİLDE CEVAP VERİLMİŞ BAZI KİŞİLER BİR ŞEKİLDE İNSANLARI MÜCADELEDEN SOĞUTMAK İÇİN BU TİP HABERLERLE KAFA KARIŞIKLIĞI İNSANLARI REHAVETE SOKACAK GİRİŞİMLERDE BULUNUYORBU TİP HABERLERE KANMAYINIZMAİLLER VE TELEFONLARLA GEREKLİ YERLERE ULAŞINIZTBMM tarihinde, muhalafet partisi tarafından meclise sunulmuş olupta yasallaşan bir kanun görülmediCHP nin sunmuş olduğu bir tasarının AKP tarafından kabul edilip yasallaşacağı ne kadar mümkün?TBMM ihtisas komisyonları, komisyonda bekleyen kanun ve tasarılar kısmına bakarsanız 1983 yılından itaberen başlayan ve yıllardır komisyonda bekleyen yüzlerce kanun tasarısı olduğunu göreceksiniz.Bunların tamamının da Bir şekilde muhalefet partileri tarafından meclise sunulduğuna dikkat ediniz.Bir parti, isterse mecliste bir milletvekili ile temsil edilmiş olsun, TBMMne kanun tasarısı yasa teklifi götürmesinde bir engel yok.Dileyen Parti Meclise kanun teklifi önerebilir.Bunun binlerce örneği var.Önemli olan bu kanunun akibetinin ne olacağı.Bu boş işlerle kendinizi yoracağınıza, şu anda iktidar olan parti milletvekillerine yoğunlaşın ve hakkınızı arayın.Muhalefet partilerini ise sözlü soru önergelerinde, TBMM genel kurulunda muhalefet parti milletvekillerinin, hükümet temsilcilerine soru cevap bölümlerinde, sorunlarınızı dile getirmesine gayret ediniz.SevgilerimleE.EkmenBU SİTE EYLEMDEDİR….

 33. 04/01/2011, 14:18

  >HERKESE MERHABALAR,BASKETÇİ ARKADAŞIN YAYINLANACAĞINI YAZDIĞI PROGRAMA ATTIĞIM MAİLİ PAYLAŞMAK İSTEDİM.kimdenEDUSA GRUP edusa grup kimeayavuz@bugun.com.tr,stayyar@stargazete.com,m.unal@zaman.com.tr,ismail.kucukkaya@aksam.com.tr,izleyicitemsilcisi@ipekmedya.com.trtarih04 Ocak 2011 13:01konuÇEK MAĞDURLARIgönderengmail.comayrıntıları gizle 13:01 (8 dakika önce) İYİ GÜNLER, Bu akşam Adalet Bakanımız Sadullah Ergin ile yapacağınız programda ; LÜTFEN !!! aşağıdaki soruları 2.000.000 kişiyi ilgilendirdiği ve artık ellerinde kalan son şey olan ailelerini de kaybetmemek için uğraşan ; onuruyla,şerefiyle fırsat verildiğinde (bir lokma-bir hırkayla) tek derdi borcunu ödeyip namusuyla yaşamaya çalışan İNSANLAR ADINA sorar mısınız ? — ALACAKLIYI KORUMAK ADINA DEVLETİN VERDİĞİ ADLİ PARA CEZASI MADEM KORUMAK İÇİN İSE NEDEN ALACAKLIYA VERİLMİYOR DA DEVLET KENDİSİNE ALIYOR ? — İNSANLARIN GEÇMİŞ TİCARET YAPILARINA BAKMADAN İNCELEMEDEN ÜLKE EKONOMİSİNİN SIKINTIYA GİRMESİ SONUCU SİNSİLE YOLUYLA DEVAM EDEN BİR ÖDEME ZORLUĞUNA GİRMİŞ OLMASINDAN DOLAYI HANGİ VİCDANLA BU ÇOĞUNLUKTAKİ İNSANLARIN HEPSİNE DOLANDIRICI DAMGASI VURULABİLİYOR ?— 3167 SAYILI YASA YÜRÜRLÜKTEYKEN KARŞILIKLI TİCARİ GÜVENE VE AHLAKA DAYALI OLARAK ALACAKLIYA VERİLMİŞ AMA TARİHİNDEN ÖNCE İBRAZ EDİLİP ARKASI YAZDIRILIP BİR ANDA BÜTÜN İTİBARI SIFIRA İNDİRİLİP YILLARCA VERGİ, SSK VERMİŞ, İSTİHDAM YARATMIŞ OLAN DÜRÜST ESNAFI EKMEĞE MUHTAÇ HALE GETİRMİŞ OLMAK NE DERECE HAKLI BİR ALACAKLILIKTIR ? Kİ BİZLER YİNE DE BU TÜR İNSANLARIN ALACAKLARINI BİLE ÖDEMEYE ÇALIŞIYORUZ ! — SON OLARAK ; BİZLER BORÇLUYUZ ADİ BİR SUÇLU ASLA DEĞİLİZ !! HER YERDE OLABİLDİĞİ GİBİ MAALESEF ÇEK KONUSUNDA DA KÖTÜ NİYETLİ İNSANLAR DOLANDIRICILAR MAĞDUR SAYIMIZA ORANLA DÜŞÜKTE OLSA VARDIR KABUL EDİYORUZ.ANCAK SENET BORCU OLAN KREDİ KARTI BORCU OLAN KREDİ BORCU OLAN DİĞER İNSANLARDAN FARKIMIZ NEDİR ? BUNLARI DA KULLANAN KÖTÜ NİYETLİLER YOK MUDUR ? NEDEN ONLAR MAĞDUR KABUL EDİLİYOR DA BİZLER YAPTIRIMINDA İNFAZ İNDİRİMİ BİLE VERİLMEYEN HAPİSE MAHKUM EDİLİYORUZ ? Sizlerden rica ediyorum madem ki vatandaşı bilgilendirmek için varsınız ! o zaman bizim adımıza Sayın Bakanımıza bu soruları yöneltin. Tarafsız ve özgür basını görmek umuduyla, Saygılarımı sunuyorum. MURAT ŞİMŞEK0532 494 28 57

 34. 04/01/2011, 14:29

  >(10_15)alin2011KARDEŞİM SEN 50000 BORÇ DEMİŞSİN VE HİÇ ÖDEME YAPMAMIŞSIN.BEN 50000 BORCUMUN 49500 ÖDEDİM DEKONTUM VARVE ÇIKAN CEZA 50000 TL ÜZERİNDEN BU ARADA İŞYERİME HACİZ GELMESİN NASIL OLSA ÖDEYECEGİM DERKEN İCRA DAİRESİNEDE TAAHHÜT VERMİŞDİM .TAAHHÜT TEN ÇIKAN CEZA 3 AY ÇEKTEN DE CEZA ÇIKTI. 50000 ADLİ PARA CEZASIÇEK CEZASINA AV YARDIMIYLA 50000 TL ÜZERİNDEN TAAHHÜT VERDİM İNFAZI DURDU. TAAHHÜT İHLAL CEZASINI GERİ ÇEKMİYOR ŞEREFSİZLER. BİR SENEM HEBA OLDU KAÇARKEN.ASLINDA BEN BİR YOL BULDUM AMA ….?BUNLARIN BİR İKİ TANESİNİ MERMİ MANYAGI YAPACAK GÖNÜLLÜ BULALIM.ON NUMARA GÜNDEM DEYİŞİR.ŞAPKALARINI ÖNLERİNE ALIP TEKRAR OLAYIN SAGLAMASINI YAPARLAR DERİM.iş işten geçtikten sonra ust 35

 35. 04/01/2011, 14:44

  >Toplasan 50 kişi Ankara'da ulaşım zammını protesto etti. bir sürü olay yaptı. Bütün haberlere de konu oldu. Bir ses getirdi. Peki bu kadar mağdur bir eylem yapamazmı? Bu kadarmı korkağız bu kadarmı üşengeçiz? Biraz da kendimizi eleştirmemiz lazım. Tamam vekilleri arayalım, gerekli yerlere mail atalım. zaten onları yapıyoruz. ama kendimizede bakmamız lazım. sadece lafla maille olmuyor. kanunlara saygılı ama ses etiren eylemlerde yapmamız lazım. sonuçta bir eylem oldumu gelen yok. imza atan yok.

 36. 04/01/2011, 14:47

  >MHP bugün Çek mağdurlarını gündeme taşıyor.Vatansever

 37. 04/01/2011, 15:22

  >Bülent ARINÇ : 0532 241 62 55FARUK KOCA : 0533 218 54 56Hüseyin ÇELİK : 0533 718 81 08Emin EKMEN : 0532 375 07 95MUSTAFA ELİTAŞ 0532 232 07 92 — 0312 220 12 33

 38. Aa
  04/01/2011, 15:35

  >Hizbullah’ın beyin takımı serbest kaldıYılbaşında yürürlüğe giren CMK’nın 102 maddesiyle başlayan tutukluluk süreleriyle ilgili tartışma sona erdi.Güncelleme:04 Ocak 2011 09:09 Domuz bağı kullanarak işledikleri cinayetlerle gündeme gelen Hizbullah sanıklarının yargılandığı dava 10 yılda bitirilmediği için, 188 cinayetle suçlanan yakın tarihin en kanlı örgütüne üye 17 sanık serbest bırakıldıhttp://haber.mynet.com/detay/guncel/hizbullahin-beyin-takimi-serbest-kaldi/549132188 hunharca işlenen cinayet ve serbestlik.

 39. 04/01/2011, 15:36

  >İzmir'den herkese merhaba; 2006'dan buyana süren esaretime 8 ay gibi kısa sürede engin bilgisi ve cesateriyle 31 aralık 2010 günü son veren,2 çek dosyamdan beni beraat ettiren,beni özgürlüğüme kavuşturan,bana hayatımı geri veren, yılbaşı günü hediyelerin en güzelini veren güzel insan Av.SİBEL SEVİNÇ Hanıma çok ama çoookk teşekkür ederim.Sizi çok seviyorum.Allah iyi ki karşıma çıkarmış sizi.2011 yılı beni mutlu ettiğiniz gibi sizide çok ama çok mutlu etsin. Sağlık,huzur,mutluluk ve tüm zenginlikler sizin olsun…

 40. 04/01/2011, 15:38

  >arkadaşlar buradaki insanların 99%u gerçekten mağdur olmuş insanlar. lütfen burayı saçma sapan ortaokullu çocukların birbirlerine anlattıkları hikayelere benzer rivayetlerle doldurmayın. gerçekten derdi olsan anlatsın, küçük büyük. burayı okuyan bir çok kesimden bir çok insan olduğunu unutmayın lütfen. şimdi tek kişiye sataşır olmak istemiyorum ama lütfen borçlarınızı, ödediklerinizi, başınıza gelenleri anlatırken biraz inanılabilir, biraz mantıklı olun lütfen. Abartıyorsanız bile en azından ucundan kenarından inanılabilecek bir yanı olsun. Saygılar.F.SERKAN.34

 41. Aa
  04/01/2011, 15:39

  >Pişman olan 9 terörist serbestTerör örgütü PKK'dan kaçarak Şırnak'ın Silopi ilçesinde güvenlik güçlerine teslim olan biri çocuk 9 kişi, Etkin Pişmanlık Yasası'ndan yararlandırılarak serbest bırakıldı.Güncelleme:04 Ocak 2011 11:55 Bu arada şahıslardan biri, hakkında başka bir suçtan tutukluma kararı bulunduğu için cezaevine konuldu.http://haber.mynet.com/detay/guncel/pisman-olan-9-terorist-serbest/549217C.evine konulan teröristin diğer suçu kesin çek tir.Adamlara söylüyorlar çek kestiyseniz inmeyin dağdan diye dinlemiyorlarki.

 42. Aa
  04/01/2011, 15:45

  >http://www.odatv.com/n.php?n=iki-kisiden-biri-banka-borclusu–0401111200İKİ KİŞİDEN BİRİ BANKA BORÇLUSU!Akşam yazarı Nihal Kemaloğlu, ATO araştırmasına göre toplumun yarısının bankalara borçlu olduğunu.Ankara Ticaret Odası (ATO), Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu verilerine dayanarak yaptığı açıklamada bankalara borcu olan kişi ve şirket sayısının 40 milyon 980 bine, bankalara olan kredi borcunun da 475 milyara yükseldiğini açıkladı.ATO, Türkiye'nin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi verilerine göre Türkiye'nin nüfusunun 72 milyon 561 bin kişi olduğunu buna göre her bir kredi borçlusu bir kişi sayıldığında nüfusun yüzde 56.5'inin banka borçlusu olduğunu belirtti.

 43. 04/01/2011, 15:47

  >hep beraber bu sıkıntının üstesinden gelicez inşallah.. Eylemler yapıp sesimizi daha fazla duyuralım istiyoruz ancak bende dahil çoğumuzun tutuklaması var kimse hareket edemiyor..Eşimizi dostumuzu canımızı ve bizler için gönüllü olanları toplayıp bize vekaleten eylem yapmalarını sağlamalıyız..Metin

 44. 04/01/2011, 15:50

  >alooooooooo oralarda birileri varmı hayırdır ses yok siteden 2 bin kişi toplanalım polis hangi birimizi yakalayacak hadi büyük yürüyüş yapalım yakalamam var ama gelmeğen nağmerttir. m.d.

 45. 04/01/2011, 15:54

  >yok kardeşim yemin ederim biz boşa eylemsiz toplum olmuşuz çek mağdurları olarak. susma sustukca sıra sana gelecek diye bi söz var susalım sıranın bize gelmesini bekliyelim koğuş sırasına az kaldı.m.d

 46. 04/01/2011, 15:55

  >SN VEZİR38KAYSERİDEYİMHER ZAMAN GİREMİYORUM İNTERNETEselimmert16@hotmail.comgörüşebiliriz

 47. 04/01/2011, 16:00

  >keşke katil olsaydık yahu inanın içim acıyor bu haberleri duydukça 188 kişiyi katleden 15 kişiyi asan yok 5 kişiye tecavüz eden serbest kalıyor bir bir daha sonrada zaman aşımı her nedense bir zaman aşımı bir bize işlemedi.anlamadım gitti.toroslara baka baka memleketi göremeden ölecem burada yahu..hakan uzan'a fransanın yaptığı kıyak gibi benide 1 haftalığına özel izinle memlekete gelsem bişey istemiyorum bunlardan…FİRARİ HAKAN

 48. 04/01/2011, 16:14

  >44 e destek bende varım.

 49. 04/01/2011, 16:18

  >SN RIFAT HISARCIKLIOGLU TWITERDE ONERI ISTEMIS CEK ILE ILGILI ATTIĞIM MAIL ASAGIDA PAYLASMAK ISTEDIM Sayın BaskanımSize dertlerimi anlatmıyacagım gerekte yok size cözümü anlatmak istiyorum.öneri olan varsa demişsiniz ya Benimki bir öneri sadeceBankalar cek için ne yapıyor karne bastırıyor ve tek yaprakta 600 Tl gibi bir rakama garanti oluyor Ceki yazdırılan bir insan yargılanırken bu 600 düşülerek yargılanması gerekirken banka cogunlukla bu parayıda ödemediği için totalden yargılanıyor…Her bir cek tahsilatı içinde aldıkları komisyon cabası burda parayı kazanan banka iken devlet neyapıyor mahkemeler ile geri kalan parayı tahsılatcılıga soyunuyor Yani bankaların kurnazlıgı burda ve eger bir banka muduru ıle ılıskılerınız ıyıyse yenı bır fırmada cek kocanı alabılıyor…Benim önerim Bu iş Ticaret odalarına verilsin Ticaret Odalarına yaprak basına 1000 TL depozit yatırılsın Ticaret odaları incelemsini yaptık tan sonra o firmaya cek kocanı versin bu cek kocanı her bir yapragı 1000 tl lik bir Ticaret Odası garantisinde olsunVe banka sadece ödeme yapsın Ticaret odaları bankalarla anlasarak her bir cek için rakama bakılmaksızın işlem parası alsınburda Ticaret odalarımızda para kazansın neden bankalar kazanıyorkibir matbada karne bastırıp dagıtmak o kadarmı zor garantor olamadıktan sonra o zaman ınsanlar kendı ceklerını kendılerı bastırsın her bır yaprak ıcın bankalara 600 tl yatırsın depozıt olarak oda aynı sey degilmisenette kredi kartında diger borcta hapis cezası yok…. çekte yatılan hapis cezasıda devlete olan borctan Adli para cezasından sahsa borc bitmiyorki Devlet burda Çek senet tahsilatcılıgına soyunmus olmuyormu Benim param olsa borcumu öderim neden adli para cezası odeyeyımkı kim hapse girmek isterKendi alacaklarına üç beş senede bir af cıkaran devlet başkalarının alacagına hapis cezası ile kefil oluyor Vergi affı Bgkur affı ssk affı cıkarsa ne olur benim onlarada borcum var ama ilk öncelik çek borcuma neden ona hapis varYani cıkan aftan benim gibi cek borcu olan en az 2 milyon kişi yararlanamıyacak Çünkü çek borcundan cezası olanın mutlaka dıger borclarıda var Ben adli para cezasını ödeyip hapisten kurtulmak için çalışıyorum Diğer borclar en son planda af cıkmıs benım neyımeBurdada devlet kaybetmiyormuAma hapis cezasını kaldırırsa ki bu zor görünüyor Ben ozaman vergi ssk ve diğer aflardan yararlanmayı dusunurum.en azından bir yandan çekimi öder diğer yandan taksitlendirmeden yararlanıp diğer borçlarımı öderimSaygılarımlaAFRİKALI

 50. 04/01/2011, 16:22

  >sayın basketci nerelerdesiniz mağduriyetimiz malesef tv lerde yanlış anlatılıyor flaşla kim bağlantı kumuştu tekrar ben ankaradayım nağlantı kurma yollarını bi anlatın ben çıkıp haykırarak doğru bi şekilde mağduriytimizi anlatmak istiyorum yemişim hukuki kısmını yargı kısmını birilerin vicdanlarını sızlatmamız lazım bayanlar eşlerini kutarmak istedmezlermiçıkın ortaya yağ. saklılıkla gizlilikle bu işler hallolmuycak haberiniz olsunYA EYLEM YAPALI YA EYLEM YAPALIM.m.d

 51. 04/01/2011, 16:29

  >av.sevinç hanım bizimle çıkarmı tv'ye acaba bi yol gösterin ben bayanım yüzümü saklıyarak çıkacam daha etkili olur bence zaten saklamak zorundayım ailemizin bizim düştüğümüz durumdan haberi yok yıkılırlar hastalanırlar. eşimi çocuğumu ve kendimi bu pislik hayattan kaçak yaşamaktan kurtarmak istiyorum ankaradayım sesimi duyan varmı hadi gündemden akıllıca düşmamemiz lazım hadi bayanlar hadi evlatrımız için hadi ayağa kalkın bu fareler gibi yaşamayı biz hakketmiyoruzBU SİTE EYLEMDEDİR VE EYLEM FİKİRLERİNE YASAL OLDUĞU SÜRECE AÇIKTIR. HAYDİ ÜRETEN TÜRKİYE ÜRETEN BEYİNLERE İHTİYACIMIZ VAR.m.d.

 52. 04/01/2011, 16:40

  >mdsite iletişime bilginlerinizi bırakırmısınız

 53. 04/01/2011, 16:40

  >http://www.habervakti.com/?page=news_details&id=39496arkadaşlar habervakti.com cüneyt beyin yazısının sayın başbakanımıza ulaşmasına dair güzel bir haber yapmışsiteye girip teşekkür yorumlarımızı bırakalım hadi…

 54. 04/01/2011, 16:47

  >karabüklü.arkadaşlar geçen yıl başında taahütle çıktım süre doldu uyarlama dilekçesi verdim 3 mahkeme bekliyor karar vermemiş 1 tanesi red diyor fakat mart ayına kadar anlayamadım.üst mahkemeye müracatmı yapsam yoksa ceza işleri genel müdürlüğüne dilekçemi versem yazılı emir içinmi başvursam neyapacağımı şaşırdım yapılacak her türlü eylemede varım saygılar

 55. 04/01/2011, 16:49

  >meclis tv(kredi kartları)

 56. 04/01/2011, 16:52

  >evet, kahroldugumun resmıdır bugun her akradasım gıbı bende mucadele edebılmek adına yarım yamalak uykumdan uyandım her zaman kı gıbı esım ve ben bebegımızı sardık sarmaladık 2 yasında bebek ne anlar magdurıyetımızden actır, usumustur esım bana bakar ben esıme ansızın kapı calınır sıte gorevlısıdır agabey der; bırıkmıs aıdat borcu var sıte yonetımı senı ıcra edecekler haberın olsun der hanım baslar aglamaya aglama derım hanım kotu gunun omru az olur ama yavrum bebegım actır cebımde son 5 tl kalmıstır markete gıtmeye bıle korkar vazıyetteyımdır neden mı… cok acık her an yakalanabılırım ya ben yakalanırsam bebegıme esıme kım sahıp cıkacak onların hayatta tutunmasına kım yardım edecek cevabını veremedıgım tek soru bu cesaretımı topladım cıktım dısarı 1 tl süt, 75 kurus ekmek ve su anda kullandıgım ınternet cafe nın ucretı 1 tl ve cebımde kalan para umutlarım gıbı tukenmek uzere bızler terorıst degılız bızler ınsan da oldurmedık bızler ekonomı de kaldıractık ama maalesef tıcaretımızde basarısız olduk ÇEK bize birçok şey ÇEKtidi ALLAH bu vatanda yasayan tum benım gıbı magdur kardelerıme yardım etsın göksel…

 57. 04/01/2011, 16:52

  >Harikaaahttp://www.habervakti.com/

 58. 04/01/2011, 16:53

  >HİSARCIKLIOĞLUNA BİR ÖNERİ DE BENDEN GERÇİ BU ÖNERİYİ BAŞBAKAN VE BAKANLARA FAXLADIM AMA BURAYA DA GÖNDEREYİM YAYINLARSANIZ RİFAT BEY'E DE ULAŞTIRINIZ BEĞENMEZSENİZ YAYINLAMAYINIZ. ÇEK YASASI İÇİN BİR ÖNERİÇek hesabı açtırmak isteyen kişinin kullanmak istediği çek hesabının ne kadar limitli olduğunu belirtmesi sonrası, kullanmak istediği limit kadar bankaya teminat verecek veya aynı koşullarda sağlanmış müşteri çeklerini bankaya ibraz edecek, bu gösterdiği çekler veya teminat karşılığında kendisine yazabileceği meblağı belirten bir limit tahsis edilecektir. Vatandaş bu çek hesabıyla internet şubesinden ilgili linki tıklayarak mal aldığı veya borçlu olduğu kimseye limiti dahilinde bir çek keşide edebilecektir. Keşide ettiği meblağ aynı anda limitinden eksilecektir. Bankaya sunduğu teminat veya aynı koşullara tabi müşteri çekleri meblağı oranında limiti artırılabilecektir.Sunulan bu çekler aynı koşullara tabi olduğu için karşılıksız çıkma şansı olmayacaktır. Bu durum çekin saygınlığının korunması yanı sıra önceki yani 3167 ve 5941 nolu yasaların düştüğü garabet durumu da ortadan kaldıracaktır. Kişinin borcunu ödeyemediği için ADLİ PARA CEZASI adı altında HAPSEDİLMESİ garabetini ortadan kaldıracaktır.Bu bir nevi kredi kartı gibi çalışan bir sistemdir. Dolayısıyla hiç kimse pırasa yaprağı gibi çek kesemeyecektir. Çek defterleri tarihe karışacak, kişi kendi bankasından bu hesap yardımıyla ödeme yapmak istediği yere istediği vadeyle ödemesini yapabilecek uygun gördüğü tarihte bu meblağ çek hamili tarafından istediği herhangi bir banka aracılığıyla tahsil edilebilecektir.Bu durum internet bankacılığı dışında kişinin kendi bankası ile kurduğu ilişki ile de yapılabilir. Bu durumda çek hesabı sahibi kişi limiti dahilinde yazdığı çekleri bankasına bildirecek ancak bankanın onayı ile çek geçerlik kazanacaktır. Banka müşterisinin yazdığı tutarı ilgili tarihte tahsil edilmek üzere bloke edecek VE ÇEK HESABI LİMİTİNİ YAZILAN MEBLAĞ ORANINDA azaltacaktır.Görüldüğü gibi bu durum çek sahibi, çek hamili, ve banka açısından riski minimuma indiren bir sistemdir.Tabi bunlar benim aklıma gelen şeyler . Elbette yasa koyucu bunun üzerinde çalışıp yasayı geliştirebilir.Yürürlükteki yasa, namusuyla çalışmış alacaklarına güvenip çek yazmak durumunda kalmış ve alacaklarını tahsil edemediği için HAPİS CEZASIYLA yüz yüze kalmış vatandaş ile dolandırıcıyı birbirinden ayırmıyor. Bizim önerimiz üzerinde çalışılıp en azından bu iki sınıfın –namuslu ve dolandırıcı tüccarın -farkını ortaya koyabilmek mümkün olabilir.AKSİ DURUM ÇEK YASASININ HER 3-5 SENEDE BİR UYGULAMADAKİ AKSAKLIKLARININ DÜZELTİLMESİ YERİNE SADECE SEYREDİLMESİNE YOL AÇACAKTIR.ERDAL GÜNDÜZ YORGANCI

 59. 04/01/2011, 16:56

  >saygıdeğer hocamben sizin dekanlık yaptığınız dönemde istanbul üniversitesinde öğrencilerinizden biriyim sizinde bildiğiniz üzere 5941 nolu yasadan dolayı mağdur durumdayız. bu konuyla ilgili görüşmek üzere mecliste 2 arakadaşımla birlikte sizi ziyaret etmek istiyoruz. bize bir randevu ayarlamanız mümkün mü?arkadaşlar eşimin hocasıydı kendisine bu mesajı attık olumlu bir sonuç gelirse konuya hakim olan ve meclise bizle gelicek 2 arkadaşa ihtiyacımız olucak haber alır almaz paylaşıcam inşallah olumlu haber alırızakcan

 60. 04/01/2011, 16:57

  >bu mesaj chp milletvekiline gönderildi.akcan

 61. 04/01/2011, 17:06

  >ARKADAŞLAR HEPİNİZE SAYGILAR.ŞİMDİ GİRDİM SİTEYE.YORUMLARI OKUYAYIM HEMEN DÖNECEĞİM.BASKETÇİ

 62. 04/01/2011, 17:17

  >http://www.habervakti.com/?page=news_details&id=39496anasayfada 1 haber arkadaslar gundemde tutalım yorum yazalım

 63. 04/01/2011, 17:17

  >arkadaşlar, yarın TGRT fm de, 16:15 te Ataullah arvas ile canlı yayında çek mağdurlarının sorunlarını dile geireceğiz. yarın 16:15 te bütün çek mağdurlarının canlı yayını arayarak sorunlarımızı dile getirmesini rica ediyorum.telefon : 0212 454 56 46

 64. 04/01/2011, 17:20

  >Organize suç örgütü lideri oldukları iddiasıyla İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Sedat Şahin, Ceza Muhakemeleri Kanunu'nun (CMK) 102. maddesi uyarınca tahliye edildi.HABERİ BU LİNKTEN TAKP EDEBİLİRSİNİZhttp://www.hurriyet.com.tr/gundem/16680150.asp?gid=373EVET, BU KİŞİLER SERBEST BIRAKILIYOR YANILMIYORSUNUZ GÖZLERİNİZİ OVUŞTURMANIZADA GEREK YOKKULAKLARINIZDA YANLIŞ İŞİTMİYORAKARDAŞLAR MAĞDUR KARDEŞLER BİZ EMEK YORGUNLARI SUSMAYA DEVAM ETMEYECEĞİZ ARAMALARA SMS LERE E-MAİLLERE DEVAM!!!MECLİS TE ŞU AN KREDİR KARTI GÖRÜŞÜLÜYOR SIRA BİZEDE GELECEK İNANMALIYIZ HAKSIZLIKLAR KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIRSUÇLU DEĞİL BORÇLUYUZŞEREFİMİZ İÇİN AYDOĞAN AY.

 65. 04/01/2011, 17:21

  >ARKADAŞLAR 57 DEKİ ARKADAŞIMIZIN VERDİĞİhttp://www.habervakti.com/ LİNKİ OKUDUNUZMU?HİÇBİR YORUM GÖREMİYORUM.LÜTFEN YORUM KISMINA HERKES YORUMUNU YOLLASIN.ÇOK ÖNEMLİ.GÜNDEMDE KALMAK İÇİN.LÜTFEN HEMEN YORUM YAPIN.57 İYİ İŞ YAPMIŞSIN DUYARLILIĞIN İÇİN TŞKR.AMA BİRDE R U M U Z LÜTFEN.SAYGILAR.BASKETÇİBU SİTE EYLEMDEDİR

 66. 04/01/2011, 17:23

  >“Taammüden adam öldürmeye azmettirmek”, “çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek” ile “gasp” suçlarından dolayı 2005 yılından bu yana tutuklu yargılanan Sedat Şahin tahliye edildi.Kandıra ilçesindeki Kocaeli 2 Nolu F Tipi Kapalı Cezaevi önünde toplanan yaklaşık 100 kişi, 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CMK) 102. maddesi gereğince tahliye edilen Şahin'i alkışlarla karşıladı.bizler insan canınada KAST etmedik sadece BORCUMUZU ödeyemdik ALLAH ZALİMLERN ZULÜMLERİNE SON VERSİN LÜTFEN ULAŞABİLDİĞİMİZ HERE YERE ULAŞMAYA ÇALIŞALIMDÖNÜŞÜ OLMAYAN YOLLARA GİRMEK ÜZEREYİZ MELTEM_6161

 67. 04/01/2011, 17:23

  >bir sürü yorum yollandı basketçi arkadaşım fakat geç onaylanıyor sanırım …yüklenmeye devam!!http://www.habervakti.com/?page=news_details&id=39496

 68. 04/01/2011, 17:24

  >Kimsenin vicdana hakka adalete baktığı yok. Kanun var ya(!)O yüzden kanuna istinaden serbest kalmışlardır. Bizim için de kanun var o yüzden Kaçıyoruz..Ama Bıkmal yok çalışmaya devam..

 69. 04/01/2011, 17:33

  >değerli arkadaşlar bende sızler gıbı çek magduruyum ama bız onurumuzu serefımızı kaybetmedık mucadeleye devam çünkü bız hırsız tecavuzcü katılş veye orgut mensubu değiliz onurumuzla ıflas ettık battık ve bu hale düştük bu ülkenın başbakan yardımcısı bılebana tel da yapacvak bır sey yok herkes yattıgı yerden cezasını yatmaya devam edecek dıye bır başbakan yardımcısından ne beklenırkı arkadaşlar ben kendımı yakmaya karar verdım hemde meclısın önünde yada gelın hep beraber bu ülkenıun vatandaslığından cıkalım çünkü bu ülke katıllerın namussuszları koruyan dısarıya atan yasalar olduğu sürece bıze yasama hakkı vermıyor gelın bırlık olalaım gıdelım ankaraya ya tama ölelım yada yasayalım bızım kaybedecek vaktımız yok çünkü bugün aramızda olan arkadaşlarımız yarın ben dahıl ceza! evınde olabılırız belkkıde su anda tutuklamamız cıkmıstır gbt ye düşmüştür durmayalım gelın yakalım kendımızı ayrıca arkadaslar hep beraber cıkalım vatandaşlıktan durmak yok cözüm olan yazsın bu sıteye herkese ALLAH kolaylık versın sevgıler

 70. 04/01/2011, 17:34

  >UTANIYORUM ÇÜNKÜ NAMUSLUYUM UTANIYORUMÇÜNKÜ BORCUMU ÖDEYEMEDİĞİM İÇİN UTANIYORUM ÜLKEMDE Kİ BU MANZARALARI GÖRDÜĞÜM İÇİNPEKİ AYNI SORUYU BUGUN VE DÜN 102. MADDE'DEN FAYDALANIP SOKAĞA ÇIKAN ARKADAŞLARDA KENDİLERİNE SORABİLİYORLAR MI ACABASUÇLU DEĞİL BORÇLUYUZİMDAT ÇIĞLIĞI

 71. 04/01/2011, 17:39

  >arkadaslar cmk 102 ye göre bahse konu tahliyeler tutuklu yargılananlar içindir ve sizlere hitap etmemektedir

 72. 04/01/2011, 17:40

  >69 RUMUZ VE KİMLE GÖRÜŞTÜNÜZ İSİM LÜTFEN YAZIN

 73. 04/01/2011, 17:46

  >69 rumuz Sevgili kardeşim umutsuzluk iyi bir şey değildir.İnşallah iyişeyler de olacaktır. Ama elimizden geldiği kadar biz çalışıyoruz. Ben kimseye telefon edemiyorum ancak fax ve mail atabiliyorum. Yasanın nasıl olması gerektiğini ilgili yerlere kalemimin yettiğince açıklamaya çalışıyorum hukukçulara Başbakana bakanlara yazıyor yazıyorum. Ama öyle ama böyle kulaklarını aşındırıncaya kadar bizden bıkmalarını sağlayıncaya kadar yazmaya da devam edecem umutsuzluk iyi bir şey değildirUMUT UMUT ve yine UMUT ama elden geldiğince yapabildiğince çalışmaya devam ederek UMUT selamlar

 74. 04/01/2011, 17:50

  >basketci kusura bakma acıl oldu 57 de ki yazım benım afrikalı

 75. 04/01/2011, 17:51

  >pardon 62 dekı yazı benım Afrikalı

 76. 04/01/2011, 17:56

  >arkadaşlarhaber vaktine yorumlarımızı ve tşklerimizi iletelim. http://www.habervakti.com/?page=news_details&id=39496TARKAN

 77. 04/01/2011, 17:56

  >tgrt fm de bızle ılgılı bır yorum oldumu arkadaslar.. izmirli ziraatcı

 78. 04/01/2011, 17:56

  >arkadaşlar habervakti sitesine yorumlar geç düşüyor.lütfen yorum yazın başbakana mektup bizzat iletildi.danışmanları mutlaka internet sitelerinde yorumları ve yazıları takip edip kendisine iletecektir gündemde kalalım.FİRARİ HAKAN

 79. 04/01/2011, 17:59

  >bir saaten fazla oldu yorum bırakalı ama cıkmadı halaafrikalı

 80. 04/01/2011, 18:02

  >ben de bıraktım yorumu ama hala düşmedi

 81. 04/01/2011, 18:03

  >TRT3 ÇEK DEN BAHSEDİYOR ACİLBASKETÇİ

 82. 04/01/2011, 18:04

  >ÇEK'E ACİL SORUN UN ÇÖZÜLMESİ GEREKİR DİYOR SN.ŞANDUR.BASKETÇİ

 83. 04/01/2011, 18:05

  >MHP MEHMET ŞANDIR MECLİS TV DE ÇEK MAĞDURLARI KONUSUNU AZ DA OLSA GÜNDEME GETİRDİ.17:03 DE.

 84. 04/01/2011, 18:05

  >sevgili arkadaşlar;Ankaraya gittik,imza topladık,TV lere çıkmaya çalışıyoruz herkeze çok minnettarım.Benim de bir önerim olacak;hepimizin eşleri,annesi var basit keçeden (üzerine simli kalemle bir slogan yazılabilir)yapılmış bizi anlatan bir logo hazırlayalım.Ve bunları AVM lerde,TBMM önünde….vb gibi yerkerde insanların takmasını sağlayalım ve bence bu güne kadar en etkili ses duyurma yabancı basın, facebook… bilmiyorum çoğaltalım ve imza toplamaya devam edip imzaları bakanlara fax layalım.Bence görsel basın ilginç haber konusu olacak şeyler istiyor.Ne yazıkki ateş düştüğü yeri yakıtor. Yabancı basının etkili olacağını düşündüğüm için bu öneriyi sunuyorum.

 85. 04/01/2011, 18:26

  >ARKADAŞLARBugün yoğun bir tempomuz vardı,Bir gurup Arkadaşımız TBMM deBir gurup arkadaşımızda büyük bir medya gurubuna röportaj verdi.TBMM'indeki arkadaşlarımızBaşbakanımızla görüştüler,Maliye Bakanı ile görüşülerAli Babacanla görüştülerkürşat Tüzmenle görüşme yapıldıAdalet Komisyon üyeleri ve Ayşe Nur Bahçekapılı ile görüştülerBaşbakan görüşmeden sonra , sekreterini Arkadaşlarımıza yönlendirdi, sekreter sorunları dinleyip not aldı.Arkadaşlarımızın TMBB çıkışında ise karşılaştıkları Maliye bakanı Şimşek bu konu Başbakana detaylı şekilde iletildi bilgisini verdi.Ayrıca Arkadaşlarımız Başbakanla görüşürken, Ayşe Nur Bahçekapılıya dönerek bu konu hakkında bilginiz varmu sorusuna Bahçekapılı evet var demesi üzerine o zaman gereğini yapın demiştir.Başbakana çağrımıza her yerden ses gelmiştir.Ayrıca yazılı metnimiz TBMM de Başbakana, Bakanlara, Adalet Komisyon üyelerine, Muhalefet Parti Başkanlarına ve gurup başkan vekillerine, milletvekillerine ve parlamento Muhabirlerine dağıtılmıştır.TRT den bu sorunu gündeme almak için ve haber konusunda söz alınmıştır.

 86. 04/01/2011, 18:31

  >Arkadaşlar bu mail adresleri memurlar.net adlı internet sitesinden alıntıdır.. doğruluğunu bilmiyorum ama başbakanımızın mail adreslerireceptayyip.erdogan@basbakanlik.gov.trrte@akparti.org.trMetin

 87. 04/01/2011, 18:31

  >GİZEM HANIM HAKLISIN.ANCAK ARKADAŞLAR BİRÇOK YORUM YAPIYORLAR,BURASI İÇİNDE YORUM YAPTIM DESE KISACA SİTEMİZ MOTİVE OLUR.BUNU NİYE SÖYLÜYORUM?;BUGÜN CİHANHABER'DE -SİTE YÖNETİMİ GEREKLİ AÇIKLAMAYI YAPACAKTIR-TOPLANTIDAYDIK VE SOHBET SIRASINDA RÖPORTAJI YAPAN ARKADAŞIMIZA "YARGI KARARLARI GEÇ İŞLİYOR ÇEK ALACAKLISI MAĞDUR OLUYOR ŞEKLİNDEKİ HABERİNİZE BAYAĞI YORUM YOLLADIK" DEYİNCE ODA"YOO,BİZE TOPU TOPU 2 YORUM DÜŞTÜ"DEYİNCE BİZ ŞOK OLDUK.ARKADAŞLAR BAKIN BİRSÜRÜ YORUM OKUDUM.YAKANLAR,ÖLENLER,ŞUNU YAPALIM BUNU YAPALIM DİYENLER,İŞTE YUKARDA CEVABI,TOPU TOPU 2 YORUM.GERİSİ LAFU GÜZAF.YORUMLARA ELİMDEN GELDİĞİNCE DEĞİNECEĞİM;**20 DE GÖKHAN KARDEŞİM,ÇOK GÜZEL DEĞİNMİŞSİN.İŞTE YUKARDA CEVABI.SİLAH ZORUYLA YAPAMAYIZKİ.DESTANLAR DOLUSU YORUMLAR,AMA BEN ŞURQYI ARADIM ŞUNU DEDİ DİYE YAZAN 2-3 KİŞİ.**40 SERKAN34,YERDEN GÖĞE KADAR HAKLISIN.DİLİMİZDE TÜY BİTTİ.AMA HALA DEVAM.**28 DEKİ ARKADAŞ BİRAZ DAHA SAKİN.KISALTMADA KOYSAN BU SİTEYE YAKIŞMIYOR.OKUYAN İNSANLAR APTAL DEĞİL.BU SİTEYİ İZLEYEN SADECE SEN BEN DEĞİLİZ.LÜTFEN RUMUZ UNUTMAYALIM.**33 MURAT ŞİMŞEK KARDEŞİM,DUYARLILIĞIN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER.SADECE BUKADAR İSTİYORUZ.MERAK EDİYORUM KAÇ DAKİKANI ALDI.LÜTFEN ARKADAŞLAR BİRAZ SİLKİNİN.**50 m.d.HİÇ MERAK ETME SONUNA KADAR BURDAYIM BACIM.BİRBİRİMİZ İÇİN ÇIRPINIYORUZ.BAZI ŞEYLERİ HEMEN YAYINLIYAMIYORUZ.AMA ŞUNU BİLİNKİ BİRGRUP ARKADAŞIMIZ İNANIN DURMUYOR,NE LAZIMSA YAPIYORUZ.ÖNÜMÜZDEKİGÜNLERDE GÜZEL HABERLER OLUR İNŞALLAH.SİZİNDE YÜREĞİNİZE ,HAYKIRIŞINIZA DİYECEĞİM YOK.SİTE SİZLE TEMAS EDECEKTİR.AMA LÜTFEN SUKUNETİNİZİ MUHAFAZA EDİN.HEPSİNİN SIRASI VAR.**14 VATAN HASRETİ,BUNUNLA İLGİLİ BİR METNİ SİTE PAYLAŞIMINA ÖNCE SUNACAĞIM,OLURUNUZU ALDIKTAN SONRA YOLLARIM.SAYGILAR.BASKETÇİYORUM YOLLAMAYAN ARKADAŞLAR LÜTFEN YORUM VE TŞKR YOLLAYALIM.BUDA BİR EYLEM.http://www.habervakti.com/BU SİTE EYLEMDEDİR.

 88. 04/01/2011, 18:32

  >Çok sağolun arkadaşlar,emeği geçenlere teşekkürler..AASAA

 89. 04/01/2011, 18:34

  >Cüneyt Kardeşimize teşekkür ediyoruz.Umarım girişimleri iyi bir sonuç getirir.

 90. 04/01/2011, 18:40

  >CÜNEYT kardeşime BASKETÇİ kardeşime katkıları olan herkese teşekkürler.basketçi kardeşim dediği gibi bizler klavyemizle dahi destek olmazsak neye yarar. hiç olmassa lütfen yorum ve tşk maillerimizi gönderelim.http://www.habervakti.com/tarkan

 91. 04/01/2011, 18:41

  >OKUDUNUZMU ARKADAŞLAR,İŞTE SİZE EYLEM.İLK AĞIZDAN CÜNEYT BEY'DEN.ELİNİZE SAĞLIK.DAHA BİTMEDİ.SAKIN UMUT DAĞITIYORUZ SANMAYIN.ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLER ÇOK GÜZEL ŞEYLERE GEBE.HEPSİ SIRASIYLA.BENİM RİCAM YUKARDA YORUMLARINI OKUDUĞUM BAZI KARAMSAR ARKADAŞLARIN BU KARA BULUTLARI KAFALARINDAN DAĞITMALARI.BU TİP YORUMLAR SİTENİN MOTİVASYONUN OLUMSUZ ETKİLİYOR.BU İŞ YA OLACAK YA OLACAK.BAŞKA YOLU YOK.KATKISI OLAN TÜM ARKADAŞLARA SAYGI VE SEVGİMİLERİMİ İLETİYORUM.—İNANMAK DEMEK YARI YARIYA BAŞARMAK DEMEK———AZİM , SABIR , SELAMET.BU SİTE GERÇEK EYLEMDEDİR.

 92. 04/01/2011, 18:47

  >hadi arkadaşlar doğru yoldayız ..her yerden ses gelmeye başladı.. Aramalara ve maillere devamAllah büyüktür..zeknaz

 93. 04/01/2011, 18:48

  >herkes buradamı arkadaşlarkabuğumuzu kırmaya başladıkcüneyt bey e ve emeği geçen arkadaşlara çok teşekkürler.

 94. 04/01/2011, 18:48

  >cüneyt bey ve diğer emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim arkadaşlar başbakan ın gereğini yapın demesi çok büyük bir müjdeli haberdir.bu bir gErçektirki başbakan talimat vermedikten sonra bizim bu sorunumuza el atılmayacaktı bu çok güzel bir haberdi emeği geçen herkese teşkkürler arkadaşlar aramalara devam ERDEM

 95. 04/01/2011, 18:50

  >maillere ve telefonlara devam arkadaşlar,

 96. 04/01/2011, 18:50

  >sayın ARKADAŞLAR.BASKETÇİEMK2010VEZİR 38GÖKAN BEYAFRİKALIİZALASYONCUİZERNİLİŞKOSOYLU09GİZEM ŞENKADİRDOKTORFİRARİHAKANTARKANZEKNAZTEKELBÜFESAKLANBAÇ41ERENUS18ZİRAATÇİM.DDAHA İSMİNİ YAZAMADIGIM ARKADAŞLARIM BENİM DENEMEDİĞİM YOL KALMADI.YAZMAKLA OLMUYOR BİZE SANKİ KULAKLARI TIKAMIŞLARMADDİ ĞÜCÜMÜZ YOK , MANEVİ DOSTLARINIZDAN GELECEK YARDIMLARDA SINIRLI .YİNEDE İŞİN YÜKÜ BİZLERİN SIRTINDA.SAYIN CÜNEYT HOCAM NE YAPALIM NERELERE GİDELİMDEVE KUŞU MİSALİ KAFAMIZI TOPRAGAMI GÖMELİMBİZLERİ BUKADAR ÇARESİZ BİR DURUMA DÜŞÜREN VE BU DURUMUMUZUDA GÖRMEZDEN GELEN ULU YÖNETİCİLEREEEEYYYYYY YÜÜÜCE ALLAHIM DUY SESİMİZİ ARTIK.BARİ SEN BİZLERE YARDIM ET, ETKİ BU ZALİMLERE BORÇLARIMIZIN KALANINI ÖDEMEMİZE OLANAK SAGLA İŞGÜCÜ VER DİYORUM ,BİZLERİ BU ÇAKALLAR ORDUSUNA DAHA FAZLA MASKARA ETME …..AMİNUST 35

 97. 04/01/2011, 18:52

  >mücadele eden arkadaşlara teşekkür ederim.hepinize saygılar.

 98. 04/01/2011, 18:53

  >DÜN SAYIN BAŞBAKAN YARDIMCISI BÜLENT ARINÇ BEYLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜK SORUNUMUZU KENDİSİNE ANLATTIM YARARLI BİR KONUŞMA OLDU KENDİSİ BANA ALİ BABACAN VE MALİYE BAKANI İLEDE GÖRÜŞMEMİZ GEREKTİĞİNİ SÖYLEMİŞTİR BİLGİNİZE erdem

 99. 04/01/2011, 18:56

  >arkadaşlar hadi toplam 29 tane yorum yapılmış biz bu kadarmıyız…lüften mailleri kilitlememmiz lazımlütfen yorum ekleye girip yazmak bu kadar zormulütfen saldıralım……………zeknaz

 100. 04/01/2011, 18:56

  >İYİ AKŞAMLARSİTEYİ YENİ KEŞFETDİM BİR ARKADAŞIM SAYESİNDEDİYECEGİM ŞUKİ ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN CÜNEYT VEGÖKHAN BEYE SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİ İLETİRİM.ŞAHSEN YAPABİLECEGİM NE VARSA BEN DE VARIM BENDEBURADAYIM .BODRUMLU.

 101. 04/01/2011, 19:00

  >arkadaşlarhabervakti.com yorumlar yayınlanıyor. gösterelim kendimizi bakalım kaç kişi duyarlıTARKAN

 102. 04/01/2011, 19:02

  >iyi akşamlar arkadaşlarBen daha önce site örneğinden aldığım uyarlama dilekçesini sunmuştum. hakim kabul etmemişti.Bugun yeniden Sayın ekm 2510 abimin yazıp siteye örnek koyduğu dilekçeyi kendime uyarlayıp sundum. Hakim Dilekçemi Ağır cezaya sevk etti.Yani demek istediğim yılmadan usanmadan tekrar tekrar yazıp verelim dilekçelerimizi.Hayırlısı olur İnşallahBu arada yaptığınız nokta vuruşlu eylemleriniz için sonsuz teşekkürler değerli büyüklerim…

 103. 04/01/2011, 19:02

  >BEN YENİ YENİ KENDİME BİR YOL ZAR ZOR SAGLADIM.ELİM EKMEK TUTMAYA BAŞLADI YARDIMCI OLABİECEGİM NE VARSA BURADAYIMMAGDUR EDİLEN ARKADAŞLARIM BU GÜNLER GEÇECEKGÜZEL GÜNLER YAKINDIR ..BODRUMLU

 104. 04/01/2011, 19:04

  >arkadaşlar işte bu cüneyt bey ve basketçi tüm emeği geçen arkadaşlara minnettarız teşekkürler

 105. 04/01/2011, 19:05

  >cüneyt abim bu haber harika tüm emeği gecen arkadaşlara sonsuz teşekkürler her zaman göreve hazırım bende saygılarımla

 106. 04/01/2011, 19:08

  >UST35 benim şahşım ve çevrem kurum,kuruluş yetkililer nezhinde birçok görüşmelerimiz oluyor. şuana kadar hükümetden olsun muhalefetten olsun ğörüşme yaptığımız miletvekillerden aldıgımız işık uzakta olsa görünüyor.sadece mücadele….lütfen mailler,yorumlar sms elinizden geldiği kadar lütfen lütfen durmak yokhttp://www.habervakti.com/tarkan

 107. 04/01/2011, 19:11

  >Cüneyt Beyin açık mektubunu büyük bir heycanla okudum.Her satırına katılmamak mümkün değil.Yazısına iki kezde yorum yazdım.iNŞALLAH GERÇEKTEN BİZZAT SN.bAŞBAKAN TARAFINDAN OKUNUR.

 108. 04/01/2011, 19:12

  >Cüneyt Bey ve emeği geçen bütün arkadaşlar elinize ve dilinize sağlık.Teşekkürler.yılmak yok mücadeleye devam arkadaşlar başaracağız inanın. Soylu09

 109. 04/01/2011, 19:15

  >helal olsun Cüneytsüper gelişmelerordaki arkadaşlara gönülden tşkler

 110. 04/01/2011, 19:15

  >KARABÜKLÜ.emeği geçen herkesten ALLAH razı olsunbaşbakan buişi bitirecektir inşaallah

 111. 04/01/2011, 19:17

  >arkadaşlar bende çek mağduruyum ilk defa yazıyorum bende adli para cezasının kaldırılmasını istiyorum ve sizi destekliyorum saygılar

 112. 04/01/2011, 19:20

  >arkadaşlar bende dün akşam MEHMET ŞANDIR MİL.VEKİLİYLE görüştüm çok olumluydu bugün kendisi meclis tv de bizleri dile getirmiş kendisine çok tşk ederm.çekinmeyin arkadaşlar arayın herkese saygılar.05322357965 cp tl…arayın 16 ERKAN

 113. 04/01/2011, 19:20

  >SN. CÜNEYT KARDEŞİM. VE EMEĞİ GEÇEN TÜM ARKADAŞLARIMA TEŞEKKÜR EDERİM.LÜTFEN http://www.habervakti.com/SİTESİNDEKİ HABERİMİZİ YORUMLARIMIZLA DESTEKLEYELİM.

 114. 04/01/2011, 19:20

  >arkadaşlar eylem ve çalışmamızın en büyüğü bugün arkadaşlarımızın tbmm de başbakanla görüşülmesidir emeği geçen arkadaşlara sonsuz teşekkürler ERDEM

 115. 04/01/2011, 19:20

  >SEVGİLİ CÜNEYT KARDEŞİM, VERDİĞİN MÜCADELE DE SANA YARDIMCI OLAN TÜM ARKADAŞLARIMIZA VE ŞAHSINA MİNNETTARLIĞIMI BİR KEZ DAHA BELİRTMEK İSTİYORUM…BÖYLE GİDERSE SONUCA ULAŞMAMIZ SAYENİZDE AN MESELESİDİR…SAYDILARIMLA…

 116. 04/01/2011, 19:22

  >Bugüne kadar yapılmış en büyük hareket bu..Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler..Bu büyük gelişmenin üzerine bizlerde baskılarımıza,tel,faks,mail,mesaj ara vermeden devam etmeliyiz. İyi ki varsınız…

 117. 04/01/2011, 19:23

  >Arkadaşlar toplam 29 yorum yayınlanmış. Benim yorumda yayınlanmış e.g. yorgancı diyeGeç yayınlanıyor ama yayınlanıyor. Yorumlarla destek olmaya devam..

 118. 04/01/2011, 19:25

  >EVET ARKADASLAR BUGUN CUNEYTBEYİN YAZISININ USTUNE MECLİSTE BİR GURUP ARKADASIMIZIN SAYIN BASBAKANLA BIZZAT GORUSMESI VE SN AYSENUR BAHCEKAPILIYA HABERINIZ VARMI BU KONUDAN DEYIP EVET YANITINI ALINCA GEREGINI YAPIN O ZAMAN DEMESI GUZEL BIR GELISME BARTI SU IKI GUN ICINDE BUTUN SITELERIMIZIN ADI BEYINLERE KAZINACAK GEREKLI YERLERE HER GUN SITEMIZ DUYRULACAK O YUZDEN BUNDAN SONRA LUTFEN YORUMLARIMIZA COK DIKKAT EDELIM SELAMLAR SAYGILAR HEPİMİZ EYLEMDEYİZAFRİKALI

 119. 04/01/2011, 19:27

  >cüneyt bey ve diğer arkadaşlar a çok teşekkür ediyoruz.biz de mail ve sms lerle bir şeyler yapmaya çalışıyoruz ama umarım başarılı olabiliyoruzdur.huca

 120. 04/01/2011, 19:27

  >ahhh ahhh İZMİRLİ arkadaşlar tarka üst 35 daha bir çoğunuz nasıl toplanacağız bakın ak pa.yeni il başk. geldi izer

 121. 04/01/2011, 19:27

  >sayın cüneyt bey KARDEŞİMİZE, EMEĞİN İÇİN SENDEN VE SENİ DÜNYA'YA GETİREN ANNE VE BABA'DAN SONSUZLARCA KEZ ALLAH RAZI OLSUN BU DEĞERLİ GİRİŞİMLERİN BENCE OLAYIN KÖR DÜĞÜMÜNÜ ÇÖZMÜŞTÜR BENCE YASA'NIN FİTİLİ ATEŞLENMİŞTİR İNANIYORUM Kİ ÖNÜMÜZDE Kİ BİRKAÇ GÜN İÇERİSİNDE SORUNLARIMIZ İLELEBET BİTECEK VE BİZLER BORÇLARIMIZI ALNIMIZIN AKI İLE ÖDEMEYE DEVAM EDECEĞİZ SAYIN BAŞBAKANIMIZIN KONUMUZA OLAN İLGİSİ CÜNEYT KARDEŞİMİZ TARAFINDAN DETAYLANDIRILMIŞTIR EMEĞİ GEÇEN HER KARDEŞİMDEN ALLAH TRİLYONLARCA KEZ RAZI OLSUNSUÇLU DEĞİL BORÇLUYUZKAĞIT PARÇASINA DEĞİL ŞEREFİMİZE İMZA ATTIKHALİM BB.

 122. 04/01/2011, 19:27

  >ARKADAŞLAR YORULMADAN YILMADAN MESAJ TLF MAİL ATMAYA DEVAM

 123. 04/01/2011, 19:31

  >ALLAH IN İZNİ İLE ÖZGÜRLÜKLERİMİZE BİR ADIM DAHA YAKLAŞTIK AZMİMİZ İLE SORUNLARIMIZIN ÖNÜNE GEÇECEĞİZ BORÇLARIMIZI SON KURUŞUNA KADAR CEZA EVİ NE GİRME RİSKİ OLMADAN ÖDEYECEĞİZ UMARIM BİR AN ÖNCE KURTULURUZSAİME BEKÇİ

 124. 04/01/2011, 19:32

  >suçlu değil borçluyuz cüneyt bey'e bir kez daha şükran borcumuzu bildiririzn_o

 125. 04/01/2011, 19:32

  >ARKADAŞLAR BUNDAN SONRA YOĞUNLUĞUMUZU AKP Lİ BAKAN VE MİLLETVEKİLLERİNE VERMELİYİZ CÜNEYT BEY VE ARKADAŞLARINA TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM

 126. 04/01/2011, 19:37

  >DEĞERLİ ARKADAŞLARIM MÜCADELE MÜCADELE TEK ÇARE SAYIN CÜNEYT BEY VE TÜM EMEĞİ GEÇEN ARKADAŞLARA ÇOK ÇOK TEŞEKKÜRLER EMEKLERİNİZ KAÇ MASUMUN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEKTİR, ARKADAŞLARIM BUGÜN MECLİSTE SAYIN ŞANDIRIN EN SON DAKİKA ÇEK MAĞDURLARI OLARAK BİZLERİ ADLANDIRDI GEÇEN SENE BİRŞEYLER YAPILDI AMA SONUC VERMEDİ DEMEKKİ BİR ŞEYLER TEKRAR YAPILMALI DEDİ"""""" ARKADAŞLAR BÜTÜN BUNLAR BİZLERİN BU SİTEDE YAPTIĞIMIZ MÜCADELENİN ESERİDİR """"""" ŞİMDİ LÜTFEN MAÇIN SON DAKİKALARINI OYNUYORUZ RÜZGAR BİZDEN YANA ESİYOR HADİ BU AVANTAJI ELDEN KAÇIRMAYALIM REHAVETE DÜŞMEDEN RİCA TELEFONLARIMIZA MSJ LARIMIZA SİTEMİZDE BELİRTİLEN TÜM ADRESLERE GÖNDERMEYE DEVAM…."DERDİNİ ANLATMAYAN DERMAN BULAMAZ" YA SABIR HAYDİ ARKADAŞLAR YAVRULARIMIZ İÇİN MÜCADELEYE DEVAM…ihtiyar

 127. 04/01/2011, 19:40

  >ilamattada işlem yapmıyorlarmış.

 128. 04/01/2011, 19:43

  >Cüneyt beye ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. arkadaşlar ,tel,faks,mail,mesaj ara vermeden devam etmeliyiz.deniz yüksel

 129. 04/01/2011, 19:45

  >Sevgili Cüneyt Bey,siteye verdiğiniz bilgi bile başlı başına moralimizi düzeltiyor.Hemen hemen proplemlerimi çözmek üzereyim.Bu konuda hiçbir sorunum kalmasa bile bütün gücümle site eylemine katkı yapmaya devam edeceğim.Hegün ilgili ilgisiz heryere mailler atıyorum,atacağımda.Bu sorun ilelebet çözülünceye kadar Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.fidan55

 130. 04/01/2011, 19:54

  >SAYIN CÜNEYT VE MECLİS ZİYARETİNDE BULUNAN ARKADAŞLARAN ALLAH RAZI OLSUN BU FİTİLİN İYİCE ALEVLENMESİ OLMUŞ İNŞALLAH BAŞARACAGIZ BUGÜNE KADAR EMEGİ GEÇEN BÜTÜN ARKADAŞLARDAN ALLAH RAZI OLSUN BUNDAN SONRAKİ YORUMLARA DİKKAT ARKADAŞLAR İBRAHİM ESK.

 131. 04/01/2011, 19:55

  >arkadaslar Haberleri izleyinHizbullahcılar, katiller, pkklılar yeni cıkan kanundan serbest bırakıldı..BİZLERİN SUÇU NE ?? DEVLETİMİZE NE GİBİ BİR KÖTÜLÜK YAPTIK???ARKADASLAR Meclise yürüyelim Sesimizi duyuralım tam zamanıKadir

 132. 04/01/2011, 19:58

  >herkese hayırlı akşamlar…yorumları okudum haberler gerçekten çok iyi..benden de iyi bir haber vereyim..dün topladığım 18 mektubu başbakana gönderdim..genç,çocuk,anne,eş hepsi yazmış.ayrıca eşim ve arkadaşıda mektup yazıp sibel hanıma göndermiş,başbakana göndermesi için…ben mektup toplamaya devam ediyorum..bu konuya da yoğunlaşalım ltf..

 133. 04/01/2011, 20:02

  >50 yıllık bir sanayi geçmişimiz var.Bu memelekete ihracat yaparak döviz getitdik,varımızı tehlikeye atarak yatırım yaptık ve istihdam sağladık.Şirket olarak memleketimize okul yaptırdık bağışladık,şu an 250 öğrencimiz okumakta.Ama çeklerimizi ödeyemedik bu sebeple cezaevlerinde geziyor veya yakalanmamak için kaçıyoruz.Bu koşullarda nasıl borcumuzu ödeyeceğiz.Ama hata bizde imiş hizmet yapmayacaksın,rantçı olacaksın o zaman şu an saygın olurduk.Katiller,tecavüzcüler,törörisler dışarıda veya af geliyor.Hizmet eden içeriye ,adalet bu işte.saygılarımla.

 134. 04/01/2011, 20:04

  >HABER VAKTİ YAZARLARI NAZLI ILICAK MÜMTAZER TÜRKÖNE YANİ NE KADAR TANINMIŞ AK PARTİLİ YAZAR VARSA ORADA VE MANŞETTEN HABER YAPMIŞ BU BÜYÜK BİR GELİŞME VE BÜYÜK ETKİ YARATACAK BAŞBAKANLA GÖRÜŞMELER BABACANLA MALİYE BAKANIYLA FİLAN ALLAHIM HAYIRLI GÜNLERİ GÖRMEK YAKINDIR İNŞALLAH ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN. AYŞE SARGIN

 135. 04/01/2011, 20:05

  >İŞTE BENİM SİTEM BU.BİZ ÇOK BÜYÜK BİR AİLEYİZ.GÜCÜMÜZ BURDAN GELİYOR.EYLEMLER BURDA DURMAZ.HAKKIMIZI ALINCAYA KADAR DEVAM.BU ÇAĞDIŞI ZULM BİTECEK.KANKUSACAĞIZ AMA KIZILCIK ŞERBETİ İÇTİK DİYECEĞİZ.SAKİN AMA KARALI.BAŞIMIZ DİMDİK BU İŞİ BİTİRECEĞİZ.HERKES AİLESİNE ÇOLUĞUNA ÇOCUĞUNA KAVUŞACAK.SAYGILARIMLA.BASKETÇİBU SİTE EYLEMDEDİR

 136. 04/01/2011, 20:06

  >AMAN ALLAHIM KATILLER DEVLETE SILAH SIKMIŞ ADAMLAR TAHLIYE EDIYOR AMA HALA DEVLETE VERGI VERMIŞ KATKITA BULUNMUŞ ÇEK MADURLARI SİZE BİŞEY YOK…NERDE ADALETNİZ..BE SAYIN DEVLET YONETICELERİ…AİLELER YIKILDI ÇOCUKLAR PERİŞAN YAZIK BU AİLELERE.YAZIK….EL VİCDAN BE ….

 137. 04/01/2011, 20:11

  >bu gelişmelerden sonra vatan hainleri dışarıya çıkmış bizmi içeriye gireceğiz vallahi yer yerinden oynar bizlerin gücü hiç de hafife alınamaz ALLAHIN izniyle bu işin sonudur hepimize düşen site yönetici arkadaşlarımızın dedikleri yere maillere aramalara devam saygılarımla

 138. 04/01/2011, 20:18

  >BODRUMLU ARKADAŞ HOŞGELDİN.HERKESE İHTİYACIMIZ VAR.ARKADAŞLAR BENDEN SONRAKİYORUMLAR ÇIKMIŞ AMA BENİMKİ ÇIKMIYOR.BÜYÜK HARFLEDE YAZMADIM.BİR YORUM DAHA YOLLADIM 19:10 İTİBARİ İLE.YORUMLARA DEVAM.GÜNDEMDE KALMALI.SERAP HANIM ELİNE SAĞLIK.O MEKTUPLAR BUGÜNKÜ EYLEMLERİN TUZU BİBERİ OLACAK.SAYGILARIMLA.BASKETÇİBU SİTE EYLEMDEDİR

 139. 04/01/2011, 20:23

  >ARKADAŞLAR HABER VAKTİ COM ÇOK GÜZEL GELİŞME HADİ TIKLAMAYA YORUMLARA LÜTFEN

 140. 04/01/2011, 20:28

  >NE İSTİYORUZ**********ÖZGÜRLÜKMÜ***ÖZGÜRLÜKMÜ*******O ZAMAN TELEFONLARA MESAJLARA HİÇ DURMADAN HİÇ NEFES ALMADAN DEVAM SESİMİZİ DUYURALIM KONUŞTUĞUM BÜTÜN VEKİLLER BİZ TALEBE GÖRE İSTEĞE GÖRE HAREKET EDERİZ DİYORLAR SİZDEN SES GELMİYOR DİYORLAR SES SES SES SES SES GELSİN GELSİN ÖZGÜRLÜK..batmış esnaf

 141. 04/01/2011, 20:38

  >AMACIMIZ BORCUMUZU ÖDEMEK ROTAMIZ ÖZGÜRLÜK VE ADALETE YELKEN AÇMAK İSTİYORUZBAŞIMIZ DİK EN BÜYÜK ONURUMUZ BORCUMUZU ÖDEMEKTİRSEZAİ G.

 142. 04/01/2011, 20:39

  >SEVGİLİ İSKENDER DENİZ,AĞZINA SAĞLIK.HA ŞUNU BİLSİNLER.GÜMBÜR GÜMBÜR GEİYORUZ.HAVAYA FALAN GİRMİŞ DEĞİLİM,AMA BU İŞ YA OLACAK YA OLACAK.BU SİTE SONUNA KADAR EYLEMDE.SAYGILARIMLA.BASKETÇİ

 143. 04/01/2011, 20:39

  >SUÇLU DEĞİL AİLE BABALARI VE ANNELERİYİZ YERİMİZ CEZA EVLERİ DEĞİL HUZURLU YUVALARIMIZDIR EYLEME DEVAM ONURLU BİR YAŞAM İÇİNNURCAN

 144. 04/01/2011, 20:41

  >hayatta kalmak hayata dair dirnişimizi sürderebilmemiz özgürlüğümüze bağlıdır ya özgürüz ya ölüyüz borçlarımızı ödemek istiyoruzfoçalı

 145. 04/01/2011, 20:50

  >cok guzel cunety arkadasimama yanindakine sayin basbakanin haberiniz varmi diye sormasi basbakanin haberinin olmadigi anlamiyna gelmiyormu??yani basbakani bilgilendirmek olmali birinci amac ona ulasmamiz lazim bir sekilde

 146. 04/01/2011, 20:58

  >ARKADAŞLAR—-SAAT 22:00DE TEMSİLCİLER MECLİSİNDE SN.SADULLAH ERGİNİN'DE KATILACAĞI PROGRAMA LÜTFEN KISA SORULARLA MAĞDURİYETİMİZİ ANLATABİLİRİZ.SIKMADAN,KISA VE ÖZ.—MAİL ADRESLERİayavuz@bugun.com.tr,stayyar@stargazete.com,m.unal@zaman.com.tr,ismail.kucukkaya@aksam.com.tr,izleyicitemsilcisi@ipekmedya.com.trMAİL FAX SMS İLE KISA SORULARLA LÜTFEN.HABER VAKTİMİ UNUTMAYALIM.ŞU ANDA 60 YORUM.EN ÇOK YORUMLANANLARDA ÜST SIRADAYIZ.LÜTFEN BIRAKMAK YOK.YORUMLARA DEVAM.ŞUNU BİLİNKİ BİZİM DIŞIMIZDA BİRÇOK KİŞİ TARAFINDAN İZLENİYOR.ŞİMDİ EYLEM ZAMANI.

 147. 04/01/2011, 21:04

  >Katiller, mafya üyeleri, müebbetlikler tahliye ediliyor.dipnot.tv'de tartışıyoruz. Siz ne düşünüyorsunuz yazın yayınlayalım #dipnottvtahliye cüneyt özdemir in sitesi..yazalım bakalım düşüncelerimizi yayınlayacak mı? ÇEKDAŞ

 148. 04/01/2011, 21:04

  >basketci hangi tv de bu yayin tel la katilma ihtimali varmi??

 149. 04/01/2011, 21:09

  >olyar1950 SOYLU09 rumuzu ile yorum yazan arkadaşım,sizinle işinizle ilgili bir konu görüşmek istiyorum.Site yönetimi ile temasa geçerseniz yardımcı olacaklardır.İsterseniz direkt olarakta bana yazabilirsiniz. Açık adresim olyar1950@hotmail.com

 150. 04/01/2011, 21:17

  >ARIYALIM!!!!!BAĞIRALIM!!!!!!!HAYKIRALIM!!!!!!SESİMİZİ DUYURALIM PİŞMAN OLMAYALIM BİZ ESNAFIZ BORCLUYUZ SUCLU DEĞİLİZ BATAN BİR İNSANIN YAŞADIĞI ACI ÇEKTİĞİ IZDIRAP YETMİYORDA BİRDE BİZİ ZİNDANAMI ATACAKLAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!TELEFON AÇAMIYORSANIZ MSJ ÇEKİN!!!!!!

 151. 04/01/2011, 21:24

  >??????=HER ŞEYİNİ KAYBETMİŞ BATMIŞ BİR ESNAF HAPİS YATARSA NE ÇÖZÜMLENİR?????Sayın basketçi sana zahmet ne olursun ben bilgisayar özürlüğüm bu benim sorumu lütfen bir mael atarmısın ihtiyar

 152. 04/01/2011, 21:25

  >arkadaşlar haber vaktine sadec 60 yorum yapılmış!!!! biz bukadarmıyız????? lütfen duyarlı olalım…….

 153. 04/01/2011, 21:28

  >haber türk de akşam raporu yanınlanıyor hizbullacıların tahliyesini konuşuyorlar aksamraporu@haberturk.com mail atalım

 154. 04/01/2011, 21:32

  >KARABÜKLÜ.devam aramalara devam işin zirvesindeyiz buara oldu oldu çünkü şartlar oluştu.fakat biz bukadarmıyız birazdaha gayretolması lazım ALLAH yar yardımcımız olsun

 155. 04/01/2011, 21:34

  >arkadaşlar sayın MEHMET ŞANDIR A telefon açtım teşekkür ettim çok kibar bir beyefendi mağduriyetimizi bir kere daha anlattım bilgilerinize İhtiyar

 156. 04/01/2011, 21:39

  >avrupa insan hakları mahkemesine dava açılırsa sonuç alınabilirmi

 157. 04/01/2011, 21:46

  >BENDE ÇEK MADURUYUM 2,5 SENE CEZA YATTIM GEÇEN SENE YÜRÜRLÜĞE GİREN KANUN İLE ÇIKTIM ANCAK YAPILAN TAKSİTLENDİRMELERİ ÖDEYEBİLMEK İÇİN BAŞBAKANDAN FAZLA MAAŞ ALMAM GEREKİYORDU.SONUÇ OLARAK ÖDEME YAPAMADIĞIM DOSYALARIM YÜZÜNDEN TEKRAR TUTUKLANMAM SÖZ KONUSU.10 YAŞINDA BİR KIZIM VAR TEKRAR CEZA EVİNE GİRMEİ KALDIRAMAZ.KOMİSYONA SUNULAN YENİ KANUN BENİDE KAPSAYACAKMI KAPSAYACAKSA NEDENLİ KAPSAYACAK

 158. 04/01/2011, 21:54

  >arkadaşlar HABER VAKTİM DE YORUMLAR 60 HALA.60 KİŞİMİYİZ.BANA YORUMLAR GEÇ ÇIKYOR DEMEYİN.60 YORUMUN İÇİNDE ÇİFT ÇİFT OLANLARI DA BİR SAYARSAK GERİSİ NERDE?.LÜTFEN TİTREYİN VE KENDİNİZE GELİN.HEMEN REHAVETMİ OLDU.HERKES EYLEME.YORUMU ATAN KISACA SİTEYE YORUM ATTIM DEİN DE BİLELİM.SAYGILAR.BASKETÇİBU SİTE EYLEMDEDİR.

 159. 04/01/2011, 21:56

  >basketçi yeniyim tam olarak nereye mesaj atmaız gerekiyor yeniler için bir açıklama yaparmısın

 160. 04/01/2011, 21:58

  >157 MECLİSE SUNULAN YENİ ÇEK KANUNU DEĞİŞİKLİĞİNE BU ŞEKİLDE CEVAP VERİLMİŞ TBMM tarihinde, muhalafet partisi tarafından meclise sunulmuş olupta yasallaşan bir kanun görülmediCHP nin sunmuş olduğu bir tasarının AKP tarafından kabul edilip yasallaşacağı ne kadar mümkün?TBMM ihtisas komisyonları, komisyonda bekleyen kanun ve tasarılar kısmına bakarsanız 1983 yılından itaberen başlayan ve yıllardır komisyonda bekleyen yüzlerce kanun tasarısı olduğunu göreceksiniz.Bunların tamamının da Bir şekilde muhalefet partileri tarafından meclise sunulduğuna dikkat ediniz.Bir parti, isterse mecliste bir milletvekili ile temsil edilmiş olsun, TBMMne kanun tasarısı yasa teklifi götürmesinde bir engel yok.Dileyen Parti Meclise kanun teklifi önerebilir.Bunun binlerce örneği var.Önemli olan bu kanunun akibetinin ne olacağı.Bu boş işlerle kendinizi yoracağınıza, şu anda iktidar olan parti milletvekillerine yoğunlaşın ve hakkınızı arayın.Muhalefet partilerini ise sözlü soru önergelerinde, TBMM genel kurulunda muhalefet parti milletvekillerinin, hükümet temsilcilerine soru cevap bölümlerinde, sorunlarınızı dile getirmesine gayret ediniz.SevgilerimleE.EkmenBU SİTE EYLEMDEDİR

 161. 04/01/2011, 21:59

  >arkadaşlar aksamraporo@haberturk email atdım sizde atı/izalasyoncu

 162. 04/01/2011, 22:09

  >SN.159 ARAMIZA HOŞ GELDİN.SAAT 22 BUGÜN TV.SAYGILAR.BASKETÇİ

 163. 04/01/2011, 22:13

  >tamam saat22 de bugün tv deyim

 164. 04/01/2011, 22:15

  >İNSANLARIMIZ ÇOK SADİST OLDU Bugün biriyle konuşuyorum adamın birinden alacağı varmış adam ödeyememiş bu alacaklıda buna çok kızmış adamı mahkemeye vermiş malum adama hapis çıkmış borclu bu arkadaştan rica etmiş yapma ağbi demiş yok ondan ödeyemiyorum demiş bizim alacaklı bana ağlıyorsun artık senin muatabın ben değilim git avukatımla konuş demiş sonra evet sonra bende sordum sonra ne oldu diye yatsın pzvnk dedi yaa dedim bu adamı iyi araştırdınmı gerçekten batmışmı eğer dolandırıcı olsa hapis yatarmı parayla kaçar yada öder değilmi aldığım cevapp banane ödeseydi böyle bir vicdan böyle bir düşünce tarzıyla hangi konuda nerelere varabiliriz kültür seviyesi yerlerde sürünürse bu ehliyetsiz düşünceyle çok canlar yanar

 165. 04/01/2011, 22:17

  >bu gün postacı bir dosya getirdi. içtimalı dosyamda infazı yapılmış olan 2.600 tl çek bedeline infazı yapıldıgı halde cezaevi savcısı tarafından taahhüt alınmıştı. bu alacaklının dosyadan haberi bile yok, alacaklı avukatı sagolsun arkadaşım olmasına ragmen alacaklıdan avukatlık ücretini alamadıgı için tekrar şikayetçi olmuş.şikayet tarihi 27.12.2010 infaza devam kararı çıkmış, teblig tarihi 04.01.2011 şu mahkemelerdeki hıza bakın. neyseki agır cezaya itiraz yolu açık. bu gün mahkeme kalemine gittim, hakim ile görüştüm dediği şu, ben bu dosyadan yattım, içtimalı karar bu kararı mahsup ettirmek istiyorum.verdiği cevap apc mahsup olmaz. dedimki sayın hakim ben bunun cezasını yattım ilk dosyam nasıl olacak tekrarmı infaz yapacaksınız. saf saf yüzüme baktı. bende ona baktım. infaz savcısı ile görüşecegini söyledi. oysaki ben önce infaz savcılıgına gitmiştim. burda söylenen sözler aynı. ne garip ülkede yaşıyoruz ne biçim suç işlemişiz ki dönüp dönüp tekrar infaz yapmaya çalışıyorlar. bu moral bozuklugu ile şu ana kadar bekledim. kesin kararımdır. cüneyt ile telefonda görüştüm. onun verdiği moral ile tekrar ayaga kalktım. bize yılgınlık yakışmaz. öyle kolay teslim olmak yok. bu hızla on sayfalık bir savunma yazdım. hakimin red verecegi her konuya deginip belgelerle cevap verdim. insaf ehli bir hakime denk gelirde dilekçemi baştan sona okursa eger vicdanı varsa, eger azıcık hukuka saygısı varsa itirazımı kabul eder. red ederse ne olur. 2.5 ceza yatmışım bu 13 gün beni korkutmaz. ama sonuna kadar mücadeleye devam. ben burdayım, son dakkaya kadar mücadeleye devam edecegim.

 166. 04/01/2011, 22:25

  >ÇOK TEŞEKKÜRLER CÜNEYT BEY.ŞİMDİYE KADAR ALDIĞIM HABERLERİN EN GÜZELİ BU.İNANIYORUMKİ KURTULUŞUMUZ YAKIN.HA GAYRET.DAHA FAZLA ÇALIŞMAMIZ LAZIM.MUTLU SONA AZ KALDI.BÜTÜN ARKADAŞLARA SELAMLAR.

 167. 04/01/2011, 22:31

  >SN.SAMİ KAL,SİZİ GÖRMEDİM,TANIMAMDA,AMA SİZİ ÇOK İYİ TANIYANLARIN VASITASI İLE BİLİYORUM.SİZDE ZATEN SİZE YAKIŞANI YAPMIŞSINIZ.MÜCADELEYE DEVAM.DURUŞUMUZ DİK,VE KARARLIYIZ.HUKUĞUN OLMADIĞI BİR ÜLKEDE MÜCADELEDEN BAŞKA BİR ŞANSIMIZ YOK.EYLEMLERE DEVAM.SAYGILARIMLA.BASKETÇİ

 168. 04/01/2011, 22:31

  >selamlar simavlı

 169. 04/01/2011, 22:44

  >bugün tbmm ya katılan arkadaşlar kimler açıklasanızda teşekkür etsek vede tv kanalının ismini verinde şimdiden bombardımana tutalım site yönetimi allah razı olsun sizden bize umut oldunuz durmayın arkadaşlar meil faks smsye devam adymnlm

 170. 04/01/2011, 22:44

  >ençok okunanlarda 1.sıradayız.75 yorum var.şaka gibi.hadi site nerde gerisi?uyuyormusunuz.basketçi

 171. 04/01/2011, 22:47

  >SAMİ BEY ALLAH BÜYÜKTÜR SIKMAYIN CANINIZI.ihtiyar

 172. 04/01/2011, 22:47

  >ÇEK YASASI DEĞİŞMEZSE BEN TEKRAR HANGİ ŞARTLARDA CEZAEVİNE GİRECEM BU BİLE BELLİ DEĞİL BU DEVLETE KURŞUN SIKSAM BU KADAR ÇOK CEZA ALMAZDIM DİYE DÜŞÜNÜYORUM

 173. 04/01/2011, 22:48

  >169 DAKİ ARKADAŞIMIZ.KANAL ADI BUGÜN TV.SAAT 22:00DE,TEMSİLCİLER MECLİSİ..SADULLAH ERGİN'E SORULARIMIZI YÖNELTELİM.DÜZEYLİ,KISA VE ÖZ.ayavuz@bugun.com.tr,stayyar@stargazete.com,m.unal@zaman.com.tr,ismail.kucukkaya@aksam.com.tr,izleyicitemsilcisi@ipekmedya.com.tr

 174. 04/01/2011, 22:55

  >HABERVAKTİNE BENDE YORUM YAZDIM ENSON 70 TANE YORUM VARDI.AYRICA BUGÜN MİLLİ SAVUNMA BAKANI VECDİ GÖNÜL BEYLE GÖRÜŞTÜM.KONUYU ANLATTIM GEREKLİ YERLERLE GÖRÜŞECEĞİNİ SONRA TEKRAR ARAYACAĞINI SÖYLEDİ.EN AZINDAN DERDİMİZİ DİNLEDİ BU DA OLUMLU BİR GELİŞME.AYŞE

 175. 04/01/2011, 23:09

  >www.dunyatimes.com/?p=32228

 176. 04/01/2011, 23:18

  >www.dunyatimes.com/?p=32228BURAYADA YORUM BIRAKALIM ARKADAŞLAR.SAYGILARIMLACAN MERT

 177. 04/01/2011, 23:19

  >Milyonlarca vergi, SSK, öğrenim kredisi, trafik cezalısı gibi çek cezalıları da torba yasa tasarısının kapsamına alınmak için bekliyorÇek mağdurları, hapse düşmüş birinin bu kadar kısa sürede borcunu ödemesinin mümkün olmadığını savunarak, torba yasa tasarısına çek cezalarının idari para cezasına çevrilmesine dair hükmün eklenmesini istiyorlarKarşılıksız çek dolayısıyla hapis cezalarıyla karşı karşıya kalanlar, sorunlarını anlatmak ve seslerini duyurmak için başbakan’a seslendiBaşbakanımız, Bir arzuhalimiz varSayın Başbakanımız,Bir arzuhâlimiz var, duymak isterseniz, Lütfen, arzuhâlimizi okuyunuz!..Duyunuz, dinleyiniz ve okuyunuz ki, önce farkımıza, sonra bir kanaate varasınız..Diyesiniz ki, bizim vatandaşımız, bizim yetişmiş bir iş adamımız, bizim kıymetli bir insanımız; Ülkemizin çetin iş dünyasında (haydi kendi hatamızla olsun) talihsiz bir şekilde batmış, maddi ve manevi çöküş içinde (henüz dağılmamışsa) ailesi ile perişan durumda maişet kaygısı ile feryat ediyor, çile ve acı çekiyor.Bizim sistemimiz düşen için çare üretmez, bizim sistemimizde bir şekilde düştünse yanarsın, çiğnenir gider, aç bîilaç kalırsın..Çağdaş ülkelerdeki gibi müflis bir işadamının bile insan onuruna yaraşan yaşamsal alt bir sınırdan aşağıya düşmesine izin verilmeyen sosyal tedbirler ve sigortalar bizde yoktur. İcralardan bir işe girmenize müsaade edilmez.Hastalanırsanız, sosyal güvenceniz yoktur “Tedavi olamazsınız”Cepte paranız yoktur “Acıyla başbaşa kalırsınız”‘Aç mezar yok, açlıktan kim ölmüş’ deriz, şayet kahırdan ölmezsek..Eşimizle çocuğumuzla kenetlenmeye, bir birimize tutunmaya çalışırız, kim bilir ‘karaya’ el uzatırız da, yaşama yeniden döneriz, sil baştan hayata başlarız..Bundan başka daha çekeceğim ne çile var ki? Nedir hesaba katmadığım, daha hesapta olmayan ne var?Biz bu adamı, icra ve hacizlerden sonra sağ kalırsa şayet, çekin karşılıksız çıktı bizde seni devlet olarak hapsetmeyi düşünüyoruz ne dersiniz? diye bir sorulsa sorulabilse..Yani kısacası, ‘Toplum Vicdanı’na bir sorulsa sorulabilse..Ne cevap verilirdi, verirlerdi?Ya sizce ne cevap verirlerdi? Siz ne beklerdiniz?Bence siz; vicdanlarınıza yansıyan, yüreğinize sirayet eden, aklınıza gelen değerler ve mülahazalarla ne cevaplar alırdınız bunu bir tahmin ediniz..Nitelikli birkaç dolandırıcı için tanzim edilmiş çek kanunu ile bize hapis vermeniz bizim gibi binlerce insana hukuku ve hakikati zorlayıp reva görmek, zulümdür..Aslında, bütün bu mülahazaları, ceza vermeye şartlanmış ve ezberlenmiş kanun maddelerini bir yana bırakın, yapılan muameleyi, sade bir vicdanla, mantıkla bunu düşünün..Bu yapılan; alacaklı adına (İİK yetmiyor deyip) karşılıksız çek borçlusunu devlet gücü ile tehdit edip adi bir suçlu gibi zindanlara atıp, bir vatandaşını ekonomik gücünü yitirince ‘onurunu da yitirmiştir’ olarak kabul etmektir..Bizler; Esnaf, Tüccar, İşadamı, Sanayici, bir şekilde mal ve hizmet üretimi yapan işverenler Evet bizler; çabalarımızla ülkemizin maddi manevi kalkınmasında, inşasında onurlu görevler üstlenmiş başta ailelerimiz olmak üzere halka, çevremize ve ülkemize hizmet etmiş talihsiz kahramanlarız..İçinde bulunduğumuz durum bu gerçeği asla değiştiremez.. Aramıza sızmış veya var kabul edilen dolandırıcı ve üç kağıtçılar da değerimize gölge düşüremez..“Hakir olduysa millet şanına noksan gelir sanma,Yere düşmekle cevher sakıt olmaz kadr u kıymetten..”Evet; borçlu olmaktan, bu hale düşmekten utanıyoruz, bu bizim utancımız…Son kuruşuna kadar işine, işyerine tüm varlığını, sağlığını feda eden, tıpkı öleceğini bilerek cepheden kaçmadan, arkadaşlarını ve cepheyi terk etmeden son kurşuna kadar vuruşan isimsiz kahramanlarız bizler..İşte şayet; bizi duydunuz, bizi dinlediniz, bizi okudu iseniz..Bizim için bir umuttur bu.. Yaşama tutunuşturdünya gazetesinden alıntı haberdir

 178. 04/01/2011, 23:20

  >Çek mağdurları Başbakan’a seslendi !Milyonlarca vergi, SSK, öğrenim kredisi, trafik cezalısı gibi çek cezalıları da torba yasa tasarısının kapsamına alınmak için bekliyorÇek mağdurları, hapse düşmüş birinin bu kadar kısa sürede borcunu ödemesinin mümkün olmadığını savunarak, torba yasa tasarısına çek cezalarının idari para cezasına çevrilmesine dair hükmün eklenmesini istiyorlarKarşılıksız çek dolayısıyla hapis cezalarıyla karşı karşıya kalanlar, sorunlarını anlatmak ve seslerini duyurmak için başbakan’a seslendiBaşbakanımız, Bir arzuhalimiz varalıntı,

 179. 04/01/2011, 23:22

  >habervakti yorumlar 80.i geçti…en çok okunanlarda bugün, bu hafta, bu ay seçeneklerinde biz hariç diğer sıralar değişiyor biz 1. sıradayız…murat yalçın

 180. 04/01/2011, 23:29

  >ARKADAŞLAR HABER VAKTİ.COM ALMANYA HOLLANDA VE AVRUPA ÜLKELERİ DE AĞIRLIKLI YAYIN YAPIYOR DERTLERİMİZİ YAZIN.TİPONNE

 181. 04/01/2011, 23:30

  >ARKADAŞLAR BU HAFTA İŞİ BİTİRMEMİZ LAZIM.BASIN BİZİ KONUŞACAK DEVAM.TİPONNE

 182. 04/01/2011, 23:35

  >www.dunyatimes.com/?p=32228 BU ADRESE ORRUM YAPTIM ANCAK HABER VAKTİ.COM U NE KADAR İNCELEDİYSEMDE YORUM YAPMAM GEREKEN BÖLÜMÜ BULAMADIM BANA NEREYE YORUM YAPMAM GEREKTİĞİNİ AÇIKÇA YAZARMISINIZ YORMLARIMIZ ÇOĞALSIN

 183. 04/01/2011, 23:37

  >orada yorum ekle bölümü var oraya yazıyorsun.huca

 184. 04/01/2011, 23:38

  >182 deki arkadaşım habere gör alt tarafta mavi bir ikon var yorum ekle yazıyor orayı tıklayarak yazabilirsinMeçhül

 185. 04/01/2011, 23:38

  >EKLE BÖLÜMÜ NEREDE ANA SAYFA ÜZERİNDEYİM

 186. 04/01/2011, 23:42

  >RABBİME ŞÜKÜRLER OLSUN HAKLI MÜCADELEMİZİZİ KAZANACAGIZ İNŞALLAHMSA TÜRK

 187. 04/01/2011, 23:43

  >suçlu değil onurluyuz borcumuzu ödemek istiyoruzceza evlerine dönmek istemiyoruzdöne ağrı

 188. 04/01/2011, 23:44

  >arkadaşlar dünya times cüneyt beyin haberini yayınlamış,oraya da mail atalım.huca

 189. 04/01/2011, 23:44

  >kusura bakmayın mükerrer oldu yazı

 190. 04/01/2011, 23:44

  >TAMAM DA HANGİ HABERE BEN DAHA HABERİ GÖREMEDİM ACABA YANLIŞ SİTEDEMİYİM

 191. 04/01/2011, 23:44

  >azim etmeliyizdostlar mücadalemize devam bugün mücadele etmezsek yarın ailelerimizden sevdiklerimizden kopartılacağız, sey?08

 192. 04/01/2011, 23:44

  >arkadaşlar bugün tv de syn sadullah ergin yok.huca

 193. 04/01/2011, 23:46

  >haber vakti sitesine gireceksin

 194. 04/01/2011, 23:46

  >seyit yücetürk, HAKLIS DAVAMIZDA SONA YAKLAŞTIK ARTIK HERKES BİZDEN SÖZ EDİYOR EMEĞİ GEÇEN HERKESİ HÜRMETLE SELAMLARIM SUCLU DEĞİL BORCLUYUZ

 195. 04/01/2011, 23:46

  >ONURLU MUCADELEMIZ SURECEKTIRBU SITE EYLEMDEDIR!!!! NALAN O.

 196. 04/01/2011, 23:47

  >irfan çer. bugun cok buyuk mesafe kaydedıldı ınsallah basaracagız az kaldı

 197. 04/01/2011, 23:48

  >sayın 190 daki arkadaşım yukarıdaki gönderdiğim adrese gideceksin.huca

 198. 04/01/2011, 23:49

  >193 BEN HABER VAKTİ SİTESİNDEYİM AMA HANGİ HABERE YORUM YAPACAM BENİ BU KONUDA YÖNLENDİRİN LÜTFEN YADA HABERE DEĞİL GENEL BİR YORUM YAPACAKSAM NERDEN YAPICAM BİR TÜRLÜ BULAMADIM

 199. 04/01/2011, 23:51

  >sayın funda hanım haber vakti sitesinde en çok okunanlarda çek mağdurları başbakana seslendi haberi var oraya girip yorum yapacaksın.huca

 200. 04/01/2011, 23:52

  >Arkadaşlar cüneyt beyin yazdığı yorumlara paralel olarak………..ARKADAŞLAR SAYIN BAŞBAKANIMIZA ARTIK MAĞDURİYETLERİMİZİ ANLATMA ZAMANI GELDİ…abartmadan,sıkıntılarımızı , yasal boşlukları,yaşadıklarımızı özet ve okunabilir bir şekilde bimer,e göndereceğiz.Konunun hukuki boyutlarına vakıf olan arkadaşlar hukuki boyutunu anlatmalıdır…..Yaşadıklarını anlatacak arkadaşlarda aşağıda verdiğimiz adres-tel-fax lara ulaşsınlar…ADRESBaşbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Merkez BinaB.BlokP.K. 06640Kızılay / AnkaraTELEFON(0312) 424 16 12(0312) 424 16 13(0312) 424 16 18FAX(0312) 425 13 75E – POSTAbimer@basbakanlik.gov.tr

 201. 04/01/2011, 23:54

  >sonunda sağolun

 202. 04/01/2011, 23:59

  >bugun tv cek magdurları yorumları cok geldıgını soyledı kousuyor izmirli zıraatcı

 203. 05/01/2011, 00:09

  >dünya times a 20.21 de yorum yazdım hala onay bekliyor ..çekdaş

 204. 05/01/2011, 00:17

  >DEĞERLİ ARKADAŞLAR; ÖZÜR, ÖZÜR, ÖZÜR DİLİYORUM HEPİNİZDEN, İŞ YERİNDE TOPLANTIMIZ OLDUĞU İÇİN EVE GEÇ GELDİM VE BİLGİSAYARIN BAŞINDAYIM. AKŞAM ÜZERİ CÜNEYT HOCAM'A (PİRİMİZ) BİLGİ VERMİŞTİM SAYGILARIMLA.

 205. 05/01/2011, 00:18

  >!!!!!!!!!DİKKAT ALİ BABACAN TRT BİRDE CANLI ŞU AN DEVAM EDİYOR

 206. 05/01/2011, 00:19

  >bugun tv ye bıraz daha atalım email arkadaslar.. hıç olmazsa genel dusunceyı ogrenırız.. izmirli ziraatcı..

 207. 05/01/2011, 00:21

  >ANCAK VE ANCAKKİ; BUGÜN, TBMM'DE OLAN ARKADAŞLARIMIZDAN YURDANUR HANIMDAN VE ÇOK DEĞERLİ CÜNEYT HOCAM'DAN(PİRİMİZ) SÜREKLİ BİLGİ ALIYORDUM. HAYIRLISIYLA, ALLAH'IN İZNİYLE VE KATILIMLARINIZLA, GÜZEL GELİŞMELER OLMAKTADIR VE İNŞAALLAH, DEVAMI GELECEKTİR. TEKRAR SAYGILARIMLA.

 208. 05/01/2011, 00:21

  >DEĞERLİ ARKADAŞLAR,BUGÜN TV DE, TEMSİLCİLER MECLİSİ PROGRAMINDAKATILIMCI ÇOK KISA OLARAK,ÇEK İLE İLGİLİ DAVALARIN SÜRESİNİ TELAFFUZ ETTİ.FAKAT BİZİM AÇIKLADIĞIMIZ BİÇİMDE,ÇEK MAĞDURLUĞUNUN İÇERİĞİNE DEĞİNMEDİ MODERATÖR,ÇOK SAYIDA ÇEK MAĞDURU OLDUĞUNU,GELEN MESAJLARDAN BİLGİ SAHİBİ OLDUĞUNUKENDİSİNİN DE YENİ ÖĞRENDİĞİNİKABUL ETTİANCAK MAĞDURLUKTAN NEYİ ANLAMAK GEREKTİĞİNİ BELİRTMEDİANLAŞILAN ALACAKLININ MAĞDUR OLDUĞU ALGILANDI!!MESAJ VE TEL İLE CANLI YAYINA ULAŞMAYA ÇALIŞTIM.ANCAK ŞU ANA KADAR İLGİLENMEDİLER

 209. 05/01/2011, 00:21

  >Saygıdeğer Sayın BAŞBAKANIM ben iskender gemiz Konya da ikametgah etmekteyim sizden ricam lütfen bu mektubumu tamamen okumanızdır .ben 2001 yılında kriz den dolayı iflas etmiş bir iş adamıyım yanımda 50 kişinin üzerinde çalışan dondurulmuş gıda fabrikam var idi konya gelir vergisinde yıllarca ilk 10 da olan bir vergi mükellefi oldum malumunuz olan 2001 krizinde dünyada hiç bir yerde bir kriz yok iken bir anayasa kitabını atarak cumhur başkanına bu sebepten dolayı bir gecede döviz 100 %100 artı faiz oranı yıllık % de 40 dan % 7500 lere kadar fırladı benim o an için yeni fabrika inşaatıma kullanmak üzere 500.000 tl keredim var idi malesef % 7500 lere varan faiz ile birlikte günlük olarak 100.000 TL ye ulaştı ve ana para 500.000 tl olan miktarın faiz oranı yaklaşık bir aylık olarak o zamanki para ile yaklaşık 3 trilyonu buldu ne apartman kaldı icralardan satılmayan tüm mal varlığımı icralardan hiç parasına satıldı bankalaradan kredi ile almış olduğum belli kısımlar ödenmiş araçlar var idı krizde bunları iade verdim fakat bankalarda vermiş olduğum çeklerimin tamamını işleme koydular mahkemeye cıktım sayın hakim bey bunlar araç karşılığın da verdiğim çeklerim dir diyorum hakim bey ise bana çekler seninmi imzalar senin mi diyor evet benim diyorum o başka konu sen ödeyecekmisin ödemiyecekmisin diyor kısaca çeklerden dolayı yıllardır mahkeme kapılarında sürümdüm ceza evinde bir yıl kaldım sizlerin cıkartmış olduğunuz yasadan taahhüt de bulunarak çıktım 1 ay kaldı süreye ve 4 yılım var SAYIN BAŞBAKANIM ben bir iş adamıyım ceza evlerinde çek mahkumu olarak inanın hiç itibarımız olmadı dolandırıcılar eroin kaçakçıları katiller zaten onlar alışmışlar ve gardiyanlar la yıllardır bir başka ceza evi vesaire paylaşımları var ve başımızda koğuş ağası olarak çekmediğim kalmadı sizden ALLAH aşkına rica ediyorum şöyle bir kanun çıkarın bankadan çek almış kişiler araştırılsın mesela bankaya 100 çek almış 90 adetini ödemiş 10 tanesini ödeyememiş kişi ile 100 çek almış 10 adetini ödemiş 90 tanesini ödememiş kısaca iyi niyet veya art niyet gayet açık olarak belli olaçaktır dolandırıcılar ve esnafları lütfen ayırın biz iş adamları olarak SAYIN BAŞBAKANIM 1994 MALUM ÇİLLER KRİZİ ardından 2001 krizi bir çok esnaf arkadaşımızın bir gecede dünyaları karardı.( EFENDİM ŞİMDİ SİZE ÇEK KANUNU NU KISACA YAZIYIM 2000 YILI ÖNCESİ GÜNLÜK 250TL DEN HAPİS YATILIYORDU VE ÜST SINIR 2 YIL İDİ 2005 YILINDA BU ORAN GÜNLÜK 100 TL YE DÜŞÜRÜLDÜ VE ÜST SINIR 5 YILA YÜKSELTİLDİ SAYIN BAŞBAKANIM KISACA SİZE SANKİ ÇEK TE UYGULANAN CEZALAR CAYDIRICI OLMADIGI İÇİN ÇEK LERDE KARŞILIKSIZ ÇIKMA DURUMU VAR GİBİ GÖSTERİLSEDE ASIL SEBEP 2001 KRİZİNDEN MAHVOLMUŞ İŞ ADAMLARININ KARŞILIKSIZ ÇEKLERİ İDİ VE KRİZDEN DOLAYI ÇEK LERİNİN KARŞILIKSIZ CIKMA SEBEBİYDİ İŞ YERLERİ DAĞILMIŞ YUVALARI DAĞILMIŞ ŞUAN MİLYONLARCA İNSAN VAR ELBETDE BUNUN SEBEBİ SİZLER DEĞİLSİNİZ SİZ ZATEN 2002 DE ENKAZ DEVRALDINIZ )kıymetli zamanınızı aldığım için çok özür dilerim şunuda belirtmek isterim dünyada hiç bir yerde kriz yok iken bir gecede alt üst ettiler mağlesef ülkemizi geçirmiş olduğumuz ve halen içinde olduğumuz dünya krizinde gerçekten siz ve sizin kadronusun başarısıyla aynen sizin değiminizle kriz teğet geçmiştir eğer 2001 dekiler bu krizde başta olsalar idi düşünmek bile istemiyor şuan türkiye diye birşey kalmamıştı bu konu için sizlere bir türk evladı olarak minnettarım LÜTFEN mağduriyetimi dikkate alın zamanınızı aldığım için hakkınız helal edin ALLAH cc. sizleri başımızdan eksik etmesin saygılarımla iskender gemiz. mail iskender_34_deniz@hotmail.com

 210. 05/01/2011, 00:21

  >NU-BİZİMLE İLGİLİ HABER YAPAN-YAZAN HER YERE TEŞEKKÜR MAİLLERİMİZİ ATALIM YORUMLARIMIZI YAZALIM DÜNYATİMES DA YORUM YAPALIM KİMSE YORUM YAZMAMIŞ.NU

 211. 05/01/2011, 00:23

  >DEĞERLİ ARKADAŞLAR; BU GECEKİ DERSLERİME VE YOKLAMAYA GEÇ KALDIM AMA, TELAFİ EDECEĞİME İNANMANIZI İSTERİM. ÇÜNKİ; BEN SİZLERE SÖZ VERENLERDENİM, BU BAKIMDAN GEREĞİNİ EN ÇOK BEN YAPMALIYIM. SAYGILARIMLA.

 212. 05/01/2011, 00:24

  >http://www.habervakti.com/?page=news_details&id=39512 Yorumlara yorum ekleyelim arkadaşlar..Bu sayfayı açınca duygulanmamak elde değil,Sitemlerimiz,hikayelerimiz ,isteklerimiz haber olmuş,baş sayfada…Çek mağdurları konuşuyor başlığı atmışlar..Biz bağırmaya devam edelim arkadaşlar…artık sesimizi duymaya başladılar..hız kesmek yok…

 213. 05/01/2011, 00:26

  >199başbakanın resmini oldugu haberin üzrini tıkaçek magdurlarının haberi,yorumlar bölümü var kaç kişinin yorumu oldugunu gösteren bölümün yanında mavi olan bölüm yorum ekle diyorismini, msn,,,,yazark yorumunu yaz gönder kardeşimkolay gelsinust35

 214. 05/01/2011, 00:28

  >GERÇEK ÇEK MAĞDURLARINA SON ÇAĞRI…………Arkadaşlar cüneyt beyin yazdığı yorumlara paralel olarak………..ARKADAŞLAR SAYIN BAŞBAKANIMIZA ARTIK MAĞDURİYETLERİMİZİ ANLATMA ZAMANI GELDİ…abartmadan,sıkıntılarımızı , yasal boşlukları,yaşadıklarımızı özet ve okunabilir bir şekilde bimer,e göndereceğiz.Konunun hukuki boyutlarına vakıf olan arkadaşlar hukuki boyutunu anlatmalıdır…..Yaşadıklarını anlatacak arkadaşlarda aşağıda verdiğimiz adres-tel-fax lara ulaşsınlar…ADRESBaşbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Merkez BinaB.BlokP.K. 06640Kızılay / AnkaraTELEFON(0312) 424 16 12(0312) 424 16 13(0312) 424 16 18FAX(0312) 425 13 75E – POSTAbimer@basbakanlik.gov.tr

 215. Aa
  05/01/2011, 00:30

  >http://www.habervakti.com/?page=news_details&id=39512Çek mağdurları konuşuyor !04 Ocak 2011 Salı 22:13Haber Vakti'nin ''Çek Mağdurları Başbakan'a Seslendi'' haberi geniş yankı buldu.Yeni bir haber başlığı açıldı habervakti.com sitesinde.

 216. 05/01/2011, 00:31

  >aynı sitede çek mağdurlarıyla ilgili vıdeo da var..çekzedelerin ibretlik dramı diye..ÇEKDAŞ

 217. 05/01/2011, 00:32

  >sayın ekm2510 değerli üsatadım uyarlama yazısını yazarsan sevinirim saygılar

 218. 05/01/2011, 00:33

  >kanal türke mail yolladım

 219. 05/01/2011, 00:36

  >MESAJ VERİLMİŞTİR…………….OLAĞANÜSTÜ HAL İLAN EDİLMİŞTİR……..VERİLEN TÜM MAİL-TEL ve EYLEMLERE TAM KATILIM VAKTİDİR….UYARLAMALAR YAZILMALI VERİLMELİ-İTİRAZ EDİLEN UYARLAMALAR BİR ÜST MAHKEME AĞIR CEZALARA GÖNDERİLMELİ……

 220. 05/01/2011, 00:36

  >cuneyıt bey , ben 51 yasında bırcek maduru kısıyım ama prımız olarak bızı yolgosterıcı olarak sızı nasıl takdır etsem azdır.. eylemımızde yaptıklarınız bıse umut ve ısık vermekteidr. izmirli ziraatcı

 221. 05/01/2011, 00:36

  >DEĞERLİ ARKADAŞLAR; HABER VAKTİ'NE YORUMUMU GÖNDERDİM, BİLGİLERİZE VE SAYGILARIMLA.

 222. 05/01/2011, 00:37

  >hadi biraz yüklenelim az kaldı.EFDENhabervakti.com

 223. 05/01/2011, 00:38

  >trt 1 mesaj atbılıyormuyuz… izmirli ziraatcı

 224. 05/01/2011, 00:39

  >arkadaşlar ntvsoruyor@ntv.com.tradresine kısa sorularla katılalım lütfen..canlı yayın.AASAA

 225. 05/01/2011, 00:41

  >TRT1 eninE boyuna programında ali babacan var.hadi arkadaşalr bugünün son golünü atalım.EFDEN

 226. 05/01/2011, 00:45

  >UYARLAMA YARGILANMA DİLEKÇE ÖRN- 1 – GENEL 3167 sayılı yasadan yargılanan-cedza alan – cezaevinde olan tüm mağdurlar..5941 sayılı yeni yasanın bizlere verdiği hakları kullansınlar. . ASLİYE CEZA MAHKEMESİ SAYIN BAŞKANLIĞINA, DOSYA NO Esas, Karar, SANIK : VEKİLİ : Av. /Antet Adresi KONUSU : Sayın Mahkemeniz yukarıda numaraları belirtilen dosyasının 5941 Sayılı yasa ile ilgili lehe olan hükümler bakımından uyarlanmasına ve yeniden yargılama yapılmasına ilişkin taleplerimizi içerir. AÇIKLAMALAR : Müvekkilim hakkında yukarıda esas ve karar numaraları belirtilen dosyada Karşılıksız Çek Keşide etmek suçundan adli para cezasına hükmedilmiştir. Yürürlüğe giren 5941 Sayılı Çek yasasının hükümden sonraki bir tarihte yürürlüğe girmiş olmasından, 5237 Sayılı yasanın 5 ve 7. maddeleri gereğince yeniden değerlendirilmesi ve incelenmesi, bu değerlendirmenin de yeniden yargılama şeklinde duruşmalı olarak yapılması gerektiği kanısındayız. Aşağıda detaylı olarak incelenmesini istediğimiz hususlar, somut olaya tek tek tatbiki açısından tarafımızca özetlenmiştir. 20.12.2009 tarihinde resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 5941 Sayılı yasanın yürürlüğe girmesi ile 3167 Sayılı yasa yürürlükten kaldırılmış, dava konusu suçun yaptırımları farklı biçimde yeniden düzenlenmiş veya işlenen fiil suç olmaktan çıkmış olup ‘kanunsuz suç ve ceza olmaz’ ilkesi gereğince yeniden incelenip karara bağlanması gerekmektedir. 5941 Sayılı yasa düzenlemesi birden çok farklı düzenleme içermektedir. Örneğin, 1) 3167 Sayılı çek yasasının 16/6 maddesinde şikayet hakkı hamile, çeki elinde bulundurmaları koşulu ile ödemede bulunan cirantaya veya akdi teminatı nedeni ile tam ödeme yapan bankaya verilmiştir. Ancak 5941 Sayılı yasa şikayet hakkını yalnızca hamile vermiştir. Karşılığını tahsil etmek amacı ile çeki bankaya ibraz eden kişi hamil olmalıdır. Bu nedenle Mahkemece çekin örneğinin bankadan istenip, ilgili hususun tespitine karar verilmelidir. Kararın bu yönden yeniden incelemeye alınması gerekmektedir. 2) Aynı yasa düzenlemesinin 5.maddesi ve 1. fıkrasında ‘üzerinde yazılı bulunan ibraz tarihine göre kanuni ibraz süresi içinde ibrazında, çekle ilgili olarak karşılıksızdır işlemi yapılmasına sebebiyet veren kişi hakkında’ denilmek sureti ile suçun oluşumu çek üzerinde yazan keşide tarihinden sonra ibraz edilmiş olması şartına bağlanmıştır. Basit bir deyişle, önceden geçerli olan ‘ibraz tarihi dikkate alınmaksızın çek görüldüğünde ödenir’ ilkesi, yeni düzenleme ile ortadan kaldırılmış, çek üzerindeki ibraz tarihine itibar edilerek, çekin muhatap bankaya ibrazı gerekmekte, aksi halde Karşılıksız Çek Keşide etme suçunun unsurlarının oluşmayacağı düzenlenmiştir. O halde, çekin ibraz tarihi de yeniden yargılamaya esas alınarak incelenmeli ve ibraz tarihinden önce ibraz edilmiş çekler ile ilgili Karşılıksız Çek Keşide etme suçuna ilişkin hüküm ortadan kaldırılmalıdır. 3) 5941 Sayılı yasada 3167 sayılı yasanın aksine, 5271 sayılı CMK nın 195.maddesinde yazılı açıklamanın yer aldığı davetiyenin tebliğ edilerek sanık yokluğunda hüküm kurulmasının öngörülmemiş olması nedeniyle sanığın sorgusunun yapılmasından sonra bir karar verilmesinde bir zorunluluk bulunmaktadır. (Yargıtay 10.Ceza Dairesi 2009/15031 Esas ve 2009/19857 Karar sayılı ilamı) Sanık müvekkilin yüzüne karşı söylenmeden tesis edilen hükmün bu bakımdan da iptali ve beraat kararı verilmesi gerekmektedir.

 227. 05/01/2011, 00:47

  >devammmm iskender bey…4) Aynı şekilde, yeni yasa düzenlemesine göre çekin üzerindeki imzanın sanığa ait olup olmadığının tespitinin muhatap bankadaki imza beyanından ayrıca tespitinin yapılması zorunlu kılınmıştır. Bu da Mahkemelerce ayrıca inceleme konusu olmalıdır. 5) Karşılıksız çek keşide etmek suçundan açılan davalarda uyarlama yargılamaları duruşmalı yapılmalı, kısmi ödemede bulunulup bulunulmadığı, miktarı, tüzel kişi temsilcileri ve vekillerin çek karşılığını bankada bulundurmakla yükümlü olup olmadığı veya temsilcilik ya da vekillik görevlerinin devam edip etmediği gibi hususlar araştırılmalıdır. Dosya üzerinden karar vermek doğru olmayacaktır. Zira değindiğimiz üzere, yasadaki her değişikliğin tek tek tatbiki ancak yeniden yargılama yapılmasıyla mümkün olacaktır. 6) Hamilin kanuni süresinde bankaya çeki ibraz ettiği tarihte, keşidecin hesabında kısmi ödeme yapılacak miktarın olup olmadığının tespiti, var ise karşılıksız işleminin bu miktar ve bankanın ödemekle yükümlü olduğu tutar düşüldükten sonra yapılması ve adli para cezasının da bu miktar üzerinden verilmiş olması gerekmektedir. İşbu çek/ler ilgili banka hesabında kısmi ödeme yapılabilecek bir durumun olup olmadığı kesinlikle araştırılmamış, araştırılmış olduğunu var saysak dahi bankanın ödemekle yükümlü olduğu miktar düşülmeksizin çek bedelinden adli para cezasına hükmedilmiştir. 7) Yeni yasa adli para cezası konusunda da bazı değişiklikler getirmiştir. Eski yasa, her bir çek yaprağı için en fazla 80.000 TL adli para cezası öngörürken yeni yasa en fazla 1500 güne kadar para cezasına hükmetmiştir. Yani bu durumda miktarı 80.000 TL üzerinde olan çeklerde eski yasa lehedir. Miktarı 30.000 TL den fazla olan çeklerde ise her iki yasaya da bakılmalı, verilecek gün para cezasına göre hangi yasanın lehe olduğu kararlaştırılmalıdır. 8) Yine çok önemli düzenlemelerden birisi eski yasa olan 3167 Sayılı yasada kusursuz sorumluluk hali öngörülmüş olup, yeni yasa olan 5941 sayılı yasada kusur aranmaktadır. Müvekkilim, uzun yıllar çok başarılı atılımlar yapmış olan, istikrarlı bir tacirdir………. sektöründe hizmet vermiş, birden çok kurumunun yöneticisi olmuş, binlerce kişiye hizmet vermiş bir kimsedir. Ticari hayatın ani değişiklikleri sonucu, ödeme güçlüğü içine düşmüş ve borçlarını ödeyememiş, elindeki imkânları kaybetmiştir. Keşide etmiş olduğu çeklerin kast sonucu keşide edildiği düşünülemez. Yıllar boyu, elde etmiş olduğu başarılar zamanında milyonlarca liralık çeki günü gününe ödenmiş, ticaret hayatında gerek şahsi olarak gerekse kurumsal kişiliği bakımından son derece güvenilir kimsedir. Ticari hayatın ters gitmesiyle birlikte ödeme güçlüğüne düşmüş ve hatta peşi sıra ödeyemediği çekler yüzünden cezaevine girmiştir. Müvekkilimin karşılıksız çek keşide etme suçunu işlerken en ufak bir kusuru bulunmamaktadır. Özetlemek gerekirse, 5941 Sayılı yeni yasa lehe olan tüm hükümleri bakımından yeniden değerlendirilip, hüküm tesisi edilmeli ve önce verilen mahkûmiyet hükmünün iptaline ve müvekkilime BERAAT kararı verilmesi gerekirken, eksik inceleme ve dosya üzerinden karar verilmiş olması sebebiyle Sayın Mahkemenize müracaatımız zorunlu olmuştur.

 228. 05/01/2011, 00:47

  >SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda açıklamış olduğumuz nedenlerle, 2008/ Esas 2009/ Karar ve 29.07.2009 tarihli ilam ile Karşılıksız Çek Keşide Etmek Suçundan .000 TL adli para cezasına ilişkin hükmün infazının devamına ilişkin kararın iptal edilerek, 5941 Sayılı yasanın yukarıda detaylı biçimde açıklamış olduğumuz tüm lehe hükümleri yönünden incelenerek, duruşmalı olarak YENİDEN YARGILAMA YAPILMASINA, mülga kanun hükümleri uygulanarak verilmiş eski HÜKMÜN İPTALİNE, bu aşamada İNFAZIN DURDURULMASINA, Yapılan yargılama sonucu yeni yasa koşulları uyarlanarak BERAAT kararı verilmesini Saygılarımızla arz ve talep ederiz. …/…/2011

 229. 05/01/2011, 00:48

  >TRT1 NASIL MESAJ ATACAZ… NTV YE ATIM.. İZMİRLİ ZIRAATCI

 230. 05/01/2011, 00:55

  >ekm2510KARDEŞİM SAĞDUYULU OLARAK, VERMİŞ OLDUĞUN DESTEKLER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM UST 35________İZMİRDENİZ ER.ZİRAATÇİ.TARKAN.GÖRÜŞELİM DERİM SAYGILAR

 231. 05/01/2011, 00:59

  >enineboyuna@trt.net.tr

 232. 05/01/2011, 01:00

  >sayın ekm2510 tşkler saygıdeğer dostum

 233. 05/01/2011, 01:00

  >trt ve ntv yede mail yolladım

 234. 05/01/2011, 01:03

  >SEVGİLİ ARKADAŞLAR; daha evvelden de sölemiştim.bu olayın karar mercii BAŞBAKAN yada EŞİDİR diye…eğer cüneytin haberi doğruysaki şayet doğrudur, BU İŞ ARTIK GÜNDEMDEDİR…Bu işi gündeme almak bile ölüm kalım savaşından farksızdı.ama şükürler olsun başardık..BURADA BİRKAÇ KONUYU DİKKATİNİZİ ÇEKMEK İSTİYORUM..5941 sayılı kanun çıkmadan 1 hafta önce bizde aynen bu şekilde başbakanla görüşmüş ve 1 yıldan beri çıkamayan bir kanunu böylelikle meclise indirebilmiştik.BAZI MİLLETVEKİLLERİ TARAFINDAN SÜREKLİ YANLIŞ YÖNLENDİRİLEN BAŞKAKAN,BU İŞE ALAKALI TALİMATI AYŞENUR HANIMA VERMİŞTİR…ancakkkkk yine gerke torba yasa ile gerekse de 5941 sayılı yas aile YİNE DOLMUŞA GETİRİLEBİLİRİZ….Kulislerde söyle bi rivayete kurab gitmeyelim…; TAAHÜDÜN SÜRESİNİN UZATILMASI…. işte bu biizim sonumuzdur.bizlere 1 yıl 2 yıl daha imkan verip seçime gidilmesine GÖZ YUMMAYALIM.BU YASA GARABETTİR.BU YASADAN TÜRKİYEYİ KURTARIP ADIMIZI YAZDIRALIM.BORCUMUZU ÇALIŞARAK VE FAİZSİZ BİR ŞEKİLDE ÖDEYELİM.Acilen 20-30 kişilk bir grup ile ankarayı boş bırakmamamız gerekmetedir.mecliste temasların arasını açmamalıyız.VE SON OLARAK ARAMALAR…. arkadaşlar direk AKP lilere yoğunlaşın.HERGÜN BİR VEKİL ARASANIZ YETER…LÜTFEN HASSASİYET GÖSTERELİM..UNUTMAYIN Kİ BİZLERİ SİZLER YENİ MAĞDURLAR HAREKETLENDİRDİNİZ.BİZLER ÜMİDİMİZİ KAYBETMİŞTİK.AMA TEKRAR ŞAHLANDIK..HADİ ARKADAŞLAR HADİ…LİMİTLERİ ZORLAYALIMJENARDİ

 235. 05/01/2011, 01:09

  >Bugün TBMM ni fetheden, Milletvekillerine bildirilerimiz dağıtan, Başbakanımıza sorunlarımızı anlatan Yurdanur, Serpil, İmhan Arkadaşlarımıza çok çok teşekkür ederiz

 236. 05/01/2011, 01:11

  >Sayın jenardi bir geliyorsun,pir geliyorsun..hoşgeldin..Kesinlikle haklısın.Tam bu işin sonuna geldik diyoruz ama bugüne kadar ne kadar çaba sarfettiysek şu önümüzdeki süreçte daha fazla çaba harcamalıyız.tşk ederiz…

 237. 05/01/2011, 01:11

  >bize 1 2 yıl uzatma verseler ne olacak sonuç aynı öylesi yüksek failer ödenemez o zaman bizlere 5000 tl maaşla iş ayarlasınlar bizde borçlarımızı faiziyle ödeyelim 2,5 sene ceza yattım kimse mahkumiyetimden dolayı bana iş vermiyor ama ardımda aylık 6.500 tl ödemem var. cesedim bu kadar para etmez benim hal böyleyken yapamadığım ödemelerden dolayı tekrar davalar açıldı.sonuçlandığı anda tekrar ceza evinde olucam bu sefer tahakkuk ettiğim mebla içinmi yatacam yoksa eski borça göremi BİLMİYORUM daha önce yattığım 2.5 yıl silinecekmi yoksa ona yeni yıllarmı eklenecek BİLMİYORUM.ben geçen sene tahliye olmasaydım normal borcumun daha 2.5 yıl yatarı vardı toplamda 5 sene yatacaktım konu ile ilgili bilgi verebilecek bir bilir kişimiz varsa ve beni aydınlatırsa çok sevinirim.bu yasa lehimize çıkmaz ya da gecikirse başıma hukuksal olarak ne gelecek???lütfen beni aydınlatın

 238. 05/01/2011, 01:15

  >sayın 40 yada yorum yapan arkadaşım ekleyin aydınlatayım sizi iskender_34_deniz@hotmail.com

 239. 05/01/2011, 01:16

  >hemen ekliyorum

 240. 05/01/2011, 01:18

  >199KARDEŞBAŞBAKANIMIZIN RESMİ VARÜZERİNE GEL TIKLA HABERİ OKUAŞAGIYA DOGRU İNDİĞİNDE YORUM EKLE VAR MAVİ YERTIKLA ORAYA YORUMUNU YAZ KARDEŞİMUST35

 241. 05/01/2011, 01:18

  >MECLİSE GİDEN SAYGIDEĞER ARKADAŞLARIM ; Sayın : Yurdanur Hanım Sayın : Serpil Hanım Sayın : İmhan Saygıdeğer Arkadaşlar Tek kelime ile müthişsiniz gerçekten bu yaptığınız kelime tekrar hepimizi umutlandırmıştır. ellerinize sağlık , yüreğinize sağlık , hepimizin dualarını aldınız ALLAH sizin iki cihandada sırtınızı yere getirmesin inşallah en içten duygularla saygılarımı sunuyorum sizlere ÇOK TEŞEKKÜRLER

 242. 05/01/2011, 01:19

  >sizi ekledim iskender bey

 243. 05/01/2011, 01:19

  >UST , ARKADAS GORUSELIM…………….. JENARDI EVET HOŞ GELDIN IYIKI GELDIN..EVET ARKADASLAR IYI BIR IVME VE ŞEVK.. GUÇ VE MORAL , INANÇ KAZANDIK. ALACAK BU İŞ.. LUTFEN BUNU KAYBETMEDENN IYICE YUKLENELIM.. HER SEKILDE … TBMM DEKI ARKADASLAR MUKEMMEL SEY YAPTILAR.. DEVAM.. EMAİL LERE DEVAM .. HER SEYE DEVAM NTV VE TRT 1 E MESAJA DEVAM . İZMİRLİ ZIRAATCI

 244. 05/01/2011, 01:21

  >SAYIN JENARDİHOŞ GELDİNUST 35

 245. 05/01/2011, 01:23

  >gelmedi eklemeniz bilginize

 246. 05/01/2011, 01:26

  >Yurdanur, Serpil, İmhan Arkadaşlarımıza çok çok teşekkür ederizsn funda baydilli daha neyin nasıl olacagı bellı degıl elınızden geldıgınce su ortam bellı olana kadar kendınızı koruyun ama yattıgınız cezalar sılınmez merak etmeyın cesedımızın para etmesıne gerek kalmayacak cuneyt arkadasımız ve dıger arkadaslarımız bu ıs ıcın canlarından can verıyorlar mesaj ve telefonlara devamALLAHIN IZNIYLE BU IS OLACAK RABBIM HER ZAMAN YANIMIZDA BUNA INANIN BU SITEDEKI HER ARKADAS BUTUN HER SEYI ILE EYLEMDEDIR YARIN DAHA GUZEL OLACAK AFRIKADAN SELAMLARAFRIKALI

 247. 05/01/2011, 01:26

  >CESUR YÜREK EMRE KARDEŞİM; ESKİ MÜCADELE ARKADAŞIMIZ. GÖZLERİNDEN ÖPÜYORUM. GÖRÜYORSUN YA; SİTEDEKİ ARKADAŞLAR, SENİ ÖZLEMİŞLER VE UNUTMAMIŞLAR. SANA VE TÜM ARKADAŞLARIMA SAYGILARIMLA.

 248. 05/01/2011, 01:27

  >tekrar eklemeyi deniyorum

 249. 05/01/2011, 01:27

  >SN ARKADAŞLAR,ÖNCELİKLE BUGÜNKÜ EYLEMDE KATKISI OLAN TÜM ARKADAŞLARI TEBRİK EDİYOR VE KUTLUYORUM.İNANIN HER ŞEY GÜZEL OLACAK .SN. EYLÜL 2510 ARKADAŞIMIZINDA DEDİĞİ GİBİ .BİMER' E SORUNLARIMIZI ANLATALIM.EMİN OLUN ÇOK VAKTİMİZİ ALMAYACAK VEDE ETKİLİ OLACAKTIR.ADRESBaşbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Merkez BinaB.BlokP.K. 06640Kızılay / AnkaraTELEFON(0312) 424 16 12(0312) 424 16 13(0312) 424 16 18FAX(0312) 425 13 75E – POSTAbimer@basbakanlik.gov.tr

 250. 05/01/2011, 01:31

  >İstanbuldaki arkadaşlarbehramkale_2005@msn.comeklemek isteyen arkadaşlar eklesin………..

 251. 05/01/2011, 01:34

  >arkadaşlar dunyatimes.com da haberimizi yayınlamış orayada yorum yazalım

 252. 05/01/2011, 01:35

  >aRKADASLAR SANIRIM YARIN DAHA BUYUK BIR GUN OLACAK ALDIGIM IZLENIM O EMEGI GECEN HERKESE TESEKKURLER SITEMIZIN ADINI YARIN BIR GURUP ARKADASIMIZ GEREKLI YERLERE DUYURUSUNU YAPACAKLAR AYYILDIZ TEAM SAGOLSUN CEDKAN KARDESIMIZ BU KONUYLA ILGILENDI ANCAK YAPACAGIM YARDIM SITENIZI DUYURAMIYACAGINIZ YERLERE DUYURMAK DEDI INSALLAH FAYDASI OLUR BU SITE EYLEMDEDIR AFRIKALI

 253. 05/01/2011, 01:35

  >DEĞERLİ CÜNEYT HOCAM (PİRİMİZ) BU HİTABI; SANA DEFALARCA YAZDIĞIMI BİLİYORSUN DEĞİLMİ? İŞTE GEREK BEN VE GEREKSE TÜM ARKADŞLARIM. (Kİ KALDIKİ AYNI FİKİRDE OLDUĞUMUZA İNANIYORUM) SANA BOŞUNA BAĞLANMADIĞIMIZI; NE KADAR ÇOK VEFAKAR BİR İNSAN OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA GÖRMÜŞLER, TAKTİR ETMİŞLER VE TASTİK ETMİŞLERDİR. SANA HOCAM(PİRİMİZ) SANA; EN SAMİMİ SAYGI, SEVGİ VE HÜRMETLERİMLE. VE BU GECE; GECE DERSLERİNE GEÇ KATILDIM DİYE, BANA EKSİK NOT VERME NE OLUR. EN KISA ZAMANDA; EKSİK KATILIMIMI GİDERECEĞİM. TEKRAR SAYGILARIMLA.

 254. 05/01/2011, 01:51

  >Mücadelemiz adına bu büyük günde emeği geçen başta Yurdanur, Serpil, İmhan Arkadaşlarımıza ve görüşmelerde en büyük katkıyı sağlayan Cüneyt abiye sonsuz kez teşekkürler…Görüşmelerimiz tüm hızıyla devam edecektir. Gündeme gelmişken tam zamanıdır maillere devam ama imkanınız varsa lütfen arayabildiğiniz tüm vekilleri arayın. Boş bırakmak yok. BU SİTE EYLEMDEDİR VE ÇEKTE CEZA KALKANA KADARDA EYLEMLERİNE DEVAM EDECEKTİR…

 255. 05/01/2011, 01:59

  >GERÇEK ÇEK MAĞDURLARINA SON ÇAĞRI…………Arkadaşlar cüneyt beyin yazdığı yorumlara paralel olarak………..ARKADAŞLAR SAYIN BAŞBAKANIMIZA ARTIK MAĞDURİYETLERİMİZİ ANLATMA ZAMANI GELDİ…abartmadan,sıkıntılarımızı , yasal boşlukları,yaşadıklarımızı özet ve okunabilir bir şekilde bimer,e göndereceğiz.Konunun hukuki boyutlarına vakıf olan arkadaşlar hukuki boyutunu anlatmalıdır…..Yaşadıklarını anlatacak arkadaşlarda aşağıda verdiğimiz adres-tel-fax lara ulaşsınlar…ADRESBaşbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Merkez BinaB.BlokP.K. 06640Kızılay / AnkaraTELEFON(0312) 424 16 12(0312) 424 16 13(0312) 424 16 18FAX(0312) 425 13 75E – POSTAbimer@basbakanlik.gov.tr——————————————-ADALET VE KALKINMA PARTiSi GENEL MERKEZİAdres : Söğütözü Caddesi No: 6 Söğütözü / ANKARATel : 0312 204 50 00 (Pbx)Faks : 0312 204 50 00/6002E-Mail : Tıklayınız..WEB : http://www.akparti.org.tr

 256. 05/01/2011, 02:03

  >LAZOĞLU 53arkadaşlar siteyi yeni oğrendim.bende çek mağduruyum.aramızda RİZEden olan olan varsa benimle irtibata geçerse iyi olur.yaklaşık beş yıldır bu veba mikrobuyla uğraşıyorum,fakat hastalığı yenemedim.inşaalah yakın bir tarihte bu hastalığı hep beraber yeneceğiz.erkancivelek53@hotmail.com

 257. 05/01/2011, 02:03

  >Cüneyt bey yardım ve alakan için teşekkür ederim.Bugün gerçekten güzel ilişkiler oldu.dahada iyi olacak inşallah.

 258. 05/01/2011, 02:07

  >Ben 60 rumuzu unuttum soylu09

 259. 05/01/2011, 02:50

  >bugün mecliste olan arkadaşlara çok teşekkür ederim,

 260. 05/01/2011, 02:54

  >herkeze slm bende yeni siteyi farkedip diyarbakırdan katıtılıyorum yazıları okudum emegi gecen tüm arkadaşlara sonsuz binnetarım ve verilen maillere mail atmaya başlıyorum.DİYARBAKIR lı arkadaşlar var ise sitede msn adresim tiamo341@hotmail.com ekleyin haberleşelim. ALLAH HEPİMİZE YARDIMCI OLSUN

 261. 05/01/2011, 02:57

  >Karşılıksız çekten cezaya son verecek kanun tasarısı Adalet komisyonundaKarşılıksız çekten cezaya son verecek kanun tasarısı Adalet komisyonundaKarşılıksız çek keşide suçu ile ilgili davalar ve fiiller giderek artış gösterdiği bu günlerde 5941 sayılı Çek kanununda değişiklik yapılması için bir kanun tasarısı TBMM adalet komisyonuna sunuldu, bu tasarı CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk tarafından hazırlanıp 16.12.2010 tarih ve 2/819 kayıt sayısı ile Adalet komisyonuna sunuldu, tasarı halen komisyonda beklemekle birlikte sonucu merak konusudur, ve yüz binlerce karşılıksız çek mağdurunu ilgilendirmektedir.Tasarıda neler var ve tasarı neler öngörüyor ?Bilindiği gibi, yürürlükteki 5941 sayılı çek kanunu’nda çekle ilgili olarak karşılıksız işlemi yapılmasına sebebiyet verme fiili, adli para cezası ve güvenlik tedbiri yaptırımlarını getiren bir suç olarak düzenlenmiş, şikayetten vazgeçme veya ödeme durumunda davanın tüm sonuçları ile ortadan kaldırılacağı düzenlenmiştir.Yapılan bu düzenlemeler bile karşılıksız çek fiilinin işlenmesine ve yüz binlerçe gerek keşideci ve gerekse hamillerin mağduriyetini önleyememiş, 2010 yılı içinde Yargıtay 10 ceza dairesi 2009 yılından 30580 dava devralmış,29.11.2010 tarihi itibari ilede 21565 dava karara bağlamışolup halen dairede 43.581 karşılıksız çek dava dosyası incelenmek için sıra beklemektedir. Ayrıca Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığında 70.000 üzerinde karşılıksız çek dosyası mevcuttur.Yargının çözümde zorlandığı bir fiilin çözümünde zorluklar yaşanmaya devam etmekle birlikte mağdur sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Bu nedenle de, 5941 sayılı çek kanununda değişiklik öngören tasarıda,1- Bankaların çek başına ödeme yükümlülüğü miktar ve tutar olarak arttırılması öngörülmektedir2- Kanunun 5’inci maddesi değiştirilerek karşılıksız çek keşide etme fiili tamamen suç olmaktan çıkarılmakta, karşılıksız çek düzenleyen, adına karşılıksız çek düzenlenen ve ileri düzenleme tarihi çek üzerinde yazılı tarihe göre kanuni ibraz süresi içinde ibrazında karşılığını bankada bulundurmayan gerçek veya tüzel kişi hakkında, hamilin şikayeti üzerine Cumhuriyet savcılığının talebi ile Sulh Ceza Hakimi tarafından karşılıksız çıkan her bir çekle ilgili bir koruma tedbiri olarak, çek düzenleme ve çek hesabı açma yasağı kararı verileceği öngörülmektedir.3- Dolayısıyla 5941 sayılı kanunun 5 inci maddesinde yer alan adli para cezası ve buna bağlı TCK 50 maddesi hükmünce olası hapsen tazyik durumu ortadan tamamen kaldırılmakla birlikte artık karşılıksız çek keşide etmek suç teşkil eden bir fiil olmaktan çıkarılması öngörülmüştür.4- 5941 sayılı kanunun 5 inci maddesinde yapılması düşünülen değişikliğe paralel olarak etkin pişmanlıkla ilgili 6 ncı maddesi de yenden düzenlenmiştir.5- 5941 sayılı kanunun 7 nci maddesinin başlığı 5 inci maddede yapılan değişiklik doğrultusunda “ ceza hükümleri “ olarak değiştirilmesi öngöülmüştür.6- Anılı kanunun geçici birinci maddesi, kanunda yapılan diğer değişiklikler de dikkate alınarak yeniden düzenlenmiş, bu bağlamda yeni çek defterinin verilmesi ve eskisinin geri alınması için öngörülen süre 1/7/2011 tarihine kadar uzatılmış, üzerinde yazılı düzenleme tarihinden önce çekin ödenmek için bankaya ibrazının geçersizliği 31/12/2011 trihi olarak öngörülmüştür.Yukarıda açıklandığı üzere yapılması düşünülen değişiklikler sonucunda karşılıksız çek düzenleme fiili tamamen suç olmaktan çıkarılması düşünülmüştür, ancak çekin daha güvenilir bir ödeme aracı olmasının yanı sıra bu itibarının korunması bakımından bankalara daha ağır yükümlülükler getirilmiş, bankalar (A) (B) ve (C) olmak üzere üçlü gruptan oluşan çeklerin her bir yaprağı için 5.000.-TL tutarında ödemem yükümlülüğü arlına alınmak istenmesi ile çek müşterilerinden gerektiğinde teminat isteyebilecektir.Tasarının komisyondan geçmesi ile Mecliste onaylanması durumunda yargıda bekleyen dosyalar tüm sonuçları ile düşürülecek, karşılıksız çek fiilinden hüküm diyenlerin bu hükümlerden yararlanması sz konusu olacaktır.Kaynak : http://www.kocayhukuk.com

 262. 05/01/2011, 03:04

  >BU SABAH PROGRAMIMIZ ……………..GERÇEK ÇEK MAĞDURLARINA SON ÇAĞRI…………Arkadaşlar cüneyt beyin yazdığı yorumlara paralel olarak………..ARKADAŞLAR SAYIN BAŞBAKANIMIZA ARTIK MAĞDURİYETLERİMİZİ ANLATMA ZAMANI GELDİ…abartmadan,sıkıntılarımızı , yasal boşlukları,yaşadıklarımızı özet ve okunabilir bir şekilde bimer,e göndereceğiz.Konunun hukuki boyutlarına vakıf olan arkadaşlar hukuki boyutunu anlatmalıdır…..Yaşadıklarını anlatacak arkadaşlarda aşağıda verdiğimiz adres-tel-fax lara ulaşsınlar…ADRESBaşbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Merkez BinaB.BlokP.K. 06640Kızılay / AnkaraTELEFON(0312) 424 16 12(0312) 424 16 13(0312) 424 16 18FAX(0312) 425 13 75E – POSTAbimer@basbakanlik.gov.tr——————————————-ADALET VE KALKINMA PARTiSi GENEL MERKEZİAdres : Söğütözü Caddesi No: 6 Söğütözü / ANKARATel : 0312 204 50 00 (Pbx)Faks : 0312 204 50 00/6002E-Mail : Tıklayınız..WEB : http://www.akparti.org.tr

 263. 05/01/2011, 03:11

  >EVET ARKADAŞLAR BU KADAR İVME KAZANMIŞKEN LÜTFEN DUYARLI OLALIM VE ÖNCELİKLE A.K.P.Lİ VEKİLLERİMİZİ ARAYARAK YAŞADIĞIMIZ MAĞDURİYETLERİ ANLATALIM.BU GÜNKÜ GÖRÜŞMELERİN ( EN BAŞTA CÜNEYT KARDEŞİM OLMAK ÜZERE BÜTÜN ARKADAŞLARA SONSUZ SONSUZ ŞÜKRANLARIMLA ) PERÇİNLENEBİLMESİ İÇİN BU TELEFON ARAMALARINA VEYA SMS LERE ARALIKSIZ DEVAM ETMEK ZORUNDAYIZ.VE SON OLARAKTA SN.BAŞBAKANIMIZA SESİMİZİ DUYURMANIN BİR BAŞKA YOLU OLAN BİMER E MAĞDURİYETLERİMİZİ YAZIYORUZ.ÖZELLİKLE BAYANLARIN VE ÇOCUKLARIN YAŞADIĞI MAĞDURİYETLERİ KISACA ANLATIRSAK ÇOK DAHA İYİ OLACAKTIR.SAYGILARIMLACAN MERTADRESBaşbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Merkez BinaB.BlokP.K. 06640Kızılay / AnkaraTELEFON(0312) 424 16 12(0312) 424 16 13(0312) 424 16 18FAX(0312) 425 13 75E – POSTAbimer@basbakanlik.gov.tr——————————————-ADALET VE KALKINMA PARTiSi GENEL MERKEZİAdres : Söğütözü Caddesi No: 6 Söğütözü / ANKARATel : 0312 204 50 00 (Pbx)Faks : 0312 204 50 00/6002E-Mail : Tıklayınız..WEB : http://www.akparti.org.tr

 264. 05/01/2011, 04:50

  >HERKES UYUDU SANIRIM BEN BURDAYIM BURDA SAAT DAHA 01 48 ALLAH RAHATLIK VERSIN GUZEL VE MUTLU BIR GUNE BASLARIZ UMARIM AFRIKALI

 265. 05/01/2011, 10:06

  >GÜNAYDIN ARKADŞLARDÜN BİR ÇOK VEKİLİ ARADIM HEPSİNİN CEVABI ÇEK YASASI ALT KOMİSİYONDA 15 GÜNE GENEL KURULA GELECEK BİZDE DESTEKLİYECEZ BUNU DİYEN AK PARTİLİLER ACABA DOĞRULUK PAYI NEDİR MAZLUM

 266. 05/01/2011, 10:07

  >HERKESE GÜNAYDIN.SAYIN BAŞBAKANIN TALİMAT VERDİĞİ AYŞENUR HANIMA HEMEN DERDİMİZİ ANLATACAK VE ÇÖZÜMLERİ ANLATACAK BİR HEYET KURULMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM.BU İŞ BENCE ŞİMDİ AYŞENUR HNM.DA.ANKARADA OLANLAR BU İŞİ YAPABİLİR.SİTE YÖNETİCİLERİ BU İŞE BİR EL ATABİLİRMİSİNİZ.EFDEN

 267. 05/01/2011, 10:18

  >günaydın arkadaşlar;dün itibari ile hassas bir döneme girdik.birbirimizle atışmadan bimer kanalı ile başbakana diger adelet komisyonu üyelerine (özellikle ayşenur hanıma) mail telefon ve sms ile yoğunlaşmalıyız.geçen yılki gibi katakulleye gelmeden adli para cezalarının torba yasaya girmesini saglamalıyız yoksa inanın işimiz çokzor sonrası seçim yeni hükümet vs vs. enaz 2 yıl sonrası vay halimizeFİRARİ HAKAN

 268. 05/01/2011, 11:36

  >DEĞERLİ ARKADAŞLAR MİLLETVEKİLLERİ BELLİ BİR KÜLTÜRE SAHİP İNSANLARDIR ASLİ GÖREVLERİDE BU ÜLKENİN SORUNLARINA SAHİPLENİP SORUNLARI ÇÖZMEKTİR BU AÇIDAN BİZDEN GELEN TELEFONLARI SABIRLA DİNLİYORLAR SADECE BİZ SIKINTIMIZI DİLE GETİRİRKEN HEYECANLANMADAN SAKİN BİR ŞEKİLDE SİNİRLENMEDEN İFADEDE BULUNALIM İYİLİKTEN İYİ KONUŞMAKTAN KİMSEYE ZARAR GELMEZ.EVET BÜTÜN DOSTLARIM EKM 2510 VE GÖKHAN BEYİN YAZDIKLARI TELEFONLARI VE BÜTÜN MİLLETVEKİLLERİNİ ARAMAYA DEVAM EDİYORUZ LÜTFEN İKTİDAR MUHALEFET NE KADAR VEKİL VARSA ARAYALIM..İHTİYAR……""arkadaşlar her kesimden vekilleri arayalım yarın konu meclise geldiğinde hiç kimse maraz çıkarmasın""

 269. 05/01/2011, 11:57

  >günaydın.gıyap ta yargılama dan dolayı uyarlama yargılaması dilekçesi vermiş arkadaşlardan olumlu sonuç alanlar varmı.varsa örnek karar siteye koyabilirler mi..tşk.ederim….ende34

 270. 05/01/2011, 11:57

  >http://www.hurriyet.com.tr/gundem/16685716.asp?gid=373CEZA EVLERİ BOSALTILIYOR ARKADASLAR CINAYET ISLEYENLER SERBEST HAKKINDA 72 KISININ OLUMUNDEN SORUMLU TUTULAN HIZBULLAH ASKERI KANAT SORUMLUSU SERBEST ULKUCU MAFYA LIDERI SEDAT SHIN SERBEST GUMUSHANELI 5 KISININ KATILI SERBEST 44 KISININ DOMUZ BAGI ILE OLDURULMESI SUCUNDAN SUCLU HIZBULLAH DIYARBAKIR SORUMLUSU SERBEST 19 PKK TEROR ORGUTU MENSUBU SERBEST KARISINI VE KIZI OLDUREN ADAM SERBEST DAHA SAYAYIM MI BU TABLO BOYLE UZAYIP GIDIYOR YA BIZLER CEK MAGDURLARI SESIMIZ ARTIK BIR HAYKIRISA DONUSSUN ARKADASLAR HADI HEP BIRLIKTE MUCADELEYE DEVAM ARAMALARA SMS LERE E-MAİLLERE DEVAM SUCLU DEGIL BORCLUYUZEROL EGINER

 271. 05/01/2011, 12:02

  >Cuneyt: merhaba sorun nedirMAK MÜT.İNŞ.LTD.ŞTİ.: merhaba öncelikle ben murat mersindenCuneyt: memnun oldumMAK MÜT.İNŞ.LTD.ŞTİ.: bende efendim şimdi sabah ben funda baydilli rumuzlu kişiye beni eklemesi için mail adresim yazılı bir yorum gönderdim ve bu yorum yayınlandıktan sonra kısa bir süre sonra yayından kaldırıldı ısrarla sormama ragmen cevap gelmediCuneyt: peki neden funda baydilli rumuzlu kişiyi msn ye eklenmesini istiyorsunuzMAK MÜT.İNŞ.LTD.ŞTİ.: ne kadar saçma bir soru özür dilerim bunu sormanız bana abes geldi siz beni eklediniz ne olduCuneyt: nedenMAK MÜT.İNŞ.LTD.ŞTİ.: veya ben birini ekledim ne olacakCuneyt: güzel soru yorumnuz kaldırıldı ne olacak.. gibi bir cevap hakkım doğmuş oldu o zamanMAK MÜT.İNŞ.LTD.ŞTİ.: peki efendim keyfi uygulamaya devam edinizCuneyt: sizde keyfi cevaplara devam edinizMAK MÜT.İNŞ.LTD.ŞTİ.: tavrınız için cevap vermemeniz için teşekkür ederim ALLAH'a emanet olunCuneyt: sizde

 272. 05/01/2011, 12:03

  >DEĞERLİ ARKADAŞLAR,CMK NEDENİYLE C.EVİNDEN ÇIKAN TUTUKLULAR BİRİNCİ DERECEDE BİZİ İLGİLENDİRMİYOR.İÇERİDEN SADECE KATİLLER,TERÖRİSTLER ÇIKMIYOR.YILLARDIR SUÇSUZLUĞUNU İSPATLAMAYA ÇALIŞAN İNSANLARDA ÇIKIYOR.ÜSTELİK 5 YIL ÖNCE ALINMIŞ BİR KARAR.BİZLER BU PROPLEMLERİ BİRE BİR GÖRÜŞMELERİMİZDE MİLLETVEKİLLERİNE İLETELİM AMA BURADA TARTIŞMANIN BİZE BİRŞEY KAZANDIRACAĞINA İNANMIYORUM.MERİÇ22

 273. 05/01/2011, 12:03

  >72.73.74.75.76.78…de yazan kardeşimSABAH SABAH BUKADAR PARONOYA YAPMA BE GEREK YOKVARDIR BİR BİLDİĞİ,…ADMİNİNSEN BİR MSJ YAZIP TA PEŞİNEDE NE OLDU BENİM MESAJ DİYE ON TANE DAHA YAZARSAN SABAH SABAN SENLE GÜNE BAŞLAMAYALIM.UST 35

 274. 05/01/2011, 12:07

  >binlerce insana tahliye kararı veren mahkemeler bizleri görmezden gelmeyecektir arkadaşlar yukarıda belirtilen adres ve telefonlara lütfen durumumuzu acıklaycı bılgı veren mesajlar gonderelim cozum aramaktan bıkmadan usanmadan mucadele etmekten gecıyor ss_k.

 275. 05/01/2011, 12:09

  >BIZIM BIZE IHTIYACIMIZ VAR KARDESLERIM ABILERIM LUTFEN DAVAMIZDA BASARILI OLABILMEK ADINA MUCADELEYE DEVAM EDELIM BIZE BIZDEN BASKA DOST YOK SUSMAK YOK DIRENISE DEVAM SUCLU DEGIL BORCLUYUZSEDAR

 276. 05/01/2011, 12:11

  >ADRESBaşbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Merkez BinaB.BlokP.K. 06640Kızılay / AnkaraTELEFON(0312) 424 16 12(0312) 424 16 13(0312) 424 16 18FAX(0312) 425 13 75E – POSTAbimer@basbakanlik.gov.trcok faydalı sımdıden 17 tane e-maıl gonderdım devam arkadaslarozgurluklerımız ıcıntanrıöver

 277. 05/01/2011, 12:11

  >HEPİNİZE GÜNAYDIN.CÜNEYT BEY ; NEREDEN BAŞLIYORUZ BUGÜNKÜ YAPMAMIZ GEREKEN GÖREVLERİ ALIP İŞİMİZE BAKALIM DERİM .SN NİLİŞKO HN, EKM 2510 VERDİĞİTÜM YERLERE MEİL ATTIM, BUNLARA TEKRAR TEKRAR MEİL ATMAMA GEREK VARMI.KİMSELER YOKMU NEREDE BU MİLLET, SN DOKTOR,SN İZALASYONCU,SN İZ ER NEREDESİNİZ

 278. 05/01/2011, 12:12

  >ARKADAŞLAR GÜNAYDIN.ADALET BAKANI NTV’DE CANLI YAYINDA KONUŞUYOR…DOKTOR…..

 279. 05/01/2011, 12:13

  >ADALET VE KALKINMA PARTiSi GENEL MERKEZİAdres : Söğütözü Caddesi No: 6 Söğütözü / ANKARATel : 0312 204 50 00 (Pbx)Faks : 0312 204 50 00/6002E-Mail : Tıklayınız..WEB : http://www.akparti.org.trsımdı fax zamanı arkadaslar lutfen herkes A4 boyutunda bır kagıdı buyuk fontlarla durumumuzu anlatana faxlar cekelım ben sımdı dısarıya cıkıp gondermeye baslayacagım son kurusum kalana kadar ALLAH yardımcımız olsunkaderımıze kusmek yerıne haklı mucadelemıze devam etmelıyızbora_33

 280. 05/01/2011, 12:14

  >anlaşılır gibi değil.herkez birileriyle bişeyleri tartışıyor.inşallah herkez tartıştığı kadar mail,sms ve posta atıyordur gerekli yerlere. buradaki herkezi kardeşimgibi görüyorum. birlikte olalım. hergün gerekli yerlere ulaşalım. kolay gelsin.

 281. 05/01/2011, 12:22

  >sabahtan beri 100 kadar mail,30 adet sms,2adet fax,1 yerede aps ile posta attım. haydi kolay gelsin

 282. 05/01/2011, 12:24

  >ARKADAŞLARDünkü görüşmeler de edindiğimiz izlenim şudurherkes sorunun farkında, en azından konuşulan kişiler.Herkes aramalardan rahatsızFakat; sorunun çözümü ve talepler konusunda belirsizlikler varÇek Kanunundaki yaptığımız bazı öneriler ve talepler imkansız görülmekte ve buda bizim için büyük zaman kaybı anlamına geliyorBu açıdan Taleplerimizin makul uygulanabilir olması çok önem taşıyor.Bu konuda bir yazı yazmayı ve taleplerimizin neler olduğu konusunda bir yazı yazmayı düşünüyorumtek bir ağızdan hakkımız olan taleplerimizi seslendirmemiz gerekiyor.Hiç zaman kaybetmeden

 283. 05/01/2011, 12:29

  >beyler şu yeni kanuna göre dışarı çıkanları ikide birde yazmayalım bu işe son verelim dikkatimizi dağıtmayalım BİZ KENDİMİZ İÇİN İYİLİK YAPALIM ARANCAK YERLERİ ARAYALIM ARAYANLARDA FAALİYETLERİ İLE İLGİLİ BİLGİ VERSE OLMAZMI DİYE SESLİ OLARAK DÜŞÜNÜYORUM İZER

 284. 05/01/2011, 12:35

  >EVET HALISINIZ CÜNEYT BEY siz dün kokuyu daha iyi kokladınız bir şekil ortayı bulup şu an için akan kanı durdurup tekrar mücadeleye devam etmek lazım çünkü bunlar bir kere yaptık ikincisini yapmayız diyorlar ortayı bulmak lazım çünkü biz zamanla yarışıyoruz günümüz doldu İHTİYAR

 285. 05/01/2011, 12:37

  >cüneyt beyin dediği gibi tek ağız olup konuşalım burda gereksiz polemiklere girmeyelim lütfenhepimiz aynı amaç için burdayızbunu doğru şekilde kullanalımhazır gündeme oturmuşken baskılarımız dahada arttırmammız gerekirartık nokta atışlarına geçme zamanıdır. saygılarzeknaz

 286. 05/01/2011, 12:38

  >CÜNEYT BEY,BU AŞAMADAN SONRA YAPILACAK EN SAĞLIKLI EYLEMİN,SİZİN DE DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ GİBİ,HEPİMİZİN ORTAK TALEBLERİNİ DİLE GETİRENYAZI METNİNİ,YİNE SİZİN GÖSTERECEĞİNİZ,ADRES,TEL,FAX,E-MAİL,SMS VB.. HEDEFLERE,ŞİMDİYE KADAR OLDUĞU GİBİ,BU SEFER DAHA DA BÜYÜK VE CİDDİ BİR ORGANİZASYONLA HEP BERABER KİLİTLENMELİYİZ.DÜŞÜNCENİZİ DESTEKLİYOR VE ÇABALARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM.

 287. 05/01/2011, 12:42

  >ARKADAŞLAR;''''''''''SUÇLARI KANITLANINCAYA KADAR HERKES SUÇSUZDUR.''''''''''ŞU ANDA TAHLİYE OLLAN TUTUKLULAR İÇİNDE BERAAT EDECEK OLANLAR DA VARDIR.TEPKİLERİNİZİ,TUTUKLULULK SÜRELERİNİN İNDİRİLİP,57 BİN KİŞİNİN TAHLİYE EDİLMESİNE DEĞİL,AĞIR İŞLEYEN YARGIYA KOYMANIZ DAHA GERÇEKÇİ OLUR.SAYGILARIMLA…DOKTOR…..

 288. 05/01/2011, 12:47

  >sabah yorumları okumaya başlayınca fazlasıyla agresif yazılar okudum.birbirlerini yanlış anlaşılma oluyor. doktor rumuzlu aradaş kötü birşey yazmamişki lütfensabah sabah ne bu negatiflik bu yazilarla birbirinizi kırıyrsunuztarkan

 289. 05/01/2011, 12:57

  >BİZİM İLKEMİZBİRİMİZ HEPİMİZ,HEPİMİZ BİRİMİZ İÇİN bunu herkesin anlamiş plması gerekir di…………..tarkan

 290. 05/01/2011, 13:00

  >arkadaşlar sakin olalım hepimiz aynı gemideyiz.birbirimiz denize itmeye değil rotamızı bulmaya çalışalım ……..lütfen biraz sakin olalımzeknaz

 291. 05/01/2011, 13:01

  >arkadaslar gunaydın burda daha sabah oldugundan herkese guzel bırgun olması dılegıyle yorum ve maıllere devam edıyorum habervaktı yorumlarımızı yayınlayan bır haber yapmıs cuneyt bey muhendıs beyın dedıgı gıbı nokta atısı ıcın komut beklıyoruz malum yerlere rutın maıller gıdıyor zatenselamlarafrıkalı

 292. 05/01/2011, 13:05

  >HADİ ARKADAŞLAR LÜTFEN FAALİYETLERE DEVAM HADİ LÜTFEN

 293. Aa
  05/01/2011, 13:08

  >http://haber.mynet.com/detay/yasam/kimlik-bilgileri-hayatini-karartti/5493304 KEZ CEZAEVİNE GİRMİŞAdına kesilen çekler nedeniyle 4 kez cezaevine girip çıktığını ve her seferinde 3 ila 10 gün içeride kaldığını anlatan Çırak, ailece büyük sıkıntı içinde olduklarını kaydetti.Başına gelenlerden sonra psikolojisinin bozulduğunu, polis ve jandarma görmekten ve bankalara gitmekten de korktuğunu dile getiren Halil Çırak, hakimlerin de masum olduğunu bildiğini ancak yasal prosedürün yürümesi gerektiğini söylediklerini aktardı.Ne olursa olsun adına başkasıda çek kesse c.evini gösterecekler.Bu öyle bir suç işte.

 294. 05/01/2011, 13:08

  >http://www.dunyatimes.com/?p=32228&cpage=1yorum sayısı çok az arkadaşlar geç onay geliyor ama olsun bir yine yorum bırakalım…birileri kesinlikle okuyacaktır…lütfen yorumlar yazalımgündemi sıcak tutmamız gerekiyorzeknaz

 295. 05/01/2011, 13:15

  >ArkadaşlarPolemik yaratacak her türlü yorumu siliyorumkusura bakmayınHedefimizin dışına çıkmayaya gayret edelimBu sitenin her harfi okunuyor

 296. 05/01/2011, 13:16

  >dün atv ana haberde tacizcisini bıçaklayıp ceza alan cezasınıda temyiz etmiyen kaçak yaşayan bir kadını haber yaptılar hapisten çıkanları gördükten sonra en büyük adaletsizlik bize yapıldığı bir kere daha tescillendi medyaya yüklenelim vatanhasreti

 297. 05/01/2011, 13:18

  >RUMUZSUZ YAZANLAR,BU SİTE EYLEMDEDİR…DAĞDAN GELİP,BAĞDAKİNİ KOVMAYA ÇALIŞMAYIN…VAKİT GEÇİRME YERİ DEĞİL BURASI AMA SİZİN GİBİLER O DURUMA SOKUYOR.LAK LAK YAPACAĞINIZA,YARARLI BİRŞEYLER YAZIN DA,KENDİNİZE DE,BAŞKALARINA DA YARARINIZ DOKUNSUN(RUMUZSUZ YAZANLARA DİYE BELİRTMİŞTİM)…DOKTOR…..

 298. 05/01/2011, 13:22

  >cüneyıt bey kardesım… gosterdıgınız yolda ılerlemeye devam.. destege devam… izmirli ziraatcı

 299. 05/01/2011, 13:25

  >SAYIN CÜNEYT BEY;………………………………………….CEVAP HAKKI DOĞMAMASI AÇISINDAN,SİTEYE DÜŞMEDEN ÖNCE MÜDAHALE EDERSENİZ DAHA UYGUN OLUR SANIRIM.BENİM YORUMLARIMIN SİTEYE DÜŞMEDEN SİLİNDİĞİ GİBİ…DOKTOR…..

 300. 05/01/2011, 13:26

  >Eline sağlık Cüneyt Bey. Lütfen özellikle yarın, öbür gün karşılarına geçip de bir şeyler isteyeceğimiz insanlara ipe sapa gelmez sallamalara müdahale edin. Saygılar. F.SERKAN.34

 301. 05/01/2011, 13:34

  >Cüneyt Bey, herkes konunun farkıdaysa ve iş Sn.Başbakana kadar çıktıysa söylediğiniz gibi taleplerimizle ilgili bir orta yol bulmalıyız. Ancak bazı taleplerimizin imkansız olduğunu dile getirdiklerine göre bu taleplerimizin hangileri olduğunu açıklar mısınız lütfen? Bizim tek temel talebimiz bildiğim kadarıyla adli para cezalarının idari para cezasına dönmesidir. Aksi takdirde taahhüt süresini uzatmak veya buna benzer herkesi bir süre daha da oyalayacak ama aslında hiç bir çözüm sağlamayacak talepleri de bizim çok net bir şekilde reddetmemiz gerektiğine inanıyorum. Bu kabul edilmez dedikleri talepler konusunu daha açıkça sitede paylaşırsanız ve en azından sitemizde sadece bu konuda bir tartışma ortamı sağlarsak sanırım yazmak istediğiniz taleplerimizle ilgili yazı da daha geniş bir katılımla hayata geçebilir. F.SERKAN.34

 302. 05/01/2011, 13:37

  >Cüneyt Kardeşim,Lüzumsuz yazı ve yorumların silinmesi konusunda sizi destekliyorum. Burası polemik yeri değil.Yasa için öneriler de sunulabilir, sunulan önerilere katkı sağlanabilir. Eğer bu site takip ediliyorsa bu tip öneriler yasa koyucuya ilham da verebilir, içinde bulunulan açmazdan çıkmanın yolu kolaylaşabilir. Sonuçta yasalar vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda ortaya çıkan problemlerin çözülmesinde kullanılan araçlardır. Ben biraz da bu konular üzerine kafa yoralım derim…

 303. 05/01/2011, 13:38

  >arkadaşlar bu yazıbimer,ve verdiğiniz tüm yerlere gönderildiSESİMİ DUYAN YOOOKKKMMMUUUU. BİZLERİ, ÖYLE BİR ÇIKMAZA SOKTULARKİ, ÇIKARTTIKLARI…. 711… YASASI UYUYAN YILANI UYANDIRDI ART NİYETLİ ÇEKİNİ ÖDEMEMEK İÇİN BİNBİR DEREDEN SU GETİREN ÖDEMEMEK NİYETLE ÇEK KESENLERE YARAYAN BİR YASA OLDU. VE İŞİNİ ASLANLAR GİBİ DEVAM ETTİREN ÇEKLERİNİ GÜNÜNDE ÖDEYEBİLMEK, İÇİN TÜM ÇABASIYLA ÇALIŞAN'IN ÖNÜNE BENT OLDU. KİM MALINI PEŞİN SATABİLİYORKİ BİZLERİN BAHSETTİĞİ RAKAMLAR YÜKSEM MEBLAGLAR KREDİ KARTIYLA ÖDENECEK GİBİ DEYİL BAKKALDAN EKMEK ALMIYOR KİŞİLER. KAMYONLA MAL SATIYORUZ, FATURASINI KESİYORUZ KDV.ssk.BAGKUR ÖDÜYORUZ + VERGİLER VAR BUMU HAKKETTİĞİMİZ SONUÇ. DEVLET BABA DERLER ,GÖSTERİN DEVLET BABA, NEREDE, ULAŞABİLENE HELAL OLSUN , SİZLERE YALVARIYORUZ KARDEŞİM SİZİNDE SEVDİKLERİNİZ VAR KİM CEZA EVİNDE BORCUNU ÖDEYEBİLECEK, BONCUK DİZEREKMİ,MAKET GEMİ YAPARAKMI,TESBİK ÇEKEREKMİ, ALLAH AŞKINA CEZALARI KALDIRSINLAR İDARİ PARA CEZASI KESSİNLERDEMİYORUZKİ BİZLERİN BORCUNA FERAGAT GETİRİN DEMİYORUZKİ BORCUMUZU SİLİN BİZİ AFFEDİN, BIRAKINDA ONURUMUZLA ÇALIŞALIM kalan ÖDEMELERİMİZİ YAPALIM.İAŞEMİZİ KAZANALIM BİZİMDE BAKMAKLA YÜKÜMLÜ OLDUGUMUZ İNSANLAR VAR ALLAH AŞKINA BIRAKINDA YAŞAMA TUTUNALIM.BİZLER DÜRÜST VE AKILLI İNSANLARIZ BİZLERE YAZIK ETMEYİN,,,,,,,,,,,,,, BİZLERDEN YARARLANIN. sizlerde YARDIMCI OLMAK ADINA SESİMİZİ DUYURMAMIZA YARDIM EDEBİLİRSİNİZ.BİZLER YOKUZ DERSENİZ SİZLERİDE ALLAHA HAVALE EDİYORUM, BAŞINIZA GELECEK HER KEM OLAYDA BİZLERİ yani, ÇEKMAGDURLARINI HATIRLAYIN DERİM. ALLAH SİZLERİN DE YARDIMCISI OLSUN. ÇEKMAGDURU…….YANLIŞ YÖNETİM MAGDURU…..ART NİYETLİ TOPTANCI MAGDURU…..PERSONEL MAGDURU….AVUKAT MAGDURU.. VERGİ DAİRESİ MAGDURU(vd.borcum 2o.ooo için 1 aylık çek kestim ekrana işlenmemiş on gün sonrada tüm banka hesplarıma bloke.)kulanılabilir 7o.ooo bin var.vd.blokeyi kaldırdı acil olarak, ama bankalar paralarımı kredili hesaplara mahsup el koydu…… ve buradayım.onurlu, güvenilir bir esnaf olmak için yıllarca çalış ve bir anda saman alevi misalidomino taşlarını dizmek günler sürer ve zordur…Ama yıkımı saniyeler sürer. ust 35

 304. 05/01/2011, 13:38

  >HERKES KİMİNLE HANGİ VEKİLLE GÖRÜŞTÜĞÜNÜ BURADA PAYLAŞSIN…NASIL OLSA 3-5 KİŞİ ARIYOR DİYEREK ARAMAKTAN VAZGEÇMEYİN..BENDE BUGUN AKP ANKARA MVEKİLİ BURHAN KAYATÜRK İLE GÖRÜŞTÜM.KENDİSİ ,5941 SAYILI YASA İLE İLGİLİ AHMET İYİMAYA TARAFINDAN KANDIRILMIŞ BİRİDİR.YANİ AHMET İYİMAYA KENDİ ÇALIŞMA ARKADAŞLARINI BİLE KANDIRARAK BU YASAYI GENEL KURULA İNDİRMİŞTİR.BU SEBEBLEDİR Kİ BİRAZ TEMKİNLİ KONUŞARAK,KONUŞULMAYA BAŞLANDIĞIMIZI SÖYLEDİ.BENDE KENDİSİNE ,BİR GRUP ARKADAŞIMIZIN BAŞBAKANLA GÖRÜŞTÜĞÜNÜ,KONUNUN GRUP BAŞKAN VEKİLLERİNE TALİMAT VERİLDİĞİNİ SÖLEDİM… ŞAŞIRARAK BU İŞ GÜNDEMDE OZAMAN DEDİ..VE EKLEDİ ANKARAYI BOŞ BIRAKMAYIN…VEKİLLERİMİZ BU ARALAR TUTUKLULARIN SALINMASIYLA İLE İLGİLİ BASKI ALTINDA, GÜNDEMDEN SAKIN DÜŞMEYİN DEDİ…BUGUN KİMLERİ ARAYACAĞIMIZ BELLİDİR.ARKADAŞLAR SÜREKLİ SİTEDE BUNU YAYINLIYOR.BENİM YARIN İÇİN ÖNERİM HERKES KENDİ İLİNİN VEKİLLERİNİ SIRAYLA ARASIN…SÖYLEYECEĞİMİZ ŞEY ÇOK BASİT; CMK 102 İLE KATİLLERİ SALLIP,BORCU OLANI İÇERİ ATMAK HANGİ VİCDANA SIĞAR…JENARDİ

 305. 05/01/2011, 13:50

  >Arkadaşlar cüneyt beyin yazdığı yorumlara paralel olarak………..ARKADAŞLAR SAYIN BAŞBAKANIMIZA ARTIK MAĞDURİYETLERİMİZİ ANLATMA ZAMANI GELDİ…abartmadan,sıkıntılarımızı , yasal boşlukları,yaşadıklarımızı özet ve okunabilir bir şekilde bimer,e göndereceğiz.Konunun hukuki boyutlarına vakıf olan arkadaşlar hukuki boyutunu anlatmalıdır…..Yaşadıklarını anlatacak arkadaşlarda aşağıda verdiğimiz adres-tel-fax lara ulaşsınlar…ADRESBaşbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Merkez BinaB.BlokP.K. 06640Kızılay / AnkaraTELEFON(0312) 424 16 12(0312) 424 16 13(0312) 424 16 18FAX(0312) 425 13 75E – POSTAbimer@basbakanlik.gov.trekm2510

 306. 05/01/2011, 13:56

  >ADRESBaşbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Merkez BinaB.BlokP.K. 06640Kızılay / AnkaraTELEFON(0312) 424 16 12(0312) 424 16 13(0312) 424 16 18FAX(0312) 425 13 75E – POSTAbimer@basbakanlik.gov.tr——————————————-ADALET VE KALKINMA PARTiSi GENEL MERKEZİAdres : Söğütözü Caddesi No: 6 Söğütözü / ANKARATel : 0312 204 50 00 (Pbx)Faks : 0312 204 50 00/6002E-Mail : Tıklayınız..WEB : http://www.akparti.org.tr

 307. 05/01/2011, 14:09

  >http://www.sondakika.com/haber-para-cezasini-odemeyince-2456707/Para Cezasını ÖdemeyinceSamsun'da, Çek Kanunu'na Muhalefet Suçundan Çarptırıldığı 4 Bin 100 Tl Para Cezasını Ödemeyen Genç Kadın Tutuklandı Haber Yayın Tarihi: 05.01.2011 13:02Samsun'da, Çek Kanunu'na muhalefet suçundan çarptırıldığı 4 bin 100 TL para cezasını ödemeyen genç kadın tutuklandı. Edinilen bilgiye göre, Unkapanı Polis Merkezi ekipleri, 2008 yılında 4. Asliye Ceza Mahkemesince Çek Kanunu'na muhalefet suçundan 4 bin 100 TL para cezasına çarptırılan, bu cezayı da zamanında ödemeyen Emine A'yı (34) evinde gözaltına aldı. İnfaz Savcılığına çıkarılan Emine A, cezası 41 gün hapse çevrilerek cezaevine gönderildi. (EDİ-DLK-DEL) – SAMSUN (Anadolu Ajansı)

 308. 05/01/2011, 14:11

  >BU MU YANİ AYIPPPPUTANIYORUM BU İŞLERDEN CAN ..

 309. 05/01/2011, 14:16

  >evet, maalesef hapımız cmk 102 den fayadalanıp ta cıkan terorıstlerden katıllerden daha tehlıkelıyız lutfen pes etmeyelım aramalara devam haklı mucadelemızı kazanmak zorundayızsuvlu degıl borcluyuzselmı

 310. 05/01/2011, 14:17

  >ARKADAŞLAR HABERVAKTİNDE 1 VE 2Cİ SIRADAYIZ.NACİZANE FİKRİM ORAYA BİRAZ YOĞUNLAŞALIM.LAZOĞLU53

 311. 05/01/2011, 14:18

  >arkadaşlar….2009 yılında her ne zaman vekilleri arasam faxım ulaştımı desem özel alem md leri fax kağıdı yetiştiremiyoruz diye yakınırlardı.2009 yılında bıu sitede tanıdığım şahısların fax çekme lüxü bile yoktu.fakat fax çekme olanağı olan bayan arkadaşlar sağolsun kendilerine gönderdiğimiz dilekçeleri zor ekonomik şartlarda gönderiyorlardı.bir yıldır herkes dışarı çıkıyor,geçici özgürlük rehaveti herkesi büyüledi.fax çekme olanağı 2009 yılına göre kıyaslardsak müthiş fark atmalıydı.ne yazık ki o zaman bizler adına fax gönderen arkadaşların yerine kendi adımıza bizler göndermiyoruz.20 ayrı yere her gün kendi adına kayıtlı tlf fax çeken arkadaşımın bana yaptığını kendim için ben yapmamışım.şunu anladım biz bedavayı seviyoruz

 312. 05/01/2011, 14:25

  >Arkadaşlar Sayın Başbakan çok doğru ve olumlu bir yoldur. Onun için ona en yakın ve yanında olan Başbakan başmüşaviri Dç.Dr. Yalçın Akdoğan'dır. Her an ve zaman Başbakanın yanıbaşındadır. yalcinakdogan@mynet.com mail adresine ulaşan her konu başbakana mutlaka iletilecektir.can

 313. 05/01/2011, 14:37

  >115 teki arkadaşım Dç.Dr. Yalçın Akdoğan'a ulaşacak fax numarası varsa bildir lütfen fax çekeceğim.

 314. 05/01/2011, 14:41

  >bize çek yüzünden cezakesen sizin borcunuz var çekden hapis yatacaksınız diyen hükümete teşekkür ederiz bizler adammı öldürdük ki serbest kalalım nasıl olsa cezaevinde günlüğümüz 100 liradan yatabiliyoruz borcumuz ödenmesede devlete borcumuz varmış ki hapiscezası verip bizleri mahkum ediyor hayırlısı sayın adalet bakanım hayırlısı!!!! bu dünyanın diğer tarafını unutmayın orada da hesap günü gelecek…. ŞİDDETLE EYLEME DEVAM

 315. 05/01/2011, 14:46

  >1- 3 Nisan 1999 günü 8 yaşındaki oğlumu okuldan alırken oğlum bana bugün okula 3 arkadaşın geldi ev adresimizi ve seni sordular dedi ve bunu mutakiben malum 3 arkadaşım tarafından maalesef oğlumun ve arkadaşlarının gözü önünde tutuklanarak Metris’ e gönderildim. Haziran ayına kadar oğlumun yüzüne bile bakamadım. Siz de babasınız sanırım ne hissettiğimi anlarsınız ve maalesef oğlum bu olaydan uzunca bir süre kendini mesul tuttu ve konuşma bozukluğu yaşamaya başladı bu tabii ki ülkeme inancımı yitirmemin ilk nedeni değildi ama sembol nedeni oldu.2- Ve tabii ki metris günleri; hapishane şartlarından bahsetmeyeceğim bile o ayrı bir kitap olur. Mali suçlu olduk ve mali suçluların koğuşuna atıldık. Burada ‘’ben 5 trilyon çek kestim 5 yıl yatsam ne olur’’ diyenle de , ‘’Sahte kimlikle çek çıkardım bilmem ne kadar mal aldım malları sakladım çıkınca hayatım hazır’’ diyenle de, ‘’ tanesi 1500TL den çek aldım ve voleyi vurdum ‘’diyenle de ve bunlar gibi niceleriyle bir arada kaldım. Üstelik aynı suçtan!!! Acı olan ve beni en çok üzen konu ise bu adamların benden önce taahhütsüz ve özgür olarak salıverilmeleri oldu.3- Ve tabii kanun çıkma süreci; insanların ümitleri ile bu kadar uzun süre oynanır mı Allah aşkına!! Bugün çıktı yarın çıkacak çıksa mı çıkmasa mı öyle mi olsa böyle mi olsa diyerek geçen zamanlar. İnanın bana bu ayrı bir dramdı. Aileler perişan çocuklar perişan hadi bizi bir kenara bırakın aman Allah’ım ne kadar ağır günlerdi. Çöldesiniz adamların elinde bir bardak su var vereyim mi vermeyeyim mi kaşıkla mı versem bardakla mı versem diye pazarlıklar…4- Ve nihayet kanun çıktı…. Dilekçe yazılacak dosya kağıdı karaborsa!!! Bir gece de dilekçe yazılacak hem de onlarca 3 masa var kollar iflas etti çünkü matbu bir kağıt yok. Özgür kalacağız ya ertesi gün; ailelerimize kavuşacağız ya yaz yazabilirsen ve yazdık… 13 Ocakta ancak çıktım çünkü bazı mahkemeler kabul ediyor bazıları etmiyor. Bu mahkemelerin kanunları farklı değerlendirmesini zaten anlayamadım gitti. 5- Ve çıktık … her şey güzel olması lazım değil mi ama nerde? İş bulunması lazım hem aile geçinecek hem içeride yatılan sürede alınan borçlar ödenecek hem çekler ödenecek. Neyse buldum sigorta yaptıramıyorum çünkü halen daha kaçak psikolojisi devam ediyor. Maaş 1000 TL + prim ( bir ümit ) . Ne ümidi neyse deli gibi çalıştım 15000 TL para biriktirdim. ( onuda çek olarak alabiliyorum nakit prim yok yani..) 15000 TL ile 150000 TL ödeyeceğim .. Şaşırmayın bu büyük bir başarı. O para, günde 6 km yürüyerek ve büyük kavgalar vererek kazanılıyor. İş bulamayan onlarca arkadaşım var. Ekmek alacak parası olmayanlar var çünkü mahkuma iş yok. Ekmeği mecazen değil hakikaten söylüyorum adamın 85 kuruşu yok çebinde , kira birikmiş borç gırtlak …..6- Adamlarla yüzleşiyorum; 152000 TL borcumun 60000 TL cezasını yattım, 72000TL lik bölümünü ödemişim ama elimde o zamanki iş bilmezliğimden kalma ıslak imzalı protokollerden başka bir evrak yok. Yani aslında hakikaten ödedim ama bunu ülkemin kanununa anlatamıyorum. Bir kere suçlu oldum ya hayatta artık her şeye geriden başlamak zorundayım. Ülkemin kanunu evet haklısın ama kanun böyle işlemiyor diyor.’’ Dava açacan bu davayı kazanırsın ama o da zaman alır’’ diyor ismi lazım değil başsavcım benim dilekçeme..Yani avukat bulacam ( doğru olanını Allah kısmet ederse ) dava açacam bu arada cezam bitecek bir sürü masraf edecem ve davayı kazanacağım. Vay benim adaletim vay be . Keşke kadı sistemi olsa idi anında çözülürdü..Modern ülkemde düşündüğüm sisteme bakın kara mizah resmen!!!!!

 316. 05/01/2011, 14:47

  >7- Neyse en azından olanı ödeyelim de cezamız azalsın dedim. Orada da başka bir handikap çıktı; Avukatlar!!!! 15000 TL ile 3 borçlumla anlaştım ama avukatları dosya masrafı olarak toplam 17453 TL toplamda para istiyorlar vermezsen işlemini yapmayız diyorlar. Hele birisi daha komik adamcağız 6000TL alacağından vazgeçiyor avukatı 6000TL masraf istiyor neyse 5000 e indi ( tevazu gösterdi ). Bir de avukatlar çıkardı ülkemin sistemi benim karşıma kilitlendim hiçbir şey yapamıyorum .8- Şu an aranmam çıktımı çıkmadı mı bilmiyorum yani hala taahhüt adresime yapılan en ufak bir beyan yok tekrar oğlumu karıştırmamak için kendim mi teslim olsam? Ne yapsam 9- Sonuç olarak sonuç yok elimde biriktirdiğimi de ödeyemiyorum ( avukatlarımız sağolsun )yani zorla yine ödemeyen pozisyonuna düşüyorum. Taahhüdümü yerine getiremedim ve cezamı çekeceğim. Anlamadığım şey bu anlamsız kanun er geç tarih olacak o zaman bu kanun için diretenlerin bu dağılan yuvaların, kaybolan hayatların vicdan azabını hiç mi çekmeyecekler?Daha yazılacak pek çok şey var tabii, ama ben sadece farklı bir bakış açısı yaratmak istedim. Artık umudum yok sevgili devletimin bana tanıdığı sürenin ekstra 13, günündeyim her an her şey olabilir.

 317. 05/01/2011, 14:56

  >SAYIN CÜNEYT BEY ORTAK TALEPTEN KAST ETTİĞİNİZ ŞEYLERİ DİLE GETİRİN GEÇEN SENEDE SON DAKKADA GELEN ŞARTLI TAAHHÜTLÜ ÖZGÜRLÜK HİÇ BİRİMİZİN İŞİNE YARAMAMIŞTIR.BU NEDENLE SADECE IDARI PARA CEZASI BİZİ KURTARIR SAKIN BUNU UNUTMAYINZAMAN

 318. 05/01/2011, 15:04

  >ARKADAŞLAR HABERVAKTİ DEKİ HABERE YORUM YAZALIM

 319. 05/01/2011, 15:05

  >yaldogan@yenisafak.com.tr evt arkadaşlar 115 deki yazan can arkadaşın yazdıkları doğrudur internette de aynı bilgiler mevcut başbakana çok yakın isimlerden …bende bu meail adresini buldum hadi mail bombardımanına tutalım lütfenkaybedecek zamanımız kalmadı,,,,zeknaz

 320. 05/01/2011, 15:21

  >yalcinakdogan@mynet.comfax:0312 419 23 17tel:0312 419 04 38Başbakan başmüşaviri

 321. 05/01/2011, 15:23

  >116 erdalyus adlı arkadaş yalcinakdogan@mynet.comfax:0312 419 23 17tel:0312 419 04 38Başbakan başmüşaviri

 322. 05/01/2011, 15:23

  >sapla samanı ayırma vaktı gelmıstır sayın hukumetımız bızler onurlu ıs adamları ve esnaflarız cogumuz aıle babasıyız ve ınanıyorum kı burada kı hıc bır arkadasım ın cezaı ehlıyetı yoktur cogu karakola bıle hayatlarında bır defa bıle gırmemıslerdır hatta ve hatta cogu trafık ceza sı bıle almamıstır bızler kanuna saygılı vatanına yurekten baglı ınsanlarız bızler borcumuzu odemek ıstıyoruz cunku onur ve serefımız cezaı sartlardan daha agır basmaktadır ama ozgurlugumuz olmadan borcumuzu odememız mumkun degıldır haklı mucadelemızı devam ettırecegızelektrık muhendısı

 323. 05/01/2011, 15:27

  >124 teki arkadaşım hemen faxı çekiyorum.Teşekkür ederim.

 324. 05/01/2011, 15:29

  >AZ ÖNCE ÇALIŞTIĞIM ŞİRKETTE TOPLANTIDAN ÇIKTIM ;Bir yıl önce taahhüt verdikten sonra zar zor bulduğum işten özgürlük şartlarını yerine getiremediğimden dolayı öncelikle verdikleri arabayı ve çalışma şartlarımı geri aldılar.açık kadro olarak ofis boyluk önerdiler.YANİ KISACA İŞTEN ÇIKARILDIM..!Yılarca okudum mühendis oldum,rütbeli asker olarak dağda bayırda koşturuldum,en iyi hizmetleri verdim.yıllarca tic. yaptım ,istihdam sağladım.yuvam dağıldı.maddi manevi her şeyimi kaybettim.bankası,devleti,tefecisi peşte..!tam iyileşme sinyalleri verirken geldi zaman çattı..!aslında ikinci kez dolaylı iflas..EY DEVLETİM,EY HÜKÜMETİM,EY MUHALEFETİM,EY HAKİMLERİM,EY SAVCILARIM ALLAH(C.C)AŞKINA,MUHAMMET AŞKINA,KUR'AN AŞKINA,DEĞER VERDİĞİNİZ HER ŞEYİN AŞKINA…NE OLUR DUYUN SESİMİZİ,DUYUN SESİMİZİ.Mühendis34

 325. 05/01/2011, 15:29

  >arkadaşlar akp genel merkezini aradım biri çıktı durumu izah ettim hakkımızda verilen adli para cezasının idari para cezasına çevrilmesi açısından adam alacaklı avukatı gibi konuşuyor.diyorki yasa çıkarsa alacaklı nasıl parasını alacak bende kendisine adli para cezalarının devlete ödendiğini devletin bize kestiği ceza olduğunu ve ayrıca bizler suçlu değil borçluyuz dedim devlet alacaklının parasını adli para cezası vererek tahsil ediyor o zaman bizlerden alınan adli para cezalarını alacaklıya versin Ayrıca devlet hapis tehditi ile alacaklının parasını tahsil ediyorsa o zaman senet kredi kartı vergi borcu ve ödenmeyen kredilerede hapis çıkarsın bunlar para ve alacak değilmi diye söyledim konuştuğum insan bende hukukçuyum diyor ama çek yasasından haberi yok kendisi sonunda ilgili bakanlığa sorunumuzu bildireceğini söyledi tlf nosu.03124442544 ERDEM

 326. 05/01/2011, 15:33

  >ARKADAŞLAR Türk hukuk sitesinde iki avukat dertleşiyor 1.:mal beyanına hapis kalktı,konut bütünlüğünden evlerdeki haczettiğimiz eşlarıda dava açıp geri alıyorlar. 2.:Yakında taahüdü ihlali de kaldıracaklar,çeke hapsin kalkması da yakın biz bundan sonra ne iş yapacağız kaygılanmaya başladım,Memleketin bütün taşlarını bağlamışlar itlerini salıvermişler. Diye devam ediyorlar yazışmaya. Görüyorsunuz arkadaşlar bu kanunlardan tefecilerden çok avukatlar nemalanıyor.Ne iğrenç bir meslek,birileri düşecek sen de bu işten nemalanacaksın.Leşin üstünde uçuşan akbabalar aklıma geliyor.Bir de bu mesleğin kutsallığından eşitlikten adaletten hukuktan bahsederler. Av.Sibel hanım Av Rahmi bey Gibi çok az da olsa hukuk okurken insanlıklarını unutmayan değerli avukatlarımız da var.Allah onlardan razı olsun. Elektrikçi

 327. 05/01/2011, 15:35

  >STAR HABERHATİCE DEMİRCAN212-413-51 44777mağduriyetlerimizi iletelim arkadaşlar haber yapacaklarAhmet

 328. 05/01/2011, 15:37

  >yalcın akdoğan malatyalı eger içimizde malatya lı çek mağduru varsa irtibata geçmesi uygun olur diye düşünüyorum

 329. 05/01/2011, 15:47

  >STAR HABERHATİCE DEMİRCAN212-413-51 44777 arkadaslar lutfen burayada yogunlasalım haber yapılacak ne kadar fazla magudr kardesım ararsa o kadar hızlı olur sevim caglayan

 330. 05/01/2011, 15:48

  >STAR HABERHATİCE DEMİRCAN212-413-51 44777BENCEDE ARAKDASLAR CMK 102 ILE ILGILI KONU GUNDEM DE IKEN BIZDE SIKINTILARIMIZI TURKIYE ILE PAYLASABILIRIZ SOSYAL BIR SORUN OLDUK CIGLAR HALINDE GELIYORUZ HADI KARDESLERIM ARKADASLARIM HADİ!!!! S.S

 331. 05/01/2011, 15:57

  >arkadaşlar torba yasasına girmemiz gerekiyor.bu bizim için son fırsat yoksa hepimizi cezaevleri bekliyor.

 332. 05/01/2011, 16:15

  >Tahliyeleri duyan dilekçeyle başvruyorEskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Aydıner, Ceza Muhakemeleri Kanunu (CMK) uyarınca yapılan tahliyelerin yanlış anlaşıldığını belirterek, Eskişehir Cezaevi'ndeki 870 tutuklu ve hükümlüden yaklaşık 500'ünün yasadan yararlanmak için kendilerine başvurduğunu bildirdi.Aydıner, Adalet Sarayı'nda düzenlediği basın toplantısında 2010 yılını değerlendirdi.Toplantıda, Ceza Muhakemeleri Kanunu (CMK) uyarınca Eskişehir'de tahliye edilen olup olmadığının sorulması üzerine, bu konuda kendilerine yoğun başvuru yapıldığını ifade eden Aydıner, tahliyelerin yanlış anlaşıldığını kaydetti.Başsavcı Aydıner, şunları söyledi:“Eskişehir H Tipi Kapalı Cezaevi'ndeki 870 tutuklu ve hükümlüden yaklaşık 500'ü başvurdu. Neden böyle oldu? Bu konu biraz yanlış anlaşıldı galiba. Sanki 5 yıl veya daha az ceza alanların hemen tahliyesi gerekiyor gibi bir sonuç çıktı. Mahkumlar böyle anladı. Yanlış anlayanların hepsi dilekçeyle bize başvurdu. Oysa Eskişehir'de 5 yıl geçmesine rağmen davası bitmemiş kimse yok. Bu nedenle tahliye olamaz. Düzenlemenin hükümlülük süresi ile ilgisi yok. Eskişehir'de tahliye yok. Tahliye olmamasının nedeni yargılama süreci o kadar uzun sürmüyor. Eskişehir Adliyesi'nde işler zamanında bitiyor. Vatandaşın işi özlenen zamanda görülüyor. Yargıda gecikme yakınmasını Eskişehir'de çok fazla hissetmek mümkün değil. Davalar, etkili bir şekilde karara bağlanıyor.” DAHA NE KADAR BEKLEYECEGIZ ONURUMUZ AYAKLAR ALTINDA ARKADASLAR ARAMALARA DEVAM HABER HURRIYET GAZETESINDEN ALINTIDIR LINK'I GORMEK ISTEYENLER HABERI OKUYABILIRLERhttp://www.hurriyet.com.tr/gundem/16688324.asp?gid=373Hürriyet Gazetesi santral:Tel: 0212 677 00 00Okur Temsilcisine Mektuplar:e-mail: mektup@hurriyet.com.trFaks: 0212 677 07 77 ARKADASLAR SESIMIZI DUYURALIM LUTFEN BU ADRESLERI ARAYALIM VE MESAJ GONDERELIM SUCLU DEGIL BORCLUYUZAHMET ERBILEN

 333. 05/01/2011, 16:16

  >star haber tlf nosunun başını sonunu anlayamadım bira daha düzgün

 334. 05/01/2011, 16:19

  >Fatih Altaylıfatihaltayli@haberturk.com Biz buna adalet diyoruz05 Ocak 2011 Çarşamba, 06:35:15 HAPİSTE Profesör doktor. Bugüne kadar binlerce ameliyat yaptı. Binlerce hayat kurtardı. On binlerce hayat kurtaran binlerce doktor yetiştirdi. Hastane kurdu. Orada da on binlerce kişiye şifa verdi. Terör örgütü mensubu olduğu gerekçesiyle yargılanıyor. Yargılaması sürüyor. Hâlâ hapiste. DIŞARIDA Burada gördüğünüz kişinin mesleğini bilen yok. Hizbullah diye bir örgütün yöneticisi, tetikçisi. İnsanları domuz bağıyla bağlayıp infaz ettiği iddiasıyla yargılananlardan. Kadın, çocuk, erkek demeden infazlar gerçekleştirdiği söyleniyor. Öldürdüğü iddia edilen insan sayısı 188. Bu bilinen rakam.Gerçek sayıyı kimse bilmiyor. Terör örgütü üyesi olduğu iddiasıyla yargılanıyor. Yargılaması sürüyor. Serbest bırakıldı.

 335. 05/01/2011, 16:19

  >'Rahşan affı'ndan beterDÜN bir hukukçu dostumla konuşuyordum."Hayatımda gördüğüm en büyük hukuk rezaletidir bu. Rahşan affı bile bunun yanında çocuk oyuncağı gibi kalır" diyordu, yeni yasayla serbest kalanlar için yapılan şenlikleri televizyonda birlikte izlerken."Peki yargının kabahati yok mu? 10 yıl süren yargılama mı olur?" dedim."Tamam o olmaz ama bu hiç olmaz. Bir yasa hazırlanırken, o yasadan kimlerin nasıl yarar veya zarar göreceği düşünülmez mi! Bakarsın, bir incelersin. Vicdana aykırı bir durum ortaya çıkacaksa o yasayı çıkarmazsın. En azından değiştirirsin. Hiçbirini yapamıyorsan yürürlüğünü ertelersin. Ama bunca katili, gaspçıyı, tecavüzcüyü toplum içine salıvermezsin" diye yanıtladı."Davalar bitince nasıl olsa yeniden içeri girecekler" dedim. "Geçmiş olsun" dedi. "Artık o davalar bitmez. 10 yıl daha bitmez. Salıverilenlerin hiçbiri bir daha bu suçlarından ötürü içeri girmezler. Geçmiş olsun. Türkiye'nin namuslu vatandaşları bir kez daha kaybetti" dedi.Hiç bu kadar öfkeli ve içinde olduğu adalet sistemine bu kadar kırgın olduğunu görmemiştim."Adalet Bakanı istifa etmelidir. Bu sonucu görmediyse, ortaya bu çirkin tablonun çıkacağını anlamadıysa o koltukta oturmamalıdır. Bu Türkiye tarihinde hukuka sürülmüş, daha doğrusu adalete, adalet hissine sürülmüş en büyük kara lekedir" dedi.Sinirinden kaşı gözü oynuyordu.Kalktı. Kapattı kapıyı gitti.Tekrar kafasını uzattı."Ya söylemeden gitmeyeyim. Bu rezaleti önceden gören tek gazete Habertürk oldu. Seni kutlamaya gelmiştim aslında ama az daha unutuyordum" dedi.Çekti gitti.Siz kimsiniz yahu!BU Kurtlar Vadisi ekibi, Pana Film mi her ne iseler, gerçekten tedaviye ihtiyaç duyuyorlar.Dün bir haber vardı gazetemizde. Bunlar Kurtlar Vadisi filmi için Adana'da çekim yaparken, filme sponsor olan Adanalı bir müteahhit, bir kadın sancısıyla telefonla konuşuyor.Kurtlar Vadisi oyuncuları için "kadın" istiyor.Fuhuş çetesini dinleyen polis de bu görüşmeleri kayda alıyor.Dava açılıyor.Biz de bu dava dosyasından bu durumu haber yapıyoruz.Üstelik de Kurtlar Vadisi oyuncularını hiç suçlamadan."Belki biri isimlerini kullanıyordur. Kendilerinin bu işle doğrudan bir alakası veya belki de hiç alakası yoktur" diye uzun uzun düşünerek.Hatta arkadaşlarım bunları arıyor ama cevap alamıyor.Haber yayınlandıktan sonra,"Habertürk Gazetesi, Kurtlar Vadisi'ni yıpratmak istiyor. Dava açacağız" diye bir açıklama.Aman çok korktuk.Bakın çocuklar, siz film icabı mafyasınız. Biz gerçek mafyalardan korkmadık, kendini rolüne kaptırıp havaya girenlerden hiç korkmayız biiir!İkiiii, açın davayı. Biz de haberimize konu olan "sizler için kadın siparişi verildiğine dair"davanın dosyasını getirelim mahkemeye. Yargı kararını versin.Ve üüüç. Siz kimsiniz ki, biz sizi yıpratmak isteyelim. Kurtlar Vadisi'nden önce de yoktunuz. Sonra da olmayacaksınız.Gündemimizde zaten asla olmadınız.Hadi size yallah.Mahkemede görüşürüz.NE ZAMAN ADAM OLURUZ?Yasa çıkarmanın ciddi bir iş olduğunu anladığımız zamanARKADASLAR FATIH BEY IN BUGUN KU YAZISI LUTFEN FATIH BEY E DURUMUMUZU IZAH EDEN BIR YAZI YAZALIM FATIH BEY DUYARLI VE SAG DUYULU BIR INSANDIR BIZIM ICIN YAPACAGI HABER HAYATI ONEM TASIMAKTADIR SAYGILARMASUM SUÇLU

 336. 05/01/2011, 16:20

  >'Rahşan affı'ndan beterDÜN bir hukukçu dostumla konuşuyordum."Hayatımda gördüğüm en büyük hukuk rezaletidir bu. Rahşan affı bile bunun yanında çocuk oyuncağı gibi kalır" diyordu, yeni yasayla serbest kalanlar için yapılan şenlikleri televizyonda birlikte izlerken."Peki yargının kabahati yok mu? 10 yıl süren yargılama mı olur?" dedim."Tamam o olmaz ama bu hiç olmaz. Bir yasa hazırlanırken, o yasadan kimlerin nasıl yarar veya zarar göreceği düşünülmez mi! Bakarsın, bir incelersin. Vicdana aykırı bir durum ortaya çıkacaksa o yasayı çıkarmazsın. En azından değiştirirsin. Hiçbirini yapamıyorsan yürürlüğünü ertelersin. Ama bunca katili, gaspçıyı, tecavüzcüyü toplum içine salıvermezsin" diye yanıtladı."Davalar bitince nasıl olsa yeniden içeri girecekler" dedim. "Geçmiş olsun" dedi. "Artık o davalar bitmez. 10 yıl daha bitmez. Salıverilenlerin hiçbiri bir daha bu suçlarından ötürü içeri girmezler. Geçmiş olsun. Türkiye'nin namuslu vatandaşları bir kez daha kaybetti" dedi.

 337. 05/01/2011, 16:20

  >Hiç bu kadar öfkeli ve içinde olduğu adalet sistemine bu kadar kırgın olduğunu görmemiştim."Adalet Bakanı istifa etmelidir. Bu sonucu görmediyse, ortaya bu çirkin tablonun çıkacağını anlamadıysa o koltukta oturmamalıdır. Bu Türkiye tarihinde hukuka sürülmüş, daha doğrusu adalete, adalet hissine sürülmüş en büyük kara lekedir" dedi.Sinirinden kaşı gözü oynuyordu.Kalktı. Kapattı kapıyı gitti.Tekrar kafasını uzattı."Ya söylemeden gitmeyeyim. Bu rezaleti önceden gören tek gazete Habertürk oldu. Seni kutlamaya gelmiştim aslında ama az daha unutuyordum" dedi.Çekti gitti.Siz kimsiniz yahu!BU Kurtlar Vadisi ekibi, Pana Film mi her ne iseler, gerçekten tedaviye ihtiyaç duyuyorlar.Dün bir haber vardı gazetemizde. Bunlar Kurtlar Vadisi filmi için Adana'da çekim yaparken, filme sponsor olan Adanalı bir müteahhit, bir kadın sancısıyla telefonla konuşuyor.Kurtlar Vadisi oyuncuları için "kadın" istiyor.Fuhuş çetesini dinleyen polis de bu görüşmeleri kayda alıyor.Dava açılıyor.Biz de bu dava dosyasından bu durumu haber yapıyoruz.Üstelik de Kurtlar Vadisi oyuncularını hiç suçlamadan."Belki biri isimlerini kullanıyordur. Kendilerinin bu işle doğrudan bir alakası veya belki de hiç alakası yoktur" diye uzun uzun düşünerek.Hatta arkadaşlarım bunları arıyor ama cevap alamıyor.Haber yayınlandıktan sonra,"Habertürk Gazetesi, Kurtlar Vadisi'ni yıpratmak istiyor. Dava açacağız" diye bir açıklama.Aman çok korktuk.Bakın çocuklar, siz film icabı mafyasınız. Biz gerçek mafyalardan korkmadık, kendini rolüne kaptırıp havaya girenlerden hiç korkmayız biiir!İkiiii, açın davayı. Biz de haberimize konu olan "sizler için kadın siparişi verildiğine dair"davanın dosyasını getirelim mahkemeye. Yargı kararını versin.Ve üüüç. Siz kimsiniz ki, biz sizi yıpratmak isteyelim. Kurtlar Vadisi'nden önce de yoktunuz. Sonra da olmayacaksınız.Gündemimizde zaten asla olmadınız.Hadi size yallah.Mahkemede görüşürüz.NE ZAMAN ADAM OLURUZ?Yasa çıkarmanın ciddi bir iş olduğunu anladığımız zamanARKADASLAR FATIH BEY IN BUGUN KU YAZISI LUTFEN FATIH BEY E DURUMUMUZU IZAH EDEN BIR YAZI YAZALIM FATIH BEY DUYARLI VE SAG DUYULU BIR INSANDIR BIZIM ICIN YAPACAGI HABER HAYATI ONEM TASIMAKTADIR SAYGILARMASUM SUÇLU

 338. 05/01/2011, 16:21

  >Hiç bu kadar öfkeli ve içinde olduğu adalet sistemine bu kadar kırgın olduğunu görmemiştim."Adalet Bakanı istifa etmelidir. Bu sonucu görmediyse, ortaya bu çirkin tablonun çıkacağını anlamadıysa o koltukta oturmamalıdır. Bu Türkiye tarihinde hukuka sürülmüş, daha doğrusu adalete, adalet hissine sürülmüş en büyük kara lekedir" dedi.Sinirinden kaşı gözü oynuyordu.Kalktı. Kapattı kapıyı gitti.Tekrar kafasını uzattı."Ya söylemeden gitmeyeyim. Bu rezaleti önceden gören tek gazete Habertürk oldu. Seni kutlamaya gelmiştim aslında ama az daha unutuyordum" dedi.Çekti gitti.

 339. 05/01/2011, 16:21

  >Siz kimsiniz yahu!BU Kurtlar Vadisi ekibi, Pana Film mi her ne iseler, gerçekten tedaviye ihtiyaç duyuyorlar.Dün bir haber vardı gazetemizde. Bunlar Kurtlar Vadisi filmi için Adana'da çekim yaparken, filme sponsor olan Adanalı bir müteahhit, bir kadın sancısıyla telefonla konuşuyor.Kurtlar Vadisi oyuncuları için "kadın" istiyor.Fuhuş çetesini dinleyen polis de bu görüşmeleri kayda alıyor.Dava açılıyor.Biz de bu dava dosyasından bu durumu haber yapıyoruz.Üstelik de Kurtlar Vadisi oyuncularını hiç suçlamadan."Belki biri isimlerini kullanıyordur. Kendilerinin bu işle doğrudan bir alakası veya belki de hiç alakası yoktur" diye uzun uzun düşünerek.Hatta arkadaşlarım bunları arıyor ama cevap alamıyor.Haber yayınlandıktan sonra,"Habertürk Gazetesi, Kurtlar Vadisi'ni yıpratmak istiyor. Dava açacağız" diye bir açıklama.Aman çok korktuk.Bakın çocuklar, siz film icabı mafyasınız. Biz gerçek mafyalardan korkmadık, kendini rolüne kaptırıp havaya girenlerden hiç korkmayız biiir!İkiiii, açın davayı. Biz de haberimize konu olan "sizler için kadın siparişi verildiğine dair"davanın dosyasını getirelim mahkemeye. Yargı kararını versin.Ve üüüç. Siz kimsiniz ki, biz sizi yıpratmak isteyelim. Kurtlar Vadisi'nden önce de yoktunuz. Sonra da olmayacaksınız.Gündemimizde zaten asla olmadınız.Hadi size yallah.Mahkemede görüşürüz.NE ZAMAN ADAM OLURUZ?Yasa çıkarmanın ciddi bir iş olduğunu anladığımız zamanARKADASLAR FATIH BEY IN BUGUN KU YAZISI LUTFEN FATIH BEY E DURUMUMUZU IZAH EDEN BIR YAZI YAZALIM FATIH BEY DUYARLI VE SAG DUYULU BIR INSANDIR BIZIM ICIN YAPACAGI HABER HAYATI ONEM TASIMAKTADIR SAYGILARMASUM SUÇLU

 340. 05/01/2011, 16:30

  >arkadaşlar süre kalmadı çıkanların yerine bizi atacaklar birlik olmalıyız

 341. 05/01/2011, 16:31

  >star haber arıyormusunuz

 342. 05/01/2011, 16:44

  >EVET ARKADAŞLAR SN.BAŞBAKANIMIZ SN.CÜNEYT BEYİN YAZISINDA BELİRTTİĞİ GİBİ SN.AYŞENUR BAHÇEKAPILI YA GEREĞİNİ YAPIN TALİMATINDA SONRA BİZLERİNDE YAPMASI GEREKEN SN.AYŞENUR BAHÇEKAPILIYI ARAYARAK TALEPLERİMİZİ İLETMEK VE DURUMUN ACİLİYETİNİ ANLATMAKTIR.SAYGILARIMLACAN MERTHADİ ARKADAŞLAR TELEFON BAŞINASN.AYŞENUR BAHÇEKAOILI 0532 335 42 53

 343. 05/01/2011, 16:59

  >hadi beyler bayanlar boş durmayın arayın bu fırsatı bulamayız bir daha.SN.AYŞENUR BAHÇEKAOILI 0532 335 42 53

 344. 05/01/2011, 17:18

  >xxx Ajansından tarih 5 Ocak 20xxDolandırıldıkları için, ekonomik krizler nedeni ile veya çeşitli ekonomik olaylar sonucu ile ellerinde olmayan sebepler ile çekini ödeyemeyen, ancak daha sonradan bu borçlarını ödemeye çalışırken, hapis cezası nedeni ile yolları iyice tıkanan, dolayısı ile psikolojik bunalıma girip, alacaklılarını zorla şikayettlerinden vazgeçirmeye çalışan 2 milyon Çek Mağduru Terör Örgütü üyesi 102. madde gereği serbest kalmıştır.

 345. 05/01/2011, 17:20

  >AKP İST.MİLLETVEKİLİ SN.AYŞE NUR BAHÇEKAPILI, MECLİS TEL : 0312 4206534-4206535 FAX : 0312 4206514 GSM : 0532 335 42 53

 346. 05/01/2011, 17:22

  >AKP İST.MİLLETVEKİLİ SN.AYŞE NUR BAHÇEKAPILI,MECLİS TEL : 0312 4206534-4206535FAX : 0312 4206514GSM : 0532 335 42 53E-MAİL : ayse.nur.bahcekapili@tbmm.gov.tr

 347. 05/01/2011, 17:53

  >bu akşam saat 21.10 da haberturkte karşıt görüş var konu ceza yasaları ilgilenelim arkadaşlarahmet

 348. 05/01/2011, 17:55

  >fatih-35 dedi ki..böle bir haber yok..

 349. 05/01/2011, 18:05

  >Ceza kanunu ile ilgili nerede haber,haber proğramı görürseniz tepki yorumlarınızı gönderin sesimiz çıksın arkadaşlar

 350. 05/01/2011, 18:11

  >sn ekm2510yargıtayın içtihat yayınlayacağından bahsetmiştiniz.bir gelişme varmı acaba?selimmert16@hotmail.comselimmert

 351. 05/01/2011, 19:13

  >TWİTTER DA SPAM YAPA YAPA TWİTTER IN IRZINA GEÇMİŞSİNİZ..! AMA HAMDOLSUN ENGELLEMİŞER SİZİ, BU SEVİNDİRİCİ HABER 🙂 AYRICA @SUMİMASEN1 DENEN DALLAMA VE SAZ ARKADAŞLARI GÜNDEMDEN DÜŞMENİZ DE BİR HAYR ALAMETİDİR. YIRTIN BAKALIM KIÇINIZI, YIRTABİLDİĞİNİZ YERE KADAR… ELBET BİR YERDEN SONRA DÜBÜR LEGEN OLACAK 🙂

 352. 06/01/2011, 00:21

  >TEKEL İŞÇİLERİ GİBİ EYLEM YAPIN LAN…! KIÇINIZ DONSUN BİYO SOĞUKDA 🙂 ÖYLE BU SİTE EYLEMDEDİR AYAKLARINI GEÇİN, KİMSE YEMEZ… ZÜHTÜ ŞENLENDİRİCİ

 353. 06/01/2011, 22:21

  >olurmu

 354. 06/01/2011, 22:32

  >olabilir tabiki herkesin basina gelir IFLAS etmek. bir sekildeye odeyebilirsin NAH odersin. 2006 da iflas ettim ev araba nagaza hepsi gitti borcumu toplasaniz 10 milyar diyelim rusyaya calismaya geldim. pasaport suresini uzatmak istedim tutuklaman vardediler pasap[orta el koydular. ya sen T.C adamlari borcunu odemeye calisana calismakta olan insanlara neden zulum ediyorsun . ben cem garip oglu olmadim moskova tturk konsoloslugundan gecen ben afedersiniz moskova konsoloslugunda kadin ticareti yapan atase ve calisanda olmadim nedir bu ya .bu insanlara eziyet cektiriyorsunuz 3 kurus neden ya . biz TURK vatandasi degilmiyiz. keske bana kalleslik yapan sirtimdan vuranlari oldurseydim 10 sene sonra cikardim . ARKADASLAR LUTFEN HEPBERABER BU ULKE BIZIM BIZ LER BU ULKEDE KRIZ YAPMADIK YILLARCA . sadece iyi bir ticaret yapmaya calistik gercek devlet ve gercek savcilarimiza guvenelim saygilarimla i turkmen

 355. 18/01/2011, 23:04

  >DEĞERLİ KADER DAŞLARIM !!!!HİÇ DURMADAN ARAMALRIMIZI YAPIYORUZ,KOŞTURUYOZ,ÇALIŞIYOZ,HERKESE GERÇEKDEN TEŞEKKÜR.AMA ARKADAŞLAR BU SİTEDE YAKLAŞIK YORUM YAZAN YÜZÜN ÜZERİNDE,YAZAR VAR,BİR O KADARDA YAZMAYAN VAR,YANİ ARKADAŞLAR EĞER MİTİNGE HER BİRİMİZ EN AZ 10 KİŞİ GETİREMESSEK İNANIN BU ÇALIŞMALARIMIZ HEPSİ BOŞA GİDER,YANİ ARKADAŞLAR ŞUNU UNUTMAYIN HERKEZ BİZ BİR OLURSAK YANIMIZDALAR,OLMAZSAK HİÇ BİRŞEY OLMAZ.SAYGILAR

 356. Rio Patricks
  29/07/2011, 15:18

  merhaba
  Bir kredi arıyorsun? Burada meşru bir kredi firmadır. % 3 e-posta ile artık geçerli kredi verin: Aşağıdaki bilgiler ile riopatricksloanpalace@gmail.com

  Lütfen aşağıdaki formu doldurunuz:

  ADI:
  YAŞ:
  SEKS:
  ÜLKE:
  OCCPATION:
  AYLIK GELİR:
  KREDİ MİKTARI GEREKİR:
  ZAMAN:

  Posta açıktır ki, sizinle iş yapmak.

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: