TBMM ve Başbakan’dan Taleplerimiz

>

TBMM ziyaretimiz genel anlamda olumluydu,
Başbakan R. Tayyip Erdoğan, Ali Babacan, Mehmet Şimşek’le sorunları dile getirilme açısından görüşme fırsatı yakalandı.
Başbakanla görüşme öncesi Ayşenur Bahçekapılı ile uzun bir görüşme yapıldı,
Ayşenur Bahçekapılı ısrarla geçen sene size imkan yaratıldı neden bu imkanı kullanmadınız, torba yasa tasarısnda bu yönde bir düzenleme yok cevabını verdi, Arkadaşlarımız ise, Taahhüt imkanından çoğu insanın haberi olmadığını, cezaevinden taahhütle çıkmış olan kişilerin bırakın para kazanıp borç ödemeyi, henüz o şoku üzerinden atamadığını ifade ettiler.
Ayşenur Bahçekapılı görüşmesinden sonra, TBMM Başbakanlık özel kaleminde Başbakanımıza yukarıdaki benzer ifadelerle sorunlarımız anlatıldı, Başbakanımız sorunları dinledikten sonra Bahçekapılıya dönerek sorunları dinledinizmi dedi, Bahçekapılının evet cevabı üzerine, çözmek gerkiyor ifadesini kullandı.
TBMM inde dilekçelerimiz dağıtıldı vs vs. En azından gündemdeyiz sesimizi herkes duydu, görüşmelerimiz devam edecek.

TBMM de edindiğimiz İzlenimler şudur.
Adli Para cezalarının, idari para cezalarına çevrilmesi makul bir çözüm yolu gibi gözüksede kabul edilebirliği imkansız gibi gözükmektedir.
Birinci nedeni bunun hayata geçirilebilmesi için, diğer kanunlarda değişiklik yapılması gerekliliği ve idari para cezasını vermeye yetkili kurumların belirlenmesi için ayrı bir kanun yapma ihtiyacıdır. seçimlerden sonra değerlendir bakarız (Bu talep, Cezaevinde olan, kaçak duruma düşecek olanlar için çözüm yolumudur?)
Ayrıca, çek kanunu’nda idari para cezası getirilmesi yasa teklifinin CHP tarafından verilmiş olma sorunudur, bu makul bir çözüm olsa bile iktidar milletvekilleri kesinlikle bu öneriyi desteklemiyor.

çek kanununa eklenecek kast maddesine ise bazı kurumlar karşı çıkmaktadır, yargının zaten büyük bir iş yükü altında olduğu, kast unsurunun aranması durumunda ceza mahkemelerinin tamamen işlevsiz kalacağını ifade etmektedirler, ceza mahkemeleri ticaret mahkemelerinin görevini üstlenemez demektedir.

Dolandırıcılık amacıyla çek kullanan kişiler için zaten ceza kanununda yaptırımlar belirtilmiş çek kanununa gerek yok sorusuna ise, Dolandırıcılık suçuda kast unsuruna bağlıdır, vadeli bir çekte dolandırıcılık açısından kastın olup olmadığı tartışmalıdır cevabı verildi.(Nasıl bir hukuki mantıksa)

Sonuç itibariyle önümüzde bir torba yasa tasarısı var
1- Geçmişe yönelik Adli para cezalarının affı düşünülmüyor, en azından şimdilik öyle bir niyet yok bunun olması tamamen bizim elimizde
2- Adli para cezalarının idari para cezasına dönüşmesi imkansız gibi
3- Çek kanununa kast unsuru ibaresi eklenmesi şimdilik mümkün değil diyorlar

Alacaklılar ne yapacak
çek piyasalar için önemli bir ödeme aracıdır
Türkiye’nin kendine has bir ticari anlayışı ve sistemi var, şartlarda bunu gerektiriyor
vs vs gibi sorulara saçma sapan verilen cevaplar..
Benim çıkardığım sonuç bu.

Ayrıca dikkat çeken husus hiç bir vekilin taleplerimiz konusunda bir fikri olmaması, herkes sorunun farkında fakat taleplerin farkında değil.

Bizde diyoruzki
Şüphesiz içimizde ellerindeki çekleri kötü niyetle dolandırmak kastıyla kullanan bir kaç kişi vardır fakat dikkat ediniz bunların sayısı bir kaçı geçmez, dolandırıcılık kastıyla hareket edenler zaten tedbirlerini önceden alır cezaevinebile girmez, girse bile cezaevinden çıkınca edindiği parayla saltanat sürer.
Çek kanunda iyi niyet ve kötü niyet ayrımı mutlaka yapılmalıdır. Bu ayrımı yapabilecek basit bir hüküm çek kanununa eklenebilir, kanun maddesinin yapılış gerekçesi yazılmak kaydıyla bu ayrım hakim ve savcılara bırakılır,bu yapılırkende verilmiş olan geçmiş cezalar temizlenir.
Bundan sonraki davalarda ise kişi bilanço, iş hacmi, ödediği çekler fakat son zamanda işlerin ne sebeble kötü gittiği ödeme güçlüğüne düştüğü nedenleri mahkemeye sunar hakim bu belgeler karşısında ceza vermeye yer olmadığına karar verir gibi.

Bu kanun yasallaşıncaya kadar da cezaevinde olan çek mağdurların cezaevlerinden tahliye edilmesi
Kaçak durumda yaşayan arkadaşlarımızın ise özgür olabilmesi, iş hayatlarına dönebilmesi için (taahhütmü olur, ertelememi olur, afmı olur infazın askıya alınmasımı olur) ivedi olarak ocak ayında gerekli düzenlemelerin yapılması gerekiyor.

Eylem yapacağız medyada olacağız telefonlarını susturmayacağız bir şekilde bu konuyu gündeme almalarını sağlayacağız  çok çalışmamız gerekiyor.

Reklamlar
 1. 05/01/2011, 16:25

  >SAYIN BAŞBAKANIM DUYUN SESİMİZİ ARTIK

 2. 05/01/2011, 16:39

  >ne yapacağız yani hepimiz cezaevinemi gireceğiz teroristler dışarı bizler içeri

 3. 05/01/2011, 16:42

  >cüneyt bey hani görüşmeniz olumlu geçmişti açık kapı bırakılmamış bütün kapıları yüzümüze kapatmışlar şimdi ne yapacağız

 4. 05/01/2011, 16:43

  >SAYIN BAŞBAKANIM,3657 ve 5941 no"lu YASADAN DAGILAN YUVALARI BİRARAYA GETİRİN,BİZLER SUÇLU DEĞİL,SADECE TİCARET YAPAN VATANINI SEVEN,VERGİSİNİ ÖDEYEN MAĞDUR OLAN BİNLERCE VATANDAŞLARIZ.SAYGILARIMIZLA,

 5. 05/01/2011, 16:44

  >BENCE;GEREKLİ DEĞİŞİKLİKLER YAPILANA KADAR, EN İVEDİ ÇÖZÜM ,CEZANIN ERTELENMESİ VEYA İNFAZIN ASKIYA AINMASI İLE MÜMKÜN OLABİLECEKTİR.EMEĞİ GEÇEN TÜM ARKADAŞLARA SONSUZ TEŞEKKÜRLER. RCN…20

 6. 05/01/2011, 16:45

  >PAŞA PAŞA YATACAGIZ HERHALDE BAŞKA ÇIKAR YOL YOK GİBİ GÖRÜKÜYOR TAHMİNİM

 7. 05/01/2011, 16:46

  >YUKARIDAKİ YAZI OKUNUNCA,HIC BIR SEYIN MUMKUN GOZUKMEDIGI NETICESİ ORTAYA CIKIYOR.KABAHATLER KANUNU INCELENDIGINDE IDARI PARA CEZALARINI HANGI MAKAMLARIN VERECEGI BELLI .ADLİ PARA CEZASI İDARİ PARA CEZASINA NEDEN DONUSEMIYOR BU NEDEN MUMKUN DEGIL ANLAYABILMIS DEGILIM. O ZAMAN VEKILLER ,BAHCEKAPILI NASIL BIR COZUM DUSUNUYOR.YUKARIDAKI YAZIYA GORE SANKI O KADAR UGRASILMIS AMA BIR NETICE ALINAMAMIS NETICESİ CIKIYOR.SONUCTA ADLİ PARA CEZASI DA İDARİ PARA CEZASI DA HAZİNEYE GIDEN BIR PARADIR,ARADAKI FARK ADLİ PARA CEZASI ODENMEDIGINDE HAPİS CEZASINA DONUSUYOR.BU ASAMADA ZATEN ALACAKLININ HIC BIR DAHLI SÖZ KONUSU DEGIL,MUHATAP DEVLET OLUYOR.(BAZI SIVRI ALACAKLI AVUKATLARIDA BURAYI ANLAMAK İSTEMIYOR).EN KISA VE EN NETICE ALINACAK ONERI TEK BIR CUMLE ILE OLABILIR ADLI PARA CEZASI YERINE IDARI PARA CEZASI SEKLINDE DEGISIR ISE IS BITER.CUNKI KANUN KOYUCU KARSILIKSIZ CEKE BIR CEZA VERMEK DURUMUNDA.KALDIKI YARGITAY 10.CEZA DAİRESİNİN BU YONDEKI GORUS VE ONERISI HEM T.B.M.M HEM DE KAMUOYO ILE PAYLASILMISTIR.ZULFIKAR

 8. 05/01/2011, 16:52

  >BU ÜLKEDE YAPACAK DAHA ÇOK İŞİMİZ VAR.SAYIN BAŞBAKAN DUYARSIZ KALMAYACAKTIR.BEN BU KANAATTEYİM.SESİMİZİ DUYURMAYA BAKALIM.BİZLER DOLANDIRICI DEGİLİZ,ALACAKLARIMIZI ALAMADIK,BEN TOKİ DE TEDARİKÇİ FİRMAYIM.TEK-ART (M.ALİ YILMAZ)FİRMASININ YÜKLENİCİSİ OLDUĞU 2.640 KONUTUN İNCE İŞLERİNİ BAŞARIYLA BİTİREN FİRMAYIM.YATMAK YOK,YOLA DEVAM ARKADAŞLAR…

 9. 05/01/2011, 16:52

  >SAYIN BAŞBAKANIM, SİZ DE YUVA SAHİBİSİNİZ SİZ DE EVLAT TORUN SAHİBİSİNİZ BİZLERDE SİZİN GİBİ EVLAT VE TORUN SAHİPLERİYİZ TEK ENDİŞEMİZ ÖDEME GAYRET VE ÇABASI İÇERİSİNDE OLDUGUMUZ BORCLARIMIZIN ÖZGÜRLÜKLERİMİZİN ALI KOYULMASI ILE MUMKUN OLMADIGINI SIZIN YUKSEK SAHSIYETLERINIZE BILDIRMEMIZDIR BU HAKSIZ UYGULAMA LUTFEN BIR SON BULSUN AR VE NAMUSUMUZ ILE BORCLARIMIZI ODEYIP YUVALARIMIZDA BELKIDE OMRUMUZUN EN GUZEL GUNLERINI SEVDIKLERIMIZ ILE GECIRIP BORCLARIMIZI HAKKI ILE ODEMEK ISTIYORUZ CAGRIMIZA KULAK VERINIZ HAYATIMIZ AVUCLARINIZDA SIZ HAKSIZLIKLAR KARSINDA SESINIZI SONUNA KADAR YUKSELTEN BIR LIDERSINIZ SIZDEN BIZIMLE ILGILI OLUMLU KARARLAR ALMANIZI BURADAKI TUM MAGDUR ARKADASLARIM ADINA TALEP ETMEKTEYIM SUCLU DEGIL BORCLUYUZERKAN KAS.

 10. 05/01/2011, 16:55

  >BİZ; AF İSTEMİYORUZ.. BİZLER SADECE ENSEMİZDE CEZA EVİNİN SOĞUK NEFESİ OLMADAN ÖZGÜRCE, RAHATÇA ÇALIŞIP BORÇLARIMIZI ÖDEMEK VE ALACAKLILARIMIZIN MAĞDURİYETİNİ GİDERMEK İSTİYORUZ.. 2 KEZ CEZA EVİNE GİRDİM VE ŞUANDA BİR TUTUKLAMAM VAR VE DEVAMIDA GELECEK.. RAHATÇA GEZİNİP İŞ YAPABİLSEM BORCUMUDA RAHATLIKLA ÖDERİM, HEPİMİZ ÖDERİZ ZATEN AMACIMIZ DA BU.. BİZ BORÇLARIMIZI SİLİN ALACAKLILAR NE HALİ VARSA GÖRSÜN DEMİYORUZ Kİ.. BİZ HAKKIMIZ OLAN ÖZGÜRLÜĞÜMÜZÜ HİÇ BİR ŞEY OLMASA BİLE ALLAH RIZASI İÇİN İSTİYORUZ.. BORÇLARIMIZI ÖDEMEMİZE MÜSADE EDİN.. BİZLER BORÇLU OLDUĞUMUZ KADAR HATTA BELKİ DAHA ÇOK ALACAKLIYIZ.. SADECE AMA SADECE ÖZGÜRLÜĞÜMÜZÜ VERİN GERİSİNİ BİZE BIRAKIN.. PİŞMAN OLMAYACAKSINIZ!!Metin/İstanbul

 11. 05/01/2011, 17:02

  >EVET SAPKAMIZI ONUMUZE ALIP DUSUNMENIN ZAMANI GELDIDE COKTAN GECTI BURDA KIMSEYI YARGILAMIYORUM KENDIMI YARGILAYACAGIMBIZE HIC BIR UMIT YOK BU YAZILARDAN BU ANLASILIYORBIZ YAPAMADIK BIZ BECEREMEDIK BORCLU OLDUGUMUZDAN UTANDIGIMIZ ICIN BECEREMEDIK BIZ GERCEK DOLANDIRICI OLSAK O MILLETVEKILLERINIO BASBAKANIDA KAFAYA ALIRDIK YAPAMADIK BIZ YILLARIN ESNAFI HICBIR ILLEGAL FAALIYETE KATILMADIKKI BU GUNE KADARBECEREMEDIK NASILKI BU DURUMA DUSERKEN SEYIRCI KALDIYSAK KURTULMAK ICINDEN UZAKTAN SEYRETTIK YUZ KISYLE YAPILAN EYLEME BIR KATKI SAGLAYAMADIK NEDENMI BIZE KARIMIZ COCUGUMUZDAN BASKA GUVENEN INANAN KALMADI ETRAFIMIZDABIRAKIN PARA YARDIMINI BIZE DESTEK OLMAK ADINA BIR YURUYUSUMUZE DAHI GELIP DESTEK OLMADILAR BEYLER ISTE BIZ BU KADAR YALNIZIZ NE BEKLIYORDUNUZKI AILESI YARDIM ETMEYEN INSANA YEDI KAT YABANCI NEDEN YARDIM ETSIN BIZ ZEHRANIN MAKYAJI IRANDAKI ASILACAK KIZ KADAR OLAMADIK YAPAMADIK SUCU KIMSEDE DEGIL KENDIMIZDE ARAYALIM SES GETIREMEDIK PASA PASA CEZASINI CEKECEK HERKES YADA ODEYECEK DURUMU OLAN HAYAT DEVAM EDECEK AMA SUNU UNUTMAYINKI BIZ HAKKIMIZI DAHI ARAYACAK KADAR CESARET KALMAMIS BIRAKMAMISLAR SINDIRMISLER NE BEKLIYORSUNUZ AMA O KANUN DEGISIKLIGINI SIRF CHP GETIRDI DIYE RED OYU KULLANAN KIM OLURSA OLSUN IKI ELIM YAKANIZDA OBUR DUNYADADA HAKKIMI HELAL ETMIYORUM BUNUDA ANLAYOIN ARTIK KESER DONER SAP DONER GUN GELIR HESAP DONER OTURMAK MAIL ATMAK MESAJ C3EKMEK BOS BUNLAR ARKADASLAR BASKA BIR CARE AMA KENETLENEREK SOZ VEREREK ORTADAN KAYBOLMUYARAKBENIM SORUNUM BUYUK DEGIL VE HALLEDIYORUM AMA YAZIK GERCEKTEN ADALETSIZ BIR ULKENIN VATANDASI OLMAK BANA KOYUYOR BENIM SECMEDIGIM OLUR VERMEDIGIM INSANLARIN BU HANGI PARTI OLURSA OLSUN BENIM HAKKIMDA KARAR VERMELERI HAYATIMA YON VERMELERI BANA KOYUYORSES GETIRECEK BIR EYLEM OLMADIGI MUDDETCE BU IS ZOR KACABILEN KACSIN YA KACAMAYAN IMKANI OLAN NE YAPACAK ISTE HEP DUSUNDUGUM ONLAR IMKANI OLMAYAN NE YAPACAK MAFYA OLSA PESINDEKI SEHIR DEGISTIRIRSIN DEVLET PESINDEKIMAFYADAN BETER ALACAKLININ TAHSILATCISIYAZIK BENIM VATANIMA NE HALE DUSTUK VE AGLAYANIMIZ YOK HARAM OLSUN VERDIGIM VERGILERHARAM OLSUN AFRIKALI

 12. 05/01/2011, 17:03

  >yok bilmem adli para cezası idari para cezasına çevrilmesi zormuş bilmem yasa değişemezmiş bunlar palavra iktidar istediği yasayı isterlerse çıkarırlar iktidardakiler suyu yokuşa sürmüşler peki teroristleri dışarı çıkarırken ve lanet 5941 sayılı yasayı çıkarırken zor değilmişte bizim gibi mağdur olan insanları kurtarabilmek zormuş

 13. 05/01/2011, 17:10

  >ADAM TERORIST AMA TAHLIYE OLUYOR.ADAM CETECİ MAFYA TAHLIYE OLUYOR,ADAM KATİL TAHLİYE OLUYOR.BU ADLİ PARA CEZASI NASIL OLUYOR DA İDARİ PARA CEZASINA DONMUYOR,NE OLUYOR MEMLEKET MI BATIYOR ,HUKUK MU COKUYOR,NIYE İŞLERİNE GELMIYOR.BU ISTE SANKI MANIPLASYON VAR GIBI.BOYLE COZUM ONERISI Mİ OLUR İNFAZ ERTELEMEYOK ASKIYA ALMA,KESIN COZUMLER VARKEN BU ONERILER NIYE ANLAMIYORUM.GECEN SENE TAAHHUT ISI CIKTI AL SANA GECICI COZUM SONUC ORTADA YINE DEBELENIP DURUYORUZ.ZULFIKAR

 14. 05/01/2011, 17:12

  >BEN KESİNLİKLE ERTELENMESİNE RAZI DEĞİLİM ABİ ALACAKLI AVUKATIN ELİNDE OLDUĞUMUZ SÜRECE BİZ İFLAK OLMAYIZ İKİ SENE ERTELEME GELDİGİNDE NE OLACAK ABİ ON MİLYARLIK BORÇ YÜZ MİLYAR OLACAK ŞİMDİ KESİN ÇÖZÜM BULUNMAZSA BİR ON SENEYİ GÖZE ALAK ON SENE SONRADA DERLERKİ KRİZ VAR ŞİMDİ KALDIRIRSAK KİMSE ÖDEMEZ DER. İŞİN KISASI ŞU KESİNLİKLE ERTELEME VE ASKIYA ALMA YÖNÜNDE TALEBİMİZ OLMASIN ARKADAŞLAR LÜTFEN KESİNLİKLE BU TALEPLERLE BAŞVURU YAPMAYIN ASLAN GİBİ BUNUN KALDIRILMASI İÇİN BASTIRAK BİR AY SONRA OLSUN BU ÇİLEDEN KURTULAK YA. ALLAH RIZASI İÇİN BİR ERTELEME GELDİ HERKES KİRİNDEN MEMNUN SİTEYE GİREN BİLE OLMADI YA HERKESİN KEYFİ YERİNDEYDİ NE ZAMAN TAAHÜTLERİN SONUNA YAKLAŞILDI MİLLET HADİ HADİ HADİ ÇIĞIRTKANLIĞI YAPIYOR YA KÖKLÜ ÇÖZÜM ALAK VEYA ÜÇ AY ERTELEME GELSE İKİ AY MİLLET KAYBOLUR SON BİR AY ÇIKARIZ YİNE PİYASAYA BİZ GELDİK DERİZ İNSAN HAKLARI ÇİGNENİYOR DERİZ LÜTFEN YA NE İSTEDİĞİMİZİ BİLEREK YAPALIM LÜTFEN BİR YIL İKİ YIL ERTELEMEYE KARŞIYIM YA BİTECEK YA BİTECEK

 15. 05/01/2011, 17:17

  >EYER BU SİTENİN EYİLİMİMİ ERTELEME VEYA ASKIYA ALDIRMAKSA GİRİP YATMAYI TERCİH EDERİM. LÜTFEN SİTE YÖNETİMİ VE KATILIMCILAR RENGİNİ BELLİ ETSİN ONA GÖRE BİLELİM BU SİTEDEN BU TOPLULUKTAN ÇÖZÜM ÇIKMAYACAK DİYELİM BARİ ZAMAN KAYBETMEYELİM GİRİP YATAK KURTULAK, AYRICA ARTIK ERTELEME VE BİR SENE SONRA İKİSENE SONRA ALACAKLININ KUCAĞINA DÜŞMEK YOK ARTIK

 16. 05/01/2011, 17:17

  >OLAY BU BOYUTA GELDİKDEN SONRA YAPILACA BİR ŞEYİN KALMADIĞINI HEPİMİZ ANLAMIŞIZDIR UMARIM ŞİMDİ İKİ SONUÇ KALIYOR ASLINDA 3 DE 3. SÜ ALLAHA DUA ETMEK BİRİNCİSİ ANAYASA MAHKEMESİNİN ÇEKDE HAPİS CEZASINI KALDIRMASI NE ZAMAN OLUR BİLMEM AMA EN BÜYÜK UMUDUMUZ BU BİR İKİNCİSİDE AVRUPA UYUM ÇERÇEVESİNDE ÇEKDE HAPSİN OLMAMASI YANİ YAZILI BİR SUÇDAN YANİ BİZİN ANAYASANIN 38 MADDESİNDEKİ GİBİ HÜKÜMETİN YA SEÇİMLERE KADAR BU İŞİ ÇÖZMESİ YADA SEÇİMDEN SONRA MUTLAKA AMA MUTLAKA ÇÖZMESİ GERKİYOR BAŞKA ALTERNATİF YOK ÇÜNKİ AB BUNU İSTİYOR NASIL KOKAREÇ YASAK DENİYORSADA ÇEKDEN DE KİMSE YATMAYACAK AMA ZAMAN O YÜZDEN MÜMKÜN OLDUGUNCA GBT YE GİRİLMEYECEK YAKALANLARIN RİCA İLE ÇEKDEN ARANMAMIZ ÇIKABİLİR LÜTFEN BAKMAYIN RİCAZI İLE DIŞARDA KALMAYA ÇALIŞACAK HER NE KADAR ÜMİDİMİZİ YİTİRMEYELİM DESEKDE GÖRÜNEN BUDUR ARKADAŞLAR AMA ŞUNA EMİN OLUN Kİ ŞU AN CEZAEVİNDE YATAN ÇEK MADURU ARKADAŞLARIMIZDA BİZLER DE UMUT İÇERİSİNDEYİZ AÇIN HALİNDEN TOK ANLAMAZ HAPSE GİRİPDE DIŞARI ÇIKMA UMUDU OLMASINI BEKLEYENİN DERDİNDEN DE SADECE ONLAR ANLAR HERKEZ AİLESİNE NASİHAT ETSİN İÇERİSİ YOLUN SONU DEĞİLDİR BUNU HİÇ BİR ZAMAN UNUTMAYALIM AMA TABİKİ KİMSE İSTEMEZ AMA GÖRÜNEN O Kİ BİZLER AÇ KALMAYA AÇIK KALMAYA İŞ YAPAMAMAYA HATTA YERİMİZDEN KIPIRDAMAYA MAHKUMUZ UMUT FARKİRİN EKMEĞİ SÖZÜ BİZLER İÇİN TEK BİR FİKRİM VAR DAHA DOĞRUSU İKİ BİRİNCİSİNİ DAHA ÖNCE DİLE GETİRDİM DERNEK KURULSUN İLLERDE ÇOK OLURSA KONFEDERASYONA KADAR OLAŞIRIZ O ZAMAN SESİMİZ DAHA GÜR ÇIKACAK VE AMAÇIMIZA DAHA ÇABUK ULAŞACAGIZ YADA TÜM ARANANLAR EL BİRLİĞİ EDİP HEP BERABER TESLİM OLACAGIZ Kİ HAPİSHANELER BANGIR BANGIR BAGIRACAKLAR BİZLER HİZBULLAHIN BOŞALTTIĞI YERİ YÜZE BİNE KATLARIZ ALLAH(C.C) YARDIMCIMIZ OLSUN.

 17. 05/01/2011, 17:18

  >SEVGİLİ ARKADAŞLAR;AYŞENUR HANIM İLE 5 DAKİKA CİVARINDA YAPILAN TELEFON GÖRÜŞMEMDE ÇIKARDIĞIM SONUÇ,KESİNLİKLE BİZLER İÇİN HERHANGİ BİR ÇÖZÜM SÖZ KONUSU DEĞİL, GEÇEN SENE BİZİM İÇİN YAPILANLAR YETERLİ İMİŞ,GÜNDEMLERİNDE KARŞILIKSIZ ÇEK MAĞDURLARI İLE İLGİLİ KONU YOKMUŞ,CEZANIN ERTELENMESİ OLABİLİRMİ DİYE SORDUM,YARGININ İŞ DEDİ.SONUÇ AF İSTEMEDİĞİMİZİ,ZAMAN A İHTİYACIMIZ OLDUĞUNU SÖYLEDİM.TAŞ KALPLİ BİRİ,EN KÜÇÜK RAHATSIZLIĞI BİLE YOK BİZLERİN ÇEKTİKLERİNDEN,İŞİMİZ MALESEF ALLAH A KALDI! AMA MÜCADALEYE DAHA FAZLA DEVAM,YILMADAN USANMADAN.BU İŞİ MUTLAKA BİZ BAŞARACAĞIZ,BİLEĞİMİZİN HAKKI İLE.ALLAH HEPİMİE GÜÇ,KUVVET,DİRENÇ VE KARALILIK VERSİN.O ZAMAN TAŞ KALPLİLERLE BEN NE KONUŞACAĞIMI BİLİRİM.

 18. 05/01/2011, 17:19

  >kesin çözümlerin üstünde baskı kurmazsak hiç bir şey kazanamayız. adli para cezası ya kalkmalı yada idariye çevrilmeli. geri kalan herşey oyalama olduğu gibi bir sonraki durumda elimizi zayıflatacaktır, aynen şimdi olduğu gibi(taahhütleri başımıza vurup duruyorlar). kanunda kalıcı değişiklik yerine ara formülle şimdiye kadar olan adli para cezalarını kaldırabilrler belkimühendis34

 19. 05/01/2011, 17:19

  >arkadaşlar hemen moralinizi bozup ümidinizi kaybetmeyin. bu ülkede sabahtan aksama neler değişiyor. siz inançlı olun. yukarıda ALLAH var. elbet birşeyler değişecektir. bukadar feryada kimse tepkisiz kalmaz. vekilleri aramaya, sms atmaya ve mail atmaya devam edelim hepbirlikte. mücadelemizi bıraktığımız an herşeyimizi kaybetmiş oluruz. saygılar.

 20. 05/01/2011, 17:20

  >arkadaşlar yılmak yok bu gibi iktidarın bize ümit vermemesi sıkıştıkları için her yerden iktidar için çekten baskı var bunlar iktidarın bizleri pasifize etme oyunları ümit vermeyerek bizleri susturmak istiyorlar bizler ümidimizi yitirmeden sesimizi duyurmaya devam yılmak yok

 21. 05/01/2011, 17:33

  >PKK'lılar da tahliye oluyor !102. madde sayesinde tahliye olanlar arasında PKK'lılar da var…102. maddeden faydalanarak sadece Hizbullahçılar değil; bebek katili terör örgütü PKK'nın mebsupları da tahliye oluyor. Tutukluluk sürelerini düzenleyen CMK'nın 102'nci maddesi yürürlüğü girer girmez, 5'i Diyarbakır D Tipi Cezaevi'nden 7 PKK'lı terörist tahliye edildi.AVUKATLARI İTİRAZ ETTİDevletin ve ülkenin birliğini bozmak' ve 'terör örgütü üyesi olmak' suçundan 10 yıldır Diyarbakır D Tipi Cezaevi’nde tutuklu yargılanan PKK’lılar Nazmi Tansancak, Osman Akbaş, Mehmet Sıddık Emire, Nihat Durmuş ve Suriye uyruklu Alaaddin Muhammed Şeyho, CMK 102’nci maddesindeki değişikliğin yürürlüğü girmesiyle tahliye edildi.Ardından, terör örgütü PKK üyesi olduğu iddiasıyla İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan ve 15 yıldan beri tutuklu bulunan Abdurrahim Demir ve Habip Çiftçi de, avukatlarının itirazı üzerine Kocaeli Kandıra Cezaevi'nden tahliye oldu.Tahliye edilen 4 PKK’lının askere gönderileceği söylenirken, Suriye uyruklu Alaaddin Muhammed Şeyho’nun Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi’nde tutulduğu belirtildi.SIRA BEKLİYORLARAdalet Bakanı Sadullah Ergin, 102. madde düzenlemesinden ilk aşamada 923 kişinin faydalanacağını belirtmişti.Bu, şu anlama geliyor: Başka PKK'lılar da tahliye olmak için sırasını bekliyor!

 22. 05/01/2011, 17:34

  >ARKADAŞLAR TEK ÇARE NEY BİLİYORMUSUNUZ EN AZ 2000 KİŞİ OLACAK ŞEKİLDE TOPLANIP EYLEM YAPMAK YOKSA GERİSİ HİKAYE ODA ZANNETMİYORUMKİ ODA OLMAYACAGINA GÖRE (ONUDA ANKARADA GİTTİK GÖRDÜK)ALLAH HERKESİN YARDIMCISI OLSUN

 23. 05/01/2011, 17:39

  >SİTE YÖNETİMİ BİZE NASIL BUNU DÜŞÜNÜN DİYE TEKLİF EDEBİLİR YA İNANAMIYORUM YAZIK ÇOK YAZIK

 24. 05/01/2011, 17:41

  >Moral bozmak ta yok hayale kapılmak ta yok. Aklı başında sükunetle çalışmaya devam diyorum.Bıktırana kadar faks mail telefon neyse artık. Geçen yılda öyle bir sevindik bir üzüldük sonuç erteleme çıktı ama görünen ertelemenin çözüm olmadığıdır. Ayşenur Hanım ''Niye 1 yılı kullanmadınız?'' diye sormuş. Dışarıdan bakınca her iş kolay gözüküyor. Bu hanımefendiye kalmayız İnşallah… Diğer şartları zorlamak için çalışmaya devam.

 25. 05/01/2011, 17:44

  >YAZIKLAR OLSUN 15AY DOGUDA ASKERLİK YAPTIK O KADAR GENCECİK ARKADAŞLARIM ŞEHİT OLDU BU ŞEREFSİZLER ÇIKSIN DİYE Mİ UGRAŞTIK YYAZIKLAR OLSUN

 26. 05/01/2011, 17:46

  >ne sesi arkadaşlar yaaaa,görmüyormusunuz,dün cüneyt bey den iyi haber ler aldık diye hepimiz çok sevinmiştik.bugün bakıyorumda bizim işimiz bitmiş,meğersem biz boşa kürek çekmişiz.cüneyt beyin bugünkü yorumundan bunu çıkarıyorum.huca

 27. 05/01/2011, 17:49

  >VALLA ARKADAŞLAR ADLİ NİN İDARİ YE DÖNMESİ ÖYLE SÖYLENDİĞİ GİBİ BAŞKA KANUNLARDADA DEĞİŞİKLİK LAZIM KANIMCA PALAVRA,BÖYLE SAÇMA BİR BAHANE OLAMAZ!!! ÇEKİN KARŞILIĞINI BANKADA BULUNDURMAKLA ZORUNLU OLAN ÇEK SAHİBİNE ÇEKİN KARŞILIĞI OLMADIĞI TAKTİRDE ''ADLİ'' PARA CEZASI YERİNE ''İDARİ'' PARA CEZASI VERİLİR DİYE ÇOK BASİT BİR DEĞİŞİKLİKTİR.BUNU ANLAMAK VEYA YORUMLAMAK İÇİN HUKUKÇU OLMAYADA GEREK YOK!!! BENİM ANLADIĞIM TEK ŞEY ŞU AN ÇEK ALACAKLILARININ ÇOĞUNLUĞU AKP YANDAŞLARI OLDUĞU VE SADECE BU SEBEPTEN ÇEKE CEZAYA DEVAM KARARI ALDIKLARIDIR.EVET ARKADAŞLAR DEMEKKİ SN.BAŞBAKANIMIZIN KONUŞMALARINDA DÖKTÜĞÜ ( ZULÜMLER KARŞISINDA) TİMSAH GÖZ YAŞLARINDAN BAŞKA BİR ŞEY OLMADIĞINI SANIRIM HEPİMİZ ANLAMIŞIZDIR!!! YOK İÇİMİZDE KÖTÜ NİYETLİLER VARMIŞTA TORBAYA GİRERSE ONLARDA AFFOLURMUŞTA,ALLAH AŞKINA BIRAKSINLAR BU SAFSATAYI TORBAYA GİREN NAYLON FATURACILARIN HEPSİ KÖTÜ NİYETLİ!!! HİÇ KİMSE AMA HİÇ KİMSE DİYEMEZKİ NAYLON FATURA KESEN İYİ NİYETLİ BİR KİŞİ VARDIR DİYE!!!O ZAMAN KÖTÜ NİYETE GEÇİT YOKSA ONLARI NİYE ALDILAR KAPSAMA,ALDILAR ÇÜNKÜ AKP Lİ VEKİLLERİN KENDİ HAKLARINDA NAYLON FATURA DÜZENLEMEKTEN MAHKUMİYET KARARLARI VAR!!!! O KADAR KÖTÜ NİYETİ DÜŞÜNÜYORLARSA AYDIN DOĞANIN VERGİ BORCUNU NİYE SİLİYORLAR??? SADECE ONUN SİLİNEN BORCU BÜTÜN ÇEK MAĞDURLARININ ADLİ PARA CEZASINA EŞİTTİR!!! KISACA ARKADAŞLAR İKTİDARIN TEK İSTEĞİ BİZLERİ UYUTARAK SEÇİME GİRMEK VE SEÇİLİRSEK SİZİN İŞİNİZİ ÇÖZÜCEZ DEMEKTİR,VE BUNUDA GÖRECEKSİNİZ!!! İNŞALLAH YANILIRIM AMA YANILACAĞIMIDA SANMIYORUM.TORBAYA GEÇMİŞ ADLİ PARA CEZALARINI ALMALARININ NE MAHSURU OLABİLİR YOK MALİYE KARŞI ÇIKIYORMUŞ,ALACAK DENGESİYMİŞ,PALAVRA!!! O ZAMAN MAHKEME KARARIYLA MALİYENİN ALACAĞI KESİN OLAN VE MALLARINA HACİZ KOYULMUŞ OLANLARI NİYE AFFEDİYOR??? O ZAMAN DENGELER NİYE BOZULMUYOR??? ŞU AN ALACAKLILARI ( BÜYÜK ŞİRKETLER,FAKTORİNGLER,BANKALAR )DÜŞÜNÜN BAKALIM KİMİN YANDAŞLARI???İKTİDAR ZULMÜN KARŞISINDA MAZLUMUN YANINDA YER ALDIĞINI HER FIRSATTA DİLE GETİRECEK AMA KANUN TEKLİFİNİ CHP VERDİ DİYE REDDEDECEK!!! O ZAMAN MAZLUM MAZLUM DEĞİL,ZULÜMDE ZULÜM DEĞİL ÖYLEMİ???VALLA ARKADAŞLAR BEN BUNLARIN DEDİĞİ HİÇ BİR ŞEYE ARTIK İNANMIYORUM VE BİZLERE DÖNÜKTE HİÇ BİR ŞEY YAPACAKLARINA İNANMIYORUM.İŞTE GÖRÜN BASINDADA ÇIKTIK,İNTERNETTEDE,TELEVİZYONLARDADA,MECLİSTEDE,SN.BAŞBAKANIMIZDA DURUMDAN HABERDAR OLDU.HANİ HABERDAR OLUNCA ÇÖZECEKTİ??? KARDEŞLERİM BUNLAR SEÇİM ÖNCESİ BİZİ OYALAMA TAKTİKLERİ.BİZLERİ OYALIYACAKLAR OYALIYACAKLARKİ TOPLUMSAL İNFİAL OLMASIN!!! EYLEMLER SEÇİM ÖNCESİ ÇOĞALMASIN VE BASINDA FAZLA YER ALMASINKİ YAPTIKLARI ZULÜMÜ MİLLET GÖRÜPTE OY KAYBETMESİNLER!!! SÖYLEYECEĞİM SON ŞEYDE SN.BAŞBAKANIMIZA ODA''HERYERDE 3 ÇOCUK YAPIN DİYORSUNUZ ACABA BU ÇEK KANUNU YÜZÜNDEN ANASIZ BABASIZ YOKLUK İÇİNDE BÜYÜMEK ZORUNDA KALAN ÇOCUKLARI HİÇ DÜŞÜNÜYORMUSUNUZ???????'' KUSURA BAKMAYIN BENİMKİDE SORUMU SİZİN VE AKP Lİ HERKEZİN ÇOCUKLARININ BÖYLE BİR SORUNU YOKTU DEĞİLMİ???? ZATEN OLSA 1 GECEDE KANUN YAPAR ÇÖZERDİNİZ''ÖZÜR DİLERİM BAŞBAKANIMCAN MERT

 28. 05/01/2011, 17:50

  >sankı düne kadar aysenur hanımla konusmusmuyduk basbakanın bı ılgılen lafına çok sey ürettık kafamızda bu bıle bır gelısme.. ne dıyecek ki yarın kanunu cıkarıyoruz tamam her sey halloldumu dıyecek bu gune nasıl gelındıyse daha ılersınede gıdılecektır bundan kımsenın suphesı olmasın bu bellı lobılerın cırpınısları bız ısımıze bakalım ve mucadeleyı bırakmıyalım cektıklerımızı unutmayalım ve moralımızı bozmayalım …kahraman34

 29. 05/01/2011, 17:57

  >Vay bee….ADAM ÖLDÜR ÇIK, ASKERLERİMİZİ ŞEHİT ET ÇIK, DOLANDIR ÇIK…. BUMUDUR YANİ:)) BIRAKINDA BORCUMUZU ÖDEYELİM.. BIRAKIN YA

 30. 05/01/2011, 18:00

  >AYŞENUR HANIM VE ONUN GİBİLER ÇOLUK ÇOCUKLARI İLE EVLERİNDE KEYİF ÇATAR, DAMDAN DÜŞENİN HALİNİ DAMDAN DÜŞEN ANLAR MİSALİ…. DÜNYADA ÇEK YÜZÜNDEN HAPİS CEZASI UYGULAYAN 3 ÜLKEDEN BİRİYİZ. ARJANTİN, İRAN VE BİZ…:) VAY HALİMİZE. TOPLANALIM ARKADAŞLAR EVET İŞİMİZ ALLAHA KALDI AMA BÖYLE DEYİP BIRAKMAYALIM İSTANBULDA YÜRÜYELİM KAYBEDECEK NEYİMİZ KALDI Kİ…ELÇİM

 31. 05/01/2011, 18:00

  >NU-Yukarıda Cüneyt beyin yasızını okudum eğer anlayabildiğim kadarı ile tak sepeti koluna herkes yoluna gibi bir şey ama ben bunun böyle olacağına inanmıyorum gizli saklı bir şeyler oluşuyor 102 .mad içinde aynı diyorlardı buyrun P.K.K sı bile dışarı çıkıyor onlar uyuma uyuyord devletin almaya çalıştığı uygınsuzluğu her yönüyle sırıtan çek a.p.c mı uymuyor bakın göreçeksiniz altından ne çıkaçak her şey adalet bakanlığı ve yargıtayın sonucuna bağlı seçimler sonrasındada kısmı genel af yapabilirler yoksa bu çıkan 57000 kişiyi tekrar içeri sizlerce alabileceklermi hiçte tahmin etmiyorum.Yapacağımız daha ses getirecek çoklu eylemler karar verip yapalım.Nasıl olsa atın ölümü arpadan olurmuş.NU

 32. 05/01/2011, 18:03

  >FACEBOK DA PAYLAŞTIGIM BİR VİDEO VAR MELİH GÖKÇEK LE İLGİLİ İYİMAYA YA DİYORKİ BENİM İÇİN HEMEN BİR YASA ÇIKARTIN GEREKİRSE BELEDİYE BAŞKANLARI İÇİN DOKUNULMAZLIK ÇIKSIN DİYOR YAZIKLAR OLSUN

 33. 05/01/2011, 18:04

  >BAŞBAKANIMIZ ÇÖZMEK LAZIM DEMİŞ PEKİ NASIL ÇÖZECEKMİŞ? TORBAYA SOKMA!!!KANUNDA DEĞİŞİKLİK YAPMA!!!ADLİYİ İDARİYE ÇEVİRME!!! KASTI EKLEME!!! BUNUN BAŞKA ÇÖZÜM YOLU VARDA BİZMİ BİLMİYORUZ??????????? HERKEZ AKLINI BAŞINA ALSIN!!! BUNLARI BİLDİĞİMİZİ VE BİZLERİN ARTIK KANMAYACAĞIMIZI ANLAMALARI LAZIM!!!! ATTIĞINIZ SMS LERDE ÇEKTİĞİNİZ FAX LARDA YAPTIĞINIZ KONUŞMALARDA BUNLARI ÖZELLİKLE VURGULAYIN!!! ANLASINLAR ARTIK Ç.E.K. MAĞ-DUR-LA-RIN-DAN OY ALAMAYACAKLARINI!!!!!! YİNEDE SİZ BİLİRSİNİZ

 34. 05/01/2011, 18:05

  >kim bu yolda bir şey ler yapıyorsa o ne ne mutlu birileri gidiyor Ankaralara devlet büyükleri ile görüşüyor aslında bu çok önemli biz değilmiydik yada tvlere çıkıp sesimizi bunlara duyurmaya çalışan karda kışta yürüyen ne güzel işte birileri muhatapa gitmiş dertimizi anlatmış bu olay bu çağdışı uyguluma yasalarımızdan silinene dek mücadele edeceğiz oturup vh şöle vah bole diyeceğimize bir yandan fax cekeceğiz mail göndereceğiz posta yoluyla mektup yazacağız mücadeleye katkıda bulunacağız her an evimize gelip alabilirler bunu biliyoruz hiç bir şey yapmadan ceza evine gitrmektense bir şeyler yapalım ki bizden sonra kilerde bişeler yapsın unutmayalımki karamsarlık+kötümserlik=paranoyadır pozitif olup mücadeleye devam etmeliyiz derim ben ÖNERİ YAPALIM DİYELİMKİ 100LERCE İNSANIN KATİLLERİ TERÖRİSTLER MAFYA BABALARI TAHLİYE OLUYOR NEDEN ANAYASAL HAKKI OLDUĞUNDAN BU KADAR UZUN TUTUKLULUK OLMAZ SEN ADAMA 10 YIL HÜKÜM GİYDİREMESSEN TAHLİYE EDERSİN ,BİZ NE İSTİYORUZ HÜKÜMETTİN AB İLE İMZALADIĞI 4C PROTOKOLU YASALARIMIZI AB YASALARINA UYDURACAĞIZ SÖZLEŞMESİDİR NE DİYORDU HİÇ KİMSE BİR İMZA YÜZÜNDEN ÖZGÜRLÜĞÜNDEN MAĞRUM EDİLEMEZ BORÇLU İNSAN HAPSEEDİLEMEZ BORÇLU İNSAN SUÇLU DEĞİLDİR VS. VE BİZİMKİLER BU YASAYI AYNEN ANAAYASAMIZIN 38. MADDESİNE KOYMUŞLARMI KOYMUŞLAR O ZAMAN BİZİM ANAYASAL HAKKIMIZ OLAN ÖZGÜRLÜĞÜMÜZÜ BİZE VERSİNLER HAPİS TEHDİTİ OLMADAN ÇALŞIP BORCUMUZU ÖDEYELEİM YOKSA CÜNEYT BEYİN DAHA ÖNCE YAZDIĞI GİBİ DEVLET ANAYASAL SUÇ İŞLEMEKTEDİR BURDA MEVZU ADLİ PARA CEZASININ İDARİ PARA CEZASINA ÇEVRİLMESİ DEĞİLDİR YADA AF EDİLİP BORÇLARIN SİLİNMESİDE DEĞİLDİR BİZE NE ADLİ PARA CEZASI KESİLMESİ VE BUNUN HAPİS CEZASINA ÇEVRİLMESİDİR ZATEN İCRA TAKİBİ VE HACİZ BU BORÇLAR ÖDENEN DEK DEVAM EDİYOR VE BEN BUNUN BOLE ÇÖZÜLECEĞİNE İNANIYORUM .

 35. 05/01/2011, 18:09

  >DAHA UMUT VERİP DURMAYIN BİZE YA , DAHA ÇALIŞIN DİYE NASİHATTA ETMEYİN , ÇOCUGUMA SÜT ALMAYIP VEKİL ARADIM ŞİMDİDE O OLMAZ BU OLMAZ ERTELEME DİYORSUNUZ SİZİN SAMİMİYETİNİZE GÜVENMİYORUM ARTIK KOCAM CEZAEVİNDE ARTIK ONUN ZAMANININ DOLMASINI BEKLİYECEM NİYE AYLARDIR ARATTIRIPTA SONRA O OLMAZ BU OLMAZ DİYORSUNUZ YA NESİ ZOR BİZ ÇOCUKMUYUZ

 36. 05/01/2011, 18:10

  >tv8 de mustafa özyürek ve akp li bir milletvekili 50 dakika adlı programa meclis ten canlı yayın ile bağlandılar özyürek torba yasaya çek mağdurlarının alınmadığını söyledi demekki verilen tasarıyı akp kabul etmedi.. endir

 37. 05/01/2011, 18:10

  >CEZAEVLERİ BOŞALTILIP ÇEKÇİLERE YER AÇIYORLAR HERALDE.ALLAH HEPİMİZE SABIR VERSİN YAKINDA HERKES KAFAYI YİYECEK BU ÇEKTEN.ÇEKTEN ÇEKEN

 38. 05/01/2011, 18:12

  >27 CAN MERT KARDEŞİME AYNEN KATILIYORUM. ANLAŞILAN O Kİ GÖRÜŞME SIRASINDA ANLIK DUYGUSALLIKLA VERİLEN ''ÇÖZÜN'' EMRİ SICAKLIĞINI KAYBETMİŞ ADI GEÇEN HANIMEFENDİ AYŞENUR BAHÇEKAPILI DA BUNUN ÜZERİNE BUZ PRESİ YAPMIŞTIR.AMA BEN YİNE DE BASKIYA DEVAM EDELİM DİYORUM. CÜNEYT KARDEŞİM TARTIŞMAYA AÇTIĞINIZ ÇÖZÜM ÖNERİSİNE —ÇEKİN KARŞILIĞI OLMADIĞI TAKTİRDE ''ADLİ'' PARA CEZASI YERİNE ''İDARİ'' PARA CEZASI VERİLİR–DİYEREK KATKI SAĞLAYAN CAN MERT ARKADAŞIMIZA KULAK VERELİM. EĞER NİYET GERÇEKTEN BU İŞİ ÇÖZMEKSE YÜRÜTMENİN BAŞINI KİMSE ENGELLEYEMEZ. HAZIR MUHALEFET PARTİLERİ DE DESTEK VERİYORKEN NEDEN ÇÖZÜMDEN YANA TAVIR ALINMAZ BİNBİR BAHANE UYDURULUR. HASAN GERÇEKER DE İDARİPARA CEZASI ÖNERMİŞTİ. MESELE ÇÖZMEK DEĞİL OYALAMAKSA BİZİM BU OYALAMALARA KARŞI UYANIK OLMAMIZ LAZIM. BUNUN İÇİN BU MEYANDA SÖZLERLE ARANACAK FAKS ÇEKİLECEK KİM KALDIYSA BIKMADAN DEVAM EDELİM DERİM.

 39. 05/01/2011, 18:14

  >2 .3 SENE DAHA BU ÇEK İLLETİİLE UĞRAŞMAK İSTEMİYORUZ.ERTELEME ÇÖZÜM DEĞİL SENELER SU GİBİGEÇİYOR BAKIN 1 SENE OLDU YİNE AYNI SANCILAR DAHA 3 SENE BU ÇİLE ÇEKİLMEZ.YETER ARTIK YA BİTSİN YADA AİLERLE BERABER BİZLERİDE .İÇERİ ATSINLAR.AYŞE

 40. 05/01/2011, 18:14

  >ARKADAŞLAR BEN BİR ÇEKTEN ARA CİRANTO TARAFINDAN ŞİKAYET EDILDIM…ÇEKI YAZDIRAN TARAFINDAN DEĞİL….HİÇ İFADEM ALINMADANDA GIYABIMDA CEZAM ÇIKMIŞ…HABERIM OLMADIĞI İÇİNDE TEMYIZDE EDEMEDIM…GECEN YIL ACELEYLE TAAHHUT VERDIM..ŞİMDİ FARKETTIMKI ŞİKAYETÇİ ARA CİRONTA….NE YAPABİLİRIM BİLGİSİ OLAN VARSA PAYLAŞIRSA SEVİNİRİM…İZMİRDEN KAYA…

 41. 05/01/2011, 18:17

  >arkadaşlar TEK ÇARE BİR SEFERE MAHSUSTA OLSA AF OLMASI ZATEN ÜZERİMİZDE İCRALAR DEVAM EDİYOR YADA ADLİ PARA CEZASININ İDARİ PARAYA ÇEVRİLMESİBUNUN BAŞKA YOLU YOK ARKADAŞLAR ÜZERİNE BASA BASA ÜZERİMİZDE İCRALAR DEVAM EDİYOR ALACAKLI NE OLCAK DİYORLARYA HAPİSE ATTIRINCA ALACAKLININ ELİNE NE GEÇİYOR ACABABİRDE BURAYA AF VEYA ÇEVRİLMESİ DIŞINDA BİRŞEY YAZMAYIN DERİM EYLEMSE EYLEM YOLA DEVAM İBRAHİM ESK.

 42. 05/01/2011, 18:18

  >EVET ARKADAŞLAR 36 DAKİ YORUMU OKUYUN DA GÖRÜN!!! TORBA YASADA YOKUZ BU KESİN!!! VALLA BEN BU SAATTEN SONRA VEKİLLERİN ALAYINA SMS ATICAM VE SEÇİMDE GÖRÜŞÜRÜZ DİYCEM!!! AKP NİN GERÇEK YÜZÜNÜ GÖRDÜĞÜMÜ VE TERÖRİST KADAR NAYLON FATURACI KADAR DEĞERİMİZ OLMADIĞINI ANLADIĞIMI YAZICAM.BENCE SİZDE YOLLAYIN BUNLAR ANCA BUNDAN ANLAR ADAM GİBİ KONUŞMADAN ANLAMIYORLAR

 43. 05/01/2011, 18:22

  >icraat nasıl bir icraattır bu dün nasıl konuşuyodunuz bugün nasıl yalanlar çıkmaya başladı heralde kimsenin avutulmaya hali yok beyler sözün bittiği yerdeyiz allah aşkına pof pof zamanı değil ben yaptım sen yapmadın zamanı hiç değil bu yorumuda hiç silmeyin çok ayıp edersiniz tbmm ye gidenler kim açıklayın dedim dün açıklamıyosunuz her ne yapılmışsa yalan dolan klimsenin biryere gittiği yok kim nerde yalan konuşuyosa allah belasını versin daha bu siteylede işim olmaz ayıptır ayıp adıyamanlım

 44. 05/01/2011, 18:23

  >Değerli site yöneticileri,vermekte olduğunuz haklı ve onurlu mücadelenizden dolayı sizleri yürekten kutluyorum. Durmak yok ,savaşa ,üretmeye sonuç alıncaya kadar devam. sizler cesurca ortaya çıkıp ,işinizi gücünüzü bırakıp, bu meseleyi asli işnizmiş gibi takip ediyorsunuz. buna ancak şapka çıkarılır. olumsuz,moral bozucu yorumlar sizleri üzüp yarış dışı bırakmasın. siz elinizden gelenin fazlasını yapmaktasınız. uzaktan gazel okunacağına,sessiz köşelerinde mausa basarken bir şey yaptığı zannedileceğine, fikir üretin eylem yapında sizleri de alkışlayıp , saygılarımızı iletelim. bu iş bizler için şu parti bu parti işi değildir. bu iş onur meselesidir.eminim mağdurların yüzdesel dağılımlarıda , herhangi tutarlı bir araştırma kuruluşunun yaptığı siyasi parti oy dağılım anketi gibidir.sitede seviyeli düzeyli görüş ve öneriler olmalıdır. bize yakışan budur. bu sitede bırakın kelimelerimiz her harfimiz hiç akla gelmeyen kişi ve kurumlarca dikkatle takip edilmektedir.herkese saygılarımı sunar,haklı mücadelemizde başarılar dilerim.Atrus Duru

 45. 05/01/2011, 18:26

  >Ben bu kadını Taş Kalpli sanmazdım ama öyleymiş.Tuzu kuruluk milletvekili olunca mı kazanılan bir özellik acaba.Sayın başbakanın zaman zaman gecekondu ziyaretleri olurdu. Acaba mağdur ailesi ziyareti yapsa gerçekleri görebilir mi?Ona buna çözün emri vermek yerine direk olaya müdahil mi olur?Hatırlayın SSK kanununu değiştirirken dayandığı noktalardan biri başına bizzat gelmiş bir olaydı. SSK lı olan birine devlet hastanesi bakmayınca isyan ettiğini bizzat söylemişti. Şimdi ona bir mağdur ailesi ziyareti mi yaptırmak gerekli?Kemalsy

 46. 05/01/2011, 18:27

  >arkadaşlar bir haberle sevinip oldu bu iş diyoruz bir haberle yıkılıyoruz mafya tefeci karakol cezaevi evi alacaklı baskısı görmüş bizler hemen pes etmemeliyiz siyaset böyle bir şey kimseye kolay kolay hayır demezler yanındaki ayşe hanıma bitirin bu işi demiş olabilir ama belkide yanındaki insanları kırmamak için öyle dedi gerçekten bitsin bu iş dese biter örnek sporda şiddet yasası anında komisyon kuruldu çakışmaya başladı.son günlerde geciken adalet ve 102 madde sebebiyle kopan fırtınanın ardında yargıtayın yapısını değiştirme niyetlerini sezinliyorum .el atılmamış bir o kurum kaldı çünki bizim mağduriyetimiz üzerinden kendilerine kar sağlıyorlar yargıtayı en çok meşgul eden davalar çek davaları bunun üzerinden yargıtaya neşterin alt yapısı yatıyor görün bakın iş yargıtayın çalışmadığına getirilip yapı değişeceksonuç itibarıyle yargıtaydaki operasyonda bizler yemiz.operasyon bitmeden bi şey çıkmazönümüzde aym ve ab var başka çıkış yolu şu an gözükmüyor.vatanhaseti

 47. 05/01/2011, 18:29

  >42 NUMARALI YORUMDAKİ ARKADAŞ DOĞRU SÖYLÜYOR BUNLAR ADAM GİBİ KONUŞMADAN ANLAMIYOR. BENİM BABAM 7 AYDIR CEZAEVİNDE. ONDAN BUNDAN PARA DİLENİYORUZ,ELDE AVUÇTA YOK, ADAM ORDA BİZ BURADA ÇEKİYORUZ. 42 NUMARALI YORUMDAKİ ARKADAŞIMIZIN DEDİĞİNİ YAPALIM. KESİNLİKLE KATILIYORUM….VARSINLAR BENİ DE HAPİSE ATSINLAR….ELÇİM

 48. 05/01/2011, 18:31

  >44 DEKİ ARKADAŞIM DEDİKLERİNE AYNEN KATILIYORUMDA BİZLERİ MADEM OKUYORLAR NİYE KAALE ALMIYORLAR O ZAMAN!!! BİRDE ÖNERİ DİYORSUNUZ HAKLI OLARAK AMA LÜTFEN SN.CÜNEYT BEYİN YAZISINI OKUYUN.TORBAYA GİRMEK YOK,ADLİNİN İDARİYE DÖNMESİ YOK,KASIT YOK!!! ALLAH AŞKINA DAHA HANGİ ÇÖZÜM YOLUNU SUNUCAZ??? TEK ÇÖZÜM YOLU TEKLİFİMİZ KALIYOR ODA BİZLERİN ÇEK MAĞDURLARI OLARAK AYRI BİR CEZAEVİNE KONULMAMIZ OLABİLİR.BU SAATTEN SONRA AKLI SELİM KALABİLEN VARSA LÜTFEN ÖNERİLERİNİ SIRALASIN.AMA SANIRIMKİ KİMSEDEN TIK ÇIKMAYACAK.SAYGILARIMLACAN MERT

 49. 05/01/2011, 18:32

  >Bu şekilde bir çözüm olmaz zaten çözüm üretmek isteyende yok. Bunu bir kere kabul etmek lazım..Kimsenin bizim durumumuzu çocukların ve ailelerimizin düştüğü durumu düşündüğü de yok çünkü maalesef bizler çoktan öteki olduk bunu da kabul etmek lazım. peki ne yapacağız ? içine yandığımın ülkesi bizim ülkemiz değil mi artık ? Ne kadar önemli imiş bir yaprak çek be kardeşim madem tahsilatçılığa soyunuyorsun bende 800000 TL karşılığı olmayan çek var ben ne yapayım al senin olsun adamı bul benim de tahsilatçılığımı yap o zaman ama olmaz devletim maalesef o tür çek ile hapise düşenleri 102, madde ile salıverdi.. Ya arkadaşlar biz ne yaptık ? Nasıl bu duruma getirildik ? ne olur bir anlayan varsa anlatsın bana . Kolay mı zannediyorlar bu insanlar cezaevinden çıkıp tüm borçları 1 yılda ödemeyi? Çalışalım diyoruz iş yok, iş kursak ne ile ? Kabus gibi ya ne olur birisi sesimizi duysun biz gerçeğiz , hayattan hiçbir çıkarları kalmayan bizler sadece özgürlüklerimiz için mücadele ediyoruz.İşlerine gelince kredi kartları konusunda biz özel işletme ile ( banka ) kişiler arası diyologda olamayız diyorlar iş çeke gelince birden hakem oluyorlar işin her aşamasında bizzat bulunup mücadele ediyorlar yazık Allah hepimizin ve daha ziyade ailelerimizin yardımcısı olsun.. +14

 50. 05/01/2011, 18:33

  >isin birde iyi yaninda bakmak lazim simdi ceza evinde tecavuzcu katil gaspci falan filan olmiycak sadece cekciler olcak,,bu hukumet bu hapsi kaldiramaz akradaslar ,2-3 senedir soyluyoruz bunu istesede yapamaz onlarin elinde diil cari acigi finanse edenlerin elinde hersey ,banka SOROS falan filan , tek yapilacak sey var avrupa insan haklari mahkemesi hatta devreden KDV alacaklariniza bakin (ustlenenden bahsetmiyorum) bunlari devlet bize vermiyor is yapin hesabinizdan mahsup edelim diyor diye de tazminat davasi acmak lazim yasal faiziyle birlikte,tel care AIHM dir bence

 51. 05/01/2011, 18:33

  >arkadaşlar bende bu siteyi yeni buldum ve bayağı yorumu okudum.Herkez galiba bir şeyi anlamalı siz oy potansiyeli yaratmadıkça ya da ses getirecek bir eylem yapmadıkça vekillerin konu ile alakası bu kadar olacaktır .Herkez şunuda bilmelidir 3167 sayılı yasayı yargıtay çozsun umuduyla hukumet beklemiştir ama yargıtay itirafçıların bile davasını karara bağlıyamamış ve bir çoğunun serbest bırakılmasına sebep olmuştur.1-yargıtay ceza kurulu neden bu konuda bir karar almamaktadır?Alması son derece kolay olmasına rağmen yargıtay hukukunmu bankalarınmı emrındedır.2-anayasa mahkemesi neden bu konuyu devamlı ertelemektedir . neden bır an once bır karar almamaktadırbence o konuda basıt cunkı 3167 yı halletseler bıle 5941 ı halletmek ıstememektedırler sebebı budur3-o zaman gecmışte 1.11.2009 tarıhınden oncekı ceklerı halletmenın yolu nereden gecer ???4-yenı yasa ıle eskı karıştırılırsa bu sorun asla cozulmez5-sıyasıler aslında yargıtaya bır top atmışlar ve halledın demışlerdır ama yargıtay anlaşılmaz bır sekılde halletmemıştır kanunsuz olduğu acık bıle olsa(markalar kanununu bır dak hallettıler)6-sıyasılerle boşuna uğraşmayın çünki sızın polıtık yaptırım gücünüz yani belli bır oy sayınız yok ise dınlemezler bile kusura bakmayın ama chp li mersin mılletvekılmız haklıdır o zaman neden oylarınızı yonlendırmıyorsunuz.arkadaşlar hıc ağlamayın herkezın durumu aynı o yuzden kımse kımseye dert anlatmasın başka işler olmıyacaksa burasını ağlama duvarına çevirmeninde hiç bir manası yoksaygılarımla

 52. 05/01/2011, 18:35

  >Arkadaşlar bu konuda Ayşenur Bahçekapı hanfendiyi 0 532 335 42 53 nolu numaradan aradım ve görüştüm kendisi bu konuda bir çalışma olmayacagını torba yasa kapsamı dışında oldugunu borçlarınızı ödeyiniz hapse girmeyiniz dedi..Allah yardımcımız olsun..

 53. 05/01/2011, 18:36

  >42 ve 47 deki arkadaşlarım oy vermemek de bizim elimizde değil artık ya kaçak olduğumuz için sandığa gidemiyoruz ya da hükümlü olduğumuz için +14

 54. 05/01/2011, 18:37

  >NE DİYECEĞİZ BABALRIMIZI, KOCALARIMIZI ÇIKARTIN YOKSA OY ALAMAZSINIZ MI?? BUNLAR ASIL OY ALACAKLARI ADAMLARI ÇIKARTIYOLAR ZATEN…

 55. 05/01/2011, 18:38

  >SİZ BELKİ OY VEREMEZSİNİZ AMA YAKIN ÇEVRENİZE EN AZINDAN VERDİRİRSİNİZ

 56. 05/01/2011, 18:43

  >AYŞENUR BAHÇEKAPILI YA BAŞBAKAN BU İŞİ ÇÖZMEK LAZIM DİYECEK AMA BAHÇEKAPILI KAFASINA GÖRE YORUM YAPACAK??? BU İMKANSIZ!!!! BENCE YİNE TEZGAHA GELİYORUZ!!!! BAHÇEKAPILI HANIM EFENDİ ÖDEYİN DEMESİ KOLAY SİZDE O ZAMAN NİYE 100 MİLYAR DOLAR BORÇLA DEVRALDIĞINIZ DEVLETİ 500 MİLYAR BORCA ÇIKARDINIZ??? HERHALDE ÖDEYEMEDİĞİNİZ İÇİN BAŞKA BİRİLERİNE BOYUNMU EĞDİNİZ??? MESELA ÇEKTE HAPİSİN KALKMASINI İSTEMEYEN LOBİLERLE???? ALLAH HEPİMİZİ GÖRÜYOR SİZLERİNDE YAPTIĞINIZ ZÜLÜMÜDE GÖRÜYOR.CAN MERT

 57. 05/01/2011, 18:44

  >Değerli site yöneticileri,her ne kadar çek mağdurlarının görüş ve önerilerine açılmış bir tartışma platformu oluşmuşsa da hukuk tekniği ve hukuk felsefesi açısından yaklaşılması gereken bir fiili(de facto) durumla karşı karşıya kalınıldığı anlaşılmaktadır. bu nedenle siteye destek veren hukucukardan, üniversite hukuk profosörlerden ivedilikle görüş ,öneri ve destek alınması gerektiği kanısındayım. çok engebeli,çok çetrefilli, çok hassas dengelerin hukuk tekniğiyle ortak bir çözüm paydası ancak oluşturulabilir. bu yol ,oluşacak ortak öneri paketlerine bilimsellik ve vakit kazandırır.Atrus Duru

 58. 05/01/2011, 18:47

  >POLİSİMİZE ASKERİMİZE MERMİ SIKANLAR DISARIDA INSANLARIN UZERINDE KROKU VE BASKI ILE HARAC ADI ALTINDA PARA TOPLAYAN SUC ORGUTU LIDERLERI ARAMIZDALAR BEN UMUTLARIMI YITIRIYIRUM SABAHTAN BERI HABERLERI BLOGLARI TAKIP EDIYORUM AMANAFILE YOK YOK YOK BIZIM SUCUMUZ CEK KESIP TICARET MI YAPMAK BIZLER COK MU TEHLIKLIYIZ YETER ARTIK BIRILERI BU ZORBALIKLARA BIR DUR DESIN ARTIK V FOR VANDETTA

 59. 05/01/2011, 18:55

  >Tüm herşey bloke edildi arkadaşlar bu kadar kişi ana haber bültenlerine haber bile olamıyoruz oldurulmuyoruz. Kanal D, ATV, SHOW hesapta özgür basın peh 🙂 aptal aptal kişisel mağduriyetlerin bile haber değeri var ama binlercemizin ve ailelerimizin çektiği zulmün haber değeri yok.. Herkes görmezden geliyor ya da görmezden gelmeye zorlanıyor yazık hakikaten yazık +14

 60. 05/01/2011, 18:58

  >BAZI ARKADAŞLARIMIZIN BENİM GİBİ SİNİRLERİ TAMAMEN YIPRANMIŞ DURUMDA HAKLISINIZ DA AMA DİKKAT EDİYORUM DA SANKİ BÜTÜN BUNLARIN SORUMLUSU DEVLET DEĞİL DE SİTE YÖNETİCİSİ GİBİ ÜSTÜNE SALDIRILIYOR. SALDIRILACAK YER BELLİ ARTIK ANLAYACKLARI DİLDEN ONLARLA KONUŞMAK. ELÇİM

 61. 05/01/2011, 19:01

  >Çuvaldızı biraz da kendimize batıralım. Eylem dendiğinde, kaç kişi geldi. Mail, telefon denildiğinde kaç kişi aradı veya mail attı. İmza toplayalım denildiğinde kaç kişi imza attı. Toplasan 100-200 kişi. Hadi olsun 500. Madem bu kadar mağdur ve ailesi var, hani neredeyiz? Oy falan alamaz demeyin, çoğu kişi araması olduğundan oy falan da atamaz. Ayrıca korkmayıp, başımıza ne gelecekse gelsin deyip, kamuoyu yaratmak için de uğraşacaktık bir de bu borçları ödemeye çalışmakla. Bunların hiçbirini yapmayıp, sonra da burada ağlamanın anlamı yok. Kabul edelim, herkes, birkaç kişinin sırtına binip gitmeye kalktı. Bu iş de birkaç kişinin çalışmasıyla olacak iş değil zaten. Herkese geçmiş olsun.

 62. 05/01/2011, 19:10

  >Değerli çek mağdurları,düştüğümüz durum ve yaşadılarımız çok kötü olduğu için duygusal içerikli,pişmanlık barındıran ,mağdur edebiyatı yapmamız çok normal. ancak bu duygusallıkları da geride bırakmak ve önümüzde bizi bekleyen ve mutlaka kazanılması gereken mücadeleye odaklanmalıyız.hepiniz bu ülkenin cesur ve üretken, yiğit müteşebbüs sınıfını oluşturdunuz. her zaman bir şeyler ürettik. şimdi fikir üretme zamanı, eylem biçimi üretme zamanı. bir zamanlar yaptığımız görkemli üretimlerle övünmeyi ve "körler sağırlar, biribirini ağırlar" misali birbirimize anılar aktarmayı bir kenara bırakıp, birazda unuttuğumuzu (!) sandığımız yaratıcı fikir üretimlerine başlasak daha yararlı olacak kanısındayım. üzülmeyiniz, moralinizi bozmayıniz, teslim olmayınız.hayat bizi çok yordu ama savaş yeni başlıyor varsayınız. bizlerin tek tek neleri başardığımıza dair yüzbinlerce hatıramız var. şimdi ise tek tek değil birlikte fikir üretme ve olumlu sonuç alma savaşı vereceğiz. hepimize başarılar.

 63. 05/01/2011, 19:11

  >bir telefon görüşmesiyle birden umutlarınızı yitirdiniz halbuki tam tersi olmalı şimdi daha heyecanlı daha istekli hareket ederek bu lanetten kurtulmak için tüm imkanları seferber etme vaktidir gün doğmadan neler doğar.

 64. 05/01/2011, 19:11

  >E hani dün Sayın Başbakan yanında ki zat'a çözün bu işi demişti ve bu haberi burada okuduktan sonra saklandığımız karanlık odalarda sevinç nidaları atmıştık ve bununla yetinmeyip hasretle bekleyen sevdiklerimize,ailelerimize bu sevinçli haberi vermiştik.. Dünden bugüne borçlarımıza işleyen günlük faiz dışında ne değişti arkadaşlar.. Dün gece yatarken yarın güzel bir gün olacak demiştim kendi kendime.. Yılmak yok arkadaşlar pes etmek yok.. Üzücü,caydırıcı haberlere prim vermek yok.. Ne gerekiyorsa yapıcaz.. Bu ülkede sesimizi duyuramazsak yabancı basında muhakkak sesimizi duyururuz.. Tüm dünya duysun Çek-tiğimiz çileyi.. Yüce Rabbim Ben aklı isteyene, parayı ise istediğime veririm demiş.. Yatıcaz kalkıcaz bize bu dertten kurtulabilmek için gerekli aklı Allahtan isticez.. Elimizden ne geliyorsa yapıcaz arkadaşlar.. Bireysel düşünmemek lazım.. Derdimiz Bireysel belki ama sıkıntılar öyle değil.. Bizimle birlikte bizimle alakalı herkes mağdur.. Ailemiz mağdur, günahı olmayan çocuklar mağdur.. Allah yanımızda bunu unutmayın ve inanın bu ay bu iş bitmiş olacak..Metin/İstanbul

 65. 05/01/2011, 19:13

  >61 NUMARALI YORUMA KATILIYORUM MİLLETVEKİLLERİ İL EKONUŞMAKTAN ONLARA MAİL ATMAKTAN CANIM ÇIKTI AMA BUNU BENİM GİBİ YAPAN KAÇ KİŞİ VAR MERAK EDİYORUM. BURADA YAZI YAZMAKLA OLMUYOR. NE OLUR YA SON ÇIRPINIŞLARIMIZ ŞUNLARIN GEREKİRSE TELEFONLARINI KİTLEYELİM. SADECE 50 100 KİŞİYLE OLACAK İŞ DEĞİL BU BİZ BİNLERCEYİZ BİLSİNLER…ELÇİM

 66. 05/01/2011, 19:13

  >sayın site yöneticisi; öneri mi istiyorsunuz alın size öneri;1-Bu borçlar bizim borcumuz ödenecek ama bu kadar kısa sürede olmaz en az 3-4 yıl olmalı bu 3-4 yıl içinde serbestçe iş yapıp yurtdışına çıkabilmeliyiz.2-Avukatların dosya masrafı adı altında talep ettiği bedellere bir standart getirilmeli ki borç ödenirken bir de bunu düşünmeyelim3- Devletim çeşitli bu süre içinde ihalelerinde bizi kullansın ki borçlarımızı daha rahat ödeyebilelim aklıma gelirse daha yazarım +14

 67. 05/01/2011, 19:15

  >RUMUZ YAZALIM LÜTFEN

 68. 05/01/2011, 19:16

  >AYşenur hanımın yukarıdaki görüş ve yorumlarını okudum sadece deli saçması bu işte sadece yapılacak olan AB uyum yasalarında olan ve dünyada benzeri olmayan çek değil ne olursa olsun sözleşmeye yada evraka dayalı alacak tan dolayı ne hükümet ne devlet benim başkasına olan borcumdan dolayı bana ceza kesemez HAPİS VEREMEZ NEDEN BUNU ANLATMIYORSUNUZ ANLAMIYORUM YOK İDARİ CEZA YOK AF YOK KASIT NE BU YA DÜNYA BUNU ANLAMIŞ

 69. 05/01/2011, 19:18

  >BU BİZİM YASALARIMIZDADA VAR AMA KİMSENİN İŞİNE GELMİYOR HERZAMAN Kİ GİBİ KİMİN İŞİNE NASIL GELİYORSA ÖYLE YORUMLUYOR BİZLER TC VATANDAŞIYIZ

 70. 05/01/2011, 19:21

  >sanki bir heyetle ayşenur hanımı yada başarılabilirse emine erdoğan ı ziyaret etmek lazım. mühendis34

 71. 05/01/2011, 19:24

  >icraat nasıl bir icraattır bu dün nasıl konuşuyodunuz bugün nasıl yalanlar çıkmaya başladı heralde kimsenin avutulmaya hali yok beyler sözün bittiği yerdeyiz allah aşkına pof pof zamanı değil ben yaptım sen yapmadın zamanı hiç değil bu yorumuda hiç silmeyin çok ayıp edersiniz tbmm ye gidenler kim açıklayın dedim dün açıklamıyosunuz her ne yapılmışsa yalan dolan klimsenin biryere gittiği yok kim nerde yalan konuşuyosa allah belasını versin daha bu siteylede işim olmaz ayıptır ayıp adıyamanlım

 72. 05/01/2011, 19:29

  >YAZIK BU MİLLETE YAZIK BİZLER BU ÜLKENİN DEĞİRMEN ÇARKLARIYIZ BİZLER HAPİSE ADAM ÖLDÜRENLER DIŞARI YOK BÖYLE BİR ŞEY YA

 73. 05/01/2011, 19:32

  >ARKADAŞLAR BENİM ANLADIĞIM SANKİ AKP KANADI BİZİM EYLEM YAPMAMIZI VE MECLİSE GİTMEMİZİ İSTEMİYOR VE BUNUDA SÖYLEYEREK TAAKATIMIZI KIRIYOR,KIRIYORKİ KİMSE VEKİLLERİ ARAMASIN,FAX ÇEKMESİN,ANKARAYA MECLİSE GİDİLMESİN VE BU MEVZUYUDA SESSİZ SEDASIZ SÜMEN ALTI YAPSINLAR.BANA SORARSANIZ ESAS ŞİMDİ SES ÇIKARMAK LAZIM HEMDE HERYERDE,HER ORTAMDA.SAYGILARIMLACAN MERT

 74. 05/01/2011, 19:33

  >BAKIN ARKADAŞLAR HER KESİ SAKİN OLMAYA CÜNEYT BEYİ DE DÜNDEN BUGÜNE OLUMSUZ YAPAN GELİŞMESİNİ DİNLESEK ADIMIMIZI ONA GÖRE ATSAK İYİ OLMAZMI BU ÜLKEDE SON SANİYEDE ÇOK ŞEY DEĞİŞR HİÇ BİR ŞEY OLMASSA MUHALEFETEN SÖZ ALALIM NASIL OLSA SEÇİM VAR NASIL OLSA BÖYLE BİR ADALET DÜŞÜNCESİYLE İKTİDAR OLAMAZLAR CÜNEYT BEYDEN DAHA ANLIYACAĞIMIZ DİLDE BİR AÇIKLAMA GELİRSE BENCE BİLGİSAYARLARIMIZI YANMAKTAN KURTARIRIZ İZER

 75. 05/01/2011, 19:35

  >CAN MERT ÇOK ÇOK DOĞRU SÖYLÜYOR RADYONUN SESİNİ DAHA ÇOK AÇMAMIZ LAZIM İZER

 76. 05/01/2011, 19:35

  >BAŞBAKANIMIZ YADA YANINDAKİ DANIŞMANLARI EĞER BU SİTEYE BAKIYORLARSA ONLARDAN TEK DİLEĞİMİZ ADALET BORÇLU HAPİSTE BORCUNU NASIL ÖDEYECEK YAPMAYIN YÜZLERCE KALİTELİ İŞİNİ BİLEN EĞİTİMLİ İNSANLAR YURT DIŞINA KAÇTI KALDIRIN ŞU ÇEKTE HAPSİ ALACAKLI MUTLAKA ALCAĞINI ALIR YAPMAYIN HÜKÜMETLER VATANDAŞINI EZİYET ETSİYEN DİYE VAR OLMAZ BIRAKIN ŞU ÇEKTE HAPSİ KALDIRIN BORÇLU İLE ALACAKLIYI BAŞBAŞA BIRAKIN ONLAR BU İŞİ ZATEN ÇÖZER BEN EMİNİM BAŞBAKANIMIZ BU SORUNU ÇÖZECEKTİR

 77. 05/01/2011, 19:35

  >ARKADASLAR AVRUPA INSAN HAKLARI MAHKEMESINE FAKS VE ARDINDAN POSTA ILE YAPACAGIMIZ BASVURULAR DIKKATE ALINIYOR SAHSEN VE TURKCEDE KABUL OLUYOR EGER KISININ BEDENINE BIR ZARAR GELMEYECEKSE 1 YILDA BASVURU SONUCLANIYOR AMA BIZ HAPIS CEZASI ILE KARSI KARSIYAYIZ HERHALDE BEDENIMIZLE YATACAZ BU DA BIR ZARAR DIYE DUSUNUYORUM BU YUZDEN HEMEN GORUSULMESI ISTENIYOR VE MAHKEME KARARINDAN EN FAZLA ALTI AYLIK BIR SURE GECMIS OLMASI GEREKIYORKI BIZIM TAAHUTLER DOLDUGU ICIN SURE SIMDI BASLAMIS OLMASI LAZIM BIR AVUKAT ARKADAS BIZE SADECE DOSYA NUMARALARIMIZI BOS BIRAKACAK BURALARI BIZ DOLDURALIM AYNI ANDA BASVURU YAPSAK INSAN HAKLARI MAHKEMESINE BIR MEKTUP PARASI NE KAYBETMIS OLURUZ BUDA BIR EYLEMDIR AFRIKALIBASVURU SARTLARI BU ADRESTE TURKCE http://www.echr.coe.int/NR/rdonlyres/09F76518-3971-424C-97D6-1735F4ABEA1F/0/TUR_QR.pdf

 78. 05/01/2011, 19:42

  >SYN CÜNEYT BEY,DÜNDEN BU GÜNE NE DEĞİŞTİ BİZİ BU KONUDA AYDINLATIRSANIZ SEVİNİRİZ.

 79. 05/01/2011, 19:49

  >Değerli arkadaşlar,siteye yeni girdim.Olumsuz tepkilerin sebebini öğrenmek için bütün yazılanları okudum.Ortalığı karıştıran yazıların hepsi rumuzsuz.Site ne zaman olumlu bir hareket yapsa hemen arkasından malum çevreler harekete geçiyor.Sevgili arkadaşlar,karşımızda müthiş bir lobi olduğunu lutfen unutmayın.Rumuz yazmayan ve sitede yeni yazmaya başlayan rumuzuda olsa olumsuz bilgilere inanmayın.Sitede başta cüneyt bey olmak üzere,ekm 2510,doktor,basketçi ve belli site müdavimi olan arkadaşlardan başkasının verdiği bilgilere inanmayın.Ama mümkün olan ulaşabildiğimiz her yere ulaşalım.Hatta en yakınımızı haklılığımıza inandıralım.Bizler haklıyız,lutfen yılmadan mücadeleye devam edelim.15 ay c.evinde yatmış biri olarak bu olumsuz yorumların içerideki arkadaşları nasıl etkilendiğini çok iyi biliyorum.İçerideki arkadaşlarımızında morale ihtiyacı var.Lutfen dikkat.Torba yasada işimiz olmazsa mücadeleyi bırakacakmıyız?Yola devam,hadi arkadaşlar!fidan55

 80. 05/01/2011, 19:55

  >DİNAMOKİEV BEŞİKTAŞ MAÇINA BİLET ALDIK 2 KİŞİ.O MAÇTA PANKARTI BELİME SARIP SAHAYA ATLAYACAĞIM.PANKART HAZIR;TÜRKİYE DE İNSANLAR ÇEK BORCUNDAN HAPİS YATMAKTADIR.. TABİ O SÜREYE KADAR Bİ ŞEY DEĞİŞMEZ İSE MURAT AKIN

 81. 05/01/2011, 19:57

  >TEK ÇARE BU ŞEKİLDE BASININ GÖREBİLECEĞİ Bİ KÜÇÜK PANKART

 82. 05/01/2011, 19:57

  >Bu görüşmeden çıkan sonuç pek ümit verici değil. Zaten bu hükümet 3167 deki hapis cezasını kaldırmak isteseydi yeni kanunda kaldırırdı. Belki zamanla çözülür. Allahtan ümit kesilmez.serdar.

 83. 05/01/2011, 19:58

  >BBP NE YAPTI;1 DAKİKALIK EYLEM.AMA NASIL SES GETİRDİ Dİ Mİ

 84. 05/01/2011, 20:01

  >BAKIN ARKADAŞLAR SAHADAKİ BİR FUTBOLCU BİN SEYİRCİDEN İYİDİR SEYİRCİ KALMAYALIM İNELİM SAHALARA TOPLANALIM YİNE MECLİSİN KAPISINDA BUNLAR TLF DAN MEİL DEN ANLAMAZ YÜZ KIZARTICI SUÇLARDAN AF OLANLAR BUGÜN PAŞA PAŞA ÇIKIYOR BİZ BUNLARDAN DAHA AŞA İNSANLARMIYIZ MANTIK ALACAK GİBİDEĞİL AVRUPA BİRLİĞİ DİYORLAR BUNLAR AVRUPANIN HİÇBİR ÜLKESİNDE YOK AKP YE OLN GÜVENİMİZ SARSILDI ARTIK BIKTIK

 85. 05/01/2011, 20:01

  >basın bizi artık gördü arkadaşlar bizim toplanıp bir eylem yapmamız lazım

 86. 05/01/2011, 20:02

  >ÇEK MAĞDURLARININ ÇÖZÜMÜ ŞU OLABİLİR DENETİMLİ SERBESTLİK KARAKOL VEUA JANDARMAYA İMZA VERMEK KATİLLERE VERDİLERSE BİZLERE VERMEK ÇOK MU ZOR.BU KADAR DA DEĞERİMİZ YOK BU ÜLKEDE ÇEKTEN ÇEKEN

 87. 05/01/2011, 20:03

  >DERHAL AVRUPA İNSAN HAKLARI MAHKEMESİNE BAŞVURALIM.

 88. 05/01/2011, 20:04

  >5 KİŞİ ÇIKSIN BAKALIM HALİÇ KÖPRÜSÜNE.Bİ PANKART AÇSIN.NELER OLUR NELER.BİDE EYLEMDEN ÖNCE 5 TANE TV KANALI ARANSIN. BEN VARIM MURAT AKIN

 89. 05/01/2011, 20:07

  >ACİL BİR GRUP ARKADAŞIMIZ ANKARA YA ZİYARETTE BULUNSUN HEMDE CUMA GÜNÜNE KADAR.EVET ARKADAŞLAR BUNU KİM ORGANİZE EDECEKSE ETSİN.

 90. 05/01/2011, 20:09

  >murat akın doğru söylüyor varmı katılacak olan

 91. 05/01/2011, 20:09

  >BENCE BÜTÜN HERKEZ AVRUPA İNSAN HAKLARI MAHKEMESİNİ BU ANLAMDA BİLGİLENDİRMELİ TORBA YASAYA DAHİL EDİLMELİYİZZ

 92. 05/01/2011, 20:10

  >_____________________ Ö N E M L İ _________________Arkadaşlar bu iş yok mektup , yok telefonla olmayacakem büyük bir eylem yapmak lazım ses getirmek lazım buna evet diyenler beni ekleyin HAK VERİLMEZ ALINIR bu iş mıy mıy telefonla olmayacak EKLEYİN BENİ u.k_76@hotmail.com

 93. 05/01/2011, 20:11

  >Arkadaşlar NEWYORK TİMES Gazetesinin Patronu ve yayın müdürünün mail adresleri.. sıkıntılarımızı ingilizce metin halinde yazıp gönderelim ve imza olarak http://www.cekmagdurlari.com kullanalım..publisher@nytimes.com president@nytimes.comMetin/İstanbul

 94. 05/01/2011, 20:11

  >Sevgili arkadaşlarım,5 yıl önce çıkan ve yıl sonunda yürürlüğe giren yasa için o kadar zamanımızı harcıyoruzki.Bu yasadan birçok masum vatandaşta yararlandı.Bizim işimiz haklılığımızı başta yakınlarımız olmak üzere herkesi haklılığımıza inandırmak.Kat etmemiz gereken çok yolumuz var.C.evlerine giripte tahütle çıkan arkadaşlar bunu çok iyi bilir.Lutfen enerjimizi boşa harcamayalım.Ulaşabildiğimiz herkese ulaşalım.Bu baskıya kimse dayanamaz.Her halukarda haklılığımıza herkese inandırmktır. Özellikle c.evine giripte çıkan arkadaşlar lutfen borcunuz ne olursa olsun,alacaklılarınızla mutlaka görüşün.Banka ve faktorink şirketleri dışındaki alacaklılarınız mutlaka size yaklaşacaktır.Bir dosyanızı bile halledebilseniz karlısınız.Hadi arkadaşlar iki koldanda çalışalım.Borç bizim,biz ödeyeceğiz,samimiyatimize inandıralım insanları.Utanmayı ve sıkılmayı bırakalım.Bizler dolandırıcı değiliz.Buna önce alacaklılarımızı inandıralım.Hepimize bol şans.Yarınlar çok güzel olacak.meriç22

 95. 05/01/2011, 20:12

  >BIRAKALIM İNSAN HAKLARINI,TELEFON FAKS ÇEKMEYİ.CANLI EYLEM GEREKİR BİZE.ÖĞRENCİLER KADAR OLAMIYORUZ.SENELERCE YATACAĞIMIZA 3 5 JOP YERİZ EN FAZLA.HAYAT YEŞİLDE,YEŞİL YOSUNDA;YOSUNLAR BOY VERİYOR,KUYTULUKLARDA.ÇIKALIM ARTIK KUYTULUKLARDAN MURAT AKIN

 96. 05/01/2011, 20:14

  >SEVGİLİ ARKADASLAR…MUCADELE MUCADELE AMA SUNU ANLAYALIM ARTIK UZUN VADEDE ÇÖZÜM OLASILIGI YOK..BORÇLARIMIZIDA ÖDEYEBİLECEK ŞAMSIMIZ YOK..SİZLERE ÖNERİM YA TOPLU HALDE TESLİM OLUNSUN..YADA MECBUREN SEÇİMLERDE DUA EECEĞİZ BASKA BİR PARTİ GELSİN.BANA GÖRE BASBAKANIN BU TVRINA RAĞMEN AYSENUR BAHCEKAPILI DENEN VİCDANSIZ İNSAN BİZLERİ ÖNEMSEMİYORSA EMİN OLUN ARDINDA GÜVENDİĞİ BİR ŞEY VARDIR.YURTDISINA CIKMAYI PLANLAYAN ARKADAŞLAR VARSA BANA ULAŞSINLAR..YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞICAM..ZAMANDA KAYBETMEYİN..BEN 5 AY ÖNCE TERKETTİM ÜLKEYİ..ŞU AN BALKAN ÜLKELERİNDEYİM VİZE UYGULAMAYAN ..ÇÜNKÜ ARTIK BU ŞANSINIZDA KALMAYACAK..ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN..GERİDE BIRAKTIGIM OĞLUMDANDA ÖZÜR DİLİYORUM BU DEVLETİN ŞARTLARINA GÜVENİP TİCARET YAPMA APTALLIĞINDA BULUNDUGUM İÇİN.HAKKIMI HELAL ETMİYORUM VATANIMA..ÖDEDİĞİM HER KURUS VERGİ YAPTIGIM ASKERLİK VE YAPTIGIM TÜM İYİ NİYETLİ TİCARETİM HARAM OLSUN..ozkar77@hotmail.com

 97. 05/01/2011, 20:17

  >katıl gaspcı terorıst adam olduren tecavuz eden ınsanslar cok sukur aramızdalar arkadaslar bızler daha buyuk suc ısledık sız farkında degılsınız vergı odedık emek sarfettık ınsan ıdame ettık tek sucumuz borclu olmak onurumuzla yasamak ıstemek ıstanbul beykoz

 98. 05/01/2011, 20:18

  >94 ve 95 DE YORUM YAPAN ARKADAŞLAR ABİCİĞİM MİLLETİ ASİMİLE ETMEYİN YOK ŞURAYA MAİL ATIN YOK ŞUNU YAPIN KARDEŞİM SEN MİCHELLE , CORÇ LA GÖRÜŞECEKÜŞSEN GÖRÜŞ AİLEMİZ DAĞILIYOR SEN NE DİYE AKIL VERİYON EYLEM YAPACAK YİĞİTLER EKLESİN GERİYE KALANLAR DA CHET YAPMAYA DEVAM ETSİN YÜREKLE ELLİ ALTMIŞ KİŞİ ÇIKARMI BU KOCA SİTEDEN EKLEYİN u.k_76@hotmail.com

 99. 05/01/2011, 20:20

  >Sevgili arkadşlar sizleri umutsuzluğa sevketmek istemem ama taahüt süreleri dolmadan herhangi bir affın olması sizede hayalci gelmiyormu.Alacaklılar o zaman bize verilen taahütlerin süresi dolmadan nasıl affedersiniz diye ortaya çıkmazlarmı.

 100. 05/01/2011, 20:20

  >murat akın utku yu ekledinizmi?

 101. 05/01/2011, 20:20

  >marş söylemeden ölmek bize yakışmaz.hızlı ve canlı eylem lazım.kaç tane milletvekili maillerine bakarki. murat akın

 102. 05/01/2011, 20:26

  >————ÖNEMLİ——————- UTKU KARDEŞİME KATILIYORUM ÇÜNKÜ O DAHA ÖNCE BİZLER İÇİN 4 KAHRAMAN ESKİŞEHİRDEN YÜRÜDÜLER O KAHRAMANLAR UTKU MERSİN UGUR26 HAYDAR ABİ UGUR55 BABASIYDI VARMISINIZ TEKRAR APDİ İPEKÇİ PARKINDA BİR SES GETİRECEK EYLEME OZAMAN UTKU YU EKLEYİN—-BEN VARIM

 103. 05/01/2011, 20:28

  >ARKADAŞLAR MAİL DEDİK ATTIK FAX DEDİK YAPTIK TELEFON AÇTIK MEDYA DA ÇIKTIK EEEEE NE OLDU BİR ŞEY YOK EN GÜZELİ TOPLANIP BİR EYLEM YAPMAK VARMISINIZ

 104. 05/01/2011, 20:28

  >EYVALLAH VEZİR38 SENİN GİBİ YÜREKLİ İNSANLAR SAYESİNDE OLUR YÜREKSİZ OLUPTA MIY MIY ESKİ FABRİKATÖR ARKADAŞLAR VAR ONLAN MONŞER MONŞER ONLAR ZATEN EKLEMESİN BU İŞ YÜREK İŞİ OLDU ARTIK YÜREK

 105. 05/01/2011, 20:29

  >66 Numaralı YorumYurtdışına çıkış izni istersen bu iş olmaz. Ne o yani. Milleti çarptın kaç "mı diyecekler. İstersen bir de kırmızı halı sersinler ha. Bırakın bu çarpık fikirleri de işinize bakın. Zaten bu mantık yüzünden birşey olmuyor. Bu siteye dışarıdan bakan biri, tabii ki olumsuz düşünür. Birisi de yabancı gazetenin mailini veriyor. Burası sömürge oldu da haberimiz m yok. O adam ne yapacak. Milletin çaresizliğiyle dalga geçmeyin.

 106. 05/01/2011, 20:31

  >ÇEKMAGDURU OLMAKTAN ,ESNAFLIK YAPTIGIM,İAŞE SAGLADIGIM,CANSUYU OLDUGUN TÜM DUYARSIZ İNSANLARÖTEKİ DÜNYADA NASIL OLSA BUGÜNLERİ YAAD EDECEGİZORADA İLK GÖRDÜĞÜM AVUKATIN YAKASINA YAPIŞICAM.BİZLERİ BU ÇAKALLAR ORDUSUNA YEM EDENLER SIRAYLABU İŞLER.ART NİYET VARSA BOŞVER TAMAM AMA BİR DİNLE KARDŞBUNUN ORTA YOLUNU BULDUR BİZLERE BAŞKA BİRŞEY İSTEMİYORUZ.AŞİRETLER KAVGA EDER KÖYÜN VE İKİ TARAFIN BÜYÜKLERİ BİR ARAYA GELİR ÇÖZÜM ÜRETİR, PEKİ BU KOCA DEVLETİN İÇİNDE İKİTANE ÖNDERİ BÜYÜĞÜBULAMIYORMUYUZ BİZ…..YAZIKLAR OLSUN SİZLERİN BÜYÜKLÜĞÜNE DE ÖNDERLİĞİNEDE.BİZLER YARIN ÖBÜR GÜN BİRBİRİMİZİ KIRMAYA BAŞLAYINCA ÇÖZÜMÜ NASIL OLSA ..İKE ..İKE BULACAKSINIZ DİYORUM. GÖRÜCEZ BEYLER GÖRÜŞÜCEZ.ONNUMARA DEVLETLİSU TARAFINDAN MAGDUR EDİLEN.BENUST 35

 107. 05/01/2011, 20:33

  >BU SEFER EYLEM YERMİZ İSTANBUL OLSUN NE DYORSUNUZ SAYIN BÜYÜKLERİM EKM2510 CÜNEYT ABİ JENARDİ BARIŞCI MERSİN BASKETCİ CANMERT UST 35 ZONGULDAKLI MY WAY UGUR26 UGUR55 HAYDAR EMEKLİ ÖGRETMEN MÜHENDİS ULUDAG SAMİ ABİ SERAP GİZEM ŞEN YURDANUR ZEYNEP DAHA İSMİNİ SAYAMADIKLARIM NE DERSİNİZ BU HAFTA BİZİM İÇİN SON ŞANS

 108. 05/01/2011, 20:40

  >sonuna kadar varım…kaybedecek ne kaldı ki

 109. 05/01/2011, 20:43

  >o dediğiniz eyleme ancak vezir in yazdığı o liste gelir. Belki birkaç kişi daha. Geçen sefer bedava bilet verdiler de gelen olmadı. kalanı da edebiyat yapar ancak.

 110. 05/01/2011, 20:43

  >HELAL SERAP ABLAMUMUTSUZLUGA KAPILMAK YOK BÜYÜK BİR EYLEM YAPMAMIZ LAZIM ARKADAŞLAR TOPLANTIGIMIZ YERDEN DE HAKKIMIZI ALMADAN GİTMİYELİM

 111. 05/01/2011, 20:48

  >ARKADAŞLAR BEN ÇÖZÜMÜ BULDUM.HALK EYİTİMDE KURSA BAŞLIYCAM.BONCUK DİZİMİ.MAKET GEMİ YAPIMI.TESPİH YAPIMI. VS. VS.YARIN GİDİP BAŞVURUCAM HALKEYİTİME NASIL OLSA ,BUNLAR BİZLERİ İÇERİYE ATMAK İÇİN BÜYÜK ABİLERİNE NAMUS SÖZÜ VERMİŞLER BİZDE BONCUK DİZEREK MAKET GEMİ FALAN YAPARAKTAN BU BORÇLARI ÖDEMEYE ÇALIŞIRIZ ARTIK. HEMİÇERİDE FAZLA KARIŞAN DİKKATİMİZİ DAGITAN OLMAZ İCRAYDI ALACAKLIYDI YEMEK İÇMEK DERDİ HERALDE OLMAZ DİYORUM…….ÖZÜRLERLE UST 35

 112. 05/01/2011, 20:50

  >STAR HABER DEKİ KONU NASIL OLDU ARKADAŞLAR

 113. 05/01/2011, 20:51

  >Ben de varım vezir kardesherseye varım

 114. 05/01/2011, 20:51

  >88 MURAT AKIN. BEN VARIM. elçim yılmaz

 115. 05/01/2011, 20:51

  >ARKADAŞLAR NİYE EYLEME GELMEK İSTEMİYORLAR ANLAMIYORUM YA ARKADAŞLAR CEZAEVİNE GİTMEK DAHAMI HOŞUNUZA GİDİYOR NE VAR SANKİ KİMDEN KORKUYRSUNUZ BİZLER NAMUSSUZ BİR İŞ YAPMADIK ARKADAŞLAR ORDA HAKKIMIZI SAVUNACAGIZ

 116. 05/01/2011, 20:53

  >UTKU YURDDISINDAYIM AMA HER TURLU EYLEME ESKISEHIR DE UNUVERSITEDE OKUYAN OGLUMU VE EN AZ 5 ARKADASINI YOLLARIM NE ZAMAN DERSEN IZ AFRIKALI

 117. 05/01/2011, 20:56

  >murat akın maıl adresını yazarmısın arkadasım elçim

 118. 05/01/2011, 20:58

  >Rıdvan ASLANraslan34@hotmail.com0533 344 64 46İstanbul Avrupa yakasındayım

 119. 05/01/2011, 20:59

  >Hakkımda ki 2 adet tutuklamaya istinaden eyleme katılamayacağımı üzülerek belirtmek isterim.. Aranızda ki en genç kişiyim sanırım yaşım henüz 24.. Arkadaşlarımdan İstanbulda ki eyleme katılmaları konusunda ricada bulunucam..Metin/İstanbul

 120. 05/01/2011, 21:00

  >eyleme toplanmaya varım dıyenler lutfen msn adreslerını yazsınlar. elçim yılmaz

 121. 05/01/2011, 21:03

  >ÜST 35 İZMİRLİLER TOPLANALIM DİYORUM EN AZINDAN HİÇ BİR ŞEY YAPMASSAK BİR HOCA TUTALIM NASIL VOLTA ATILIR ÖĞRENİRİZ"""ALLAH DÜŞMANIMA VERMESİN"" ACİL İZMİRLİLER TOPLANALIM HEM EYLEM HEM HUKUKİ BİRLİK YAPALIM GÜZEL BİR AVKT VAR İZER

 122. 05/01/2011, 21:03

  >EYLEME, TOPLANMAYA KARAR VEREN ARKADASLAR LUTFEN CIDDI OLANLAR GERCEKTEN GELECEK OLANLAR MAIL ADRESLERINI YAZSINLAR KONUSALIM. ELÇİM YILMAZ elcimmmm@hotmail.com

 123. 05/01/2011, 21:04

  >her turlu destege varım 55 yasında olsamda .. izmirli ziraatcı

 124. 05/01/2011, 21:07

  >EYLEME, TOPLANMAYA KARAR VEREN ARKADASLAR LUTFEN CIDDI OLANLAR GERCEKTEN GELECEK OLANLAR MAIL ADRESLERINI YAZSINLAR KONUSALIM. ELÇİM YILMAZelcimmmm@hotmail.com

 125. 05/01/2011, 21:07

  >ARAKADASLAR..SU AN TAM ZAMANI HAZIR BASBAKANIN BİLGİSİNDE SICAKKEN BU DURUM..HEPİMİZİN BİR ARAYA GELMESİ..VE TOPLU BİR EYLEM BELİRLENECEK BİR YERDE..HAKKINDA TUTKLAMASI OLAN ARKADASLAR EM AZINDAN AİLE FERTLERİNİ GÖNDERSİNLER..BU KONUDA BİR ORGANİZASYON BASKANI SECİLSİN..VE KATILACAKLAR BU ARKADASIMIZA İSİMLERİNİ BİLDİRSİN..VE EYLEME KATILACAK YAKINLARIMIZIN DA GEREKİRSE HANGİ ÇEK MAGDURUNUN YAKINIYSA YAKASINA İSMİNİ YAZSIN..OZAMAN ANLAYALIM KİM GELİYOR GELMİYOR…KİMSEDE BOŞ ATIP TUTMASIN..EN AZINDAN 5 KİŞİ GÖNDEREMEYECEKMİSİNİZ..ANNENİZ BABANIZ EŞİNİZ DOSTUNUZ YOKMU YAA..ALIN ONLARI GELİNNNNNN…BU SON ŞANSIMIZ BUNUDA UNUTMAYINN..VE ACİL CUMAYA KADAR BUNUN YAPILMASI LAZIMMMMM..GEREKİRSE CADDEYİ TRAFİĞE KAPATALIMMMMMMMM…GEREKİRSE GAZ YİYELİMM..YUMURTA ATALIMMMMMMMMMM…KORKMAYIN BU KADAR ARTIKKK..TEK YÜREEK TEK VUCUTT DOSTLARRRRRRRRR..

 126. 05/01/2011, 21:07

  >ARKADAŞLAR ÇIKMAK ZORUNDAYIM ŞU AN İÇİN HEPİNİZE HAYIRLI AKŞAMLAR EYLEME DESTEK VERENLER UTKU ARKADAŞIMIZI EKLESİN MSN YE

 127. 05/01/2011, 21:09

  >Arkadaslar herkese merhabalarBen bugun saat 17.15 de Best Fm de bir show programına canlı yayına katıldım. Yaklaşık beş-on dakikalık konuşma fırsatı verdiler. Sitemizin adını duyurdum. Gundemdeki konu başlıklarımızı sıraladım. Sunucu programın bir show programı oldugunu fakat kanayan bir yaraya parmak bastığımı kendisinin de daha önce bir cek magduru oldugunu söyleyerek ilgilendi ve sitemizin adını o da tekrarladı. Bizim ülkemizde teroristlerin katillerin dışarıda gezmesinin gerçek mağdurların içeri atılması gerçeğine tepkilerini dile getirdi.

 128. 05/01/2011, 21:10

  >utkuyu ekledım de utku msnde degıl kı. elçim

 129. 05/01/2011, 21:11

  >ELCİİİİMEYLEME KATILMAK İSTEYEN DOSTLAR SENİN MAİL ADRESİNİ EKLESİNLER…KATILIMCILARI İSİMLERİNİ ALALIM …VE BİR TARİH BELİRLEYELİMMM..ACİL OLARAKKK BU TARİHİ BELİRLEYİP HAREKETE GECMEMİZ GEREKLİİİİİİ…ARKADASLAR ELCİMM BİR HANIMEFENDİ OLARAK BU YÜREĞE SAHİPSE BİZ ERKEK MAGDURLAR YAKMALIYIZ ORTALIGII..LÜTFEN MAİLİNİ EKLEYİNİZZZZZ..KAYBEDECEĞİMİZ NEYİMİZ KALDI ARKADASLAR!!!!!!!!!!!

 130. 05/01/2011, 21:12

  >u.k_76@hotmail.comekleyin arkadaşlar lütfen açık ya

 131. 05/01/2011, 21:12

  >İZ ER .İZMİRDEKİ AVKT ARKADAŞIMIZIN İSMİNİ SÖYLERMİSİNMAHSURU YOKSA.SAYIN ARKADAŞLAR BENDE TUTUKLAMALARDAN DOLAYI KENDİMDEN EMİN DEYİLİM .AMA NASIL YARDIM EDEBİLECEGİM HAKKINDA ÖNERİ VARSA BİZ 3 KİŞİYİZ BURADA ÜSTLENİLEBİLECEKGÖREVEDE HAZIRIZ .UST35

 132. 05/01/2011, 21:13

  >Siteye Pek yorum yazmıyorum ama hep izliyor sitede hergün ne yapılması gerekiyorsa sms, mail aranacak yerler arıyorum EYLEMDE Bende varım

 133. 05/01/2011, 21:15

  >sayın 80 murat akın yapacagınız eylem buyuk ses getırır egerkı yapabılırsenız sımdıden tesekkurler

 134. 05/01/2011, 21:18

  >UTKU ARKADASIMMMELCİMMLE İRTİBATTA OLUN BERABER HAREKET EDELİMM..EYLEMDE BENDE VARIM DİYEN ARKADASLAR elcimmmm@hotmail.com adresini eklesinlerr…VE LUTFEN TÜM YAKINLARIMIZLA BERABER İŞTİRAK EDELİM EYLEME..GELEMEYEN YAKINLARINI GÖNDERSİN..BU KONUDA KAC KİŞİ İLE KATILABİLİRLER İRTİBAT NOLARINI ELCİMM ARKADASIMIZA İLETSİNLER…OZKAR

 135. 05/01/2011, 21:19

  >CEZA EVİNDE ÇÜRÜYECEĞİME ADAM GİBİ ADAM OLURUM AÇ KALIRIM PROTESTO EDERİM ANAYASAL HAKKIMI KULLANIRIM BİRAZ ÖNCE SERAP BACI BENİ EKLEDİ YA ONUN KADAR YÜREKLİ OLAMAYANLAR VAR BEN ARTIK ÇİLEDEN ÇIKTIM YA. BİR İKİ SAAT BEKLEYECEM EYERKİ BÜYÜK BİR GRUP OLUŞTURMAZSAK BEN ARTIK BİR GIRAM YORUM YAPARSAM BEN ADİM ŞEREFSİZ BİR İNSANIM BENİ BİLEN BİLİR ÇOK KAFAM ÇALIŞMAZ BEN YÜREK ADAMIYIM YÜREĞİMEDE GÜVENİRİM BİLEĞİMEDE KORKAKLARIN İÇİNDE CHET YAPACAK KADAR DA DÜŞMEDİM DAHA

 136. 05/01/2011, 21:19

  >ARKADAŞLAR LÜTFEN EYLEME KATILACAK OLANLAR BANA MSN DEN ULASSINLAR. NE KADAR KALABALIK OLURSAK O KADAR SES GETIRIr. KAYBEDECEK ZAMANIMIZ YOK. LÜTFEN ACELE EDELIM.elcimmmm@hotmail.com

 137. 05/01/2011, 21:19

  >utku bey msnde sn elcim

 138. 05/01/2011, 21:21

  >utku mersinmsn e ekledim ama galiba olmadı sen denesene beniraslan34@hotmail.com

 139. 05/01/2011, 21:23

  >ARTIK SES GERİRECEK GEREKİRSE POLİSTEN DAYAK YİYECEK EYLEM GEREKLİ VEYA ÇADIR NEBİLEYİM AÇLIK GREVİ TOPLANIP OTURALIM AİLELERİMİZLE

 140. 05/01/2011, 21:23

  >YA SURDA BİLE ORGANİZE OLAMIYORUZZZ..ARKADASLAR UTKU ELCİM SERAPP ALLAH RIZASI İÇİN BİRİNİZ BİR MSNE ACIN SADECE EYLEME KATILACAKLAR İÇİN..EYLEME KATILMAYACAKLAR AİLELERİ İLE VEYA BASKA BİR SEKİLDE İŞTİRAK EDEMEYECEKLER EKLEMESİN…TEK BİR YERDE TOPLAYIN EYLEME KATILACAKLARI…BAKIN HALA MERTLİK ÖLMEDİİİİ..HAYDİ DOSTLARR GEREKİRSE ASSINLAR BİZİ…BARİ ADIMIZ KALIRR BÖYLE EZİK OALCAĞIMIZAAA..

 141. 05/01/2011, 21:26

  >BİR YERE GELMEMİZ LAZIM İZER

 142. 05/01/2011, 21:27

  >ARKADAŞLARYAPILAN YORUMLARI BAŞTAN SONA OKUDUM, HAKARETLERDE VAR DÜNDEN BUGÜNE NE DEĞİŞTİ LER UMUTSUZLUĞA DÜŞENLER VS VS.NASIL ADLİLER İDARİYE DÖNÜŞMEZLER VS VSSIKINTIYI DA ANLATAMADIM SANIRIM.BİZ BURADA ÇÖZÜM İSTİYORUZ, İNSANLARA İMKANSIZI AŞILAYIP İMKANSIZIN PEŞİNDE KOŞTURMAK DEĞİL.HEPİMİZİN AMACI BU SORUNUN ANAYASAMIZA HUKUK İLKELERİNE AYKIRI BU UYGULAMANIN BİR AN ÖNCE KALDIRILMASI,BUNDA HEM FİKİRİZ SANIRIM.AMA BAZI ARKADAŞLARIMIZ ÖZELLİKLE BİR KESİMİN ETKİSİ ALTINDA KALAN ARKADAŞLARIMIZ BAZI ŞEYLERE ŞARTLANMIŞNERDEYSE, BUGÜN BİZ ÇEKTE CEZA SİSTEMİNİ KALDIRIYORUZ DESELER HAYIR İDARİ PARA CEZASI İSTİYORUZ DİYECEK KARARLIĞINI GÖRÜYORUM.İNSANLARI OLMAYACAK BİR ŞEYİN PEŞİNDE KOŞTURUP KENDİLERİNE BİR YERLERDE BİR SİYASİ PARTİ İÇİNDE PAYE SAĞLAMAYA ÇALIŞMAK BENİM MİZACIM DEĞİL AMA BAZILARI BU KONUDA OLDUKÇA MAHİR. BEN GÖRÜŞMELER SONUCU EDİNDİĞİM İZLENİMİ GERÇEKLİKTEN KAÇMADAN OBJEKTİF OLARAK AKTARMAYA ÇALIŞTIM, BU İZLENİM DÜNÜN İZLENİMLERİYDİ.BUGÜN BİZ MECLİSİ SIKIŞTIRMAYA BAŞLASAK YARIN ADLİ PARA CEZALARININ TORBA YASAYA GİRMESİ MÜMKÜN FAKAT BU ETKİYİ NASIL YARATIRIZ?EYLEMLER KOYARIZ VE GÜNDEME GELİRİZ,YARIN BAŞBAKANLA BAŞKA BİR HEYETİMİZ KONUŞACAK SIKINTILARI ANLATACAK ÇÖZÜM İSTEYECEKYARIN VEYA SONRAKİ GÜN BASINDA HABERİMİZ OLACAKVS VSSİZDEN RİCAM SİTEDEKİ MOTİVASYONU BOZMAYA ÇALIŞANLARA İTİBAR ETMEYİNİZ ŞİMDİ DİYECEKSİNİZKİ MOTİVASYONUMUZU SEN BOZDUN YA MOTİVASYONMU KALDI!!BENDE DİYORUMKİTALEPLERİMİZ GERÇEKÇİ KABUL EDİLEBİLİR VE SIKINTILARIMIZA ÇÖZÜM OLACAK HİÇ KİMSENİN KARŞI ÇIKMAYACAĞI BİR ŞEY OLMALI CEZAEVİNDE ARKADAŞLARIMIZ OLMASIN KİMSEDE BU KORKUYU YAŞAMASIN.ÇEK KANUNUNDAN CEZA SİSTEMİ KALDIRILINCAYA KADARANAYASA MAHKEMESİNİN ŞİMDİYE KADAR 3 MADDESİNİ İPTAL ETMİŞ OLDUĞU ÇEK KANUNUN DİĞER MADDELERİNDEKİ GÖRÜŞMELERİDE TAMAMLAYIP GEREKÇELİ KARARINI AÇIKLAYANA KADAR

 143. 05/01/2011, 21:28

  >UTKU BEYİN MSN ADRESİNDE TOPLANIYORUZ….

 144. 05/01/2011, 21:34

  >CÜNEYTTT..ÜÇ MADDE İPTALİ BİZLER İÇİN OLUMLU BİR GELİŞME..BELKİDE DİĞER MADDELERİDE İPTAL EDECEK..BU GEREKÇELİ KAKARIN AÇIKLANMASI TAKRİBEN NE KADAR SÜRER..??ARKADASLAR BİZLER EYLEMLERİMİZE DEVAM EDELİM..ANAYASA MAHKMESİDE BELKİ BİZE MÜJDE VERİCEK AMA BİZLER VAZGECMEYELİM..

 145. 05/01/2011, 21:40

  >AYRICA DÜNKÜ YAZIMDA AŞAĞIDADIRARKADAŞLARBugün yoğun bir tempomuz vardı,Bir gurup Arkadaşımız TBMM deBir gurup arkadaşımızda büyük bir medya gurubuna röportaj verdi.TBMM'indeki arkadaşlarımızBaşbakanımızla görüştüler,Maliye Bakanı ile görüşülerAli Babacanla görüştülerkürşat Tüzmenle görüşme yapıldıAdalet Komisyon üyeleri ve Ayşe Nur Bahçekapılı ile görüştülerBaşbakan görüşmeden sonra , sekreterini Arkadaşlarımıza yönlendirdi, sekreter sorunları dinleyip not aldı.Arkadaşlarımızın TMBB çıkışında ise karşılaştıkları Maliye bakanı Şimşek bu konu Başbakana detaylı şekilde iletildi bilgisini verdi.Ayrıca Arkadaşlarımız Başbakanla görüşürken, Ayşe Nur Bahçekapılıya dönerek bu konu hakkında bilginiz varmu sorusuna Bahçekapılı evet var demesi üzerine o zaman gereğini yapın demiştir.Başbakana çağrımıza her yerden ses gelmiştir.Ayrıca yazılı metnimiz TBMM de Başbakana, Bakanlara, Adalet Komisyon üyelerine, Muhalefet Parti Başkanlarına ve gurup başkan vekillerine, milletvekillerine ve parlamento Muhabirlerine dağıtılmıştır.TRT den bu sorunu gündeme almak için ve haber konusunda söz alınmıştır.BURADA SADECE BAŞBAKANLA KONUŞULDUĞU VE SORUNLARIN FARKINA VARDIRILDIĞIDIR.GEÇEN SENE HATIRLARSINIZBAŞBAKAN ERTELEME İÇİN 2 SENE TALİMATI VERMİŞTİ VE BU MECLİSTE 1 YILA DÜŞÜRÜLDÜ.BAŞBAKANIN SORUNU ÇÖZMELİ GEREĞİNİ YAPMALI SÖZÜNÜNDE BAHÇEKAPILI TARAFINDAN NASIL ALGILANMASI GEREKTİĞİDE SİZİN GAYRETLERİNİZE KALMIŞ.YURDANUR VE SERPİL ARKADAŞIMIZ ALLAHTAN BU GÖRÜŞMEYE ŞAHİTLER.

 146. 05/01/2011, 21:42

  >raslan34 bende ekledim açığım abicimARKADAŞLAR Bakın msn açık iki üç saat bekleyecem bilgisayar başında elli altmış kişi eylem için adam gibi toplanmaşsak VALLAHİDE BİLLAHİDE BİR DAHA YAZMAYACAM BU SİTEYE ARTIK HAREKETE GEÇMEZ KORKAK KORKA YERİNİZDE OTURUN SİZ YALVARIN ARTIK ELLİ YÜZ KİŞİ TOPLANMAZSAK BEN ARTIK SİTEYE GİRMEM VALLAHİDE BİLLAHİDE ARTIK KİMSEYİ ARAMAM VE BU İŞLERDEN ELİMİ ETEĞİMİ ÇEKERİM YETER ARTIK HAREKETE GEÇMİYORSANIZ CHET YAPACAK VAKTİM YOK BENİM SİZE BOL SOHBETLER u.k_76@hotmail.com

 147. 05/01/2011, 21:42

  >arkadaşlar bu devlet olduğu sürece çek kanunu değişmez pkk lılar af olunur ama ticaret yapanlar daima suçlu kalır acı ama gerçek türkiyemiz allah hapimizin yardımcısı olsun bu ülkede ticaret yapmakmı illallah ben ticeret yaparken bankalar kapımıza gelir yalvarırdı allah düşürmesin bir düştük o yalvaran çakallar aslan oldu herkez düşman oldu kapımdaki elemanlarım bile tabii çeklerden cürüm giydik tamam eyvallah ceza evine gireliş ozaman devlet borcumuzu ödesin bizde paşa paşa yatlım çıkalım borcumuz yetmezmiş gibi birde devlet baba ceza kesiyor allah kahretsin sayın başbakanım öyle kürsüde konuşmaya benzemez bu işler almasaydın satmasaydın demeyle olmazzzzzz bak sende girdin ceza evine neymiş zoruna gitmemişmiş lafla pilav pişerse denizkadar yağı benden zaten sizden yardım isteyen halkta kabahat arkadaşlar he! pimizin yardımcısı allahtır elbet ayaklarına dolaştıracaktır

 148. 05/01/2011, 21:46

  >KÖR VE SAĞIR İKTİDARIN ADALETLİ YÖNETİMİ OLURMU İŞTE YILLAR ASIRLAR ÖNCE KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN İLK TAHTA GEÇTİĞİNDE BU SÖZÜ SÖYLEMİŞŞŞ HEYYY MÜSLÜMANLARR DUYDUNUZMU

 149. 05/01/2011, 21:47

  >u.k76 benıde ekle ageta@hotmail.com ben yarınonaylaya bilirim….55 yasında izmirliziratcı

 150. 05/01/2011, 21:51

  >arkadaşlar bir yandan da gıyapta sonuçlanan mahkemelerimiz için uyarlamalara devam edelim .. bugün benim bir dosyam bozuldu av. alaattin bey sayesinde(onada buradan teşekkür ederim )eğer gıyapta karar verilmişse yüksek ihtimal dosyaalarımızı bozuyorlar ardından yeniden yargılama .yargılamada beraat alma şansı da var (hakimin insiyaftnde) tekrar ceza gelir ise tekrar temyiz böylece iş uzar durur.belki ruhen yorulurz ama tek yumruk halinde eylemlerimiz sürerken bir yandan da kişisel dosyalarımız ile ilgilenirsek daha güzel olur..birimizin zindandan kurtulması demek eylemimizde bir ailenin daha katılması demektir ….

 151. 05/01/2011, 22:00

  >ARKADAŞLAR LÜTFEN TERÖR ÖRGÜTÜ TECAVÜZCÜ KATİLLERLE KENDİNİZİ EŞ DEĞER GÖRMEYİNİZ…ONLARIN ARKASINDA DEVLET VARONLARIN PARASI ÇOOOKK AVUKATLARI EN İNCE AYRINTIYI LEHE KULLANIYORONLARIN AVUKATI BZİM AVUKATLAR GİBİ DEĞİLÇÜNKÜ EKSİK BİR SAVUNMA LEHE OLAN BİR UYGULAMAYI GÖZDEN KAÇIRIRLARSAYAŞAMLARI SONLANDIRILIRONLAR DERİN DEVLETİN BİREYLERİONLAR 4 YAŞINDAKİ KIZ ÇOCUĞUNA TECAVÜZ ETMİŞ ÖLDÜRMÜŞ ŞAHSİYETSİZLERBİZ ONLAR KADAR GÜÇLÜ OLAMAYIZONLARI SAVUNAN AVUKATLARI VARONLAR İNSANİNSAN HAKLARI ONLARA İŞLERSİZ KİMSİNİZ?BEN KİMİM?BEN ELİME TEBLİGAT ULAŞMAYAN ŞAHIS,DURUŞMADAN HABERİM YOKFAKAT HÜKÜLÜYÜMBENİM SAVUNMAM YOKBENİM KENDİMİ İNSAN OLARAK GÖRME GİBİ BİR LÜXÜM YOKKİİNSAN HAKLARINA BAŞVURABİLEYİM.BU ÜLKENİN EKONOMİSİ BOZULMASIN AMAN AMANYANİ BANKALARIN DAĞITTIĞI ÇEK KOÇANLARINDA SAKIN HA SAKIN DÜŞÜŞ OLMASINTERÖR ÖRGÜTÜ ELEMANI OLABİLİRSİNTECAVÜZ EDEBİLİRSİNSANA HER ZAMAN SAVUNMA HAKKI VERİLİRSAKIN HA SAKINKARŞILIKSIZ ÇEK KESMETEK CELSEDE HÜKÜMLÜSÜNDÜR.DEMEK KİBU ÜLKENİN EN AFFEDİLMEZİ BİZLERİZHER NE KADAR AF OLARAK KABUL EDİLMESEDEBU ŞRESİZLERİN DAVALARI HALA TUTUKLU OLARAK SÜRDÜĞÜNE GÖREBU ÜLKENİN EN AĞIR SAVUNMASIZ SUÇLULARI BİZLERİZADANALIADANALI

 152. 05/01/2011, 22:01

  >151 de yazan arkadaşım tamam diyelimki bozdu ilk mahkeme gününü ne zamana veriyor? varmı belli bir tarih MeçhülBu arada hakkikaten sitede kim olduğu belli değil herkez nick yazarsa kimin kim olduğunu anlıycaz

 153. 05/01/2011, 22:03

  >CNM KARDEŞİM CÜNEYTBENDE DİYORUMKİTALEPLERİMİZ GERÇEKÇİ KABUL EDİLEBİLİR VE SIKINTILARIMIZA ÇÖZÜM OLACAK HİÇ KİMSENİN KARŞI ÇIKMAYACAĞI BİR ŞEY OLMALI CEZAEVİNDE ARKADAŞLARIMIZ OLMASIN KİMSEDE BU KORKUYU YAŞAMASIN.DİYE YAZMIŞSIN AMA HEM GERÇEKÇİ OLACAK HEMDE KİMSENİN KARŞI KOYMAYACAĞI BİR ÇÖZÜM YOLU OLACAK DERKEN SENİN KANINCA BU NASIL BİR YOL OLACAK???? DOĞAL OLARAK HERKEZİN MORALİ BOZULDU VE SAĞLIKLI DÜŞÜNEMİYOR.ANKARA DA BU GÖRÜŞMELERDEN EDİNİLEN HASSASİYETLER DOĞRULTUSUNDA SENİN AKLINDAKİ ÇÖZÜM YOLU NEDİR?? NE TALEP ETMELİYİZKİ HERKEZİN ÜSTÜNDE MUTABAKAT SAĞLAYACAĞI BİR ÇÖZÜM OLSUN? AKP DAHİL OLMAK ÜZERE HİÇ KİMSE İTİRAZ ETMESİN VE BİZLERDE BU SIKINTILARDAN KURTULALIM?

 154. 05/01/2011, 22:13

  >meçhul bey benim ismim orada yazıor…mahkeme gününe gelince tebligat ile bilgilendirme yapılacak tekrar mahkemeyi ne zaman a atarlar belli olmuyor… tebligat adresiniz yyoksa en azından hafta da bir kere ceza mahkemesi kaleminden öğrenebilirsiniz ..bugün benim infazım durduruldu fakat mahkeeme günümüzü ne zamana atarlar belli değil…adliyeler çok yoğun şu sırallar…

 155. 05/01/2011, 22:16

  >Gizem Şen kardeşim sana yazmadım isim için geneline yazdım sanki isimsiz insanlar ortalığı karıştırmak ister gibi yorum yazmışlar yanlış anladın bende kim bunlar isimsiz yazanlar isimlerini görelim babından söyledim genede senden yanlış anladınsa özür dilerimMeçhül

 156. 05/01/2011, 22:18

  >balçiçek pamir karsitgorus@haberturk.comtahliyeler ile canlı yayın varadalete uygun mu demokrasiye uygun mu?rahşan affı gibi tahliye olarak yorumlanan adalet bakanı tarafından af olarak görülmeyentahliye esnasında hizbullah terör örgütü mensubu üyelerni karşılayan halay çekenlere kim izin verdihesabını soralımbu ülkede adli para cezalarını alan şahıslar bu adamlardan dahamı ağır suç işledi

 157. 05/01/2011, 22:20

  >Sayın CÜNEYT beyin sorusuna benim cevabım , Sonuç itibariyle önümüzde bir torba yasa tasarısı var1- Geçmişe yönelik Adli para cezalarının affı düşünülmüyor, en azından şimdilik öyle bir niyet yok. CEVAP; NİYETLERİNE GİRİLMELİ2- Adli para cezalarının idari para cezasına dönüşmesi imkansız gibi.CEVAP ; (İMKANSIZ DİYE BİŞEY YOK )3- Çek kanununa kast unsuru ibaresi eklenmesi şimdilik mümkün değil.CEVAP ; (BUNU ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL , ŞİMDİ DEĞİLSE NE ZAMAN )—————————————–Bu güne kadar yapıcı olmaya çalıştım.Bundan böylede öyle olacağım.Bu site ilk kurulduğu andan itibaren buradayım.Her zamanda burada olacağım.Hedef bir olsada mücadele biçimleri , düşünceler ayrı olabilir.Sitenin genel kaidelerini bozmadan özgürce ,yasalara uygun , birleştirici , daha agresif , eylemci bir yapıyla mücadeleme devam edeceğim.Sıkıntılardan kurtulmak için bundan daha iyi bir zaman yoktur.Çünkü 2 ay sonra mecliste kimse kalmayacak.Bu iş bu yılın sonuna kadar sürecek..Olumlu olup olmayacağı hakkındada en ufak bir iyi fikir yok….Birer birer içeri alıyorlar.Basın içeri girenlerle değil , çıkanlarla ilgileniyor.Çok söyledik burada haydi diye.ANKARA eylemi 120 kişi değil – 500 kişi olsaydı şimdi torbaya değil – ÇUVAL,A GİRMİŞTİK…Hazır ANKARA eylemi olmuşken ve ardımıza da basın yayım kuruluşlarını almışken , her yerde çek mağdurları tartışılırken bir kaşık bal verilmesine kesinlikle karşıyım.YA BİTECEK – YA BİTECEK………..HAA BİTMEZSE NE OLACAK………HERGÜN ÖLMEKTENSE BİR GÜN ÖLÜNECEK………Anayasamızın 38. maddesine aykırı , AB uyum yasalarına aykırı , İnsan onuruna yakışmayan , Çağdışı , Hemen hemen herkesin yanlış dediği ama ağababalarından korktukları için ses çıkartamadıkları , zulum yasalarına HAYIR…Kimsenin endişelenmesine gerek yok,Eninde sonunda çıkacak bu yasalar.Mecburlar buna. Mutlaka çıkacaktır.

 158. 05/01/2011, 22:22

  >Elektronik kelepçe ile denetimli serbestlik olsun. İnsanlar çalışıp çekleri ödeyebilsin bari. Serdar

 159. 05/01/2011, 22:23

  >ARKADAŞLAR BİR KAÇ DELİ YÜREK ARKADAŞIMIZ ÇIKIP EYLEM YAPMADAN BU İŞ OLMAYACAK BELLİ.BİR ARKADAŞ YUKARDA HALİÇE ÇIKICAM DEMİŞ,DİĞERİDE MAÇTA SAHAYA ATLIYCAM DEMİŞ.SAKIN YANLIŞ ANLAŞILMASIN BU TÜR EYLEMLERLE DESTEKLENMEDEN BU İŞ ÇÖZÜLMEYECEK BELLİ.BİRDE ZONGULDAKLI ÇEKZEDE VARDI ÇADIR KURUCAM DİYORDU.ACABA NİYE KURMADI BİLENİNİZ VARMI ACABA ÇÜNKÜ BUDA İYİ SES GETİRİR

 160. 05/01/2011, 22:25

  >ÇADIR KURMAK ?????GİDİP KAÇ KERE İZİN İSTEDİK EMNİYET MÜDÜRÜNDEN CEVAI HAYIR HAYIR HAYIRSEBEP: TEKEL İŞÇİLERİNDEN YAŞADIKLARI SIKINTI …ÜLKE GENELİNDE ÇADIR YASAK ARKADAŞLARBAŞKA FİKİRLER ÜRETELİM…

 161. 05/01/2011, 22:29

  >Sayın 160 Birisi de Ankara eyleminden önce kendini yakıyordu. Eylem dedinmi fikir çokda ortaya çıkan adam yok. Bedava bilete bile elen yok. bu kadar mesaja aldanma gör bak eylem oldumu 200 kişi gelirse öpte başına koy. Birileri yok çadır yok köprü yo toplu teslim gibi fikirleri ortaya atarlar sonrada kaybolurlar

 162. 05/01/2011, 22:29

  >DEĞERLİ ARKADAŞLAR; HENÜZ HER ŞEY BİTMEDİ, HALEN YAPILACAK ÇOKÇA ŞEYLER VAR. SABIR VE UMUTLA, ALLAH'IN YARDIMI VE KATILIMLARINIZLA BEN HALEN, SON DAKİKADADA OLSA GÜZEL BİR ŞEYLERİN OLACAĞINI UMUT EDİYORUM.

 163. 05/01/2011, 22:35

  >BUGÜN; YETERLİ SAYIDA MESAJ ÇEKTİM, İLGİLİ ARKADAŞLARIMLA, SÜREKLİ DİYALOG İÇERİSİNDEYİM. AKŞAM; SAYIN MİLLETVEKİLİMİZ AYŞENUR BAHÇEKAPILIYI DEFALARCA ARAMAMA RAĞMEN, TELEFONLARINI AÇMADILAR. ARDINDAM MESAJ ÇEKTİM. YARIN APS İLE KENDİSİNE, MEKTUPLAR VE BAŞKA BELGELERDE GÖNDERECEĞİM. BU GECE; ELİMDEN GELDİĞİNCE İLGİLİ YERLEREDE FAZLASIYLA MAİLLERİMİ, ELBETTEKİ GÖNDERECĞİM. ÇOK DEĞERLİ ARKADAŞLAR; SON DAKİKAYA KADAR GEREĞİNİ GEREKTİĞİ GİBİ YAPALIM DERİM. TÜM EMEĞİ GEÇENLERE SAYGILARIMLA. ALLAH; HEPİMİZİN YARDIMCISI OLACAKTIR.

 164. 05/01/2011, 22:42

  >SAYIN GİZEM ŞEN HANIM İLK ÖNCE KISADA OLSA GEÇMİŞ OLSUN DERİM SİZDEN RİCAM NASIL BİR SAVUNMA YAPTINIZ DİLEKÇE ÖRNEĞİNİ BİZLE PAYLAŞIRMISINIZ LÜTFEN SAYGILARIMLA ihtiyar

 165. 05/01/2011, 22:44

  >ARKADAŞLAR,ÇADIR EYLEMİ İZNİ ALINAMIYOR.GİZEM HANIM YAZMIŞ. DOKTORUN ÖNERİSİ KAN VERME EYLEMİ İLE ÇADIR EYLEMİNE BENZER SES GETİRECEK BİR EYLEM PLANI İÇİN BİR ÇOK ARKADAŞLA GÖRÜŞTÜM.İLGİLENEN FAZLA OLMADI.OLABİLECEK BİR EYLEM ANKARADA KAN VERME EYLEMİDİR.İZİNDE ALINIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.BU EYLEM BASIN ÖNÜNDE YAPILIRKEN BİR YANDAN MECLİS, ODA BAŞKANLARI GİBİ KURULUŞLARLA DA TOPLANTILAR YAPILIR. AYRINTILAR ÜZERİNDE ÇALIŞMAK GEREKLİ.ZONGULDAKLI-ÇEKZEDE

 166. 05/01/2011, 22:47

  >ÜST 35 bey bakın 35 örnekten mahkeme durmuş bizde diyorum bütün izmirliler toplanalım birlikten kuvvet doğar izer

 167. 05/01/2011, 22:51

  >162,ÖNCE RUMUZ YAZ.NEREDEN BİLİYORSUN BİRİLERİNİN SESSİZ SESSİZ ÇALIŞMADIĞINI.ŞİMDİ ESAS SİZ ATIP TUTMAYIN.YAZIN YAPTIĞINIZ EYLEMLERİDE ANLAYALIM.ZONGULDAKLI-ÇEKZEDE

 168. 05/01/2011, 22:57

  >iznirller toplanabilir….bırıkıgun onedenolursa herkes toplanırsanıyorum…. izmirliziraatcı

 169. 05/01/2011, 22:57

  >habertürk e mail arkadaşlarkarsitgorus@haberturk.comahmet

 170. 05/01/2011, 23:02

  >en çok çek mağduru izmirde var diyorlar ama hepimiz batmanın vermiş olduğu eziklikten ortaya çıkmıyoruz ama zaman geldi izer

 171. 05/01/2011, 23:03

  >arkadaslar bütün yorumları baştan sona okudum kafama yatan enanlamlı öneri toplu teslım olmak bunu derken sakın yalnış anlaşılmasın belkıde en çok cezası olan benım yedi yıldır bu sorunla uğraşmaktayım eyer işin adli yönü olmasaydı yani serbes hareket etme imkanım olsaydı şimdiye kadar hiç bır borcum kalmadığı gibi bu durumdada olmazdım onun ıçın eyer biz söylendiği gibi bu kadar kalabalık bır potansiyele sahipsek toplu olarak aynı günde aynı saatta karakollara gıderek g.b,t. ısteyelimancak böyle ses getirecek eylem yapabiliriz yoksa bizim bır araya toplanmamız imkansız çünkü çoğumuz artık sokağa bile çıkamaz hale geliyor daha önceki eylemdede bir arkadaşımızı almadılarmı, AYAYDIN 61

 172. 05/01/2011, 23:06

  >ANLAMIYORUM !!!! ANLAMIYORUM !!! MADEM BU SİTEDEN MEMNUN DEĞİLDİNİZ GİTTİNİZ BAŞKA SİTE KURDUNUZ BAZI ARKADAŞLARDA O SİTEYE GİTTİ NEDEN BURADAKİLERİNİ OKUYUP OKUYUP DİĞER TARAFTA KONUŞUYORSUNUZ KÖTÜLÜYORSUNUZ BURADAKİ DERDİMİZ SEN BEN DERDİMİ YOKSA ÇEK'TEN YAŞADIĞIMIZ MÜZDARİPLİKMİ BU NASIL FESATLIKTIR BU NASIL BİR HASİYETSİZLİKTİR..ARA ARA RUMUZSUZ YORUMLAR YAZIP BURAYI KARIŞTIRMA AMACINDALAR AYIP AYIP ÇOCUKLARINIZDAN UTANIN.. KOCA KOCA ADAMLARIZ..

 173. 05/01/2011, 23:07

  >sn.gizem şen gıyapta yargılama talebinize verilen olumlu cevabı siteye koyabilirseniz belki örnek olarak faydalanabiliriz.veya mail atabilirseniz..tşk.ederim. ali34

 174. 05/01/2011, 23:10

  >izmirliler toplanalım. levent.

 175. 05/01/2011, 23:18

  >benim fikrim meclisten madem olumlu cevap yada ışık alamıyoruz neden anayasa mahkemesine yüklenmiyoruz yoksa bunu engelleyen bir durummu var beni aydınlatırmısınız.akcan

 176. 05/01/2011, 23:20

  >173 İLKER BEY,BİRŞEYLER YAPMAYA ÇALIŞTIK KÜFÜRDEN SONRASINI YAPTILAR BURADA.AZ ÖNCE EYLEME VARMISINIZ YAZMIŞLAR.VARIM.BEN ALTI SAATLİK BİR UĞRAŞLA BEN VARIM ARADIM.ALTI SAATTE BİRİSİ ÇIKTI BEN VARIM DİYE.ŞİMDİ UN VAR,SU VAR,ELEK VAR,AMA EKMEK YAPAMIYORUZ.ZONGULDAKLI-ÇEKZEDE

 177. 05/01/2011, 23:20

  >Hiç bir mani durum yok sayın akcan

 178. 05/01/2011, 23:27

  >EYLEMDE BENDE VARIM DİYEN ARKADAŞLAR YAZIN…BENDE VARIM…haydar

 179. 05/01/2011, 23:27

  >Sayın ZONGULDAKLI, zamanımız gerçekten çok az biliyorum ama iki saat önce eylem yapalım dediğinizde kimse hadi yapalım demez belki arkadaşlar şuan sitedede olmaya bilir ortada olgu yok henüz, evet eylem yapalım istanbulmu ankaramı buna karar verelim günü belirleyelim sonra duyurulara başlayalım yoksa sadece yine yazıcaz bu sefer daha çok katılım olacağına eminim çok fazla sayıda arkadaş yazmaya başladı birçok kişide takip ettiğine eminim..

 180. 05/01/2011, 23:30

  >selam arkadaşlar.ben dün meclis ziyareti yapan arkadaşlardan birisiyim .ismim YURDANUR dün okadar çok şeyi bir anda yaşadıkki akşam toparlayıp siteye yazamadım.ancak CÜNEYT beye en ince ayrıntısına kadar anlattık oda bizim anlattıklarımızı çok güzel bir şekilde sizlere duyurmuş zaten biz meclisteykende sürekli irtibat halindeydi buradan cüneyt beyede çok teşekkür ediyorum.ancak bazı yorumlar beni üzdü meclise gidenler açıklansın diye sanki gidilmedi yalan söyleniyor gibi yada ben öyle algıladım.sevgili arkadaşlar dünkü görüşme bana göre çok olumluydu çünkü tepkiler güzeldi.tek tek ayrıntıya girmeyeceğim.başbakanımızda bizi dinledi ayşenur hanıma sordu daha sonra birini yanımıza gönderdi oda sorunlarımızı dinledi kısaca cüneyt beyin verdiği bilgiler tamamı ile bizim ona verdiğimiz bilgiler doğrultusunda bana göre dünkü izlenimden sonra bu işin peşini bırakmayalım kimse umutsuzluğa kapılmasın mücadeleye devam ayşenur hanım dışında herkesin tepkisi güzeldi bu işte sadece onunla bitmiyor.devam arkadaşlar hepinize sevgiler emeği geçen herkese teşekkürler

 181. 05/01/2011, 23:31

  >DEĞERLİ ARKADAŞLAR; SAYIN MİLLETVEKİLİMİZ AYŞENUR BAHÇEKEPILI BİRAZ EVVEL BENİ ARADILAR. YAKLAŞIK 15 DAKİKA GÖRÜŞTÜK. DURUMLARIMIZI MÜMKÜN OLDUĞUNCA ANLATMAYA ÇALIŞTIM. YARIN; KENDİLERİNE MEKTUPLAR, BİGİ VE BELGELERİ GÖNDERECEĞİM. BİLGİLERİNİZE VE SAYGILARIMLA.

 182. 05/01/2011, 23:33

  >arkadaşlar taahüt verdiğimiz dosyalardada uyarlama istiyebiliyormuyuz gıyapta karar verilmiş 3 dosyam vardı taahhüt verdiğim martta doluyo taahhüt sürem ozamanmı vereyim uyarlama yoksa şimdimi vermeliyim

 183. 05/01/2011, 23:34

  >süper. levent

 184. 05/01/2011, 23:35

  >arkadaslar….oncekı eylemımıxdengecen zamanve gelısen olaylar sonuçunda cok yolaldık… umutlarımızve ınaçlarımızarttı..ayrıca bırbırlık olabılecegımız artık anlasıldı… sanırım gızlenen arkadaslarda umutlandı…hergecen gun her eylem bundan sonra cokdaha ıyı olur…yeterkı onderler olsunve ıyı proglamsın…..EYLEMDEYIZ..VE SONUÇ ALININCAYA KADAR DEVAM….. izmirli ziraatcı

 185. 05/01/2011, 23:35

  >ARKADAŞLAR ANLAMADIĞIM Bİ KONU BÜTÜN AK PARTİ VEKİLERİ ARADIM CEVAP VERENLER KONU ALT KOMİSİYONDA ON BEŞ GÜNE GENEL KURULA GELECEK BU NE DEMEK ACABA SUPRİZMİ YAPACAKLAR MAZLUM

 186. 05/01/2011, 23:36

  >Değerli katılımcılar,aktif katılımlı kitlesel eylemler için bir önerim var;madem tüm Türkiye'ye yayılmış, din dil ,ırk ayrılmaksızın yüzbinlece mağduruz ,mademki bu site ve benzeri haberleşme kanallarıyla kolayca iletişim kuruyoruz,öyleyse gelin biraz fikir jimnastiği yapalım;-tüm türkiye sathında-81 vilayet ve mümkünse 1500 ilçede- aynı gün ve saatte olmak üzere,-her vilayet ve ilçe asgari katılacak kişi sayısı belirlenerek (örneğin istanbul için 2.000 kişi)(hakkari için 50 kişi gibi)(işi bundan önce olduğu gibi şansa bırakmadan, isim isim,rumuz rumuz bu sitede yazarak,açılan sandık sayısı gibi,katılan insan sayısı il, il,ilçe ilçe önceden belirlenerek)(bulunulan şehrin neredeyse nufusunun 1000 de 2 si olduğuna dikkatinizi çekmek isterim)(bu kadarda mı yokuz?)-her vilayetin en ünlü meydanında(örneğin istanbul için taksim meydanı)-eylem gün ve saati her ilde yerel ve ulusal basın haberdar edilerek ülke sathında dikkat çekip her ilde ,yine bu sitede belirlenecek ortak basın bildirisi okunup-dağıtılıp,döviz ve pankartlar taşınarak,-arama ve benzeri sıkıntıları olanlar da gerek ailesinden gerekse yakınlarından mutlaka katılımcı bulup katılmasını sağlayarak,—bu boş çizgileri özellikle boş yazdım,onlarıda siz katılımcılar önerilerinizle zenginleştirmelisinizsonuç;bugün öğrenci eylemlerini televizyondan izlemişsinizdir. ankarada olay oldu 2 saat sonra 7 ayrı ilde öğrenciler toplandı.bu iletişim çağında bizler binlerce insana istihdam sağlamış üretkenler, kimileri çocuklarımız olan öğrenciler kadarda yüreğimiz yoksa fazla söze de gerek yok.hepinizi konuşmaya değil ses getirecek işadamına yakışır tutarlı-aklı başında eyleme davet ediyorum.hodri meydan.saygılarımla,Atrus Duru

 187. 05/01/2011, 23:36

  >ARKADAŞLAR BENİM TEKLİFİME DOĞRU YADA YALNIŞ DIYEN OLMADI DÜŞÜNCELERİNİZİ ÖĞRENMEK İSTERİM AYRICA ANA YASA MAHKEMESINE BIREYSEL MURACAT YOLU BILDİĞİM KADARIYLA AÇILDI BUNUN YOLU NEDIR BIR AVUKATA DANIŞMAK LAZIM DIYE DÜŞÜNÜYORUM

 188. 05/01/2011, 23:37

  >İLKER BEY,İKİ SAT ÖNCE EYLEM YAPALIM DİYEN BEN DEĞİLİM ZATEN .BENİM YAZIM RUMUZSUZ KILÇIK ATANLARA.BİRKAÇ ARKADAŞ ŞU AN MAİLLERLE EYLEMPLANI İÇİN UĞRAŞ VERİYORLAR.ZONGULDAKLI-ÇEKZEDE

 189. 05/01/2011, 23:39

  >AZ ÖNCEKİ YOUMU YAZAN BENİM AYAYDIN 61

 190. 05/01/2011, 23:45

  >Eylem planını sitede yazmayalım msn veya maillerle ulaşalım birbirmize… Nede olsa biz site olarak başımızı kuma gömmüşüz bizden birşey olmazmış. EYLEME KATILMA İMKANI OLAN VEYA KENDİ YERİNE BİRİNİ GÖNDEREBİLECEK ARKADAŞLAR SONLARI OYNUYORUZ SON İMKANLAR HAPİSHANDE BİZLER İÇİN YERLER AÇILIYOR HIZLA BOŞALTIYORLAR..LÜTFEN MSN VEYA MAİL ADRESLERİNİ SİTE BİLDİRİRİNİZ…

 191. 05/01/2011, 23:49

  >istanbuldaki arkadaşlarbehramkale_2005@msn.com

 192. 05/01/2011, 23:52

  >183 evet kesinleşmiş ve taahhütde bulunmuş dosyalara da uyarlama verebiliyorsun eğer gıyaptaysa…

 193. 05/01/2011, 23:53

  >DEĞERLİ ARKADAŞLAR; YAKLAŞIK YARIM SAAT EVVEL SAYIN MİLLETVEKİLİMİZ, HAYATİ YAZICIOĞLU'NU ARADIM. (CÜNYT HOCAM'IN (PİRİMİZ) YÖNLENDİRMESİYLE. KENDİLERİ TOPLANTIDA OLDUKLARINDAN DANIŞMANIYLA, GÖRÜŞÜP NOTLARIMI ALDIRDIM. KENDİLERİNİN YÖNLENDİRMESİ İLE YARIN; 9'DAN SONRA; SAYIN MİLLETVEKİLİMİZİ TEKRAR ARAYACAĞIM BİLGİLERİNİZE VE SAYGILARIMLA.

 194. 06/01/2011, 00:04

  >DEĞERLİ ARKADAŞLAR, ÇOK DEĞERLİ ARKADAŞLAR; YILMADAN USANMADAN, DEĞERLİ CÜNEYT HOCAM'IN (PİRİMİZ) YÖNLENDİRMESİYLE VE ÇOK DEĞERLİ KATILIMLARINIZLA, SAYIN MİLLETVEKİLLERİMİZİ ARAYIP; ÖZELLİKLE, YENİ ÇIKAN ÇEK YASASINDA; BİR ANDA ARADAN ÇIKARILAN K A S T UNSURUNUN, BİR TEK CÜMLEYLE YENİDEN GÜNDEME GETİRİLEBİLMESİ, BİR ANDA HER ŞEYİ DEĞİŞTİREBİLİR. BU DURUMU; HER ARAYAN ARKADAŞIMIN, SAYIN MİLLETVEKİLLRİMİZE ANLATMAYA ÇALIŞARAK; İYİ NİYET, KÖTÜ NİYET VE K A S T UNSURUNU İYİ İŞLEMEMİZ GEREKİR DÜŞÜNCESİNDEYİM. BELKİ BİR CÜMLE VE HATTA BİR KELİME ! NEDEN OLMASINKİ. SABIRLARI VE UMUTLARI TÜKETMEDEN; ALLAH'TAN UMUT KESMEDEN, BEN DEĞİL; HEP BİRLİKTE ÇABA VE ÇALIŞMA GÖSTEREREK, NEDEN OLMASINKİ? SAYGILARIMLA.

 195. 06/01/2011, 00:05

  >YOOK BE ARKADAŞ ÖYLE ÜMİTSİZLİĞE KAPILMA SEN DEN DAHA BETER DURUM DA OLA İNSANLAR VAR………..SABIRLI SAKİN OLMA ZAMANI AZ KALDI HERKES UĞRAŞIYOR ÜMİTLİ HABERLER BU HATA YAPILACAK TV PROGRAMLARI VAR GÖRÜŞMELER OLACAK BAK SESİMİZİ DUYACAKLAR MUTLAKA O MİLLETVEKİLERİNİN DE YAKINLARI AKRABALARININ İÇİN DE BİZİM GİBİ BU DURUMDA OLANLAR BU TÜM MEMLEKETE TİCARET YAPANLARIN SORUNU BU İŞ MUTLAKA LEHİMİZE SONUÇLANACAK……………………N İ Y A Z..

 196. 06/01/2011, 00:09

  >Barışçı Mersin AbimBaşından bu kadar olay geçmesine rağmen nasıl olup da böyle pozitif olabiliyorsun hayret. Gerçekten takdir ediyorum. Bu olumlu tavrınız inanın çoğu zaman içimi ferahlatıyor. İnşallah bundan sonraki hayatınız hep güzel şeylerle geçer.

 197. 06/01/2011, 00:10

  >yarın akşam siyaset meydanında bi arkadaşımız olsun.

 198. 06/01/2011, 00:14

  >___________________ Ö N E M L İ _________________ARKADAŞLAR …………………….Bu gece sabaha kadar burdayım eyer elli yüz kişi olarak toplu bir şeyler yapılmazsa artık bu sitede olmayacağım arkadaşlar yanlış anlamayın ben kendimi önemli biri felan sanmıyom sadece acil hareket istiyorum umarım buna hakkım vardır burası eylemde demekle eylem olmuyor lütfen ekleyin u.k_76@hotmail.com

 199. 06/01/2011, 00:16

  >saklambaç41 harbiden rumuzun gibi bir saklanıp bir çıkıyorsun ama tık yok

 200. 06/01/2011, 00:18

  >DEĞERLİ 197 ARKADAŞIM VE DİĞER ARKADAŞLAR; DÜN GECE DERSLERİME GEÇ KALDIĞIM İÇİN BUGÜN VE BU GECE DAHA AKTİF OLMAYA ÇALIŞMAKTAYIM. POZİTİF OLMA MESELESİNE GELİNCE; 11 YILDIR DEĞERLİ ARKADAŞIM, 11 YILDIR İĞNE DELİĞİNDEN GEÇİPTE, 01.01.2009 BAŞINDA SİTEMİZLE VE SİZ DEĞERLİ ARKADAŞLARIMLA, TANIŞTIKTAN SONRA; BİR TÜR YENİDEN HAYAT BULDUM DERSEM YALAN OLMAZ. BENİM ÇEKTİKLERİMİ; SİZLER ÇEKMEYİN DİYE, HANIMAĞAMIN BANA EMANETİ OLAN ÇOCUKLARIMA VE TORUNLARIMA SAHİP ÇIKAYIM DİYE VE O YÜCELER YÜCESİNİN BAHŞETTİĞİ SABIRLA, EKSİĞİMLE BİRLİKTE; POZİTİF OLMAYA VE KATILIMCI OLMAYA ÇALIŞIYORUM. BEN; BENDEN ÇOK SİZLER İÇİN UMUT EDENİM. SİZE VE TÜM ARKADAŞLARIMA, EN DERİN SAYGILARIMLA.

 201. 06/01/2011, 00:25

  >From: ekrem.oktay@tobb.org.trTo: mustafa.sular@hotmail.comCC: baskan@tobb.org.trDate: Wed, 5 Jan 2011 20:56:34 +0200Subject: FW: twitteredaki çek önerisi ile ilgiliMustafa bey, Önerinizi değerlendirmeye aldık. Sayın Başkan’ın selamı var. Saygılarımla Ekrem K. OktayTOBB Başkanlık Özel Müşaviri From: Başkan Sent: Wednesday, January 05, 2011 2:05 AMTo: EKREM KEREM OKTAYSubject: Fwd: twitteredaki çek önerisi ile ilgili M. Rifat HISARCIKLIOGLUTOBB BaskaniSent from my iPadBegin forwarded message:From: Mustafa SULAR Date: 04 Ocak 2011 15:13:37 GMT+02:00To: Başkan Subject: twitteredaki çek önerisi ile ilgiliSayın BaskanımSize dertlerimi anlatmıyacagım gerekte yok size cözümü anlatmak istiyorum.öneri olan varsa demişsiniz ya Benimki bir öneri sadeceBankalar cek için ne yapıyor karne bastırıyor ve tek yaprakta 600 Tl gibi bir rakama garanti oluyor Ceki yazdırılan bir insan yargılanırken bu 600 düşülerek yargılanması gerekirken banka cogunlukla bu parayıda ödemediği için totalden yargılanıyor…Her bir cek tahsilatı içinde aldıkları komisyon cabası burda parayı kazanan banka iken devlet neyapıyor mahkemeler ile geri kalan parayı tahsılatcılıga soyunuyor Yani bankaların kurnazlıgı burda ve eger bir banka muduru ıle ılıskılerınız ıyıyse yenı bır fırmada cek kocanı alabılıyor…Benim önerim Bu iş Ticaret odalarına verilsin Ticaret Odalarına yaprak basına 1000 TL depozit yatırılsın Ticaret odaları incelemsini yaptık tan sonra o firmaya cek kocanı versin bu cek kocanı her bir yapragı 1000 tl lik bir Ticaret Odası garantisinde olsunVe banka sadece ödeme yapsın Ticaret odaları bankalarla anlasarak her bir cek için rakama bakılmaksızın işlem parası alsınburda Ticaret odalarımızda para kazansın neden bankalar kazanıyorkibir matbada karne bastırıp dagıtmak o kadarmı zor garantor olamadıktan sonra o zaman ınsanlar kendı ceklerını kendılerı bastırsın her bır yaprak ıcın bankalara 600 tl yatırsın depozıt olarak oda aynı sey degilmisenette kredi kartında diger borcta hapis cezası yok…. çekte yatılan hapis cezasıda devlete olan borctan Adli para cezasından sahsa borc bitmiyorki Devlet burda Çek senet tahsilatcılıgına soyunmus olmuyormu Benim param olsa borcumu öderim neden adli para cezası odeyeyımkı kim hapse girmek isterKendi alacaklarına üç beş senede bir af cıkaran devlet başkalarının alacagına hapis cezası ile kefil oluyor Vergi affı Bgkur affı ssk affı cıkarsa ne olur benim onlarada borcum var ama ilk öncelik çek borcuma neden ona hapis varYani cıkan aftan benim gibi cek borcu olan en az 2 milyon kişi yararlanamıyacak Çünkü çek borcundan cezası olanın mutlaka dıger borclarıda var Ben adli para cezasını ödeyip hapisten kurtulmak için çalışıyorum Diğer borclar en son planda af cıkmıs benım neyımeBurdada devlet kaybetmiyormuAma hapis cezasını kaldırırsa ki bu zor görünüyor Ben ozaman vergi ssk ve diğer aflardan yararlanmayı dusunurum.en azından bir yandan çekimi öder diğer yandan taksitlendirmeden yararlanıp diğer borçlarımı öderimSaygılarımlaMustafa SULAR

 202. 06/01/2011, 00:25

  >NE BU KARAMSARLIK…….BAŞINIZI ELİNİZİN ARASINA KOYUN VE DÜŞÜNÜN …AYŞENUR BAHÇEKAPILI BİZE TERS KONUŞAN İLK VEKİLMİ. MECLİSE GİDEN AYŞENUR HANIMIN ANLATTIKLARINI İYİ OKUYUN. TABİKİ BU CEZANIN KALKMASINI İSTEMEYEN VEKİLLER OLACAKTIR. BU BİZİ HEMEN NASIL YILDIRIR ANLAMIYORUM.. AKSİNE DAHA DA CESARETLENELİM VE BIKTIRANA KADAR ARAYALIM..GERÇEKLERİ SÖYLEMEK BU KADAR ZORUMUZA GİDİYORSA YAPACAK HİÇ BİRŞEY YOK DEMEKTİR. BİZ BU SORUNDAN NASIL KURTULURUZ CÜNEYT ABİ YUKARIDA OLASILIKLARI SIRALAMIŞ. ÇOK YAKINDA SEÇİM VAR UNUTMAYALIM. HEPSİ SEÇİM BÖLGESİNE ÇEKİLECEK. 1 AY SONRA ARAYACAK VEKİL BİLE BULAMAYIZ. ŞİMDİ ARADIKLARIMIZIN BELKİDE ÇOĞU ADAY BİLE OLAMAYACAK.OYUNU ELİMİZDEKİ KARTLARLA OYNAYACAĞIZ. TEKRAR KAÇAK YAŞAMAYI VE ÇOĞU ARKADAŞIMIZIN TEKRAR CEZAEVİNE GİRMESİNİ KESİNLİKLE KABUL ETMİYORUM. VE BUNU SAĞLAMAK İÇİN NE YAPMAMIZ GEREKİYORSA ONA GÖRE DAVRANALIM EYLEMLERİMİZİ ONA GÖRE YAPALIM.İKTİDARIN ÇEK YASASINI TEKRAR GÜNDEME ALACAĞINI DÜŞÜNEN VARSA UNUTSUN GİTSİN 1 YIL ÖNCE ÇIKAN YASAYI HELE Kİ BU DÖNEMDE TEKRAR GÜNDEME ALMAZ….İKTİDARIN ÇEKTE CEZAYI KALDIRMASINI BEKLEYEN VARSA ODA HİKAYE BENCE KALDIRSAYDI GEÇEN SENE YASAYI ÇIKARTIRKEN KALDIRIRDI.. ARA FÖRMÜLLER GELİŞTİRMEK LAZIM… BİZİ KURTARACAK YİNE YARGIDIR ARKADAŞLAR AMA ONU BEKLEYENE KADARDA KİMSE KAÇAK YAŞAMASIN VE KİMSE YENİDEN HAPSE GİRMESİN.. SÖYLEYEECEKLERİM BUDUR. KİMSE POLYANNACILIK OYNAMASIN.. GERÇEKÇİ OLALIM..ŞUNU DA EKLEYEYİM KİMSE KİMSEYE KIZMASIN. DAMDAN DÜŞENİN HALİNİ DAMDAN DÜŞENDEN BAŞKASIDA ANLAMAZ..HERKESE HAYIRLI GECELER………

 203. 06/01/2011, 00:28

  >DİKKAT……………….DİKKAT……………………..ADALET BAKANI KANAL 24′TE CANLI YAYINDA…DOKTOR….

 204. 06/01/2011, 00:31

  >SAYIN İZERNEREDEN DUYDUN 35 GÖRE MAHKEME DURMUŞ DERKEN KONUYU TAM ANLAYAMADIM.BİZLER FAZLAYIZ ARKADAŞLAR AMA HERKES SIKILIYOR SANIRIM YADA DERDİ VAR…?AMA BİR ŞEKİLDE TOPARLANMAMIZ LAZIMLEVENTMUSTAFA İZERZİRATÇİTARKANİZALASYONCURAMAZANVE İSMİNİ YAZAMADIGIM EKONOMİNİN ESKİ ŞOVALYELERİBİRLİK VE BERABERLİK İÇİN NEREDE NE ZAMAN UST 35

 205. 06/01/2011, 00:31

  >dostlarım her zamanki gibi konuşmacı olarak her türlü eyleme hazırım bende cnn haber show haber tgrt haber haber türk de konuşmalarımdan şimdiye kadar çok arkadaşlarım memnun kaldılar yorumlarından derdimizi anlatmam konusunda hepimizin sesi olarak sonuna kadar varım ama artık tel sms filan değil çok ciddi ses getirecek bir eylem yapmalıyız artık zaman filan kalmadı saygılarımla mail iskender_34_deniz@hotmail.com

 206. 06/01/2011, 00:32

  >ARKADAŞLAR ; ADALET BAKANI SADULLAH ERGİN, KANAL 24′TE MODERATÖR PROĞRAMINDA CANLI YAYINDA…DOKTOR….

 207. 06/01/2011, 00:32

  >arkadaşlar medyanın gündemine girdik.televizyon da ve gazetelerde haberlerimiz çıkıyor.biraz daha sabır.elbet de eylem zamanıda gelecek.

 208. 06/01/2011, 00:37

  >_______________________ Ö N E M L İ ________________SONUNA KADAR YANIMDA OLACAK ARKADAŞLAR VARMI KARDEŞLERİM LÜTFEN MSN EKLEYİM EKLİ OLANLAR HABER VERİN LÜTFEN u.k_76@hotmail.com

 209. 06/01/2011, 00:39

  >SN; GÖKHAN BEYYARIN BENDE ARYACAGIM AŞENUR BAHÇEKAPILI HANIMI,O İKİ KİŞİYE İSTİHTAM SAGLAMIŞMI İKİ KİŞİNİN KARNINI İKİGÜN ÜST ÜSTE DOYURMUŞMU, ONUN BİLDİKLERİ KADAR BENİM UNUTTUGUM VAR DERİM.UMUTSUZLUK KARAMSARLIK HERŞEYİMİZİN ELİMİZDEN GİTİĞİ ANDIR,ZATEN BİRTEK UMUDUMUZ KALDI ONUDA KİMSELERE HARCATMAM.YARIN SİZLERE BİLĞİ AKTARIRIM SAYGILARMSN EKLEDİM SİZİ BİLĞİNİZ OLSUN X.USTAUST 35

 210. 06/01/2011, 00:39

  >ARKADAŞLAR.ASLINDA DÜNKÜ TBMM EYLEMİ VE BAŞBAKANLA BİZZAT GÖRÜŞÜLMESİ YAPILAN EN BÜYÜK EYLEMLERDEN BİRİYDİ.BUNU İNKAR EDENLERE SADECE NANKÖR DİYORUM.CÜNEYT KARDEŞİMİZİN OLUMSUZ YÖNDEKİ YAZILARINA GELİNCE SADECE ŞUANDAKİ OLUMSUZLUKLARI ANLATMIŞ.BU DEMEK DEĞİL Kİ. MÜCADELEYİ BIRAKALIM. HERKES İŞİNE YOLUNA BAKSIN, BU İŞ BURAYA KADAR.ARKADAŞLAR. BU OLUMSUZLUKLARI GİDERMENİN TEK YOLU EYLEMLERDEN GEÇER.ER VEYA GEÇ BU ÖZGÜRLÜK KAZANILACAKTIR.LÜTFEN KİMSE UMUDUNU YİTİRMESİN.AMACIMIZA ERİŞMEK İÇİN.KALDIĞIMIZ YERDEN HERKES YOLA DEVAM ETSİN…İNANIN ÖZGÜRLÜK YOLUMUZ ÇOK YAKIN.BU SİTE EYLEMDEDİR. VE EYLEMLER SON HIZIYLA DEVAM EDECEKTİR.UTKU KARDEŞİM BENİDE EYLEME DAHİL ET.GERÇEK MAAĞDUR OLAN TÜM DOSTLARA SEVGİ VE SAYGILAR…. AYHAN

 211. 06/01/2011, 00:40

  >ARKADAŞLAR ; ADALET BAKANI SADULLAH ERGİN, KANAL 24′TE MODERATÖR PROĞRAMINDA CANLI YAYINDA SORULARI CEVAPLIYOR.HAYDİ SORU GÖNDERİN…DOKTOR….

 212. 06/01/2011, 00:41

  >EŞİM VE KIZ'IM HAPİSTELER CEZA EVİNE GİRELİ 2 AY OLDU BUGÜN KIZIM ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ BEYİMİN ŞİRKETİNE ORTAK YAPTIK LİMİTED ŞİRKETİ OLDUĞU İÇİN KIZIMIN VE EŞİMİN ÇEKLERDE ORTAK İMZASI OLDUĞU İÇİN TUTKLANDILAR KIZIMI OKULDA ATTILAR KIZIM DERSTEYKEN MEMUR BEY'LER ALMIŞLAR KIZIM ECZACILIK 3. SINIF ÖĞRENCİSİ HAYATIMIZ MAHVOLDU DÜŞTÜĞÜMÜZ DURUMAMI YANALIM BORÇLULARIN HERGÜN EVİMİZE GELİP BİZİ RAHATSIZ ETMELERİNE Mİ İSTANBUL BAHÇELİEVLERYUKARIDAKİ BİR MAĞDUR ARKADAŞIN YAZISI İDİ,MAİL LİSTEME GÖNDERMİŞTİM…GELEN CEVAP AŞAĞIDA…GELEN CEVAP………………………MERHABA,İSİM BELİRTMEMİŞSİNİZ, ADINIZLA HİTAP EDEMİYORUM KUSURA BAKMAYIN…. SORUNUNUZU DİLE GETİRMİŞSİNİZ, ANCAK SİZE ULAŞABİLECEĞİMİZ HİÇ BİR NUMARA VERMEMİŞSİNİZ…. HAKKINIZDA BİR ŞEY BİLMEDEN SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ?? LÜTFEN BİZE TELEFON NUMARANIZI VERİN…. ÖNCE TELEFONDA SİZİNLE BİRAZ DAHA AYRINTILI KONUŞALIM… SORACAĞIMIZ SORULAR VAR…. BAŞINIZDAN GEÇENLERİ BİZE KAMERA KARŞISINDA ANLATIN… HABERİNİ YAPALIM VE YETKİLİLERE SORALIM…. KIZINIZ SIRF BU YÜZDEN, SABIKALI DURUMA DÜŞMÜŞ, OKULDAN ATILMIŞ, EŞİNİZ HAPİSTE, SİZ KONUŞMAYACAKSINIZ DA KİM KONUŞACAK?? BAKIN 188 CİNAYETİN SANIKLARI SERBEST…. SELAMLAR SAYGILARUĞUR DÜNDAR ADINA HATİCE DEMİRCANSTAR HABER 413-51-44O.R

 213. 06/01/2011, 00:41

  >AHYAH BABA ELLERİNDEN ÖPERİM SÖYLEMENE GEREK YOK BABA SENİN YANIMIZDA OLDUĞUNU BİLİYORUM BABA ELLERİNDEN ÖPERİM BABA SAĞOL VAROL BABA SENİN ALLAHINA KURBAN OLURUM BEN

 214. 06/01/2011, 00:42

  >——————–DİKKAT———————–ARKADAŞLAR ; ADALET BAKANI SADULLAH ERGİN, KANAL 24′TE MODERATÖR PROĞRAMINDA CANLI YAYINDA SORULARI CEVAPLIYOR.HAYDİ SORU GÖNDERİN…DOKTOR…..

 215. 06/01/2011, 00:43

  >————————————————–ÖNEMLİ——————————————————-ARKADAŞLAR ; ADALET BAKANI SADULLAH ERGİN, KANAL 24′TE MODERATÖR PROĞRAMINDA CANLI YAYINDA SORULARI CEVAPLIYOR.HAYDİ SORU GÖNDERİN…DOKTOR…..

 216. 06/01/2011, 00:44

  >http://kanal.yirmidort.tv/haber/gece-moderator-fuat-kozluklu-p4.htmgirin ve programa mail atın bölümden sorularınızı yazın..

 217. 06/01/2011, 00:44

  >——————————-DİKKAT———————–ARKADAŞLAR ; ADALET BAKANI SADULLAH ERGİN, KANAL 24′TE MODERATÖR PROĞRAMINDA CANLI YAYINDA SORULARI CEVAPLIYOR.HAYDİ SORU GÖNDERİN…DOKTOR…..

 218. 06/01/2011, 00:44

  >SONUNA KADAR YANIMDA OLAN ARKADAŞLAR LÜTFEN MAİLİMİ EKLEYİN LÜTFEN SONUNA KADAR BU İŞİ BİTİRMEK İÇİN KESİN ÇÖZÜM YAPACAĞIZ SONUNA KADAR VARIM DİYENLER EKLEYİN u.k_76@hotmail.com

 219. 06/01/2011, 00:46

  >————————————————–ÖNEMLİ——————————————————————ARKADAŞLAR ; ADALET BAKANI SADULLAH ERGİN, KANAL 24′TE MODERATÖR PROĞRAMINDA CANLI YAYINDA SORULARI CEVAPLIYOR.HAYDİ SORU GÖNDERİN,ACELE EDELİM…DOKTOR…..

 220. 06/01/2011, 00:50

  >ARKADAŞLAR ; ADALET BAKANI SADULLAH ERGİN, KANAL 24′TE MODERATÖR PROĞRAMINDA CANLI YAYINDA SORULARI CEVAPLIYORDU,PROĞRAM BİTTİ…DOKTOR…..

 221. 06/01/2011, 00:50

  >kanal 24 de mail atıyorumm başları dönsün kitleyelim de sesimizi duysunlarrrr

 222. 06/01/2011, 00:52

  >UTKU KARDEŞİM…BEN ..UST35 BENİDE EKLEYİN BENDE BURADAYIMYANIMDABAŞKA ARKADAŞLAR DA VAR.AMA MAZERETLERİ DOLAYISIYLA NE GİBİ DESTEK VEREBİLİRİZ DERLERUST35

 223. 06/01/2011, 01:00

  >Sayın GÖKHAN BEYNeyi kabul edelim o halde,onu yazında bizde bilelim……….Bütün çıkış yollarını kapatıyorsunuz sonra uygun bir yol bulalım diyorsunuz.Bu yol bizimmi aklımıza gelmiyor…Yada sizin bulduğunuz bir yol varsa söyleyinde oraya odaklanalım……YARGI diyorsanız,onu 3 yıldır söylüyoruz zaten…Hükümetin yapmadığını yüce yargıdan bekleyelim….Ben şahsen hükümetten hiç bir şey beklemiyorum.Naylon faturacıları affeden hükümet , çek mağdurlarını torbaya koymuyormuş…bizimde çok umurumuzda…….

 224. 06/01/2011, 01:02

  >daha beklemeye gerek varmı yapmak lazım ses getirecek bir eylem tv programlarıda olucak o zaman göreceksiniz gelişmeler olucak… _ss_

 225. 06/01/2011, 01:05

  >UTKU KARDEŞİM; GÖZÜM BENİM, İNŞAALLAH; ÖVGÜLERİNE LAYIK OLURUM. GEREK SENİN VE GEREK TÜM ARKADAŞLARIMIN. DEĞERLİ KARDEŞİM; BENİ YAZDIRMAK DURUMUNDA BIRAKIYORSUN. MÜSADENLE İKİ CÜMLEYLE BİR ŞEYLER YAZACAĞIM. 04.12.2010 DA SANA UTKU SİVRİHİSARA; ANKARA'YA YAYAN YÜRÜMEĞE GİDERMİSİN DEDİĞİMDE, BANA; BİR TEK CÜMLEYLE BİLE İTİRAZ ETTİNMİ? ÇOK BÜYÜK RİSKİ OLDUĞU HALDE, BANA İNANIP VE İTİRAZSIZ YOLA ÇIKMADINMI? ŞİMDİ BEN SENİN VE ARKADAŞLARIMIN YANINDA OLMAZ İSEM, HAKLI OLDUĞUMUZA İNANDIĞIMIZ DAVAMIZIN NE ANLAMI KALIRKİ? SANA VE TÜM ARKADAŞLARIMA EN DERİN SAYGILARIMLA. ELBETTEKİ YANINIZDAYIM; GÜCÜM, BİLGİM VE OLMAYAN İMKANIM DAHİLİNDE. ALLAH; YARDIMCIMIZ OLSUN.

 226. 06/01/2011, 01:12

  >SN. SİTE YÖNETİMİ ARKADAŞLAR.RUMUZSUZ VEYA İSİMSİZ. VE DE KONUMUZ DIŞI YAZAN LÜZUMSUZ İNSANLARIN YAZILARINI SİLELİM. VEYA YAYINLANMASINA ENGEL OLALIM. SAYGILAR.

 227. 06/01/2011, 01:16

  >arkadaşlar herkese iyi geceler.yoruma girmeyeceğim.ortalık karışmış.fakat bir şey gözünüzden kaçmış.13 deki yorumu niye atladıdınız arkadaşlar.?lütfen okuyun.SN.OR RUMUZ 13 DE YAZAN ARKADAŞIMIZ BANA ACİL MSN NİNİZİ VERİRMİSİNİZ.ÇOK ACİL.BASKETÇİ

 228. 06/01/2011, 01:19

  >DEĞERLİ ARKADAŞLARIM; YALAN VE YANLIŞ YORUMLARMI? BİRİLERİNİN ADINA YANLIŞ BİR ŞEYLER YAZIPTA, ORTALIĞI TOZ DUMAN ETMEKMİ? MÜCADELE AZMİMİZİ KIRMAK İSTEYENLERMİ? SADECE VE SADECE; HEPİNİZDEN ÖZÜR DİLEYEREK, YILLARIN VERMİŞ OLDUĞU, SABIR VE HOŞ GÖRÜYLE, ÇEKTİKLERİMLE, ACI BİR TEBESSÜMLE GÜLÜP GEÇİYORUM. O YÜCELER YÜCESİ ELBETTEKİ GÖREN VE BİLENDİR. BAŞKACA BİR İZAHA GEREK VARMI SİZCE? VE BU GECELİK SAYIN SİTE YÖNETİCİM, DEĞERLİ CÜNEYT HOCAM(PİRİMİZ) VE ÇOK DEĞERLİ ARKADAŞLAR, DÜN AKŞAM DERSLERE GEÇ KALMIŞTIM AMA, BU GECE GALİBA; EKSİKLERİMİ YERİNE GETİRDİM DİYEREK, YALNIZCA BU GECELİK VEDA EDEBİLİRMİYİM, YARIN GECE BULUŞMAK DİLEĞİYLE. TÜM EMEĞİ GEÇENLERE SAYGILARIMLA. ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN. BU GECEKİ NÖBETİ; SİZ DEĞERLİ ARKADAŞLARIMA BIRAKARAK.

 229. 06/01/2011, 01:19

  >ust abi saygılar teşekkür ederim lütfen msn mi ekleyin abi u.k_76@hot.comHASAN BABA ELLERİNDEN ÖPERİM BABA SENİN YANIMIZDA OLDUĞUNU BİLİYORUM ARKADAŞLAR HASAN BABAMIZ HER ZAMAN YANIMIZDA SAĞOL BABA SAĞOL

 230. 06/01/2011, 01:22

  >ARKADAŞLAR BIRAKIN UYUMAYI YA YUMURTA KAPININ AĞZINA GELMİŞ SİZ SİTEYİ BIRAKIP UYUMAYA GİDİYORSUNUZ SONUNA KADAR YANIMDA OLACAK KARDEŞ ARIYOM LÜTFEN SONUNA KADAR VARIM DİYE EKLESİN BENİ ÖYLE LAFLA DEĞİL BU İŞİ BİTİRECEZ BABA u.k_76@hotmail.com

 231. 06/01/2011, 01:22

  >evet arkadaşlar 13 deki msg çok önemli tamda bütün kanallar bu tahliyelere tepkiliyken böyle bir röportajı çok ses getirir o arkadaşı yönlerdisek star tv yee.bundan 1 hafta önce tvlerin gözünde haber değeri yoktu belki ama şimdi hepsi haber yapar artık bunu ALIN SİZE EYLEM İŞTEE.MİLLET BİRBİRİYLE KAVGA ETMEKTEN MSGI BİLE GÖRMÜYO

 232. 06/01/2011, 01:24

  >13 de yazan OR RUMUZLU BAYANIN MEKTUBUDUR.OKUMANIZI RİCA EDİYORUM.AYRICA BANA MSN İNİZİACİL VERMENİZİ İSTİYORUM.SAYGILARIMLA.BASKETÇİ EŞİM VE KIZ'IM HAPİSTELER CEZA EVİNE GİRELİ 2 AY OLDU BUGÜN KIZIM ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ BEYİMİN ŞİRKETİNE ORTAK YAPTIK LİMİTED ŞİRKETİ OLDUĞU İÇİN KIZIMIN VE EŞİMİN ÇEKLERDE ORTAK İMZASI OLDUĞU İÇİN TUTKLANDILAR KIZIMI OKULDA ATTILAR KIZIM DERSTEYKEN MEMUR BEY'LER ALMIŞLAR KIZIM ECZACILIK 3. SINIF ÖĞRENCİSİ HAYATIMIZ MAHVOLDU DÜŞTÜĞÜMÜZ DURUMAMI YANALIM BORÇLULARIN HERGÜN EVİMİZE GELİP BİZİ RAHATSIZ ETMELERİNE Mİ İSTANBUL BAHÇELİEVLERYUKARIDAKİ BİR MAĞDUR ARKADAŞIN YAZISI İDİ,MAİL LİSTEME GÖNDERMİŞTİM…GELEN CEVAP AŞAĞIDA…GELEN CEVAP………………………MERHABA,İSİM BELİRTMEMİŞSİNİZ, ADINIZLA HİTAP EDEMİYORUM KUSURA BAKMAYIN…. SORUNUNUZU DİLE GETİRMİŞSİNİZ, ANCAK SİZE ULAŞABİLECEĞİMİZ HİÇ BİR NUMARA VERMEMİŞSİNİZ…. HAKKINIZDA BİR ŞEY BİLMEDEN SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ?? LÜTFEN BİZE TELEFON NUMARANIZI VERİN…. ÖNCE TELEFONDA SİZİNLE BİRAZ DAHA AYRINTILI KONUŞALIM… SORACAĞIMIZ SORULAR VAR…. BAŞINIZDAN GEÇENLERİ BİZE KAMERA KARŞISINDA ANLATIN… HABERİNİ YAPALIM VE YETKİLİLERE SORALIM…. KIZINIZ SIRF BU YÜZDEN, SABIKALI DURUMA DÜŞMÜŞ, OKULDAN ATILMIŞ, EŞİNİZ HAPİSTE, SİZ KONUŞMAYACAKSINIZ DA KİM KONUŞACAK?? BAKIN 188 CİNAYETİN SANIKLARI SERBEST….SELAMLAR SAYGILARUĞUR DÜNDAR ADINA HATİCE DEMİRCANSTAR HABER 413-51-44O.R

 233. 06/01/2011, 01:35

  >________________ KARDEŞLERİM ____________________SONUNA KADAR YANIMIZDA OLACAK KADEŞLERİMİZE İHTİYACIMIZ VAR BU ÇAĞ DIŞI YASAYI İNSAN ONURUYLA BAĞDAŞMAYAN YASAYI EL BİRLİĞİ İLE ORTADAN KALDIRACAK KARDEŞLERİME İHTİYACIM VAR SESİMİZİ DUYURMAK İÇİN u.k_76@hotmail.com

 234. 06/01/2011, 01:38

  >utku davet gönderdim sana

 235. 06/01/2011, 01:39

  >Sn Basketçi,Ben o yazıyı mail listeme göndermiştim.O yazıyı yazan İstanbul Bahçelievlerden yazan bir arkadaş,bu sitede yazılmıştı,bende çekilen sıkıntıları anlatmak adına mail listeme(yaklaşık bin kişi ve kurum)gönderdim.Ve bana gelen cevapta devamında yazıyor…ayrıca bu sitede yazılan mesude erbilen adlı kardeşimizinkinide göndermiştim…onunlada görüşmek istiyor Star tv den Hatice hanım…anlaşılan röportaj yapılacak mağdur arkadaşa ihtiyaç var…. bilginize o.r

 236. 06/01/2011, 01:42

  >BİZİMDE YASADIGIMIZ HAYATTIR TAYYİP BABA..SEN YAZMISTIN BU ŞİİİRİ…BEKLEYEN ANNELERE..DİNLEYİN ARKADASLAR…CEZAEVİNDEYKEN DİNLER TÜM YAKINLARIMIZ…TAYYİP ERDOĞAN SESLENDİRMİŞTİR BU ŞİİRİ..http://www.youtube.com/watch?v=vJ-KQxk-szU

 237. 06/01/2011, 01:44

  >saklambaç abi gelmedi davetiyen daha sende mail adresini yazarsan bende ekleyim abi seni

 238. 06/01/2011, 01:44

  >SADECE O BAYANMI BU ŞEKŞLDE KAÇ BAYAN VAR ÇIKARABİLECEĞİMİZ.EYLEMİN AĞABABASI.BEN GÜNLERDİR UĞUR DÜNDARA ULAŞMAK İÇİN KAÇ TAKLA ATTIM.NİHAYET SÖZ VERDİLER SİZİ ARIYACAĞIZ DİYE.HALBUKİ İŞ GAYET GÜZEL BİTMİŞ.ASPARAGAS DEĞİLSE TABİİ.BENDEKİ TELEFONLAR O TELEFONLA ÖRTÜŞMÜYOR.YARIN ANLARIZ.YORUMLARA HİÇ GİRMİYORUM.HERKES SÖYLENECEKLERİ SÖYLEMİŞ.AMA BUKADAR PANİK VE PESİMİSLİĞİ BEN KABUL ETMİYORUM.OLUMSUZLUK ZATEN VARDI.ÇOK SANCILI OLACAĞINI BİLİYORDUK.ÖYLE KOLAY ELDE EDEMEYECEĞİMİZİ DE BİLİYORUZ.MÜCADELEYE SONUNA KADAR DEVAM.SAYGILARIMLA.BASKETÇİSAYGILARIMLA.BASKETÇİ

 239. 06/01/2011, 01:48

  >TŞKR EDERİM SN.OR.OZAMAN ŞÖYLE ;BEN YARIN HATİCE HANIMI O TELEFONDAN ARIYAYIM ZATEN ORDA HABER BÖLÜMÜNDE BİR BEYLE TEMAS HALİNDEYİM.BAKALIM NE DİYECEKLER.MAĞDUR BAYAN ARKADAŞLARIMIZA ÇAĞRI YAPARIZ.MESUDE HANIMIN MSN İ FALAN VARSA SİZDE PAYLAŞALIM YADA KENDİSİNE HABER VERİN LÜTFEN.SAYGILARIMLA.BASKETÇİ

 240. 06/01/2011, 01:49

  >ÖNEMLİ _______________________KARDEŞLERİM SONUNA KADAR YANIMDA OLACAK ARKADAŞLAR ARIYORUM BU İŞİ ARTIK BİTİRELİM HAREKET ZAMANI GELDİ BÖYLE DURMAKLA OLMAZ LÜTFEN EKLEYİN BENİ u.k_76@hotmail.com

 241. 06/01/2011, 01:50

  >utkumarikan453@hotmail.com

 242. 06/01/2011, 01:52

  >sayın Utku bende davet gönderdim.. metin.yldrm@hotmail.com

 243. 06/01/2011, 01:54

  >SAOL,HEPBERABER.AMA BİRDE RUMUZ KOYSAN TADINDAN YENMEZ MESAJININ.ARKADAŞLAR HİÇ TASAYA GEREK YOK,ÖN KAPI KAPANIRSA ARKA KAPI VAR.DAHA BİTMİŞ HİÇBİRŞEY YOK.NEZAMAN YERE YIKLIR AYAĞA KALKAMAYIZ YANİ NAKAVT OZAMAN AĞLAR SIZLARIZ HEPBERABER.LÜTFEN BU AKŞAM HERKES KAFASINI TOPLASIN.TÜM OLUMSUZLUKLARI KAFASINDAN ATSIN.BU SİTEDE BARIŞÇI-MERSİN GİBİ;DELİ FİŞEK UTKUMUZ GİBİ,EKİM2510GİBİ,ZEYNEPLER,GİZEMLER,SERAPLAR,AYHANLAR,VARDA VAR.BİZ BUNLARA RAĞMEN BİRŞEY YAPAMIYORSAK VAY HALİMİZE.SEVGİLERİMLE.BASKETÇİ

 244. 06/01/2011, 01:56

  >tşk ederim kardeşlerim sizleri ekledim ARKADAŞLAR ARTIK DURMAK ZAMANI DEĞİL LÜTFEN EKLEYİN LÜTFEN VE BİR AN ÖNCE SESİMİZİ DUYURALIM u.k_76@hotmail.com

 245. 06/01/2011, 01:59

  >bende 1 yıl cezaevinde yattım inşallah bir an önce herkes rahata kavuşur allah inşallah devleti yönetenlerin kalbine vicdan nasif eder bizler sonuna kadar borcumuzun arkasındayız bu konuya emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum davamıza sonuna kadar devam .

 246. 06/01/2011, 02:03

  >ben yinede aramalara maillere devam edecegimsiyaset meydanındada mustafa küpçü ile görüştümçek magdurlarınıda anlatmaya çalışacak.

 247. 06/01/2011, 02:09

  >öncelikle herkese selam eder niyeti iyi olan herkese allah cc yardım eder inşallah. Biz neyaptık benim 4 yıldır tek sorum bu adam öldürmedik vatanı bölmedik hırsızlık yapmadık soysuzluk yapmadık şerefsizlik hiç yapmadık ama gördüğümüz muamele hepsinden daha beter benim babam(yaş 62)40 yıl esnaflık yapıp bu memlekette en üstün ticaret şanına şeref olan bir insandı ama maalesef işler ters gitti o konuyuda burda uzatıp kimseyi yormak istemem babam şu anda mide ca (kanser) tedavisi görmekte bir çekten dolayı hapis kararı bulunmakta bizde avukatımız aracılıyla infaz erteleme yada infaz durdurma talebinde bulunduk yüce adaletimizden ama bize verilen cevap aynen şu adli para cezalarına erteleme veremiyoruz. peki şu an şanlı vatanımızda bizt ne yaptık tek suçu buna bende dahil namusuyla şerefiyle vergisini ödeyip ticaret ! yaparken bir anda ters esen bir rüzgar sebebiyle bunları çekmemiz mübah mı? adam vuranlar serbest ölüm fermanı imzalayanlar serbest bu vatanı bölmek ve yıkmak için çalışanlar serbest ama biz namusumuzla ticaret yapıp yıllarca vergi verenler istihdam yapanlar mahkum biz ne yaptık ne olur bana cevap verin essmerihsan

 248. 06/01/2011, 02:09

  >Aslanların sessiz kaldığı yerlerde, kuşlar kartallar volta atar; ama bilmezler ki aslan o sessizliği bozarsa, kıyamet kopar. ernesto

 249. 06/01/2011, 02:12

  >Alaattin Büyükkaya, 1 Şubat 1950'de Tokat'ta doğdu. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Suriye'dir. İktisatçı ve Sigortacı; İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını aynı fakültede tamamladı. İngiltere ve Fransa'da sigortacılık ve ekonomi ihtisası yaptı. Başbakanlık Sigorta Murakabe Kurulu'nda uzman müfettiş olarak çalıştı. İmtaş Sigorta Şirketi Genel Müdür Yardımcılığı, Aksigorta Genel Müdürlüğü, Merkez Sigorta Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı, Milletlerarası Ticaret Odası Türk Milli Komitesi Üyeliği görevlerinde bulundu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Altın Rozet Ödülü'nü aldı. Adalet ve Kalkınma Parti Kurucu Üyesi oldu. 22. Dönem İstanbul Milletvekili. 22. Dönem'de AGİTPA Türk Grubu Üyeliğinde bulundu. 23. Dönem'de AGİTPA Türk Grubu Başkanı. İngilizce, Fransızca, Almanca bilen Büyükkaya, evli ve 2 çocuk babasıdır. İmzası Bulunan Kanun Teklifleri alaattin.buyukkaya@tbmm.gov.tr ısrarla arıyorum….telefonları0312-4205447 -4205448

 250. 06/01/2011, 02:45

  >Utku Bey Kardeşim.Bütün canlı eylemlerde yanınızda olmak haykırmak ve isyanımızı dile getirmek isterdim.Ancak çok büyük mazeretim var beni hoşgörün ama tel.ve maillerle sizi desteklemeye devam edeceğim.UĞUR DÜNDAR ve ALİ KIRCA ile yüksek katılımlı mağdur çıkarabilsek birkaç tane avukatla beraber çok etkili olur diyorum.uğur dündarı birkaç defa aradım ulaşamadım.saygılarımla soylu09

 251. 06/01/2011, 02:49

  >Arkadaşlar biz bu söylemleri,umudumuzu kırma çabalarını 2 senedir bir çok vekilden duyuyoruz bu yeni bir şey değil ki bence kimse ümitsizliğe kapılmasın.“Taşı delen suyun gücü değil,damlalarının sürekliliğidir.”“Hedefe yaklaştıkça, zorluklar artacaktır.Hedefe yaklaşıyoruz sadece onların bize kabul ettirmeye çalıştıklarını görmeyip kendi doğrumuz da mücadeleye devam etmek bizim için daha hayırlı olacaktır.

 252. 06/01/2011, 03:28

  >GÖRÜŞMEK ÜZERE HERKESE İYİ GECELER…DOKTOR…..

 253. 06/01/2011, 03:28

  >Bu insanlık dışı yasa er geç tarih olacak bundan hiç şüphem yok. İnşallah başka ocaklar söndürmeden biter. Bundan sonra aranızda olamayacağım. Bugüne kadar bana her türlü manevi desteği veren tüm arkadaşlarım hakkınızı helal edin. Allah yardımcımız olsun…

 254. 06/01/2011, 03:42

  >Bu insanlık dışı yasa er geç tarih olacak bundan hiç şüphem yok. İnşallah başka ocaklar söndürmeden biter. Bundan sonra aranızda olamayacağım. Bugüne kadar bana her türlü manevi desteği veren tüm arkadaşlarım hakkınızı helal edin. Allah yardımcımız olsun…Sayın GÖKHAN kardeşimin bu düşünce ve kararına saygı duyuyorum ve bende artık aranızda olamayacağımı bildiririm……………

 255. 06/01/2011, 04:00

  >Arkadaşlar,Cüneyt beyin yazdıkları umutsuzluk dolu gibi olsada aslında gerçekler. 5941 SAYILI YASA SADECE ADLİ PARA CEZASI VERMEKTEN İBARET DEĞİL MADDELERİNİ OKURSANIZ EĞER KAPATTINIZ DEDİĞİNİZ KAPILARI CÜNEYT BEYİN DEĞİL YASANIN KENDİSİNİN KAPATTIĞIDIR. ADLİ PARA CEZALARINI GEÇMİŞTE SALİYE CEZA MAHKEMELERİ VERİYORDU BU YASADA SULH CEZA MAHKEMELERİ VERİYOR VE BUDA 5941 LE DÜZENLENDİ ÇEKLERE VERİLEN ADLİ PARA CEZALARINI İDARİ PARA CEZASINA ÇEVİRMEK İÇİN BUNU VERECEK MAHKEMELERİDE BELİRLEMEK İÇİN YASA YAPMAK GEREKİYOR.VE BUNA BENZER BAŞKA DEĞİŞİKLİKLERDE GEREKİYOR DOĞAL OLARAK. BU DOMİNO TAŞI GİBİ HER YASANIN ATIFYTA BULUNDUĞU EN AZ BİR YASA DAHA VAR. DEĞİŞTİRECEKSEN BİRİNİ DEĞİL İLİŞKİLİ OLANLARIDA DEĞİŞTİRECEKSİN. SEÇİM ÖNCESİ HİÇBİR İKTİDAR PARTİSİ BİR YIL ÖNCE YAPTIĞI YASAYI DEĞİŞTİREREK MUHALEFET KARŞISINDA ACEMİLİK, İŞBİLMEZLİK SUÇLAMASINI ALMAK İSTEMEZ VE BUDA DOĞALDIR. SİYASET DÜNYASININ MERKEZİ BİZ DEĞİLİZKİ HERŞEY ÜZERİMİZE KURULSUN. DÜNE KADAR DIŞ KAPININ MANDALI BİLE DEĞİLDİK. SON DÖNEMLERDE YAPILANLAR BU KADAR GÜNDEME GETİRDİKİ BENCE BAŞARIDIR. DAHA FAZLASI BAŞARILMAK İSTENİYORSA DAHA FAZLA EYLEM DAHA FAZLA DİRENÇ VE DAHA FAZLA GÜNDEM YARATILMALIKİ DAHA FAZLA DİKKATE ALINABİLELİM. BU DÖNEMDE VE BU KISA SÜREDE OLSA OLSA ARA ÇÖZÜM GETİRİLEREK ZAMAN GENİŞLETİLİP BU SÜREÇTEDE YA YASAYLA YADA ANAYASA MAHKEMESİ KARARIYLA BU İŞE BİR SON VERMEK MANTIKLI GİBİ GÖRÜNÜYOR. BU ARA ÇÖZÜM SÜRE UZATIMI OLABİLİR, DENETİMLİ SERBESTLİK OLABİLİR… YASAYLA BU İŞİN ÇÖZÜMÜNÜN BEN EN AZINDAN SEÇİM ÖNCESİNDE OLACAĞINI SANMIYORUM… İMKANSIZ DEĞİLDİR AMA GÜNDEM GEREKİR. ANKARADA 100 KİŞİYLE YAPILACAK EYLEMLE OLACAK İŞ DEĞİLDİR BU. 10 KİŞİYLEDE OLUR AMA EYLEMİN TARZI FARKLI OLUR BASININ İLGİSİNİ ÇEKECEK BÜYÜK SES GETİRECEK HABER BÜLTENLERİNDE FLAŞŞŞŞ FLAAAŞ DİYE ANONS EDİLECEK NİTELİKTE BİR EYLEM OLMALIDIR. BU NE OLUR NASIL OLUR KONUŞMAK LAZIM. BU NOKTADA EN MANTIKLI YAKLAŞIM UTKU MERSİN DEN GELİYOR BANA GÖRE BU AŞAMA TAM EYLEM ZAMANI Kİ GÜNDEME TEKRAR YERLEŞİLSİN. VE HESAPLAR ARTIK SAYI ÜZERİNE OY ÜZERİNE YAPILABİLSİN. EĞER SEÇİM ÖNCESİNDE SAYISAL OLARAK BİR POTANSİYEL OLDUĞUMUZ VE ÖRGÜTLÜ HAREKET EDECEĞİMİZİ SİYASİLERE ANLATABİLİRSEK DAHA DİKKATLİ EĞİLİRLER KONUYA VE OY İÇİN YAPILMAYACAK KANUN ÇÖZÜLMEYECEK SORUN YOKTUR.YETERKİ BU GÜÇTE OLDUĞUMUZA İNANSINLAR. UTKU MERSİN KARDEŞGÖRÜŞMELERİNİZİ YAPIN EYLEMİ BELİRLEYİN EĞER DEĞECEK BİR EYLEMSE VE YETERLİ KATILIM VARSA BENDE GELECEĞİM. DEĞECEK BİR EYLEMSE VE YETERLİ KATILIM VARSA DİYORUM ÇÜNKÜ YURTDIŞINDAYIM DEĞECEKSE GELECEĞİM. TÜRKİYEDE BU KADAR MAĞDUR VARKEN YETERLİ KATILIM OLMAZSA YURTDIŞINDAKİ BİZLERİDE MAZUR GÖRÜRSÜNÜZ UMARIM.. SELAMLARMEHMET28aktifve_olgun@hotmail.com

 256. 06/01/2011, 04:27

  >gordugum su bu sıtede kımın derdı var kımın derdı yok bılmıyorum ama bırılerı sırf ıs olsun dıye gırıyor bu sıteye buna emın oldum elcın kardesım kadar babasını kurtarmaya calısan o gencecık kı z kadar olamadık buna emınım o kızdakı yuregı bır tekde utku da gordum ısteyen alınır ısteyen ustune ceker cuneyt mantıklı ve akılcı konusuyor utku ve elcın ateslı bu uc kısının dısında kım varsa kı gızem serap funda hanımları ayrı tutuyorum herkes klavye sovalyesı buna emınım bayanların harıcınde ne kadar erkek varsa buna bende dahılım kı yurtdısında oldugum ıcın buna dahılım ama her hangı bır eylemde ogullarım her zaman yanınızda olacak benım yerıme ama her kes sunu yapalım bunu yapalım dıyor ama sozde elcın ın bu aksamkı bır sozu cok hosuma gıttı ve takdır ettım alı kırcanın programına cıkacazda ne olacak yuz kısı gelecek bes kısı bız gıdecegız mıkrofon gelecek ve ah aman vah aman bıttık mahvolduk mu dıyecegız bumu eylem dedı ıste bu sıtenın erkeklerınden beklenen sozu bu kız soyledı elcın kadar olamadık olamadık ınkar etmeyın hemende cevap yazmayoın e bız bu gune kadar bunu yaptık sen nerdeydın falan dıye elestırı yagmuruna tutmasın sakın benı afrıkalı ve mustafa olarak burdayım gokhan kardesımın ozel mazeretı dısında hıc bır kımsenınde mazeretenı kabul etmıyorum otobusten ınen ıner kımse kımseyı tasımak zorunda degıl uzaktan ahkam kesmek kolay gelıyor dedıgınızıde duyuyorum ama su sıtede calısan cok kımseden daha cok calıstıgıma ve onlardan daha cok maddı harcama yaptıgıma ınanıyorum telefonumun dakıkası3 usd ınternetımın saatı 3 usd bende aylardır geceler boyu burdaydım maddı hesaplara gırmeyelımbız yurtdısında olanlar sızden rahatız buna emın olun gelmedım yıllardır gene gelmem cocuklarıma bılet alırım onları getırırım ya sız ne kadar kacacaksınız nereye kadar 12 sene polıslık yaptım evet sonra ıs hayatına atıldım polısın gıydıgı ıccamasırın rengını bılırım ısterse elıyle koymus gıbı bulur sızı bırakın sunu bunu eylemse eylem utku ya destek verın ses getırın gerısı hıkaye her zaman magdur olarak destek yollarım yurtdısındakı bır cok arkadasımızda bunu destekleyecek buna ınanıyorum cuneytın yazdıklarını bır cok kısı bır cok sey kurarak yorumladı cuneytKRAL CIPLAK DEDIhala anlayamadınızmı

 257. 06/01/2011, 04:34

  >aramızda olamayacak olan arkadaslara bundan sonrakı hayatlarında basarılar ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN MUSTAFA KEMALDE BU CENNET VATANIMI KURTARIRKEN HER CEPHEDE DEGILDIGUN BIRLIK ZAMANI GUN DIRLIK ZAMANISUNGULERI DUSURMEYIN POLIS OKULUNDA ILK OGRETILEN NEDIR BILIRMISINIZIKI KISI KAVGAMI EDIYOR EGIL AYAKKABINI BAGLA BAKTIN KAVGA BITMEDIMI COZ BIRDAHA BAGLABIRAK OLEN OLSUN KALAN SAGLAR BIZIMDIR EVETBEN BU OKULU OKUDUMAFRIKALI

 258. 06/01/2011, 10:34

  >sn.o.r. ve siteye günaydın.sn.o.r verdiğiniz tel numarasından birazdan hatice hanımı arıyacağım.gelişmeler için sizi siteden bilgilendiririm.saygılar.basketçi

 259. 06/01/2011, 10:41

  >BUNDAN SONRA YARGITAYA GÖNDERDİĞİMİZ HER DOSYA 6 AY DA ONANIP GERİ GELECEK…. BAKALIM O ZAMAN NE YAPACAĞIZ….Adalet Bakanlığı’ndan akşam saatlerinde yapılan açıklamada ise atılacak adımlar konusunda çarpıcı bir ipucu da yer aldı. Açıklamada, “Yüksek yargı organlarının talep ve ihtiyaçları gözönünde bulundurularak yüksek mahkemelerin kapasitelerinin güçlendirilmesi için hazırlanan kanun tasarısı Başbakanlık’a sevk edilmiştir” denildi. Bakanlık yetkilileri, tasarının içeriğine ilişkin ayrıntı vermezken, tasarının Başbakanlık’ta değerlendirileceği ve revize edilebileceğini belirttiler.Hükümet, daha önce, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker’in 2 yıl önce Yargıtay’a yeni daire kurulmasını istediğini anımsatmış, bu talep doğrultusunda düzenleme yapılabileceği mesajı vermişti. Gerçeker ise 2 yıl önceki şartların ortadan kalktığını, yapılması gerekenin Yargıtay’a yeni daire kurmak yerine bölge adliye mahkemelerinin yaşama geçirilmesi olduğunu savunuyor. Buna rağmen hazırlanan ve Başbakanlık’ta son şekli verilecek olan taslakta, Yargıtay’a yeni daireler kurulmasının düzenleneceği bildirildi.Yeni daireler yeni başkanaKulislerde Yargıtay’da yeni kurulucak daire sayısının 10’u bulacağını, böylece Anayasa ile yapısı değişen ve genel olarak hükümete yakın isimlerden oluşan HSYK’nın seçeceği 70-80 civarında yeni Yargıtay üyesinin Yargıtay’ın yapısını büyük ölçüde değiştireceği yorumları yapılıyor. Yeni dairelerin, Yargıtay başkanlığı için Haziran ayında yapılacak seçimlerden önce hayata geçirilmesi ve böylece hükümete yakın bir Yargıtay başkanın seçilmesinin sağlanacağı da yargı kulislerinde yoğun biçimde konuşuluyor.

 260. 06/01/2011, 10:52

  >sevgili magdur arkadaşlarım, tbmm ve başbakan ile görüşme yapıldıgı haberini yaşadıklarım ve tecrübelerime dayanarak ilk önce şüpheyle karşıladım. bu haberin dogru olması için dua ettim. bu haberin dogrulugunu teyit ettirmeye çalıştım. ama kesin sonuca ulaşamadım. ardından sevgili cüneytin yorumunu okudum. aslında buna kızılacak hiç bir şey yok. dogru olan bu, gerçek olan bu. burada anlayamadıgım, çözemediğim konu şu eger bir mücadele yapılıyorsa bu mücadelede kararlı olmak, istikrarlı olmak gerekir. dün söylediğini bu gün inkar etmek tutarsızlıktır. bu siteyi her gün açtıgımda büyük bir umutla açıyor, en ufakta olsa sevindirici bir gelişme varmı diye bakmaktayım. inanıyorum ki bu siteyi takip eden herkes aynı durumdadır. burada yaşananlar devamlı olarak uç noktalarda yaşanıyor. sevinçlerde, karamsarlıklarda balon gibi saman alevi gibi.hiç kimse magdurların yaşadıgı şu hassas dönemde bu insanlarla bu şekilde oyun oynayamaz. ben prensip olarak kesin olmayan bir haberi paylaşmam. resmi gazetede okumadanda inanmam. aklıma gelen şu siteler arası rekabette, menfaat çatışmasında kurban magdurlarmı oluyor.eger böyleyse ayıptır, günahtır kimse bu vebalin altından kalkamaz.eger bu yasayı başımıza bela eden akp yi eleştiremeyeceksem, eleştirdiğim için dışlanacaksam bazılarının hoşuna gitmeyen yorumlar yazdım diye silineceksem burda ne işim var.ben hiç bir zaman tribünlere oynamadım, tuzum kuruda degil. 6 yaşındaki kızım bu gece benim tekrar cezaevine dönecegimi hissetti sabaha kadar agladı. allahım ne büyük suç işlemişlim ki çocugumun psikolojiside gelecegide mahfoldu. bu devletin, adaletin, alacaklının yaptıkları hukuku uygulamaktan çıktı zulme dönüştü. benim inandıgım allah bu zulme razı olmaz. zalimin hasmı allahtır. bu nedenle artık yoruldum bıktım. bu sitede yokum demiyorum, şahsi olarak mücadelem devam edecektir. son dakkaya kadar. ama bu sitede sadece izleyici olarak kalmaya devam edecegim. herkese başarılar ve özgür günler dileğimle.

 261. 06/01/2011, 10:53

  >GÜNAYDIN GÜNATDIN SAYIN ÇEK MAĞDURLARI (BENDE DAHİL) İLK ÖNCE YAPILANLARA SAYGILI OLALIM GEREK BU SİTEDEKİ DEĞERLİ BU İŞLERLE UĞRAŞAN ARKADAŞLARA GEREKSE KARDEŞ SİTEDEKİ ARKADAŞLARA. ARKADAŞLAR BU EYLEMLERİ YAPANLAR AZIMSINMIYCAK KARDEŞ SİTE İÇİNDE SÖYLÜYORUM ELLERİNDEN GELENİ YAPTILAR. HA KİMİLERİNE GÖRE YAPMADILAR YAPMADILARMI HAYDİ OZAMAN ALIN SİZE BİR FİKİR KARDEŞ SİTEYEDE İLETİYORUM. EŞLERİ HAPİSDE OLUP YADA YAKALAMASI OLAN BAYANLAR NE DURUYORUZ HAYDİ ÇOK GÜZEL Bİ PLAN VAR ELİMDE BİZ 8 YIL ÖNCE AİLEMLE YAPTIK.ANNEM BABAM VE ABİMLE İSPAT İSTEYENLERE O GÜNÜN ARŞİV GAZETELERİNDEN ÖRNEKLERDE VEREBİLİRİM KADINLAR HİÇ Bİ TEHLİKESİ YOK YASAL Bİ EYLEM YARIM GÜN İFADE SAVCILIK UĞRAŞIYOSUNUZ AKŞAM 6 DA EVİNİZDESİNİZ. HADİ EŞLERİNİZ(KOCALARINIZ) HAPİSTE YADA YAKALANMAK ÜZERE YARIM GÜN YADA BİRGÜN YAPILACAK Bİ EYLEM DUYULACAK SESLERİMİZ ÖZGÜRLÜĞE BİR ADIM DAHA YAKLAŞACAĞIZ DEĞMEZMİ DEĞERSE HADİ OLSUN BU EYLEM HA ÖZGÜRLÜKMÜ AMAN BAŞKALARI YAPSIN BEN İZLERİN YADA BİKAÇ YORUM YAPARIM MI DİYOSUNUZ. İYİ HADİ BAKALIM DÜŞÜNÜN. KAÇ BAYAN ORTAYA ÇIKACAK BAKALIM.m.d

 262. 06/01/2011, 11:06

  >''TORBA MI ÇORBA MI NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN BİR YASA''-Gültan Kışanak, içinde kamuya olan borçların yeniden yapılandırılmasına ilişkin düzenlemelerin de yer aldığı ''torba tasarının'', ''toplumsal beklentilerle hak gasplarını aynı torbaya dolduran bir tasarı'' olduğunu iddia etti.Tasarıda, toplumun büyük kesimini ilgilendiren kredi kartı borçları ile çek mağdurlarına ilişkin herhangi bir düzenleme bulunmadığını belirten Kışanak, ayırımcılık yapıldığını ileri sürdü. Kışanak, ''Tasarıya yeni maddeler de eklendi ve torba mı çorba mı ne olduğu belli olmayan bir yasa haline geldi'' dedi. Kışanak, tasarıda yer alan bir düzenlemeyle, engellilerin olmayan istihdam olanaklarının da ortadan kaldırılamaya çalışıldığını öne sürdü.Kışanak, ''torba tasarıya'' eklenen başka bir maddeyle belediye işçilerinin de sosyal güvencesinin ortadan kaldırılmak istendiğini iddia etti.Ekonomik sorunların, beraberinde başka sıkıntılar getirdiğini ifade eden Kışanak, TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Alt Komisyonunun Diyarbakır ve Mardin'deki YİBO'larda yaptığı inceleme sonuçlarını anımsattı. Sonucun ''bir insanlık trajedisi'' olduğunu, söz konusu YİBO'lardaki çocukların üşüdüklerini ve karınlarının doymadığını belirten Kışanak, ''YİBO'lar artık Türkiye'nin dört bir yanında var. Yoksulların çocukları, işte buralarda, eğitim adı altında bir toplama kampına mahkum edilmiş durumdalar'' dedi

 263. 06/01/2011, 11:13

  >4 bin lira borç için cezaeviSamsun’da, Çek Kanunu’na muhalefet suçundan çarptırıldığı 4 bin 100 TL para cezasını ödemeyen kadın tutuklandı.13:04 | 05 Ocak 2011Unkapanı Polis Merkezi ekipleri, 2008 yılında 4. Asliye Ceza Mahkemesince Çek Kanunu’na muhalefet suçundan 4 bin 100 TL para cezasına çarptırılan, bu cezayı da zamanında ödemeyen E. A’yı (34) evinde gözaltına aldı. İnfaz Savcılığına çıkarılan Emine A, cezası 41 gün hapse çevrilerek cezaevine gönderildi.

 264. 06/01/2011, 11:14

  >ADALET BAKANI AKŞAM CANLI YAYINDA ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA VERİLEN TAAHHÜTLER İÇİN GÖRÜŞÜLECEK DEDİ. BİLGİSİ OLAN VARSA PAYLAŞIRMISINIZ. İSML

 265. 06/01/2011, 11:28

  >Akşam adalet bakanı ekonomik suçlarında dahil olduğu konuları pazartesi günü yapılacak toplantıda değerlendireceklerini cezasının bir kısmı infaz edildikten sonra kalan kısmın elektronik kelepçe uygulaması konusunda çalışma yapacaklarını söyledi

 266. 06/01/2011, 11:51

  >ne zaman eylem olacak diye yaklaşık bir aydır okuyorum sitedeki yazıları ,cevap yazmayacaktım eylem heberi gelene kadar ,cüneyt abimiz dogruları yazmak zorunda ,yok bitti ben gidiyorum yok yapmam ,kalmam ,ne yaptıkki isyan ediyoruz ,herkes yazıyor yapalım yapalım yapılmıyor,cüneyt abi sana sesleniyorum sürüden ayrılanı kurt kapar(polis)başsızda olmaz ,tetige basacak kişi sensin ver yapılacak eylemin planını uygulansın ,neden eylemlere geçilmediğinide anlamış değilim ,yakalamam var diye üzülme vatandaş ,polis yakalar içeride sokar ,içerdende gelecek haberi beklersin keşke yapsaydım dersin,geç olmadan başlayalım hemde hemen cüneyt baba sende bitiyor iş veya başka site yöneticisinden saygılarımla ahmetmetin

 267. 06/01/2011, 12:09

  >basbakanla görüsme ve aysegül hanıma çözün demesı asparagas habermıydı_ufuk34

 268. 06/01/2011, 12:19

  >ben a şahsa olan borcuma neden devlet taraf oluyor madem oyle borcluya da taraf olsun ne guzel hem alacaklıya para odeyecegım hem de devlete odeyecegım cok guzel 1 lıralık borcum oldu 2,5 lıra helal olsun devletımızın bu tıp hatalar yapmaması lazımsubaşı

 269. 06/01/2011, 12:23

  >en büyük tefeci devlet olmuş olmuyormu arkadaşlar bu sistemde ahmet metin

 270. 06/01/2011, 12:33

  >Başbakanla görüşmeler doğrudur sadece birileri başbakanla görüşüldü tamam bu iş bitti sanıyor, başbakanın yanında gurup başkanları başbakanı yanlış yönlendirebilir aramalara devam etmek gereğinin altı çizildi fakat bu işin bitmesini istemeyen bu sorun ne kadar sürerse bende gündemde varım diye düşünen ofluoğlu ve yandaşları bu siteyi sabote etmeye çalıştı ve başardı hepinize geçmiş olsun

 271. 06/01/2011, 12:38

  >DÜŞMAN BİR ÜLKEYİ İŞGAL ETMİŞ OLABİLİR SAVAŞIP VATANINIZI İŞGALDEN KURTARABİLİRSİNİZ FAKAT İÇİNİZDE VATANINIZI İŞGAL EDEN DÜŞMANLARLA İŞBİRLİĞİ YAPANLAR ÇOK OLURSA O VATANIN VATAN OLDUĞUNDAN SÖZ EDİLEMEZ ARTIK HER ŞEY BİTMİŞTİR

 272. 06/01/2011, 12:51

  >cüneyt bey yapılan görüşmelerde hiç bir çözüm yolu gözükmedigi görülüyor demekki ceva evi yolu gözüküyor allah yar ve yardımcımız olsun

 273. 06/01/2011, 12:52

  >DAYIM POLİS YİGENIM POLİS ENİSTEM POLİS VE BEN ESNAFTIM IFLAS ETTIM CEZA EVINE GIRDIM CIKTIM SIMDI DUSUNUYORUM DA SOKAKTA KARSILASSAK VE BENI GORSELER NE YAPARLAR…? ADIL YASAM

 274. 06/01/2011, 12:54

  >hiçmi cesareti olan yok hiçmi vay be yazık siz oturun eşlerinizin ya hapisten çıkmasını bekleyin yada hapse nezaman girecekler diye korkuyla yaşayın. yok sizden hayır yok kardeşim iyi yada kötü eylem yapanlara sataşmayın yapın bi eylem yaptırın ona bakalım.vay memleketimin çek mağdurlarına vay sesleri kısılmış öyle yorgunlarki hapisanede dinlenmeyi yeğliyolar iyi dinlenmeler.m.d.

 275. 06/01/2011, 12:56

  >artık salıverılen ınsan modellerını gordukten sonra adalete olan tam guvenımı kaybetmıs bulunmaktayım bızler demokratık bır ulkenın vatandaslarıyız ve anlayamıyorum bızler cok daha mı tehlıkelıyız bu terorıstlerden katıllerden ırz dusmanlarından gaspcılardan YAZIKLAR olsun ODEDIGIM VERGILER VE HERSEY ICIN YAZIKLAR OLSUN BIZI DAHA TEHLIKELI OLARAK NITELENDIREN BU INSANLARA ADALET MAALESEF MISYONUNU TAMAMLAMISTIR OZGUR IFADENIN ONU KAPATILMIŞ INSANLAR HAK VE HURRIYETLERINDE MAHRUM BIRAKILMISLARDIR ASEF CALISKAN, KAYSERI

 276. 06/01/2011, 13:00

  >devletımız unıversıte onlerınde kı cılız cıglıklar ıle bızler gıbı magdur kısılıkler ıle ugrasmaya devam etmekte ısrarlı oldukca bu azız mıllete ve degerlerıne bas kaldıran polıs ıne sılah ceken hatta ve hatta sehıt eden ınsanları serbest bırakmaya devam ettıkce adalete ve demokrası ye avrupa bırlıgı kreterlerıne ınancımız nasıl tam olabılır sızı ALLAHA havale edıyorum cunku elımden baska bırsey gelmıyor cunku ben azız vatanımı sevıyorum cunku ben devletıme karsı olan saygımı kaybetmedım cunku benım teslım alan polısımıze bıle aıle bıreylerımden bırıymıs gıbı kendımı teslım ettım kursun sıkarak sehıt ederek degıl VATAN SAGOLSUN

 277. 06/01/2011, 13:01

  >NE BİÇİM ESNAFMIŞINIZ SİZ HAYRET ESNAF SABAHLEYİN KEPENGİNİ AÇAR AKŞAM GÜN BATANA KADAR RISKINI BEKLER EN SON DÜKKANI KAPATIR GİDER—-SİZ ÖĞLEN OLDU İŞ YOK DİYE AĞLIYORSUNUZ DURUM BAKALIM AKŞAMA ÇOK VAR ÖN YARGILI OLMAYIN İŞLERDE BİRAZ SIKINTI VARSA TEZGAHIMIZI BAŞTAN BİR DÜZELTELİM TOZUNU ALALIM DEMİ ARKADAŞLAR YA SABIR YA NASİP ESNAFLIĞIN EN BÜYÜK İLKESİ BUDUR BİR ESNAF

 278. 06/01/2011, 13:03

  >girmiyorum artık bu siteye arkadaş ve diğerlerine tamam anlaşıldı meil adresim olan arkadaşlarıda siliyorum ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN. ALLAH BİZLERİ ÇOCUKLARIMIZA ANNEMİZE BABAMIZA BAĞIŞLASIN. KENDİNİZEİYİ BAKIN.m.d.___________HOŞÇAKALIN____________________________

 279. 06/01/2011, 13:06

  >hiç bir şey bitmiş değil sadece böyle oturup başkalarının çalışmalarından medet umulursa cezaevi yolu gözükür infazlar harekete geçti tekrar şikayet halinde hakimler hemen infazı harekete geçiriyor anladığım kadarıyla cüneyt bey eylem yapılmazsa bu iş olmaz demek istedi ayrıca maillerinizde idari para cezası getirilsini talep tmeye devam ederseniz kimse sizi ciddiye almaz bu talebiniz sanki chp nin yasa önerise destekmiş gibi algılandığını eğer buna devam ederseniz akp den bir şey beklemeyini vurgulamaya çalıştı ama bu talebin milletvekillerine mail ve telefonla gitmesini isteyen ve kendilerine rant sağlamaya çalışan kişilerin oyununa gelmemenizi söyledi benim kafam fazla çalışmaz ama ben anladım işin iç yüzünü nedir sizdeki bu karamsarlık onu anlamadım. metin

 280. 06/01/2011, 13:08

  >BU GİDİYORUM DİYEN İNSANLAR HEPİNİZE YAZIKLAR OLSUN

 281. 06/01/2011, 13:11

  >adam beş cinayet dört gasp 1 tecavüzden girmiş afla çıkıyor biz se altı üstü bir tane çekimizden dolayı içriye girecez ve devlet bizim sesimiz duymuyır bu nasıl bir adalet lütfen devlet büyükleri duyun sesimiz biz bakın afta istemiyoruz bırakın kaldırın şu hapis cezasını rahatlıkla ödeyelim bakın öedemeyelim demiyoruz bizi rahat bırakın ki ödeyelim biz ne adam öldürdük ne gasp ettik ne de tecavüz suçumuz ne çek kesmek ah kesmez olsaydım elim kırlsaydı ama bir tane ya ne olur duyun sesimizi oğluımu sünnet ettirecem korkuyorum bumu adalet (sabırlı35)

 282. 06/01/2011, 13:18

  >Arkadaşlar telefonlara mesajlara devam edelim lütfen her idam sephasında son isteğini söyler gibi yazı yazmasın.BURDA KİŞİLERİ ARKALARINDA SÜRÜKLEYİP SONRADA BEN OYNAMIYORUM DİYEN ARKADAŞLAR SİZE SESLENİYORUM Bu kadar insan bir umutla her gün bu ekranın karşısında sizlerin yönlendirilmeleriyle hareket ederek sizle beraber sonuc ne olursa olsun ister ölüm ister kurtuluş son anın gelmesini beklerken bazı dostlarım ben yokum gibi yazılar yazıyor yazıyı yazmak teknik olarak kolay manevi olarak zor sizde zor yazmışınızdır biliyorum ama bu sitede şu anda umutsuzluğa düşürdüğünüz insanların bir sayısını bir de göz yaşlarını tahmin etseniz çok zor durumda insanlar bakın kocam hapiste ekmek alamadım diye kadın feryat ediyor yok kızım şirket ortağı olduğu için hapis çıktı okuldan atılındı diyor VE ÇOĞUMUZUN BAŞINDA OLAN İŞİMİZ BOZULUNCA AİLERİMİZİN ÜZERİNE ŞİRKET AÇTIK KARILARIMIZIN ANALARIMIZIN BABABLARIMIZIN TÜRK AİLE DÜZENİ HANGİ KADIN KOCASINA HAYIR DİĞEBİLİR HANGİ ANA ÇOCUĞUNA HAYIR DİYEBİLİR YETER Kİ EVİMİZİN DÜZENİ BOZULMASIN DİYE ŞİMDİ ONLARDA HAPSE GİRİYOR arkadaşlar sorun çok büyük bunları anlatamadık anlatamadıkçada birbirimize darılırcasına yazılar yazıyoruz lütfen madem başladık sonunu getirelim sonuc ne olursa olsun yarın arkaya baktığımızda kendimiz ve insanlar mağdur insanlar için yaptıklarımızla öğünelim kusura bakmayın rumuz yazmıyacağim bu yazıda sanki nasihat verir gibi oldu inanan insanlar için ALLAH korkusu olanlar için gerçek bu.

 283. 06/01/2011, 13:19

  >ARKADAŞLAR NİYE AF İSTEMİYORSUNUZ ZATEN ÜZERİNDE İCRALAR DEVAM EDİYOR BİZLER DEVLETİN BİZE KESMİŞ OLDUĞU İKİNCİ BİR CEZA VAR ONA AF İSTİYORUZ ARKADAŞLAR BİZİM BORCUMUZ OLAN KİŞİLERİN ZATEN İCRALARI DEVAM EDİYOR ARTI BİZ BORÇLARIMIZI ÖDEMEK İÇİN ÇIRPINAN İNSANLARIZ TEKRAR SÖYLÜYORUM BİZ HAKİMİN BİZE KESTİĞİ CEZAYA AF İSTİYORUZ ARKADAŞ BİZİM BORÇLU OLDUĞUMUZ KİŞİYLE ALAKASI VARMI BU KESİLEN CEZANIN BİZ AF İ S T İ Y O R BU KADAR NETİBRAHİM

 284. 06/01/2011, 13:22

  >ANLAMADIM SİTE ÇÖZÜM ŞEKLİNİ SÖYLEMİŞ1- TORBA YASADA ŞİMDİLİK YOK.. BASTIRMALIYIZ2- TALEPLERİNİZ KULAĞA HOŞ GELMELİ DEMİŞ3- ÇÖZÜM İSTERKEN BAŞKALARININ PROPAGANDASINI YAPMAYIN TERS TEPİYOR DEMİŞDAHA NE İSTİYORSUNUZ ŞEREFSİZLER HEPİNİZ KAÇIYORSUNUZ

 285. 06/01/2011, 13:28

  >ARKADAŞLAR BİZLER KAKIP CEZA ERTELEMESİ VEYA ADLİ PARA CEZASI YERİNE İDARİ PARA CEZASI DERSEK KENDİMİZİ ANLATAMAYIZ BİZ SUÇ İŞLEMEDİK MADEM BU YASA KANUNLARA AYKIRI O ZAMAN BU NEYİN CEZASIDA BUNA ERTELEME VEYA ADLİ PARA İDARİ PARAYA DÖNSÜN DİYE HAYIFLANIYORUZ OZAMAN DEVLET KESTİĞİ CEZALARA AF EDECEK BUNUN BAŞKA YOLU YOK NASILKİ ÇUVAL YASADA HERŞEYE AF VARSA BUNADA AF GETİRSİN

 286. 06/01/2011, 13:28

  >BENCE ADLİ PARA CEZALARININ İDARİYE ÇEVRİLMESİ AKP İÇİNDE KONUŞULUYORDU CHP BUNUN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN HEMEN BUNU MECLİSE SUNDU ZATEN KANUNA BAKINCA KES KOPYALA YAPIŞTIR İMLA HATALARIYLA DOLU BİR KANUN OLDUĞU ANLAŞILIYOR ACCAYİP OYUNA GELDİK ARKADAŞLAR CHP İÇİN BU SORUN NE KADAR DEVAM EDERSE O KADAR TARAFTAR DEMEKİSMAİL

 287. 06/01/2011, 13:28

  >biz bu gidişle hakkın rahmetıne kavusacagız özgurluklerımızı elımıze almadan SUCLU DEGIL BORCLUYUZSAMI SAKA

 288. 06/01/2011, 13:31

  >Arkadaşlar yanlış anlaşılma olmasınBu bir af değildirSadece tutuklu yargılananların tutuksuz yargılanmak üzere salıverilmesidir.Hükümlüler çıkmıyor

 289. 06/01/2011, 13:37

  >postaneden e-şifre alırken yakalaması olanlar için sıkıntı olabilirmi konu hakkında bilgisi olan arkadaş var mı

 290. 06/01/2011, 13:39

  >BEN ŞUNU ANLATAMIYORUM BAŞINDAN BERİ SAVUNDUĞUMDA BU BİZİM BORCUMUZ VAR EVET İNKAR ETMİYORUZ ALACAGIMIZ BORCUMUZUN ON KATI OLANLAR VAR ALACAKLI OLDUĞUM İNSAN KAÇAK VEYA HAPİSTE BAN BORCUMU NASIL ÖDEYECEĞİM ÖADEMEM İÇİN BU ALACAKLI OLDUĞUM İNSANLAR DIŞARIYA ÇIKMALI AKSİ TAKTİRDE BENDE ÖDEYEMEYECEĞİM ONDAN DOLAYIDIRKİ BU DEVLET KESTİĞİ CEZALARI AF ETMEK ZORUN AKSİ TAKTİRDE SİNSİLE YOLUYLA BÜTÜN ESNAF TÜCCAR HAPİSE AF İSTİYORUZ DERKEN BİZLER ZATEN SUÇ İŞLEMEDİKKİ DEVLET CEZA KESİYOR ONU HAPİS CEZASIYLA ÖDÜYORUZ

 291. 06/01/2011, 13:40

  >HER ŞEY BİTMİŞ DEĞİL ARKADAŞLAR BİZDE ELİMİZDE NE VARSA KULLANACAĞIZ İLK ÖNCE BİZE ZAMAN LAZI ZAMAN İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ ONDAN SONRA BU KOKMUŞ KANUN İÇİN DÜN GİZEM HANIM 35 ÖRNEKTEN İTİRAZ EDİP MAHKEMEYİ FE İNFAZI DURDURMUŞTU BİZLE ZANNEDERSEM PAYLAŞIR HEPİMİZ HER TÜRLÜ MÜCADELEYE DEVAM EDMELİYİZ İLAÇ İÇMEDEN HASTALIK GEÇMEZ…

 292. 06/01/2011, 13:42

  >Postaneden e-devlet sifresi alırken herhangi bir sıkıntı yok

 293. 06/01/2011, 13:42

  >Arkadaşlar gerçekten site olarak çok renkli ve sürprizlerle doluyuz. Burada aylardır bir çok mantıklı ve gerçekçi insan bu işin AKPartiyle veya başka bir partiyle olmayacağını yazıyorlar. Niye herkes Sn.Başbakan'la olan toplantında sonra bu kadar umutsuzluğa kapıldı anlayamıyorum. Ne bekliyordunuz? Gerçekten Başbakan bir heyet çıkacağını, Başbakanın da "Aaaaa gerçekten mi? Ben bu konuyu bilmiyordum. Ne kadar ayıp! Hemen talimat veriyorum. Bu iş düzelecek" diyeceğini mi??? Arkadaşlar AkPartide Erdoğan'dan habersiz kimse tuvalete gidemez. Çek gibi ekonominin üstüne kurulduğu bir ödeme aracı hakkında onun onayı olmadan çıkabilir mi bir kanun???? Bu umutsuzluğa gelince hiç gerek yok. Ben de bir kaç arkadaş daha aylardır yazıyoruz. Tek ve en yüksek ihtimalli çözüm ANAYASA MAHKEMESİDİR. Yollanan tüm e-mailler, fakslar, mesajlar yapılan ve yapılması muhtemel eylemler Anayasa Mahkemesinin kararını en kısa zamanda açıklaması için baskı amaçlıdır. Bu benim fikrim beğenen beğenir, beğenmeyen beğenmeyez. Ancak kimse de gerçekleri gözden kaçırmasın. AKParti iktidarı zamanında onbinlerce kişi haftalarca, aylarca eylemin her türlüsünü yaptılar. Sonuç alabilen tek bir kişi var mı?? Ancak böyle kişisel, ıvır vızır mevzularda o da ağza bir parmak bal kadar sonuç alan olmuşsa olmuştur. Bu iktidar öyle ben kendimi yakarım, ben kendimi asarımla, sokağa çıkar yürürümle kılını bile kıpırdatmaz. Zaten söyledim ya yapılacak ve yapılan eylemlerin iki yararı vardır. 1-Kamuoyunda aktif kalmak, dikkat çekmek 2-Ses getirebildiğimiz oranda ANAYASA MAHKEMESİNİN kararını hızlandırmak. Allah korusun Anayasa MAhkemesi olumsuz karar verirse o zaman bu yazılara ben de 90% katılırım ama şimdi zamanı değil. Bu gerçeklerin hepsi bir hafta önce de belliydi. Değişen hiç bir şey yok. Anlaşılan içimzden bir çok arkadaş ciddi ciddi iktidarın bu işi çözme ihtimali olduğuna inanmışlar ya da başbakanın haberi olmadığına inanmışlar. Umarım artık onlar da gerçeği görmüşlerdir. Çözüm için tek yol hukuktur. O kadar. Hukuk için tek kalan yol da anayasa mahkemesidir. O yüzden kimse yersiz gereksiz umutsuzluğa kapılıp, diüer insanları da boş yere karamsarlığa sürüklemesin. Geçen hafta neredeysek, aynı noktadayız. Ne geri gittik, ne ileri.Sadece hayalinde çok farklı yerlerde olanların biraz daha ayakları yere bastı. Gerçek kızsak da, bağırsak da, çağırsak da bu. O yüzden bırakın bela okumayı, hakaret etmeyi, kahır yapmayı. Elimizden geldiğince gündemde kalmak ve anayasa mahkmemsinin kararını beklemekten başka çaremiz yok. Bu süreçte de özellkle taahhüt biten arkadaşlara tavsiyem ellerinden geldiğince dışarda kalabilmeleri. Ucuz kahramanlıklarla başlarını derde sokmamaları. Duygusal davranıp, saçmalayıp kendilerini içeri attırıp A.mahkemesinin kararını orada beklemek bana hiç mantıklı gelmiyor. Saygılar. F.SERKAN.34

 294. 06/01/2011, 13:43

  >POSTANEDE BİR ŞEY OLMUYOR TEK SIKINTI BOZUK BİR LİRA İLE GİT……LÜTFEN NE YAPALIM NEREYİ ARAYALIM YAZILARIN DEVAM SONRA HİÇ BİR ŞEY DÜNYANIN SONU DEĞİL GÜN DOĞMADAN NELER DOĞAR ATASÖZÜDÜR ÇOK ÖRNEKLERİ VARDIR

 295. 06/01/2011, 13:43

  >0zaman bügün gidip alayım teskürler…

 296. 06/01/2011, 13:46

  >84 herhalde o şerefsizler lafını burada uğraşan didinen çabalayan ve umutsuzluğa kapılıp üzülen insanlara söylememişsindir. Hiç kimse o kadar cahil, o kadar karaktersiz olamaz diye düşünüyorum.F.SERKAN.34

 297. 06/01/2011, 13:50

  >anlayamıyorum bu nasıl adalet ya adam adamı olduruyor 5 sene sonra cıkıyor 188 kısıyı olduruyorlar aralarında gaffar okan da dahıl olmak uzere polısımız ve ogretmenlerımızde var bu ınsan demeye bıle utanıyorum bunlarda cıkıyor pkk teror orgutu uyelerıde patır patır cıkıyor yakınd sozde pkk lıderı abdullah ocalan kaıtılı de cıkarsa hıc sasırmayın ama bızlerın uzerlerıne atlıyorlar sucumuz vergı odemek ıscı eleman ıstıhdam etmekLanet olsun!!!

 298. 06/01/2011, 13:55

  >SERKAN 34 TEBRİK EDERİM BU İŞ BU AMA HALA GÜNDEMDE KALMAYI EN AZINDAN VEKİLLERİ ARAYALIM HİÇ Mİ VİCDANLI DEĞİL BUNLAR ROBOTMU ANLIYORUM AMA MÜCADELEYE DEVAM DİYORUMMM

 299. 06/01/2011, 14:00

  >BENCE BURDA OTURUPDA BİRİLERİ BİŞŞEY YAPSIN BİZ İZLEYELİM DİYE DÜŞÜNENLERE YAZIKLAR OLSUN. SİTE EYLEMDE NERDE EYLEMDE YAPALIM GAZETELERDE TV LERDE SÖZ ETTİRELİM GÜNDEMDEN DÜŞMEYELİM DİYORUZ. HA OTURUP İZLEYELİM DİYE DÜŞÜNENLERDEN OLAYI TERCİH EDENLERDEN DEYİLİM. KENDİ ÇAPIMDA EYLEM YAPARIM. KENDİ ÇAPIMDA TV TARTIŞMA PROGRAMLARINA MAİL ATARIM Bİ ŞEKİLDE KENDİ EYLEMİMİ BULUR YAPARIM YAPMAYANLARA YAZIKLAR OLSUN BENDERİM.m.d.

 300. 06/01/2011, 14:01

  >O ŞEREFSİZ KELİMESİNİ YAZAN ARKADAŞ ZAMANINDA ÖNE ÇIKIPTA BU DAVA İÇİN BU SORUN İÇİN BU SİTEDE MÜCADELE VERMİŞ KURULUŞUNDAN BU GÜNE ŞİMDİ NERDE OLDUKLARI HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL HEPSİNDEN ALLAH RAZI OLSUN KÖTÜ SÖZ SAHİBİNİNDİR LÜTFEN SÖZÜNÜZÜ GERİ ALINIZ.İHTİYAR

 301. 06/01/2011, 14:09

  >ARKADAŞLAR SİZDEN RİCAM AK PARTİNİN BÜTÜN MİLLETVEKİLLERİNİN TELEFONLARINI YAZALIM DEVAMLIDA GÜNCELLEYELİM. MADEM BİTTİK DİYORUZ ÇARE KALMADI DİYORUZ BİZDE YİNE SAYGIMIZI BOZMADAN ARAYALIM DİYORUM İL TEŞKİLATLARI İLÇE TEŞKİLATLARI DAHİL ARAYALIM BAKIN ÇOK ŞEY DEĞİŞECEK…

 302. 06/01/2011, 14:13

  >SAYIN SERKAN 3493 NOLU YORUMUNUZDAKİ DÜŞÜNÇELERİNİZE YÜZDE YÜZ KATILIYORUM.BİRAZ MANTIKLI DÜŞÜNSEK ENERJİMİZİ O YÖNE ODAKLASAK DAHA ÇABUK ÇÖZÜME ULAŞIRIZ.5941 NOLU YASAYI BU HÜKÜMETİN ÇIKARDIĞINI VE ESKİ YASADAN DAHA AĞIR HÜKÜMLER İÇERDİĞİ HER ŞEYİ AÇIKLIYOR.AMA BİZ BUNU GÖRMEK İSTEMİYORUZ YADA KENDİMİZİ KANDIRIYORUZ.HUSEYİN34

 303. 06/01/2011, 14:23

  >——————- Ö N E M L İ ———————–KARDEŞLERİM BEN UTKU BAKIN BU İŞİ BİTİRMEK İÇİN SONUNA KADAR YANIMDA OLACAK KARDEŞLERİME İHTİYACIM VAR, BU İŞİ BİTİRMENİN ZAMANI GELDİ DE GEÇİYOR SONUNA KADAR YANIMDA OLACAK ARKADAŞLAR EKLEYİN LÜTFEN u.k_76@hotmail.com

 304. 06/01/2011, 14:58

  >arkadaşlar bizim milletvekillerinden bakanlardan vs.isteyeceğimiz konu karşılıksız çekten verilen adli para cezalarına af getirilmesidir ister torba yasası ile birlikte ister ayrı bir yasa yapılarak af istemektir ERDEM

 305. 06/01/2011, 15:00

  >slm bende çek magduruyum yaklaşık bır buçuk senedir ugrasıyorum suana kadar hapıs cezası kesınlesmedı ama 28.03.2011 tarıhınde durusmam var eger hapıs cezası kesınlesırse cok kotu olur benım ıcın cunku bakmakla yukumlu oldugum tam 11 nufus var bunların ıkı tanesı hasta benden baska calısan yok ne olacak bu ınsanların halı ben dolandırıcı degılım 1994 ten berı tıcaretle ugrasıyorum sımdıye kadar tek bır cekım yazılmadı ama son bır bucuk senedır ekonomık krızden dolayı ıslerım kotu gıttı ve ceklerım yazılmaya basladı sımdı soruyorum eger bana hapıs cezası cıkarsa ve ben hapse gırersem bu borc odenmıs olacakmı.? Hayır tabıkı hayır oysakı bana ımkan tanınsa calısır borcumu oderım lutfen sayın basbakanım lutfen sayın bakanlarım lutfen sayın ana muhalefet lıderi lutfen duyun artık sesımızı artık bu korkuyla yasamak ıstemıyorum aksam evıme coluk cocugumun ıcıne rahat bır sekılde gıtmek ıstıyorum lutfen bana bır sans daha tanıyın ben borcumu odemek ıstıyorum saygılar…

 306. 06/01/2011, 15:05

  >ARKADAŞLAR HER ŞEY BİTMİŞ DEĞİL MÜCADELE EDECEĞİZ AYRICA ANAYASA MAHKEMESİ BU YASAYI İPTAL ETME OLASILIĞI YÜKSEK MORALİMİZİ BOZMAYALIM GÜN DOĞMADAN NELER DOĞAR erdem

 307. 06/01/2011, 15:07

  >ARKADAŞLARRR ÇEKTEKİ CEZA SİSTEMİN KALDIRILMASI İÇİN PAZARTESİ AKP DE TOPLANTI YAPILIYORMUŞŞŞ ÇEKTE HİÇ CEZA VERİLEMEYECEKMİŞŞŞHEMEN MÜDAHALE YAPALIMADLİ PARA CEZALARININ İDARİ PARA CEZALARINA ÇEVRİLMESİNİ İSTİYORUZ DİYELİMMM

 308. 06/01/2011, 15:09

  >Arkadaşlar şu kafayı takmış olduğunuz GBT ile ilgili biraz bilgi vermek istiyorum.GBT sadece Emniyet-Jandarma tarafından kullanılan ve şifre ile girilebilen,çok güvenlikli bir sistemdir.Bu sisteme herkes öyle kafasına göre giremez,bilgilere erişemez.Her memur bu sisteme kafasına göre bakamaz.Yetkili memur bakıp,şayet yakalama var ise GBT sine baktığı kişinin mutlaka yanında bulunması gerekir.Baktığı kişi yanında yoksa ve yakalaması var ise o memur hakkında meslekten atılmaya kadar varan cezalar uygulanır.Sistemde ,sisteme giren memurun numarası sicili çıkar.Bu bakımdan ,Kim kime bakmış,ne zaman bakmış görülür.Dolayısı ile PTT,banka,hastahane gibi yerlerde öyle sisteme kayıtlı bir GBT araştırması vs.yoktur.Sistem şöyle çalışmaktadır,Otel,Hastahane,gibi yerlerde yatış yapmak için kayıt yaptırdığınızda,sistem otomatik olarak Emniyete TC kimlik no ile düşer ve yakalamanız var ise Emniyet sizi gelir alır.Bunun haricinde PTT vs gibi yerlerde ,dur senin bir GBT ne bakalım,aaa senin aranman varmış gibi bir durumla karşılaşmazsınız.Bu sisteme giriş tekrar söylüyorum ancak Emniyet ve Jandarma görevlilerinin kendilerine ait özel şifreleri ile girerek gerçekleşir.Bu bakımdan gereksiz paranoyalara kapılmayın derim.ZOLA

 309. 06/01/2011, 15:10

  >107 de kaynak nedir…hep aynı şey mış muş .ali34

 310. 06/01/2011, 15:11

  >NİYE İDARİYİ SAVUNUYORSUN KARDEŞİM YA NİYE İLLA KENDİMİZE CEZA BİÇİYORUZKİ YA KAST UNSURUNU GETİRSİNLER BİZİ BİZE BIRAKSINLAR SENETTE İDARİ CEZAMI VAR AYRICA ZATEN DOLANDIRICI OLAN TCK İLGİLİ MADDELERE GÖRE CEZALANDIRIRLAR

 311. 06/01/2011, 15:15

  >OLURMU ÇEK CEASIZ OLURMUUUUİDARİ OLSUNNNN

 312. 06/01/2011, 15:18

  >sayın 108 zolahastaneye yatış işlemi değil demuayene,tetkik,ayakta tedavi vs…amaçlı gittiğinizde de T.C. numaranızla işlem yapılıyor.peki bu durumda da GPT niz otomatik düşmüyormu?

 313. 06/01/2011, 15:19

  >hayırzola

 314. 06/01/2011, 15:20

  >111 ve 112 arkadaşlar gelin birlik olak şu aileleri dağıtan yasayı kaldırmak için birleşek diyom siz nasıl daha kaçarım diye çalışıyorsunuz tebrikler tebrikler

 315. 06/01/2011, 15:20

  >olsun idari olsun çevirsinler idariye baksınlarki ooo herkes idariyi alıor herkes razı çevirsinler bir gecede idari paraları hapis cezasına pörsünmüş tavuk gibi kalsınlar ortadatamam çekte illa idari olsunsiz bu kafayla giderseniz askere nah alırsınız teskere

 316. 06/01/2011, 15:20

  >Çünki yatış ayrı bir sistemden bildiriliyor,her hastaneye gideni Emniyet alsaydı sokakta adam kalmazdı.zola

 317. 06/01/2011, 15:22

  >ANLAMIYORUM ARKADAŞ HALA ADLİ PARAYI İDARİ PARAYAÇEVİRELİM DİYORSUNUZ DEVLETİN KESTİĞİ NE CEZASIDA İDARİYE ÇEVİRSİN BİZ KANUNDA YERİ OLMAYAN CEZAYI KALDIRIN DİYELİM VEYA AF GETİRİLSİN

 318. 06/01/2011, 15:22

  >GECE YATAN HASTALARIN BİLDİRİMLERİ GECE 24 TE EMNİYETE GÖNDERİLİR GBT ARAMA KAYDINIZ VARSA SABAHA KARŞI POLİS GELİR MERHABA BİLADER DER

 319. 06/01/2011, 15:23

  >sayın 107 kaynağı nerden aldın yazarmısın ERDEM

 320. 06/01/2011, 15:23

  >118aynen öyle…zola

 321. 06/01/2011, 15:23

  >OLMAZ İDARİ OLACAK YA OLACAK

 322. 06/01/2011, 15:26

  >SAYIN YARGITAY ÜYELERİNE SESLENİYORUM !!!BEN HEP YARGITAYIN 31-12-2008 TARİHİ İTİBARIYLE KANUNDAKİ BOŞLUK NEDENİYLE CEZASIZ KALAN ÇEK SUÇUNUN BİR İÇTAHATLA TARİHE GÖMÜLECEĞİNİ BEKLEDİM DURDUM.ANCAK ALACAKLILAR TARAFINDAN İNFAAL YARATIR KORKUSUYLA VE İKTİDAR BASKISIYLA BU İÇTAHATIN YAYINLANMADIĞINI DÜŞÜNÜYORDUM.FAKAT SİZLER NE KADAR KORKUSUZ OLDUĞUNUZU KATİLLERİ GASPÇILARI SERBEST BIRAKARAK GÖSTERDİNİZ.DEMEK Kİ KONU KORKMAK FİLAN DEĞİL İKTİDAR BASKISIDA DEĞİL ANLAŞILAN ÇÜNKÜ ONLARLADA LAF DALAŞINA KORKUSUZCA GİRİYORSUNUZ.MİLLET AYAKLANACAK NEREDEYSE MANŞETLERDEN İNMİYOR HABERLER AYYUKA ÇIKTI UMRUNUZDA DEĞİL HİÇBİRŞEY.ŞİMDİ GELELİM BİZİM KONUMUZA KARDEŞİM GÜCÜNÜZ BİZEMİ YETİYOR BEN ARTIK BU İŞLERDEN SİZLERİN BİR ŞEKİLDE NEMALANDIĞINIZI DÜŞÜNÜYORUM.ÇÜNKÜ MANTIKLI BAŞKA BİR SEÇENEK DAHA YOK.EĞER BİR FAYDANIZ OLMASAYDI SON NOKTAYI KOYARDINIZ.HAKLI OLDUĞUMUZU BİLE BİLE TOPU TACA ATTINIZ.SUSMAKTAN USANDIK….SAYGILARIMLA.

 323. 06/01/2011, 15:27

  >OTELLERDE AYNI ŞEKİL24 TE EMNİYETE BİLDİRİMOTEL VE HASTANELERDE İNTERNET ARACILIĞIYLA VERİLEN BİR ŞİFRE SAYFA VARDIR ORAYA GİRİLİRYATAN HASTA YADA KONAKLAYAN KİŞİNİN AD SOYAD TC KİMLİK NO BABA ADI ANA ADI YAZILIRGÖNDER DENİRBU EMNİYETE DÜŞERSABAH EMNİYETİN OLUŞTURDUĞU BİR HEYET HASTA ZİYARETİNE GELİR GEÇMİŞ OLSUN DENİLİRYADA OTEL ODASINA GELİNİR GÜNAYDINLAR EFENDİM DENİR

 324. 06/01/2011, 15:27

  >ARKADAŞLAR YA ARKADAŞLAR RUMUZSUZ ARKADAŞLAR SOHBETİNİZE ENGEL OLMAYIM BEN SİZ RAHAT EDİN SADECE SİTEYİ TAKİP EDEN YÜREKLİ KARDEŞLERİM BU İŞİ BİTİRMEK İÇİN SONUNA KADAR VARIM DİYENLER LÜTFEN EKLEYİN u.k_76@hotmail.com

 325. 06/01/2011, 15:29

  >erdem bey 107 deki ve bir kaç yorum daha farkındaysınız rumuzsuz yani canı sıkılıp burda dalga geçmeye karar vermiş öyle bir haber gerçekte yok keşke olsa ayrı konu gerçek gündeme dönün boşverin saygılarakcan

 326. 06/01/2011, 15:35

  >adam resmen kafa buluyor çekte illaki idari olsun diyor kafa buluyor gerçi bizde bunu hak etmedik değil madem ceza olmasın diyoruz neden idariyi savunuyoruz vekillerde diyorki nasıl olsa ödemiyeceksiniz üstünede idari bi borcum olsun yeterki cezaevi olmasın bende herkese borçlanayım dolandırıcılarada gün doğsun mu demek istiyorsunuz tersten bakınca memur kafasıyla bakınca öyle anlaşılıyorsaygılargülsüm nadir

 327. 06/01/2011, 15:37

  >PEKİ ARKADAŞLAR ÇEK TEN MAHKEMESİ DEVAM EDENLERLE BİRLİKTE YARGITAYDA 200 000 DOSYA DEVAM EDEN 500 000 DOSYA SONUÇLANDIĞINDA HANGİMİZİ SIĞDIRACAK CEZAEVİ BULACAKLAR ANLAMIYORUM erdem

 328. 06/01/2011, 15:39

  >ARKADAŞLAR DEVLETİN BİZDEN SAĞLADI PARAYI BİR DÜŞÜNÜN GECEN SENE ÇIKAN YASA İLE SALDILAR FAİZİYLE BİRLİKTE ÖDE 3/1 DİYE FAİZİYLE MÜMKÜN MÜ ZATEN PARASI OLSA ADLİ PARASINI ÖDER KURTULUR BU BELADAN EMANET BORÇ HARÇ BULA BİLEN GİTTİ ALACAKLIYA ANLAŞMAK MÜMKÜN OLMADI BULDUĞU PARAYI GİTTİ YATIRDI ADLİYELERE AYRICA 2 YIL CEZASI VAR 1 YIL YATMIŞ 1 YILA DENK GELEN YARALI AİLESİ AKRABASI BULANLAR YATIRIYOR GERİ KALANINI YANİ ÇOK BÜYÜK BİR RANT KAPISI DEVLET İÇİN TEK SEBEP BU GERİSİ HİKAYE BENCE SAYGILAR

 329. 06/01/2011, 15:41

  >06 Ocak 2011 Perşembe – 07:04 – GazeteVatanHükümet Yargıtay için düğmeye bastıAdalet Bakanı Ergin ile Başbakan Erdoğan'ın "tahliye" zirvesinden Yargıtay'a yeni düzenleme çıktı. "Yargıtay'ın kapasitesinin artırılması" için kanun tasarısı başbakanlığa gönderildi.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile dün Başbakanlık Resmi Konutu’nda sürpriz bir görüşme gerçekleştirdi. Bu toplantıda tutukluluk süresini sınırlandıran kanunun yürürlüğe girmesinden sonra yaşanan tahliyeler nedeniyle ortaya çıkan durumun masaya yatırıldığı bildirildi.YENİ DAİRELER İÇİNAdalet Bakanlığı’ndan akşam saatlerinde yapılan açıklamada ise atılacak adımlar konusunda çarpıcı bir ipucu da yer aldı. Açıklamada, “Yüksek yargı organlarının talep ve ihtiyaçları gözönünde bulundurularak yüksek mahkemelerin kapasitelerinin güçlendirilmesi için hazırlanan kanun tasarısı Başbakanlık’a sevk edilmiştir” denildi. Bakanlık yetkilileri, tasarının içeriğine ilişkin ayrıntı vermezken, tasarının Başbakanlık’ta değerlendirileceği ve revize edilebileceğini belirttiler.Hükümet, daha önce, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker’in 2 yıl önce Yargıtay’a yeni daire kurulmasını istediğini anımsatmış, bu talep doğrultusunda düzenleme yapılabileceği mesajı vermişti. Gerçeker ise 2 yıl önceki şartların ortadan kalktığını, yapılması gerekenin Yargıtay’a yeni daire kurmak yerine bölge adliye mahkemelerinin yaşama geçirilmesi olduğunu savunuyor. Buna rağmen hazırlanan ve Başbakanlık’ta son şekli verilecek olan taslakta, Yargıtay’a yeni daireler kurulmasının düzenleneceği bildirildi.YENİ DAİRELER YENİ BAŞKANAKulislerde Yargıtay’da yeni kurulucak daire sayısının 10’u bulacağını, böylece Anayasa ile yapısı değişen ve genel olarak hükümete yakın isimlerden oluşan HSYK’nın seçeceği 70-80 civarında yeni Yargıtay üyesinin Yargıtay’ın yapısını büyük ölçüde değiştireceği yorumları yapılıyor. Yeni dairelerin, Yargıtay başkanlığı için Haziran ayında yapılacak seçimlerden önce hayata geçirilmesi ve böylece hükümete yakın bir Yargıtay başkanın seçilmesinin sağlanacağı da yargı kulislerinde yoğun biçimde konuşuluyor.

 330. 06/01/2011, 15:44

  >bence de devlet vaz gecmez cunku dusunsenıze devlet ne kadar kar saglayacak mılyarlarca tl ekonomık krızın teget gecmemesı de gayet dogal bızler sagoldgumuz surece turkıye ye hıcbırsey olmaz mumkun degıl yaralı aıle babası

 331. 06/01/2011, 15:51

  >arkadaşlar sanırım kendi kendimize konuşarak bir yere varamayız. ankaradaki arkadaşların devamlı ziyarette bulunması gerekiyor. anlata anlata bir yerlere getirebiliriz, yoksa kimsenin bunca gündem arasında aklına falan gelemeyiz. mühendis34

 332. 06/01/2011, 15:55

  >bir basın bildirisi hazırlansa ve ankarada 1-2 günlük bir eylem yapılabilse çok faydalı olur sanırımmühendis34

 333. 06/01/2011, 16:04

  >FLAŞ FLAŞ FLAŞ TERÖRÖR BAŞI ABO 2012DE SERBEST SON DAKİKA.RAMİZ65..

 334. 06/01/2011, 16:06

  >131,132 rumuz mühendis34 sitede yazan mühendis adlı kişiyle aynı kişimisiniz ?

 335. 06/01/2011, 16:25

  >ARKADAŞLAR BOŞ DURMAYALIM LÜTFEN.ŞU AKP Lİ VEKİLLERİ ARAYIP TORBA YASAYA GİRMEMEMİZİN SEBEBİNİ BİR SORALIM!!! NASIL OLUYORMUŞTA DOLANDIRICILARI AFFEDERİZ DİYEBİLİYORLARMIŞ!!! O ZAMAN SORALIM KENDİLERİNE NAYLON FATURA KESENLER DÜRÜST İNSANLARMI???? KİM DİYEBİLİRKİ NAYLON FATURA KESENLERİN İÇİNDE 1 TANE DÜRÜST VARDA ONU KURTARIYORUZ DİYE!!! 2 MİLYON ÇEK MAĞDURUNUN EN AZ %90 NIN MAĞDURİYETİ VE HAKLILIĞI ORTADAYKEN!!! LÜTFEN ARKADAŞLAR ARAYALIMKİ ANLASINLAR BİZLERİN BU OYUNA KANMAYACAĞIMIZI VE SEÇİMDE MİLYONLARCA ÇEK MAĞDURUNDAN TEPKİ OYU ALACAKLARINI.ARKADAŞLAR BİZLERDE ARAYALIM AYNEN SORALIM.BOŞ DURMAYALIM BİZDE

 336. 06/01/2011, 16:26

  >hayırmühandis34

 337. 06/01/2011, 16:39

  >GBT işlemleri ZOLA nın dediği gibidir ..PTT de ..fakaaattttt hastanede YATIŞ önemli değil sistemine tc kimlik no su girildiği zaman yakalaman varsa şıp diye enseleniyorsun çocuğun için bile gitsen senin nüfusuna kayıtlı olduğu için çıkıyor BEN BÖYLE YAKALANDIM…ÇEKDAŞ

 338. 06/01/2011, 16:44

  >LÜTFEN ARKADAŞLAR HEPİMİZİN OKUMASI YAZMASI VAR ..ÇEK YAZABİLDİĞİMİZE GÖRE …RUMUZ YAZIN..ÇEKDAŞ..

 339. 06/01/2011, 16:44

  >sayın ilgili ve bilgili arkadaşlar, ben hep memleketi için çalışmış bir işadamıyım. krizden dolayı alacaklarımı alamayıp mülklerimi de satamamış durumda dolayısıyla çeklerimi ödeyememiş malı mülkü yok pahasına icra yoluyla satılan birisiyim. mal mülk önemli dil ama dolandırıcı gibi çeki ni ödemediğinden dolayı hapsedilmek onurum ve bünyem kaldıracağını sanmıyorum. çocuklarıma çok sevdiğim memleketimden başka bir ülkeye göç etmelerini vasiyet ediyorum. gerçekten elinde olmayan nedenlerle, iyi niyetle batmış tüm arkadaşlarıma allah ın yardımcı olmasını diliyorum. eğer bir yerlere sözü geçen bir arkadaşımız yazımı okursa, şunu bildirsinler; memleketimizde iş yapan işadamları ve onların çocukları birdaha ticaret yaparmı? yenileri gelir diyorlardır, onlarda bizim gibi hapse girmekten korkmazlarm! ı? memleketimizden dışarıda nerede olursa olsun işlerini oralarda yapmaya yönelmezler mi? lütfen çalışan ve işi bozulan tüm işadamlarımıza biraz saygı anlayış.teşekkürler.

 340. 06/01/2011, 16:48

  >——————- Ö N E M L İ ———————–KARDEŞLERİM BEN UTKU BAKIN BU İŞİ BİTİRMEK İÇİN SONUNA KADAR YANIMDA OLACAK KARDEŞLERİME İHTİYACIM VAR, BU İŞİ BİTİRMENİN ZAMANI GELDİ DE GEÇİYOR SONUNA KADAR YANIMDA OLACAK ARKADAŞLAR EKLEYİN LÜTFEN u.k_76@hotmail.com

 341. 06/01/2011, 16:54

  >arkadaşlar sonuna kadar savaşalım her ne olursa olsun artık yeter….

 342. 06/01/2011, 16:56

  >138 cekdaş ben 3-4 ker diş tedavisi için gitdim hiçbir şey olmadı insanları korkutma bence insanlar sağlıklarından oldular zaten birde paranonyak olmasınlar gbt aynen zolanın dediği gibi oluyor hastanede başka yakalanan varsa oda anlatsın o zaman dikkatlı oluruzkütahyalı ömer

 343. 06/01/2011, 17:00

  >ARKADAŞLAR ARAMALARA DEVAM………. VEKİLLERİ SIKIŞTIRMAZSAK EMİNİMKİ SİZLERDE ANLAMIŞSINIZDIR BİZİM İÇİN HİÇ BİRŞEY ÇIKMAYACAK!!!!!!!!!!! İSYANLARINIZI VEKİLLERE YAPIN!!!! AYŞENUR BAHÇEKAPILI YA ANLATIN DERTLERİNİZİ ÇÜNKÜ DERTLERİN ÇÖZÜMÜ ONLARDA BİZLERDE DEĞİL………….

 344. 06/01/2011, 17:01

  >STAR TV DEKİ HABERCİ BAYANLA KİM İLGİLENİYOR?

 345. 06/01/2011, 17:04

  >BEN HASTANEDE 17 YAŞIMDA Kİ KIZIMI ENDOSKOPİ İÇİN GÖTÜRDÜĞÜM ZAMAN İSTANBUL FLORENCE NİGHTİNGALE HASTANESİ ÇIKŞINDA BEKLEYEN 2 ADET POLİS MEMURUNA 17 EYLÜL 2009 TARİHİNDE YAKALANDIM 4,5 AY METRİSTE YATTIM..TAAHHÜTLE ÇIKTIM YETERİNCE AÇIK MI …HASTANE GİRİŞİ YAPILDIĞI ANDA TAKİPTEYDİK İŞLEMİN BİTMESİNİ BEKLEDİK DEDİLER KİMSEYİ KORKUTMUYORUM ÜNİVERSİTE MEZUNUYUM AKLI BAŞINDAYIM..YAPACAK İŞLERİMİZ VAR EYLEMDEYİZ..ÇEKDAŞ

 346. 06/01/2011, 17:06

  >142 144 145 RUMUZZZZZZZ….AYŞE ENGİN

 347. 06/01/2011, 17:09

  >utkum nasıl gidiyor kardeşim kaç kişi oldu dünden beri yazıyorsun umarım 200 300 kişi olmuştur

 348. 06/01/2011, 17:11

  >ARKADAŞLAR VEKİLLERİ ARAYIN KAYBETCEK HİÇ BİR ŞEYİMİZ YOKKKKKKKK

 349. 06/01/2011, 17:21

  >SAYGIDEĞER CÜNEYT BEY SİZİN SÖZLERİNİZ BENİM İÇİN ALTIN BAZI KEM SÖZLER HER YERDE HER ZAMAN OLUR BU YAŞIMA GELDİM HİÇ APARTMAN YÖNETİCİLİĞİ YAPMADIM TOPLANTI OLDUĞU GÜN KAÇTIM İŞTE SONUNDA İNSAN SİNİR OLUYOR HİÇ BİR KARŞILIĞI OLMAYAN İŞLER FAKAT BU İŞLER ÇOK FARKLI BİNLERCE UFACIK ÇOCUKLAR VAR HİÇ OLMASSA ONLARIN HAYIR DUASINI ALIN VE YARDIMLARINIZI ESİRGEMEYİN..EKM 2510 GÖKHAN BEY YAZILARINIZDAN NE KADAR KAREKTERLİ OLDUĞUNUZU HİSSEDİYORUZ LÜTFEN SİZ LERDE SADECE BU ÇOCUKLAR İÇİN MÜCADELE EDİNİZ HEPİMİZE SORCAKLAR NE YAPTIN DİYE BİRGÜN ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN

 350. 06/01/2011, 17:23

  >ben tam 10 yıl kaçak yaşadım bildiğim tek iş ticaret 4 il değiştirdim gecen sene eşimin ihbarından dolayı yakalandım 1 yıl yattım taahhütle çıktım bugün yarın tutuklamalar başlayacaktır EN SON ÇOK SES GETİRECEK BİR EYLEM YAPILMALI BİLİYORSUNUZ CNN HABERDE KONUŞMA YAPTIM VE BİR GÜNDE YAKLAŞIK 125000 KİŞİ TIKLADI NETTE KENDİMİZİ YIRTIK ZORLA 1 SEFER YAYINLANDI ÖYLE BİR EYLEM OLMALI Kİ TÜM MEDYANIN İLGİSİNİ ÇEKELİM YALNIZ BUNUN İÇİN KALABALIK ÇOK ÖNEMLİ KENDİLERİ KATILAMAYAN ARAMALARI OLAN ARKADAŞLAR KENDİNİZ KATILMASANIZ BİLE ÇOCUKLARINIZI EŞLERİNİZİ BİR ŞEKİLDE YOLLAYIN YOKSA BAŞKA TÜRLÜ ÇÖZÜM MÜMKÜN OLMAYACAK ARKADAŞLAR CEZA EVİNE GİREN ÇOK İYİ BİLİR 5 YIL YATMAK NE DEMEK SON CARE BU EYLEMDİR iskender_34_deniz@hotmail.com

 351. 06/01/2011, 17:24

  >Sevgili arkadaslar aklima bir sey geliyor bilmiyorum ne kadar yapilabilir ama. Simdi bu is iki turlu cozulur bir siyasi irade ile digeride hukuk ile ama hukukta pek bagimsiz degil. ak partide sadece basbakan ne derse o oluyor o da tamam. Basbakanin tek dinleyecegi kisi bence pensilvanyada ona ulasilamazmi acaba eger ulasilabilse vede bu magduriyetlerimiz anlatilabilse ben yararinin olacagini dusunuyorum.saygilarimlaCEKTEN CEKEN

 352. 06/01/2011, 17:28

  >ARKADAŞLARBEN CÜNEYT BEYE KATILIYORUM.HEM BİZLERİ CİDDİ RAHATLATAN HEM DE İKTİDARI YASAL VE KAMU OYU ÖNÜNDE SİYASİ OLARAK ZORLAMAYACAK BİR ÇÖZÜM ARAYIŞI EN AZINDAN ŞİMDİLİK ÖNEMLİ. BENİM ŞÖYLE BİR FİKRİM VAR.DÜZEN AYNEN DEVAM ETSİN FAKAT ADLİ PARA CEZASI ÇEK MİKTARI KADAR DEĞİL %10 KADAR OLSUN.SANIRIM BU ÇÖZÜMDE %90 IMIZ YIRTAR.DEVLET DE CEZALANDIRMA VAZİFESİNE GÖNÜL RAHATLIĞI İLE DEVAM EDER.

 353. 06/01/2011, 17:28

  >çok fazla yorum yapan biri değilim fakat kendi görüşümü ortaya koymak istiyorum biraz kendi imkanlarımla araştırdım sonucu kısaca özetliycem iktidar veya bazı kesimler bunu bankalar istemiyor diyor oysaki öyle bir şey yok bunu sorduğum bir bankanın genel müdür yardımcısı biz çeki verirken siciline bakarız sonra bizimle çalışmasına herşey uygunsa kredi ve çek sağlarız gelelim çekin karşılıksız çıkmasına bu bize maddi açıdan bir külfet oluşturmuyor tamamen müşterinin sorumluluğunda olan bir durum bizim sorumlu olduğumuz rakkam belli onuda zaten şube giderlerinden karşılıyor müşteriye tekrar borç olarak çıkarıyoruz biz çeke hapis istemek bizim işimize gelicek bir durum değil eğer böyle bir şeye taraf olunsaydı inannın bunu kredi için isterdik ama böyle birşeye gerek yok çünkü ticaret bir risktir ve bunuda üstlenmek zorundasınız verdiğiniz paranın karşılığını zaten haciz olarak alıyoruz çalıştığı sürece maaşından tahsil ediyoruz hapise girse kime faydası var şimdi gelelim neden çıkmıyor bu kanun çünkü piyasada zengin olan firmaların çoğu yandaş denilen iş yerleridir bu kişiler yada şirketler çek kullanmıyor ama piyasadan alıyor karşılıksız çıkmasına karşıda bu kanunu gündenmde tutuyorlar

 354. 06/01/2011, 17:33

  >yargıtaya operasyon başladı.yeni daireler açılacakburalara atama yapılacak atanacak daire başkanlarıda bu yargıtay başkanı seçilecek .son iki aydır tek bir merkezden çıkan yargıda geçiken adalet dava aşımı vs.gibi haberlerin arkasından hizbullaçıların pkklıların çetelerin tahliyesi tuz biber oldu 2005 de çıkan yasanın uygulanacağını bu işin içinde olanlar biliyordu ama son yaşanan rezalet ve bizim magduriyetimiz birileri için operasyon sebebi olacak opersyon bitene kadar kimse bişey beklemesin operasyondan sonra ne yapacaklarsa olacak.www.venice.coe.int buraya mail faks yabancı dilbilen varsa yüzyüze görüşmeli avrupadaki yasalarla aday ülkelerin yasalarını inceleyen komisyon bizdeki garabet yasaları bu komisyona bir şekilde anlatırsak daha çabuk sonuç alırızvatanhasreti

 355. 06/01/2011, 17:34

  >devamıböylece devlet aracıyla para yoksa yat içerde perişan ol diyorlar bana kalırsa şu an bu kanunun çıkması zor ozman meclis yerine birleşelim ve bunu 3 gündür mail veren arkadaş toparlar herkez kayıtlıdır bir dilekçeyle hepimizin adı geçmesi ile ab insan haklarına verelim ve basınıda çağralım orda olması gereken 2 yada 3 kişi ayrıca bir dilekçede aynı gün norveç konsonlosluğuna verelim ud yani insanca yaşamak istiyoruz sığınma talebi bu ülkede tehdit altındayız ve elimizi çabuk tutarsak katiller dışarda biz içerdeyiz diyebiliriz 1000 kişilk bir sığınma talebi bence medyayı bayağa meşgul eder saygılarımla

 356. 06/01/2011, 17:35

  >AVUKATLAR SEVGİLİ DOSTUM AVUKATLAR MECLİSE BAKSANA KAÇTANE AVUKAT VAR

 357. 06/01/2011, 17:35

  >nedersiniz???155 158 YORUMAKCAN

 358. 06/01/2011, 17:36

  >155 ÇOK DOĞRU TESPİT.AMA LÜTFEN VEKİLLERİ ARAYALIM.AYŞENUR BAHÇEKAPILI 0532 335 42 53 ARAYIP SORALIM BAŞBAKANIN ÇÖZELİM DEMESİNİ NASIL OLUYORDA ''YAPACAK HİÇ BİR ŞEY YOK GEÇEN SENE YAPACAĞIMIZI YAPTIK'' OLARAK ANLIYOR.SAYGILARIMLACAN MERT

 359. 06/01/2011, 17:37

  >AYŞENUR BAHÇEKAPILI 0532 335 42 53

 360. 06/01/2011, 17:38

  >ÖZELLİKLE BAYANLAR ARASIN AYŞENUR BAHÇEKAPILI 0532 335 42 53

 361. 06/01/2011, 17:54

  >ARKADAŞLAR BU BİRTEK BENİM VEYA BİR KAÇ ARKADAŞIMIZIN ARAMASIYLA OLMUYOR LÜTFEN DUYARLI OLALIM.ZAMAN ARAMALARI HIZLANDIRMAMIZ GEREKEN ZAMAN.SAYGILARIMLACASN MERT

 362. 06/01/2011, 17:55

  >bence bizde çek mağdurları açılımı isteyelim herşeyin bi açılımı var bizede yapsılar

 363. 06/01/2011, 17:56

  >AYŞENUR BAHÇEKAPILI 0532 335 42 53

 364. 06/01/2011, 17:58

  >ARKADAŞLAR EN AZINDAN ARAYIP SORALIM VE ADABIMIZLA TEPKİMİZİ KOYALIM BAŞBAKANIN SÖZÜNÜ NASIL ÇARPTIRDIĞINA DAİR…………….AYŞENUR BAHÇEKAPILI 0532 335 42 53

 365. 06/01/2011, 18:01

  >arkadaşlar 153 deki yorum u tartışmaya açalım mı ???(ali34)

 366. 06/01/2011, 18:04

  >ALLAH AŞKINA %10 NUNA RAZI OLAN ADAM ZATEN HEPSİNİ AFFEDER!!!!! AYDIN DOĞANIN BORCUNDAN SİLDİKLERİ HEPİMİZİN ADLİ PARASINDAN ÇOKTUR!!!! ARKADAŞLAR ANLAYALIM ARTIK LÜTFEN VEKİLLERİ ARAMAZSAK BIRAKIN %10 U ÇOCUKLARIMIZA BAKKALDAN ÇUKULATA ALACAK PARA BULAMIYCAZ.ARAYIN ARTIK NEYİ BEKLİYORSUNUZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 367. 06/01/2011, 18:07

  >NESNELER İNCELİKTEN,İNSANLAR KABALIKTAN KIRILIR…ArkadaşlarFarkında olmadan maksadımı aşan sözler edersem hoş görünüz!Tamam,Her birimiz yaralıyız…Tamam,Her birimiz azap içindeyiz…Derdimizi anlatmaya ne kalem, ne kelam kafi gelmiyor, tamam kabul…Fakat arkadaşlar, Şunu bir türlü anlamıyorum;Ne kadar kolay “efeleniyoruz”Ne kadar kolay “sinirleniyoruz”Ne kadar kolay “bozuluyoruz”Ne kadar kolay “fırçalıyoruz”Ne kadar kolay “ümitleniyoruz”Ne kadar kolay “endişeleniyoruz”Ne kadar kolay “dağıtıyoruz”Ne kadar kolay “dağılıyoruz”Ne kadar kolay “kaçıyoruz”Ne kadar kolay “vazgeçiyoruz”Ne kadar kolay “ben yokum diyoruz”Ne kadar kolay “kırıyoruz”Ne kadar kolay “döküyoruz”Halbuki arkadaşlar,Bugün sizler ne hissediyorsunuz bilmem…Ancak;Ne dün (bugünden) daha iyi idiNe yarın (bugünden) daha kötü olacak…İnsanlık dışı bu zulüm,NAMERT BU İŞKENCEMutlaka sona erecek…Ama yarın,Ama sonraki gün…Bu ONUR KAVGASI BİZİMBu ÖZGÜRLÜK SAVAŞI BİZİMBu HAYSİYET MÜCADELESİ BİZİM.Bize LAZIM OLAN BİRLİKBize LAZIM OLAN DİRLİKBize LAZIM OLAN DİRİLİKBİZE YÜKSEK SES LAZIMBİZE GENİŞ İŞTİRAK LAZIMBİZE İNANÇ ve HEYECAN LAZIM,BİZE SABIR ve GAYRET LAZIM…NE PES ETMEK YAKIŞIR BİZENE BEN YOKUM DEMEK ADAMLIKTIR…ZAFER NE KADAR BÜYÜKSEÇİLESİ DE O DENLİ OLACAKTIR…**ALLAH’A DAYAN, SAY’E SARIL, HİKMETE RÂM OL,YOL VARSA BUDUR, BİLMİYORUM BAŞKA ÇIKAR YOL…

 368. 06/01/2011, 18:08

  >arkadaşlar 6 dakikadır ayşenur hanımla görüşüyorum sizinle ilgili bir düzenleme yok geçensene verdiğimiz fırsatlardan yararlansaydınız yapılacak birşey yok diyolar. af hiç yok torba yasa hiç yok. yok yok diyor en sonunda sizde bayansınız eşleri tarafından bu duruma düşen bayan arkadaşlarımız var peki onlaradamı acımıyosunuz dedim imza atmasaydınız birşey yapamayız dedi peki 2 milyon kayıp oy var onlar neolacak dedim bişey yapamayız dediler. ve en sonunda bun u anlayın yapılacak birşey yok sizler için dediler. medikalci dilek. çok üzgünüm şu anda hüngür hüngür ağlıyorum bizler hiçiz demekki

 369. 06/01/2011, 18:15

  >ha bide senette hapis olmaması nedenmiş ayşenur hn. dediği çek kıymetli evrakmış szenet kıymetsiz evrakmış. 2 kişi arasındaki alacak verecek durumunu biz affedemeyiz o iki taraf arasında dedi bende apc nin kaldırılmasınıu istiyoruz ipc ye çevrilmesini istiyoruz dedim oda ceza hukukunu değiştyirilmesi lazım oda uzun bi süreç ve gündemimişde yok dedi.m.d

 370. 06/01/2011, 18:17

  >hala anlayamıyoruz degıl mı arkadaslar bızler katıl gaspcı ve terorıst olmadıgımız ıcın butun bu ısler basımıza geldı ben soruyorum sımdı bızı yakalamaya calısan memur arkadaslara ne guzel degıl mı kafeste keklık mısalı cekten dolayı aranması olan ınsanı tutuklamak neden pkk lıları yakalamıyorlar cunku memur kardeslerımıze karsılık verıyorlar ama bız veremeyız bız vatanımızı mılletımızı cok sevıyoruz ınsan ıstıhdam ettık vergılerımızı odedık ama bızı gormezden gelıyorlar hızbullahcıları serbest bıraktıklarında gordugum manzara karsında hungur hungur agladım dedım kı yazıklar olsun 188 kısıyı oldurmekten yakalanan ve halıhazırda kac kısıyı oldurduklerı bellı olmayan ınsanları serbest bıraktınız yazıklar olsun katıller terorısler tecavuzculer mafya lıderlerı kadar degerımız yokmus LANET OLSUN MILYONLARCA KEZ MILYARLCA KEZ LANET OLSUN

 371. 06/01/2011, 18:19

  >Herkese merhabalar, kimi gazete ve televizyonlarda yenilenecek borçlar ve ticaret kanunlarında ki değişiklikler içinde çekle ilgili yorumlar olduğuna dair haberlerin hepsi yanlışmıymış? Ayrıca bir çok Milletvekiline mail gönderiyorum ama geri dönüyor. Telefonlarınıda açmıyorlar. Daha etkili bir yol bulmak gerekiyor diye düşünüyorum. Bireysel çabalar önemli ama etkinlik açısından çoğulcu ve ses getirici girişimlerde bulunmak gerekiyor. Bunun için fikirler varsa lütfen konuşalım

 372. 06/01/2011, 18:20

  >Bir Fıkra… (İTHAF OLUNUR!)Amatör bir boksör eşleşme sonucu kendinden “klasman” olarak üstün rakibinin karşısına ringe çıkar… Cıva gibi rakibi karşısında işinin zor olduğunu anlar… Nitekim tedbirli de olsa ilk raunt aldığı yumruklarla sarsılarak köşesine döner… Boksörün vaziyeti sezen tecrübeli hocası; “tamam koçum, bu maç senin, sen ondan üstünsün” diye boksörü fişekleyerek ikinci raunta gönderir… Sağlı-sollu kroşeler, aparkatlar derken boksörümüz köşesine zor döner… Hoca daha da bir coşkuyla “işte böyle aslanım, bitir şu işi, dayan birkaç yumrukla inecek adam” der, tekrar salar boksörü… Üçüncü raunt bu defa ağız burun kan revan içinde döner boksörümüz, Hoca yine “bak adam düşmek üzere, SEN ÜSTÜNSÜN, ADAMI YİYORSUN, SEN ONU DÖVÜYORSUN” tezahüratına başlayınca; “YAHU HOCAM! Anlamadım, şayet ben bu adamı dövüyorum, ÖYLEYSE BENİ DÖVEN HANGİ ŞEREFSİZ! * Hocaların Hocası; Prof.Dr. Hayri DOMANİÇ * AYM Başkanı Haşim KILIÇ * Yargıtay Başkanı Hasan GERÇEKER * Prof.Dr. Adem SÖZÜER * Ahmet İYİMAYA * Ali BABACAN * Adalet Bakanı, Sadullah ERGİN * ATO Başkanı * Yazarlar, * TV.ler * VİCDAN Sahibi olan pek çok kimse…Özetle diyorlar ki;BU BİR İNSAN HAKLARI İHLALİDİR…NE BÖYLE BİR SUÇ OLUR,NE DE BÖYLE BİR CEZA İNSANLIĞA SIĞAR!Kesinlikle DURUM BU!…O halde; Bizim HAKKIMIZI hangi ZALİM İHLAL EDİYOR?Bizim HÜRRİYETİMİZİ hangi ZALİM İĞFAL EDİYOR?Bizim HAYATIMIZI hangi ZALİM ZİNDAN EDİYOR?(Zalim) yerine içinizden geçeni siz koyun…

 373. 06/01/2011, 18:21

  >MUCADELE EDIYORUZ AMA KARSIMIZDAKI INSANLARIN FRENKASLARI FARKLI EVE GOTURECEK EKMEK PARAM YOK DIYORUM VEKILE TELEFONDA BANA KARDESIM DIYOR!!! BANA MI SORDUN DIYOR CEKLERE IMZA ATARKEN ODESEYDIN BUNLAR BASINA GELMEZDI KARDESIM BENI RAHATSIZ ETMEYIN DIYEREK TELEFONU KAPATIYOR VE BEN 58 YASINDA BIR INSANIM 11 ULKEYE IHRACAT YAPAN BIR FIRMANIN ORTAGIYDIM IFLAZ ETTIM DAYANAMADIM VARIMI YOGUMU HEBA ETTIM 39 YILDIR ESNAFTIM AMA SIMDI DUSTUGUMUZ DURUMA BIR BAKIN YAZIK HEMDE COK YAZIKSULEYMAN KUTAHYALI

 374. 06/01/2011, 18:23

  >sayın dilek hanım asla öyle bir eylem yapacağız kiyeryerinden oynayacak yok öyle basit değil vatan hainleri dışarı biz içeri sadece etrafınızdan adam toplayın eylem yapacak gerisini bize bırakın cnn de konuştum çok şey ama yayınlanmadı bu sefer hepsinin çıkacağı bir yayın olacak bırakın türkiye yi dünya medyası duyacak sizler rahat olun sadece kalabalık olmamız lazım gerisi sorun değil saygılarımla

 375. 06/01/2011, 18:23

  >ARKADAŞLAR ÜSTÜNE BASA BASA SÖYLÜYORUM TOPLANIP EYLEM KARARI ALALIM DİYE VEKİLLERİ ARADIK NE OLDU HİÇ BİRŞEY DEGİŞMEDİ BENCE İYİ BİR ORGİNİSAZYONLA TOPLANIP ANKARA VEYA İSTANBULDA EYLEM YAPMAK KAÇ KİŞİ EKLEDİ UTKU MERSİN ARKADAŞIMIZI DÜNDEN BERİ 23 KİŞİ OLMUŞ BUMU ARKADAŞLAR SAYIMIZ YAZIKLAR OLSUN

 376. 06/01/2011, 18:24

  >bahçekapılı hanımı seçim bölgesinde olan arkadaşlarda arasın

 377. 06/01/2011, 18:25

  >BAHÇEKAPILI BANADA DEDİ İMZA ATMASAYDINIZ DİYE BENDE NAYLON FATURAYA İMZA ATANLARA NİYE ÖYLE DEMİYORSUNUZ DİYE SORDUM KONUYU DEĞİŞTİRDİ.BAŞBAKAN ÇÖZELİM BU İŞİ DEMEDİMİ NİYE BÖYLE BİR TAVIR İÇİNE GİRİYORSUNUZ DEDİĞİMDE ÖYLE BİR ŞEY YOK ZATEN ÇÖZÜM YOLUDA YOK DEDİ.BANADA APC NİN İDARİYE DÖNMESİ CEZA HUKUKU FALAN DİYE ANLATMAYA BAŞLAYINCA AYŞENUR HNM AZ ÇOK HUKUKU BENDE BİLİYORUM VE HUKUKÇULARADA DANIŞTIM BU KONUYU ORTAK FİKİRLERİ SİZLERİN SÖYLEDİĞİ GİBİ CEZA HUKUKUNUN DEĞİŞMESİNİN GEREKMEDİĞİ VE ÇOK BASİT İKİ KELİMEYLE İŞİN ÇÖZÜLEBİLECEĞİ DEDİĞİMDE BEN HUKUKÇU DEĞİLİM DİYE KESTİRİP ATTI.BENDE SEÇİMLERDE ÇEK MAĞDURLARINDAN VE ÇEVRESİNDEN OY ALMANIZ ÇOK ZOR DEDİĞİMDE ZATEN SİZİN GİBİ TALEPTE BULUNAN KAÇ KİŞİKİ BUNU SÖYLÜYORSUNUZ??? DİYE TEPKİ VERDİ.BENDE GÖRÜRSÜNÜZ O ZAMAN DEYİP KAPATTIM.ANLAYACAĞINIZ DÜNDE YAZDIĞIM GİBİ OYALAMA TAKTİKLERİNE DEVAM EDİYORLAR ETMELERİNİNDE TEK SEBEBİ ŞU AN PİYASALARDA ALACAKLI OLAN KENDİLERİ VE YANDAŞLARI.AMA ARKADAŞLAR LÜTFEN SİZLERDE ARAYIP EN AZINDAN TEPKİNİZİ GÖSTERİN!!!!!!!!! ZATEN NE GELDİYSE BAŞIMIZA BU TEPKİSİZLİĞİMİZDEN GELMEDİMİ????? ARAYIN ARKADAŞLAR ARAYIN DA BARİ ONLARDA BU ENAYİLERİ UYUTTUK DİYE DÜŞÜNMESİN…………………. BELKİ UFAKTA OLSA VİCDANLARI HAREKETE GEÇER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!CAN MERT

 378. 06/01/2011, 18:27

  >güç zalimlerin elinde mi diye düşünüyorum dün avukat ile telefonda görüştüm sizi affederlerse biz evimize yiyecek ekmek götüremeyiz dedi ve bu avukat 33 yaşında aç mı kalalım istiyorsunuz dedi şok geçirdim evimin taksitleri bitmedi dedi bana şok geçirdim avukat bey dedım ben evıme su alamıyorum suyumuz kesık 2 ya dır komsudan aldıgımız sular ıle yıkanıyoruz dedım sen neden bahsedıyorsun dedım sonra beraber dısarı cıktık avukat bey ın altında son model hyundai marka cip seni eve bırakayım dedi yok sagol dedım bırde utanmadan zaten ustun basın musaıt degıl dedı ve ben bu sozden sonra dengemı kaybettım…..tufan tokat turhal

 379. 06/01/2011, 18:27

  >ARKADAŞLAR ALLAH RIZASI İÇİN RUMUZ YAZMAKTAN BİLE ACİZSİNİZ AYIP YA RUMUZ YAZIN DİYORUZ O BİLE SİZE ZOR GELİYOR

 380. 06/01/2011, 18:27

  >NU-134 deki arkadaş dalgamı geçiyorsun katillrle bizim işimiz olmaz.Öyle bir şeyede cesaretleri olamaz.Bizler ekonomik suçluyuz,katil değil.NU

 381. 06/01/2011, 18:28

  >DAHA DURUYOMUYUZ DAHA OTUIRUYOMUYUZ DAHA TATİLDEMİYİZ TÜRKİYEDE 2 MİLYONSAK YAKINLARIMIZ BİZİM İÇİN SAVAŞMALI 2 BİN KİŞİ ÇIKÖIYCAKMI ARKADAŞLAR SES DUYURMAMIZ LAZIM İMDATLARIMIZA ELAMANLARIMIZA ELVİCDAN DİYE YAKARIŞLARIMIZA YALVARIŞLARIMIZA KİMSE KULAK VERMİYOR DAHA NE BEKLİYORUZ YASAL EYLEM ACİL EYLEM YASAL EYLEM ACİL EYLEM.M.D

 382. 06/01/2011, 18:29

  >VEZİR EYLEM YAPMAYALIM DEMİYORUZ Kİ NE YAPILMASI GEREKİYORSA YAPALIM YAPMAYALIM DEMİYORUZ GÜNDE YÜZ KİŞİ ŞU VEKİLLERİ ARAYAMIYORUZMU BU KADARMI ZOR İL BAŞKANLARINI İLÇE BAŞKANLARINI ARAYALIM DİYORUZ HADİ AĞBİCİM HEP BERABER KAYBEDECEK BİR ŞEYİMİZ YOK TELEFON AÇIYORUZ DİYE ASACAK HALLERİ YOK Kİ AMA BASINIDA ÇOK ARAYALIM ZATEN BASIN HABER YAPCAK YER ARIYOR

 383. 06/01/2011, 18:30

  >sonra kendıme geldım ısınız gucunuz oyun dedım avukata arıyorsunuz telefonla asagıda ıcra memeurları ıle beklıyorsunuz dedım neden arıyorsun telefonla dedım cıksana ıs yerıme dedım yaa dedı neden cıkayım zaten ne zaman cagırsam sen gelıyorsun dedı yazıklar olsun yazıklar maskara olduk herkesetufan tokat turhal

 384. 06/01/2011, 18:32

  >AYŞENUR BAHÇEKAPILI 0532 335 42 53

 385. 06/01/2011, 18:33

  >UYARLAMA VEREN VARMIIII PAYLAŞIRMISINIZ

 386. 06/01/2011, 18:37

  >169 ABLA KENDİNİ HİÇ ÜZME DEĞMEZ AMA BAKIN ISRARLA SÖYLÜYORUM ARKADAŞLAR ARTIK LÜTFEN BIRAKIN ŞU ARAMAYI YA ADAMLAR DALGA GEÇİYOR KADINLARA KOCALARINIZI BOŞAYIN DİYOR BİZLE DALGA GEÇTİKLERİNİ BİLE BİLE ARIYORSUNUZ LÜTFEN ARTIK ŞU TELEFON İŞİNE YÖNLENDİRMEKTEN VAZGEÇİN İNSANLARIDA BAŞKA YOL DÜŞÜNSÜNLER BENLE SONUNA KADAR OLACAK ARKADAŞLAR LÜTFEN EKLEYİN İKİ GÜNDE YİRMİ ÜÇ KİŞİ OLDUK EMİN OLUN BİZ HİÇMİŞİZ YA ŞU HALİMİZE BAKIN ASLINDA BİZ BELAYI HAK EDİYOZ AMA SAYIMIZ REEL KATILIMCIYLA BAYA OLURSA SONUNA KADAR VARIM VE BUNU KALDIRMADAN DÖNMEYECEK ÜZRE OLAN ARKADAŞLAR VARSA EKLESİN BENİ BÖYLE IMIL IMIL GİDİYOZ AFERİM HEPİMİZE SİTEDE ÜÇ BEŞ KİŞİ CANINI DİŞİNE TAKIYOR BU ÜÇ BEŞ KİŞİDE İNŞALLAH YAKINDA BİR HALT YAPILMIYOR DİYE VAZGEÇSİNDE O ZAMAN GÖRÜRÜM BEN SİZLERİ , ADAMLAR TELEFONLA GÖRÜŞTÜGÜMÜZ KİMSELER BİZİM KORKAK BİZİM BASİRETSİZ BİZİM YILGIN BİZİM ÖDLEK OLDUGUMUZU BİLİYORLAR ŞİMDİ BU YAZDIĞIMDAN SONRA HERKES HOOOOOOOOOOOOOOOOO SEN NE BİÇİM KONUŞUYON BİZ ÖYLE DEĞİLİZ DİYECEKLER. BUNU YAZMADAN ÖNCE EN UFAK BİR TOPLANTIDA KAÇ KİŞİ OLUYOZ YA BİR DÜŞÜNÜN BİR DÜŞÜNÜN SONRA BANA SEN YANLIŞ DÜŞÜNÜYON DERSİNİZ. AYRICA BEN TELEFON AÇIPTA YALVARMAYACAĞIM ARTIK ARKADAŞLAR SONUNA KADAR YANIMDA OLACAK BU İŞİN BİTMESİNİ İSTEYECEK ARKADAŞLAR VARSA EKLESİNLER DÜN BAŞKA GİRMEYECEM DİYORDUM. BUGÜN SABAHA KADAR SİTEDE VE MSN DE OLACAM ARKADAŞLAR YÜZTANE ARKADAŞ , YOLDAŞ BULAMAZSAM HERKESİN GÖZÜ AYDIN BENDE VAZGEÇECEM NE YAPABİLİRİM YANIMDA YOLDAŞ YOKSA NE YAPABİLİRİM AYRICA BAZI YORUMLARDA HANİ ÇEK MAĞDURLARI İÇİN TUVALET TEMİZLİYORLAR DİYORLARYA BENİM O SORUNUM YOK BEN ZATEN YATTIĞIMIN YARIDAN ÇOĞUNU TELCİTTE GEÇİRİYOM ÇÜNKÜ TUVALET TEMİZLEMEYİ HAZMEDEMİYOM YANLIŞ ANLAMAYIN EKMEK PARASI İÇİN TEMİZLERİM AMA PİSLİK PİSLİK KARAKTERDEKİ İNSANLARINKİNİ TEMİZLEMEM ASLAN GİBİ GİRERİM ASLAN GİBİ ÇIKARIM. ZATEN KORKAK KİŞİLİKLİLER BELLİ OLUYOR ONLARA ŞİMDİDEN KOLAY GELSİN YANIMDA OLACAK YOLDAŞ SONUNA KADAR VARIM DİYEN ARKADAŞLAR DÜN GÖRMEYENLER EKLESİN ACİLEN MSN VE ORTAK KARAR ALALIM YOKSA YARIN SABAHTAN İTİBAREN ARTIK HEPİNİZE KOLAY GELSİN DİYECEM.

 387. 06/01/2011, 18:43

  >u.k_76@hotmail.comekeleyin arkadaşlar EKLEYCEKLERİN DİKKATİNE 1- YA BEN GELEMEM 2- YA BEN YOKUMDA MANEVİ DESTEK VERİRİM3- YA BEN MADDİ DESTEK VERİRİM DİYENLER EKLEMEYİN BANA YÜREK LAZIM KARDEŞİM YÜREK

 388. 06/01/2011, 18:45

  >BEYLER BÜLENT ARINÇ BEYİ BÜLENT AKDAĞ BEYİ ARAYIN

 389. 06/01/2011, 18:46

  >şu arayın arayın diyenler kim ya SEN ARADINMI KARDEŞİM DE MİLLETİ YÖNLENDİRİYORSUNUZ ARA ARA DİYE YA

 390. 06/01/2011, 18:47

  >aradıysan neticeyi bildir önce BOL KESEDEN ATMAYIN YA BÖYLE ARAMAKLA MİLLETİN YUVASI DAĞILIYOR SİZ İŞİN GIRGIRINDASINIZ YA ÇOCUKLAR BABASIZ KALIYOR SİZ SABIRLI OLABİLİRSİNİZ BEN SABIRLI DEĞİLİM KARDEŞİM SİZİN KADAR

 391. 06/01/2011, 18:49

  >ARKADAŞLAR BOŞ YERE BURDA SUREKLI BIRILERINI ELEŞTIRIYOR BOŞ LAFLAR EDILIYOR…YAPILACAK OLAN EN ETKILI VE EN HIZLI SONUÇ ALMA YOLU BELLIDIR…TOPLU HALDE TOPLANIP BASIN HUZURUNDA YASA BOZULMASI İÇİN DİLEKÇELERIMIZI YARGITAY CUMHURİYET BAŞ SAVCILIĞINA VEYA ADALET BAKANLIĞINA EN GENIŞ KATILIMLA VERELIM.BU SORUN KESIN ÇÖZÜLÜR..YANIMIZA BU İŞE DESTEK AVUKATLARDANDA VEYE HERKES KENDI AVUKATINIDA ALABİLR….BUNUN ÜZERINE YOĞUNLAŞALIM VE ONUMUZDEKI HAFTA BİR GUN BELIRLEYIP BU İŞİ HALLEDELIM…GERISI BOŞTUR….YARGIYI SIKIŞTIRMAKTAN BAŞKA ÇARE YOKTUR….KAYA İZMİR

 392. 06/01/2011, 18:52

  >Hayatta telafisi mümkün olmayan dört durum varmış: 1- TAŞ… Atıldıktan sonra.! 2- SÖZ… Söylendikten sonra.! 3- FIRSAT… Kaçtıktan sonra.! 4- ZAMAN… Geçtikten sonra.! 2011'de Telafisi mümkün olmayan durumlara düşmemeniz dileğiyle..buda iyi niyetli bi yorum

 393. 06/01/2011, 18:53

  >KAYA BEY DOĞRU SÖYLÜYOR O DA BİR ÇÖZÜM

 394. 06/01/2011, 18:53

  >KAYA İZMİR 200 KİŞİ 300 KİŞİ AYNI ANDA DİLEKÇE VERSE HERŞEY ÇÖZÜLÜR…BUNA YOĞUNLAŞALIM ARKADAŞLAR

 395. 06/01/2011, 18:55

  >sevgili büyüklerim affınıza sığınarak birşey sormak istiyorum: Türkiyede iç hukuk yolları bitmedimi bitmediyse ne zaman bitecek ne bekliyoruz herşey AB yasalarına göre değişiyor biz niye duruyoruz insan hakları mahkemesine niçin başvuramıyoruz…Nedir bizi bağlayan ve önümüzü kesen….beni bazı arkadaşlarınız tanı teslim olacaktım ama olmuyorum birtek bizmi kaldık keriz olarak terörist serbest mafacıklar serbest biz ceza evine beni teslim olmaktan vazgeçiren büyüklerime teşekkür ediyorum….ATA52

 396. 06/01/2011, 18:55

  >KAYA İZMİRORADA BAĞIRIP ÇAĞIRMADAN BELKIDE EN BUYUK EYLEMI YAPACAĞIZ….KIMSENIN KORKMASINADA GEREK KALMAYACAK BASININ HUZURUNDA DİLEKÇELERIMIZI VERECEĞİZ …BASIN AÇIKLAMASIYLA DASĞILACAĞIZ…KIMSENINDE GELMEMEK İÇİN MAZERETI OLMAZ

 397. 06/01/2011, 18:56

  >YA BIRAKIN BİRBİRİMİZE GİRMEYİ BIRAKIN YA YOK SAĞCISIN YOK SOLCUSUN YOK DİNCİSİN YOK ATAİSTSİN ACİLEN BİR EYLEM ORGANİZE EDİLMEZSE HERKES ÇOLUK ÇOCUGU İLE VEDALAŞSIN UYUZ OLUYOM YA HAPİSE GİRİYOZ BEYLER UYANIN HAPİSE GİRİYOZ YA HAPSE GİRİYOZ YOK SAĞ YOK SOL YOK ORTA YA BIRAKIN BIRAKIN ASLAN YÜREKLİ ARIYOM DÜNDEN BERİ YİRMİ ÜÇ ADAM VARMIŞ KOSKOCA SİTEDE YİRMİ ÜÇ KİŞİ İÇİN KANUNMU DEĞİŞİR DEĞİŞİRMİ KANUN YA SİZ TARTIŞAN , SİZ HİÇ KİMSEYE KARIŞMAYAN , SİZ BANANE DİGERLERİ ARASIN DİYEN , SİZ BANANE ONLAR İCRAAT YAPSIN BEN MÜSAİT OLURSAM KEYFİM YERİNDE OLURSA GİDERİM DİYEN , SİZ DAHA KENDİNİ FABRİKATÖR SANAN MONŞERLER KOSKOCA SİTEDE BENLE SONUNA KADAR KİM VAR DİYOM YİRMİ KİŞİ VARMIŞ YİRMİ buğün sabaha kadar burdayım sabaha istenilen rakam olmazsa benim korkaklar içinde yerim yok ekleyen eklesin CESARETİ OLANLAR TABİ u.k_76@hotmail.com

 398. 06/01/2011, 18:58

  >sayın iskender deniz bayanlara çatır çatır cevap veriyosun erkeklere yok bişiy ayıp ayıp akıllı ol iyiki bi proğram yaptın sağın solun kalkmasın yaptıysan insanlardan yol parasınıda aldın konuşturma beni ank06

 399. 06/01/2011, 18:58

  >Kusura bakma Utku Kardeş ama eylemi tam bilemedim, nedir?

 400. 06/01/2011, 18:59

  >SAYIN BAŞBAKANIM SİZE BİR ÇÖZÜM ÖNERİM VAR ŞİMDİ BİZE ADLİ PARA CEZALARINI ÖDEMEK İÇİN DEVLETTEN KIREDİ VERİN ÇOK BASİT SAĞ ELLE VERECEKSİNİZ AYNI ŞEKİLDE BİZİM ELİMİZ PARAYA DEĞMEDEN SOL ELLE ALACAKSINIZ BU PARAYI BİZİM ELİMİZ DEĞMEYECEK DEVLETTE KASASINDAN BU İŞ İÇİN PARA ÇIKARMAYACAK BU İŞ İÇİN SADECE BİZE ON YIL GİBİ BİR VADE TANIYACAKSINIZ İKİ YIL ÖDEMESİZ GERİSİ TAKSİTLE HA PARAYI ÖDEYEMESSEK OZAMAN HAPİTE YATIRIRSINIZ BİZDE BAŞKA ÇARE YOK BAKIN ÇOK BASİT BİR İŞLEM AF YOK ERTELEME YOK SADECE BİZE KIREDİ VERECEKSİNİZ FAKAT PARAYA ELİMİZİ SÜRMEDEN TEKRAR SİSTEM ALACAK HAYDİ BAŞBAKANIM DURDURUN ŞU GÖZYAŞLARINI.SAYGILARIMLA İZER

 401. 06/01/2011, 19:00

  >KAYA İZMİRUTKU BEY SEN ORGANIZE ET BU TOPLU DİLEKÇE İŞİNİ…HAFTAYA VERELIM …KMSEYEDE YALVARMAYA GEREK KALMAZ…HERKES YENIDEN YARGILANIR YA BERAAT EDER YADA DAVASI ZAMANAŞIMINDA DÜŞER GIDER

 402. 06/01/2011, 19:05

  >KARDEŞLERİM BİR MSN Yİ EKLEYİM EYLEM DEĞİL EYLEMLER BENİM GÖRÜŞÜM YÜZ CENGAVER TOPLANACAĞIZ BU İŞ BİTMEYİNCE ANKARA İSTANBULDAN ÇIKMAYACAĞIZ YA EYLEM AÇLIK EYLEM ÇADIR EYLEM BASIN HER EYLEM BİR EYLEMDE OLACAK BU İŞ BİTENE KADAR DAĞILMAYACAĞIZ GELSİNLER BİZİ TEK TEK ALSINLAR CEZAEVİNE BASIN HUZURUNDA BU İŞİ BİTİRMEK ELİMİZDE AMA ANCA LAF YARIŞTIRIYOZ EKLEYİNDE ORTAK ZAMAN DİLİMİ ÜZERİNDE ANLAŞAK AMA YOK ÖNCE SİTEDE DEKLERE EDECEKSİN ONUN ÜZERİNE ÜÇ AY KONUŞULACAK ONUN ÜZERİNE ARKADAŞLAR BEYİN FIRTINASI YAPACAK BENİM KAFAM SİZİN KADAR ÇALIŞMIYOR SADECE YÜREKLİYİM SADECE BASİT BİRİYİM.BASİT AMA NET BİRİYİM u.k_76@hotmail.com

 403. 06/01/2011, 19:11

  >Utku kardeş eylem tam olarak nedir, yani seni ne için ekleyeceğiz? Kusura bakma yenim de

 404. 06/01/2011, 19:13

  >Utku kardeş, pardon şimdi anladım

 405. 06/01/2011, 19:13

  >milletvekili ayşunur bahçekapıya sormak lazım demişki alacak verecek ikili ilişkiye karışmıyoruz demiş hanımefendiye söylemek lazım iyiki söylemiş peki ozaman siz devlet olarak borçlu ile alacaklı arasına girip neden adli para cezası veriyorsunuz.

 406. 06/01/2011, 19:14

  >SABAH DÖRDE KALDI KALDI 10 SAAT YA BU SİTEDE GÜZEL OLUYORDU GÜZEL GEYİT OLUYORDU , NE GÜZEL MAĞDURİYETTEN BAŞKA HERŞEY KONUŞULUYORDU HERKES BİRBİRİNE GAZ VERİYORDU İNANIN ÖZLEYECEĞİM BEN BU SİTEYİ YA. SİTE YÖNETİMİ NİYE KURDU BU SİTEYİ BİLİYORMUSUNUZ BİRLİK OLAK DİYE BİRLİKTE KARARLAR ALINSIN DİYE AMA HERKES BAKTI NASIL OLSA ÇALIŞAN VAR DEDİLER TAMAMEN SEYRETTİLER DİYORUMYA ÖZLEYECEM BEN BU SİTEYİ YARINDAN İTİBAREN

 407. 06/01/2011, 19:28

  >simmm2002@hotmail.com murat akın

 408. 06/01/2011, 19:30

  >ben ekledim olmuyo sanırım utku eklermisin murat akın. isteyen ekleyebilir

 409. 06/01/2011, 19:34

  >arkadaşlar,utku kardeşimiz diyor ki eylem için msn yi ekleyin diyor.topu topu 25 kişi olmuş.burda herkes esnaf,tüccar yani medeni ve cesur insanlar.iş eyleme gelince çoğunuzda tık yok.ya arkadaşlarımızda sıkıntı yok ya da muhabbet olsun torba dolsun mantığı.EKLEYİN KARDEŞİM UTKUNUN MSN SİNİ.gelemiyenin bir yakını gelir.geliş gidişleri düşünmeyin,maddiyatı çözeriz.işin sonuna geldik.ya harro,ya merro.AKILLI VE CESUR OLALIM.YAPILACAK Bİ EYLEMDE HAZIR OLALIM.

 410. 06/01/2011, 19:35

  >MURAT AKIN KARDEŞİM EKLEDİM SENİ

 411. 06/01/2011, 19:40

  >HADİKARDEŞİM NE BEKLİYORSUNUZ UTKU YU EKLEYİN Bİ SAYALIM KAÇ KİŞİYİZ U K76@HOTMAİL.COM EGER BUGUN SABAHA KADAR EKLEYEN OLMASSA BEN DE ARTIK BUNDAN SONRA YOKUM

 412. 06/01/2011, 19:45

  >BEN VARIM…PEHLİVAN

 413. 06/01/2011, 19:48

  >Utku2-3 gün önce ekledim seni ancak hiç online göremedim.. bir de sen beni eklemeyi dene istersensertac72@windowslive.com

 414. 06/01/2011, 19:48

  >eronus ABİ SENİ CANI YÜREKTEN TEBRİK EDERİM ABİ İŞTE BİZ BU OLMALIYIZ YA ARKADAŞLAR BİZİM YÜZ KIZARTICI BİR ŞEYİMİZ YOK YA

 415. 06/01/2011, 19:52

  >Ayşe Nur Hanım efendi, Allah ın kelamını da mı tanımayacak? ''Eğer borçlu darlık içindeyse ona ödeme kolaylığına kadar bir süre tanıyın. Ve bu gibi borçlulara alacağınızı bağışlayıp sadaka etmeniz eğer bilirseniz sizin için, daha hayırlı olacaktır''(Bakara Suresi 280) Emir böyleyeken, hapse girerde borçalrımı ödeyemezsem kul hakkıyla giden ben mi olurum? Yoksa bu yasayı yapanlar, uygulayanlar ve devam etirenler mi? Ayşe Nur Hanım bu vebali alabilecekse buyursun alsın.

 416. 06/01/2011, 19:57

  >utku kardeş,4 dosyadan ceza işlemim başlamış.yakalanmaz isem ya. bende varım.zonguldaklı-çekzede

 417. 06/01/2011, 20:00

  >Utku kardeş bende seni ekledim ama,bilginsari@hotmail.com

 418. 06/01/2011, 20:03

  >arkadaşlar sinirden unutmuşum çorumdan turan

 419. 06/01/2011, 20:05

  >ank o6 yeter artık bu sitede eylemde olanlar içinde kadınlar daha fazladır sesini kes biz neyin derdindeyiz burası güzin abla sitesi değil..ayıp .ÇEKDAŞIN EŞİ…

 420. 06/01/2011, 20:05

  >Gizem Hnm'aGıyapta yargılanan ve cezası kesinleşen dosyada infazı durdurduğunuzu söylemişsiniz. Sizden rica etsem infaz durduma ve yeniden yargılama ile ilgili sizin mahkemeye sunduğunuz dilekçe nin bir örneğini bana mail atabilir misiniz ? Eğer yardımcı olursanız çok memnun olurum.Selamlar,Şükrü

 421. 06/01/2011, 20:06

  >arkadaşlar ben çorumdan turan biraz önceki yorumum yayınlanmadımı beyaz tv de öcalanın avukatı konuştu 102.maddeden yararlanıp öcalan caniside çıkacakmış nasıl olur çıldırmak üzereyim batmış esnafı içeri atıyorlar canileri dışarı çıkarıyorlar ne demek ya

 422. 06/01/2011, 20:10

  >ank06(oflu veya yandaşı) çek elini bu siteden pasifize etmeye çalıştığını biliyoruz ama boşuna uraşma bak fena olur

 423. 06/01/2011, 20:17

  >arkadaşlar açıyorum yorumları okuyorum ama ne olacağını anlayamıyorum tahütütle çıktım bende 23/12/2010 da ama şuan ne olacak diye bekliyorum acaba ne zaman alacaklar diye hazırlığımıda yapıyorum çocuklarımı annemin yanına gönderiyorum içime doğuyor sanki gelip alacaklarmış gibi geliyor artık adresimi felan açtım muhtara kaydımı yaptırdım artık bıktım usandım kaçmaktan ne yapacaksa yapsınlar tükendim.

 424. 06/01/2011, 20:23

  >çoğu millet vekiline mail yazdım verdiğiniz adreslerden ama biri bile cvb vermedi ne diyeyim kaderde bunlarda varmış çekiyoruz oysaki önümüzü açsalar çekin yanından bile geçmem çalışır karnımızın doyduyu kadar yetinirdim hiç olmassa bu içimdeki sancı olmazdı allah kimseyi düşürmesin hergün aklınıza geliyor acaba NE OLACAK SOKAĞINIZDA BİR POLİS ARACI GÖRÜNÜNCE ACABA BANAMI GELİYORLARMI İŞ YERİNİZE BİR POLİS GELİNCE ELİNİZ AYAĞINIZ OYNAR REZİL OLACAĞIM BENİ ALACAKLAR DİYE YÜZÜNÜZ KIZARIRSIN YA İŞTE BÖYLE ALLAH KİMSEYE ÇEKTİRMESİN BU SIKINTIYI….

 425. 06/01/2011, 20:35

  >26 arkadaş hepimiz aynı sıkıntıyı çekiyoruz lütfen rumuz yazarsan daha iyi olur

 426. 06/01/2011, 20:41

  >arkadaşlar samanyolu haber çek mağdurlarına söz vermişti ne oldu

 427. 06/01/2011, 20:44

  >KARDEŞLERİM BİR MSN Yİ EKLEYİM EYLEM DEĞİL EYLEMLER BENİM GÖRÜŞÜM YÜZ CENGAVER TOPLANACAĞIZ BU İŞ BİTMEYİNCE ANKARA İSTANBULDAN ÇIKMAYACAĞIZ YA EYLEM AÇLIK EYLEM ÇADIR EYLEM BASIN HER EYLEM BİR EYLEMDE OLACAK BU İŞ BİTENE KADAR DAĞILMAYACAĞIZ GELSİNLER BİZİ TEK TEK ALSINLAR CEZAEVİNE BASIN HUZURUNDA BU İŞİ BİTİRMEK ELİMİZDE AMA ANCA LAF YARIŞTIRIYOZ EKLEYİNDE ORTAK ZAMAN DİLİMİ ÜZERİNDE ANLAŞAK AMA YOK ÖNCE SİTEDE DEKLERE EDECEKSİN ONUN ÜZERİNE ÜÇ AY KONUŞULACAK ONUN ÜZERİNE ARKADAŞLAR BEYİN FIRTINASI YAPACAK BENİM KAFAM SİZİN KADAR ÇALIŞMIYOR SADECE YÜREKLİYİM SADECE BASİT BİRİYİM.BASİT AMA NET BİRİYİM u.k_76@hotmail.com

 428. 06/01/2011, 20:45

  >arkadaşilla iari ceza olsun diyenlerin niyetinin borç ödemek falan olduğunu düşünmüyorum. çünki idari para cezasının faizi var.zaten ödeyemediğiniz borç kadar birde faizli borcun olacak. bu talebi duyan vekil veya yekili de bunlar işi üçkağıtçılığa vurmuş, hapisten kurtulayımda borç katlansın dursun mantığında olduğumuzu düşünüyor. idari ceza falan istemeyelim ceza kalksın diyelim mantıklısıda bu zatensedat

 429. 06/01/2011, 20:46

  >leventceyiz@hotmail.com ne yapıyosanız bende varım. ekleyin benide. levent

 430. 06/01/2011, 20:49

  >193 de yazan "rahatsız"… durup dururken, sebepsiz mesnetsiz, yersiz eyersiz bir "rahatsızlık" içine girmişsin ve "gıcık oluyorum" demişsin… doğru, halinden belli ki; dediğin gibi hem "GICIK" ve hem de "SAYGISIZ" birisin…istediğin kadar "GICIK OLABİLİRSİN" buna meşrebin müsait, ancak "ADAM OLMAYA" zorlanacağın anlaşlıyor…

 431. 06/01/2011, 21:06

  >utku doğru söylüyor,zaten böyle giderse yolumuz cezaevine gidiyor,o yüzden toplanalım 100 kişi eylemimizi yapalım,gece gündüz demeden,atarlarsa hepimizi beraber atarlar ki medya önünde canlı yayında 100 kişiyide içeri almak yemez kamuoyu oluşturmak adına ve ardından kurtuluş adına ses getirecek bir eylem,benim aramam var ama geleceğimi ekm 2510 bilir

 432. 06/01/2011, 21:09

  >——————— Ö N E M L İ ———————–ARKADAŞLAR OTUZBEŞ KİŞİ OLDUK SABAHA KADAR YÜZ KİŞİ OLMAZSAK EĞER EYLEM FELAN YAPMAM LÜTFEN BİRAZ HAREKETLENİN BIRAKIN BİRBİRİNİZLE ÇEKİŞMEYİ BIRAKIN YA u.k_76@hotmail.com

 433. 06/01/2011, 21:10

  >Rifat Hisarcıklıoğlu@RHisarciklioglu Rifat HisarcıklıoğluKarşılıksız çek verme durumlarında iyi niyet ticaret açısından son derece önemli. Bir orta yol bulmak gerekir. Önerilerinizi bekliyorum. RHrıfat hisarcıklıoğlu tweeterda cevap ve öneri bekliyormuşmühendis34

 434. 06/01/2011, 21:10

  >SAĞLIKÇI SAĞLIKÇI SENİN GİBİ ADAMIN ALLAHINA KURBAN OLURUM BEN İŞTE ARKADAŞLAR ADAM GİBİ ADAM YAZI YAZDI TEŞEKKÜRLER BABAM

 435. 06/01/2011, 21:25

  >mahkemenin kestiği ceza var 100 kişi değil 1000 kişi bile alırlar can

 436. 06/01/2011, 21:26

  >ben şimdi çıkıyorum ekim 2510 abim beni tanır gel desin yeter,organizasyonlara her zaman varım beni yazın, biz bişeyler yapmazsak 8 metrede ileri geri volta atarken çok keşke deriz….anlayana

 437. 06/01/2011, 21:26

  >ama iyi ses gelircan

 438. 06/01/2011, 21:33

  >——————— Ö N E M L İ ———————–ARKADAŞLAR OTUZBEŞ KİŞİ OLDUK SABAHA KADAR YÜZ KİŞİ OLMAZSAK EĞER EYLEM FELAN YAPMAM LÜTFEN BİRAZ HAREKETLENİN BIRAKIN BİRBİRİNİZLE ÇEKİŞMEYİ BIRAKIN YA u.k_76@hotmail.com

 439. 06/01/2011, 21:53

  >O hep öldürüyor, devlet bırakıyor…90'da öldürdü, 'Özal Affı'yla çıktı. 97'deki cinayeti 'Rahşan Affı'na uğradı. 2004'te katliam yaptı, dün tahliye oldu.Güncelleme:06 Ocak 2011 10:50Vicdanları sızlatan 102. madde tahliyeleriyle ilgili günün haberi Radikal'den geldi.Gazete, "Çekirge kaç kez sıçrar?: O hep öldürüyor, devlet bırakıyor" haberinde çıkarılan afları ve son 102 tahliyelerini eleştirdi.İşte o haber:CMK 102 madde nedeniyle tahliye edilen cinayet sanığı Ali Tamkoşar daha önce iki kez cinayetten hapse girmişti. 93 yılında ‘Özal Affı’yla, 2000 yılında ise ‘Rahşan Affı’yla cezaevinden çıkmıştı. Özetle Ali Tamkoşar üç kez öldürdü, devlet onu üçünde de kısa cezaevi sürecinin ardından serbest bıraktı.Birinci cinayetiEmniyetteki kaydında onlarca gasp, dolandırıcılık, yankesicilik, adam yaralama’ gibi suçlardan kaydı bulunan Ali Tamkoşar ilk cinayeti 23 Ocak 1990’da işledi. Bu dava 1991’de ‘adam öldürmek’ ten 10 yıl hapis cezasıyla sonuçlandı. Aynı yıl kamuoyunda ‘Özal affı’ olarak bilinen 3713 sayılı kanun çıkarıldı. Kanun, adli suçların infazında indirim getiriyordu. Tamkoşar’ın cezaevinde kalacağı süre aldığı cezanın beşte biri yani 4 yıldı. Tamkoşar, 1993’te tahliye oldu.İkinci cinayetTarihler 17 Temmuz 1997’yi gösterdiğinde Tamkoşar’ın adı adli kayıtlara yine bir cinayet vakasıyla geçti. Bu olayla ilgili de 16 Haziran 1998’de 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Bu cezasını çekerken, 2000 yılında binlerce tutuklu ve hükümlüyü sevindiren ve kamuoyunda ‘Rahşan affı’ olarak bilinen 4616 sayılı kanun çıktı. Bu kanunda aldığı cezadan on yıl indirim öngörüyordu. Bu indirim yapıldı ve Tamkoşar yaklaşık üç yıl tutuklu kaldıktan sonra salıverildi.27 Kasım 2004’te Ali Tamkoşar elinde silahla yine sahnedeydi. Savcılığın iddianamesine göre Yaşar Tamkoşar, Hacıhüsrev’de aynı mahallede yaşadıkları Perihan Özdoğanlar’ın kızı Hasret Özdoğanlar’ı kaçırdı ve iki aile arasında kavga başladı.Üçüncü de katliam27 Kasım 2004’te Tamkoşar ailesinden Ali Tamkoşar ve iki oğlu Yaşar ile Sadettin Tamkoşar, Özdoğanlar ailesine pusu kurdu ve içinde bulundukları araca kurşun yağdırdı. Olayda Nazmi Özdoğanlar, Perihan Özdoğanlar, Uğur Özdoğanlar ve Barış Özdoğanlar öldü. Yargılama Beyoğlu 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. Mahkeme heyeti Mart 2008’de ‘birden fazla kişiyi ağır haksız tahrik altında kasten öldürmek’, suçlarından baba Tamkoşar’a 24 yıl üç ay, iki oğluna ise 20 yıl 10’ar ay hapis cezası verdi. Ancak karar usul hatası nedeniyle Yargıtay’da bozuldu. Dosya yeniden Beyoğlu 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ne döndü. Ve yargılama tamamlanamadığı ve tutukluluk süresi yedi yılı bulduğu için CMK 102. madde gereği baba Ali ve oğlulları iki gün önce tahliye edildi.Sürekli afların çıktığı Türkiye’de üç ayrı cinayet sanığı olan Tamkoşar 12 yıl hapiste yattı. Her çıktığında yeni cinayetlerle geri döndü. Şimdi toplum kaygılı olmakta çok haklı.Katil yeniden aramızdaTamkoşar’ın sanık olduğu davada mağdur Özdoğanlar ailesinin avukatlığını üstlenen Mustafa Akçay durumu şöyle yorumladı: “Tahliye korkunç. Ceza almanın caydırıcılığı yok. Son cinayette dört kişi öldürdü ve yeniden aramızda.”

 440. 06/01/2011, 21:53

  >muharrem ince 0533,653,41,71

 441. 06/01/2011, 21:58

  >sayın muharrem inceye burdan ulaşa bilirsiniz

 442. 06/01/2011, 21:59

  >DEĞERLİ ARKADAŞLAR ARANIZDAYIM VE SİTEMİZİ TAKİP ETMEKTEYİM. BİRÇOK ARKADAŞIM GİBİ; EN DOĞRU OLAN NEDİR? NE YAPMALIYIZ DİYE DÜŞÜNMEKTEYİM VE ASLA, ASLA VE ASLA; HAKLI OLDUĞUMUZ DAVAMIZDAN VAZGEÇMİŞ DEĞİLİM. KALDIKİ; UMUTSUZ OLMADIĞIM GİBİ, HEPİMİZ ADINA EN ÇOK UMUTLU OLAN BENİM. SAYGILARIMLA.

 443. 06/01/2011, 22:07

  >BUGÜN SAYIN MİLLETVEKİLİMİZ; AYŞENUR BAHÇEKAPILI'YA, DÜN GECEDEN GÖRÜŞMEMİZ ÜZERİNE, DOSYA OLARAK; MEKTUPLAR, BİLGİ BELGE VE RESİMLER GÖNDERDİM (APS İLE), AYRICA; SAYIN MİLLETVEKİLİMİZ VE BAKANIMIZ, HAYATİ YAZICI'YA; DÜN GECE VE BUGÜN DANIŞMANLARIYLA GÖRÜŞMEM ÜZERİNE, İKİ ADET MEKTUP GÖNDERDİM. YENİ BİR ORTAK YOL HARİTASI VE EYLEM PLANI BELİRLENENE DEK, EN AZINDAN ŞİMDİLİK; HEPİMİZ ADINA BU KATILIMLARI YAPMAYA ÇALIŞIYORUM. TÜM EMEĞİ GEÇENLERE, SAYGILARIMLA. ALLAH; HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN.

 444. 06/01/2011, 22:09

  >izer kardeşim/1 numaralı yorumcu arkadaşım çok dogru yazmışsın katılıyorum desdekcinim/izalasyoncu

 445. 06/01/2011, 22:11

  >utku kardeş hayırlı akşamlar ne yapmamız gerekiyor yeni açdım siteyi lütfen bilgilendirirsen sevinirim bende varım bu davada/izalasyoncu

 446. 06/01/2011, 22:12

  >utku ….. ageta50@hotmail.com.. bende varım. izmirli ziraatcı

 447. 06/01/2011, 22:18

  >arkadaslar butun gun esım adlıyelerdeydı… orada duydukları her an hersey olabırlımiş.. başkalarıda aynı fıkırdelermıs… oyuzen mutlaka buyk ve ses getıren bısey yapalım… zaten bır durum var.. hadı yuklenelım.. bır noktaya.. gercekten olacak duyacaklar sesımızı.. sadece karar veremıyorlar.. BU SITE EYLEMDEDIR… VE BU EYLEMI KAZANACAKTIR.. İZMİRLİ ZIRAATCI

 448. 06/01/2011, 22:22

  >utku kardeşim,biliyorsun msn sevmem,beni yaxmayı unutma.zonguldaklı-çekzede

 449. 06/01/2011, 22:24

  >ekledim ama çevrim dışısın galiba utku…ATA52

 450. 06/01/2011, 22:28

  >çevrim içiyim arkadaşlar SABAH dörde kadar burda olacam bu işi kökten bitirmek için burda olacam KIRK GÜN KAR YAĞAR BİR GÜN AV OLURMUŞ benle sonuna kadar yola çıkacak arkadaşlar arıyorum lütfen ekleyin u.k_76@hotmail.com

 451. 06/01/2011, 22:36

  >Gördüğün gibi işte; bir ölüm var yalansız…. Ne kötü bir dünya bu; sevgisiz, acımasızYaşarken dolu dizgin, ölüvermek apansızSen, en güzel yerinde olsan bile yaşamınAlırlar, götürürler bir yerlere zamansızBütün o sevdiklerin, dostların, yakınlarınKoyup giderler seni orada yapayalnızÇalkalanır gidersin kapkara bir boşluktaNe sevinç, ne de keder; artık herşey anlamsızHakkın yok üşümeye, ağlamaya, gülmeyeUnutma! ölüsün sen, boş bir kalıpsın cansızHer şey geride kaldı, ne sandın yalan dünyaGördüğün gibi işte; bir ölüm var yalansız.

 452. 06/01/2011, 22:42

  >izmirli ziraatcı kardeş söyle ne yapalım yanındayım/izalasyoncu

 453. 06/01/2011, 22:44

  >utku kardeş cevap vermedin yanındayım ne yapmam gerekiyor/izalasyoncu

 454. 06/01/2011, 22:48

  >DEĞERLİ ARKADAŞLAR,YARIN AKŞAM SAAT 22 DE SAMANYOLUHABERDE SONDURUM PROGRAMINDA SÖZ VERİLDİĞİ ÜZERE ÇEK MAĞDURLUĞU İŞLENECEĞİ KARDEŞ SİTEDE AÇIKLANDI.KATILIMCILAR HAKKIINDA KESİN BİR BİLGİ HENÜZ YOK.SN. ASIM YILDIRIMA BİR ÖNCEKİ PROGRAMINDAN SONRA VEBUGÜN İKİNCİ KEZ,HEM KENDİ ŞAHSIMLA İLGİLİ YAŞADIKLARIMI,HEM DE ÇEK MAĞDURLUĞUNUN HUKUKİ.SİYASİ,İNSANİ,VE VİCDANİ BOYUTLARINI ANLATMAYA ÇALIŞTIM.TARAFSIZ VE OBLEKTİF BAKIŞ AÇISI VE DERİN HUKUK BİLGİSİ,ÇEK YASASINA OLAN HAKİMİYETİ İLESN.PROF.ERSAN ŞEN’İN KATILIMI SAĞLANABİLİRSEPROGRAMA ÇOK BÜYÜK KATKISININ OLABİLECEĞİNİ DE VURGULADIM.PROGRAMA DAVET EDİLİP EDİLMEDİĞİNİ BİLEMİYORUM.YAPILACAK HERTÜRLÜ EYLEME TÜM GÜCÜMLE KATILACAĞIMI BİLMENİZİ İSTERİM.KATKIDA BULUNAN HERKESE TEŞEKKÜRLERİMİ VE SAYGILARIMI GÖNDERİYORUM.

 455. 06/01/2011, 22:58

  >utku eklenmiyon kardeşim

 456. 06/01/2011, 22:58

  >CNN TÜRK fe adalet bakanlığı ile açık oturum var.mesj gönderelim..

 457. 06/01/2011, 22:59

  >ADALET BAKANINI CNNTURK'TE ŞİRİN PAYZIN MAİL İLE SORULAN SORULARI BAKANA SORUYOR. BİR HUKUKÇU OLARAK BORCA HAPİS İÇİNE SİNİYOR MU SORALIMSelçuk

 458. 06/01/2011, 22:59

  >sondurum@samanyoluhaber.tvayildirim@samanyoluhaber.tvarkadaşlar yarın saat 22 00 da shaber de program yapılacak herkez mağduriyetini anlatıp mail atarsak iyi olur diye düşüünüyorum.hhuca

 459. 06/01/2011, 23:00

  >arkadaşlar cnn deki programın adresi var mı

 460. 06/01/2011, 23:05

  >sirinp@cnnturk.com.tr

 461. 06/01/2011, 23:08

  >ne yapacak muharrem ince fülüt mü çalacak arkadaşlar biraz mantıkla hareket edin.şevki kuloğlu için mi çıkaracağız diye beyanat verilen,chp millet vekilleri bu işi ak parti bitirir diye bas bas bağırırken lütfen netice alabileceğimiz ak parti millet vekillerine ağırlık verin.

 462. 06/01/2011, 23:10

  >burada laklak yapacağınıza cnn türk'e mesaj atın.

 463. 06/01/2011, 23:10

  >sirinp@cnnturk.com.tr

 464. 06/01/2011, 23:12

  >————————————————ÖNEMLİ————————————————CNN TÜRK’TE ADALET BAKANI KONUŞUYOR…DOKTOR…..sirinp@cnnturk.com.tr

 465. 06/01/2011, 23:13

  >İZALASYONCU KARDEŞİM LÜTFEN EKLE u.k_76@hotmail.com

 466. 06/01/2011, 23:14

  >—————————————————————–ÖNEMLİ————————————————CNN TÜRK’TE ADALET BAKANI KONUŞUYOR…DOKTOR…..sirinp@cnnturk.com.tr

 467. 06/01/2011, 23:14

  >kardeşlerim siz ekleyipte online değil görünüyorsam lütfen sizde yazın msn nizi

 468. 06/01/2011, 23:15

  >ACİL ORGANİZE OLALIM AYNI METİNİ CNNTURK'E YÜZLERCE DEFA GÖNDERLİMSELÇUK

 469. 06/01/2011, 23:17

  >DEĞERLİ ARKADAŞLAR; SAYIN ADALET BAKANIMIZA İLETİLMEK ÜZERE, İKİ AYRI YAZIMI MAİL OLARAK GÖNDERDİM, BİLGİLERİNİZE VE SAYGILARIMLA.

 470. 06/01/2011, 23:20

  >ADALET HIZALANIYOROPERASYON TAMAM, ADALET HIZLANIYOR.KARŞILIKSIZ ÇEK DOSYALARI 2 AYDA TEMYİZDEN GELEBİLECEK..Karşılıksız çek davaları 2011 Haziran ayından itibaren en fazla iki yılda sonuçlanabilecek, eğer bölge adliyeleri bu yıl içererisinde faaliyete geçerse bu süre 6 aya, hatta 2 aya kadar kısalabilir. Adalet hızlanıyor, karşılıksız çek davaları hızla sonuçlanacak, ekonomi artık düzelir:)Adalet Bakanlığı yaptığı açıklamada Yargıtayda yeni daireler açılması için hazırlanan yasa teklifinin başbakanlığa sunulduğunu söyledi. Bakan yasa içeriği konusunda bir açıklama yapmazken haber ajansları kulislere göre Yargıtayda 10 yeni dairenin kurulacağı,yasanın Haziranda yapılacak Yargıtay seçimlerinden önce sonuçlandırılacağı, hükümetin amacının kurulacak yeni dairelerle kendisine yakın bir Yargıtay başkanını seçtirmek olduğunu duyurdu.Bölge Adliyeleri, yani istinaf mahkemeleri açılınca başta Sulh Ceza davaları olmak üzere birçok dava artık Yargıtaya gitmeyecek, istinaf mahkemelerinin kararları kesin olacak, bu da dosyaların iki ayda sonuçlanması demektir.BÖYLECE HSYK DAN SONRA YARGITAYDA HALLEDİLMİŞ OLACAK, OPERASYON TAMAM..YARGITAYDA YENİ DAİRELERİN KURULMASI NE ANLAMA GELİYOR?Bu soruya çeklere bakan 10. Ceza Dairesinden örnek verelim; 10. Ceza Dairesi çek dosyalarının yanı sıra uyuşturucuya da bakıyor. Uyuşturucu yeni açılan bir daireye devredilince 10. Ceza dairesinin işleri azalacak ve bu kez dosyaların sonuçlanması hızlanacak. Ajans haberlerine göre 10. Ceza Dairesi dosyalara 4 dakika ayırıyor, müebbet hapis cezaları veren 9. Ceza Dairesi ise 6 dakikada bir dosyayı sonuçlandırıyor. İŞTE ADALET…R. Ofluoğlu

 471. 06/01/2011, 23:22

  >benim adım dervişözel mülkiyetin temelini sarsacak çeke af 5 kişiyi öldürmekten çok daha tehlikelidir ama yinede cüneyt beyin görüşüne katılıyorum.bu kişi kadar burada birikimi ve bilgisi olan insan sayısı azdır mantıklı olmak lazım!!!selamlar….ermisdervis@hotmail.com kim kaydediyorsa etsin gerekli eylemlerde bende varım.

 472. 06/01/2011, 23:26

  >ARKADAŞLAR SİTEYİ SADECE İZLİYORUM.KAFAM KARIŞIK.OLANLARI ANLAMAKTA ZORLUK ÇEKİYORUM.SİTEDE FARKLI FARKLI YORUMLAR VE BİR OKADARDA-BU TİP HAVALARI SEVEN PROVAKTÖRLER-VAR.HİÇBİRİMİZ-ONUN ÇAĞRISINA UYAN ARKADAŞLARIN DIŞINDA-UTKU KADAR OLAMADIK.İYİKİ VARSIN UTKU KARDEŞİM.EYLEMİN NASIL OLMASI GEREKTİĞİNİ HEPİMİZE A DAN Z YE GÖSTERDİN.BEN ZATEN EKLİYİM.İŞİN MEDYA KISIMI BANA AİT.YARIN İSTEDİĞİN SAYIYA ULAŞINCA BEN HEMEN DÜĞMEYE BASARIM.BİR KISA LAFIMDA O.R RUMUZYLA DÜN STARDAN HATİCE DEMİRCİ BANA MAİL ATMIŞ DİYEN ARKADAŞA.BÖYLE BİR KİŞİ VAR DOĞRU;SOBADAN ZEHİRLENİP OĞLUYLA BERABER ÖLEN-ALLAH RAHMET EYLESİN-HATİCE DEMİRCİ,BİR HASTANEDE HEMŞİRE OLAN HATİCE DEMİRCİ,FACEBOOKTA ALAKASIZ BİR HATİCE DEMİRCİ,60 YAŞINDA BİR TANE DAHA…TELEFONU BLKİ 10 KEZ ARADIM.NİYE,NEDEN ,BU ŞEKİLDE ASPARAGAS HABER,NE KAZANDIRIYOR?ELE NE GEÇİYOR?UMARIM BEN YANILIYORUM,YANILMAK İSTİYORUM.SAYGILARIMLA.BASKETÇİ

 473. 06/01/2011, 23:30

  >bizde varız imzacı

 474. 06/01/2011, 23:35

  >sayın arkadaşlar banka soysak aldığımız para ile çeklerimizi ödesek 5 yıl ceza vermezler ayrıca her türlü yasadan faydalanırız açık ceza evi denetimli serbestlik her türlü pişmanlık yasası v.s ayrıca ceza evinde de itibarımız olur babalar hoş geldiniz derler çek te mağlasef ne yasalarda nede ceza evlerinde itibarımız yok ne suç işlemişiz bee

 475. 06/01/2011, 23:37

  >——————— Ö N E M L İ ———————–ARKADAŞLAR OTUZBEŞ KİŞİ OLDUK SABAHA KADAR YÜZ KİŞİ OLMAZSAK EĞER EYLEM FELAN YAPMAM LÜTFEN BİRAZ HAREKETLENİN BIRAKIN BİRBİRİNİZLE ÇEKİŞMEYİ BIRAKIN YA u.k_76@hotmail.com

 476. 06/01/2011, 23:39

  >arkadaşlar sevgili kader ortaklarım lütfen beni yanlış anlamayın ukalalık diye algılamayın moralim bozukkırılmayın ne olur bana BİRLEŞEMEZSEK BİTERİZ YA HADİ YA u.k_76@hotmail.com

 477. 06/01/2011, 23:39

  >Sayın Basketçi'nin dediğine inanamıyorum. Normal bir insan böyle birşey yapamaz. Çaresiz insanların duygularıyla, çaresizliğiyle oynayan biri nasıl bir mahlukattır? Aynen ben de yanılmak istiyorum.Aydın

 478. 06/01/2011, 23:47

  >BENADALET BAKANINA SN.SERAP HANIMIN EŞİNİN CEZAEVİNDE BAŞINDAN GEÇEN OLAYI-İZNİNİ ALMADIM BENİ BAĞIŞLASIN- YAZIP YOLLADIM.KISACA" MAALESEF GÖRMEZDEN GELİP İNATLA ÇEKDE HAPSİN KALDIRILMASINI NİYE GÜNDEMİNİZE ALMIYORSUNUZ?.YUKARDAKİ ALINTI 3MİLYON MAĞDURDAN BİR TANESİNİN KISA HİKAYESİDİR.SAYGILARIMLA"…..DİYE YAZDIM VE GÖNDERDİM.ANCAK KANIM ODUR Kİ,DAHA ÇOK ERGENEKON VE HÜZBULLAHÇILAR İLE İLGİLİ KONUŞACAKLAR.SAYGILARIMLA.BASKETÇİ

 479. 06/01/2011, 23:48

  >TEFECİ AVUKATLARIN YENİ YETME KÜÇÜK AVUKATLARI..MİKSER GÖREVİYLE KARIŞTIRIYORLAR..34

 480. 06/01/2011, 23:48

  >2001 den berı ekonomık krızler nedenıyle yüzde binbeşyüz gecelık faizlerın eseri olarak zamanında bankaların kredı verememesinden ötürü kredi bulamadığı için haciz icra bir de ayrıca hapis cezalarıyla boğuşan herşeyıne el konduğu için halen de belinı doğrultamamış çek mağdurlarına hapis yerıne neler yapılabilir ? denetimli serbestlik ekonomık suçlululara uygulanma yolları aranamaz mı? ceza 5 yıldan 2 yıla çekılemezmı ? adli yerıne idarı cezaya çevrilemezmi?katile teröriste bile avrupa uyum yasaları gereği insanca yargılanma ve cezalandırmaya hassasiyet gösterebilen devletımız çekten heran tekrar taahhütlerını yerıne getirremediğinden cezaevine girmeyı bekleyen binlerce vatandaşdan biri olarak 50 yaşında parasızlıktan cezaevlerınde kalmak zorunda kalan 2 çocuklu bir annenın feryadına lütfen bakanım cevap versıncnntürke mail attım umarım iletırlernil ol

 481. 06/01/2011, 23:49

  >iyi akşamlar eşim 28 aydır cezaevinde tutuklu dosyamız yargıtayda bu yasa bizide ilgilendiriyormu

 482. 06/01/2011, 23:50

  >yargıtaydaki çek davaları kapanırsa iş yükü tamamen azalır.bunu her yerde söyleyelim.vekillerle görüşürsek özellikle yargıtaydaki çek davaların kaç adet olduğunu soralım.ancak öyle dikkat çekeriz.

 483. 06/01/2011, 23:50

  >78 AYDIN KARDEŞİM ,MAALESEF ÖYLE BİR ŞANSIMIZ YOK.BUNLAR RAHATSIZ,BUNLAR HASTALIKLI İNSANLAR ,BUNLAR TOPLUMDA VAR.BİZ İYİ NİYETİMİZLE HAREKET EDİYORUZ.YA DOĞRUYSA,DİYE,SONRA VİCDANEN RAHATSIZ OLMIYALIM DİYE.SAYGILARIMLA.BASKETÇİ.

 484. 06/01/2011, 23:56

  >arkadaşlar hep beraber toplanıp 1 kere toplu halde eylem yapalım,hep bugüne kadar az kişiydi eylemler toplu bir eylem siyasi olmadan açlık grevi,sessiz bir yürüyüş taksimde pankartlarla,yada benzer bir şeyler olabilir,zaman kalmadı infazlar devam ediyor,benim 6 ay cezam kaldı gerekirse yatarım çoluk cocuk yok bende ama ailelerim olan insanlar var,hep beraber birşey yapmazsak fiyasko olur

 485. 07/01/2011, 00:02

  >YAŞ 55.. AMA BEN DE VARIM.. İZMİRLİ ZİRAATCI

 486. 07/01/2011, 00:02

  >selçuk abi cnntürk yazdıgım emailçek maduruyum hapis yatırmakda ısrarlımısınız sizinde çocuklarınız var elinizi vicdanınıza kokun diye yazdım aynı yazıyı 5 kez email atdım /izalasyoncu

 487. 07/01/2011, 00:10

  >85 de SAĞLIKÇI ARKADAŞ,SEN İYİ HOŞ GÜZEL DİYORSUNDA,ADAMCAĞIZ DÜNDEN BERİ AVAZ AVAZ BAĞIRIYOR,HADİ EYLEM DİYOR İÇERİĞİNİDE AÇIKLYOR TOPLAM 35 KİŞİYİZ.ONLARDA HEP ZATEN BU DAVADA BAŞINDAN BERİ CİDDİ OLAN İNSANLAR.DEMEKKİ BİR DERDİMİZ YOK.35 KİŞİ PROBLEMLİ.HERHALDE ONLAR DOLANDIRICI DURUMLARI FARKLI.E HADİ ADAM GELİN DİYOR,MSN İ NE KAYDOLUN ODA BİLSİN.AK KARA.YAPILMIYACAKSA OZAMN HERKES BAŞININ ÇARESİNE BAKAR,BURDA SAATLERİMİZİ GEÇİRMEYİZ.SAYGILARIMLA.BASKETÇİ

 488. 07/01/2011, 00:13

  >ŞŞİRİN PAYZIN BEN SENİNN…SORCAĞIN SORULAR:(AŞ

 489. 07/01/2011, 00:23

  >bizi medyada ciddiye almazzzz

 490. 07/01/2011, 00:23

  >selçuk abi program bitdi bizi duyan kaile alan bile yok hayellerimizi kırıyorlar/izalasyoncu

 491. 07/01/2011, 00:24

  >arkadaşlar bu çek cezasına karşı olmayan herkezi tefeci olarak nitelendirmenin bir alemi yok. olmayan birine tefeci demek çok ağır bir hakarettir. Boşu boşuna düşman kazanmamıza gerek yok. Bu arada bütün tefecilerde çoluğundan çocuğundan bulsunsedat

 492. 07/01/2011, 00:25

  >böyle medya olmaz olsun/izalasyoncu

 493. 07/01/2011, 00:25

  >utku bey merhaba ben sizi ekleyemedim.siz ekleyin ben biraz bilgisayar kullanımı özürlüyüm.yurdanurgodek@hotmail.com

 494. 07/01/2011, 00:27

  >2 milyon dan bahsediyoruz ama 2 gündür sayın utku 100 kişi bulamadı böyle birlik beraberlik olmazsa bu kadar az kişiyle ancak bu olur arkadaşlar ben halada anlamış değilim nerede bu kadar insan % 1 olsa beraber olsak yer yerinden oynar

 495. 07/01/2011, 00:27

  >basketci abi şirin hanım yine duymadı bizi

 496. 07/01/2011, 00:28

  >Bunların alayı bölücü medya şirin payzına güzel bir yazı attım nasılsa adli para cezamız var bide o dava açsın

 497. 07/01/2011, 00:44

  >amacım hır çıkarmak değil belki önceki yorumlarında anlamışsınızdır ama sadece kişisel görüşüm yeni bir site açılarak bölündüğünden dolayı malesef utku beyin çağrısıda bölünmekte ben burda tanıdım sizleri açıkça diğer arkadaşlarlada aynı yolda olmamıza rağmen bir olamıyor kendimizle çekişiyoruz iskender bey haklı %1 bile yok akcan

 498. 07/01/2011, 00:46

  >96 daki arkadaşım ben bu siteye günde 100 defadan fazla giriyorum ama aramızda o kadar münafıklar varki insanları tedirgin ediyor hakaretlere varan yazılar çıkıyor önce onları temizlememiz lazım benim msn giremiyorum ama bende varım

 499. 07/01/2011, 00:52

  >iyi geceler. BUGÜNKÜ TÜM YORUMLAARI OKUDUM.SADECE ÇOK AZ KİŞİ OLDUĞUMUZU ÜZÜLEREKTE OLSA BİRGERÇEK KABULLENELİM .UTKUNU FERYADININ PEŞİNDEN GİDECEK KAÇ KİŞİ VARIZSAYIN İZMİRLİ ARKADAŞLAR BU İŞİ ÇÖZECEKSEK HAYDİ,DİYORUM. HAYDİ KARDEŞİM HEP BERABER BİRLİK.ZİRATÇİ,DOKTOR,TARKAN,İZALASYONCU,İZER,KADİR,LEVENT,MUSTAFA,BODRUMLU.HADİ KARDEŞİM HADİUST 35

 500. 07/01/2011, 00:56

  >sky türk te ceza hukukçusu Vahit Bıçak iyi noktalara değindi. dünyada mahkemeler yüklerini hafifletmek için bir takım suçları kaldırdılar dedi.yargıtayda çok dosya var hakimler iş yapamıyor yeni hakim atayalım demek yanlış bir yaklaşım dedi.türkiye de ki hakim savcı mahkeme sayısı dünya ortalamalrının üstünde dedi..ÇEKDAŞ

 501. 07/01/2011, 01:21

  >sayın çekdaş arkadaşlarımÇOK AZ KİŞİ OLDUĞUMUZU GÖRDÜM, ÜZÜLDÜMUTKUNUN FERYADI ve PEŞİNDEN GİDECEK KAÇ KİŞİ VARIZ diyorumSAYIN İZMİRLİ ARKADAŞLAR BU İŞİ ÇÖZECEKSEK HAYDİ,DİYORUM. HAYDİ KARDEŞİM HEP BERABER BİRLİK olalım destek olalım .izmirli,ZİRATÇİ,DOKTOR,TARKAN,İZALASYONCU,İZER,KADİR,LEVENT,MUSTAFA,BODRUMLU.daha ismini yazamadıgım diğer arkadaşlar HADİ KARDEŞİM HADİ destek UST 35

 502. 07/01/2011, 01:26

  >show tv yi açın

 503. 07/01/2011, 01:26

  >show tv yi açın

 504. 07/01/2011, 01:26

  >siyaset meydanında çek konuşuluyormail atın

 505. 07/01/2011, 01:34

  >siyasetmeydani@showtv.com.tr

 506. 07/01/2011, 01:42

  >stanbulShowTVYapı Kredi Plaza E Blok LeventTel : 0 212 3002121Fax : 0 212 2793826siyasetmeydani@showtv.com.tr

 507. 07/01/2011, 01:45

  >www.facebook.com/siyasetmeydani

 508. 07/01/2011, 01:49

  >siyaset meydanını tel den aradım ayrıca mail attım lütfen yüklenelim arkadaşlar

 509. 07/01/2011, 01:59

  >iskender kardeşim yada seyredenler,çek ile ne dendi kısaca yazarmısınız.?saygılar.basketçi

 510. 07/01/2011, 02:01

  >başlangıçda katılımcılardan biri çekimi tahsil edemiyorum dedi

 511. 07/01/2011, 22:09

  >ÖNEMLİSON DAKİKA… SON DAKİKA….Arkadaşlar,Samanyolu Haber TV den SON DURUM programı Yayınla ilgili bir sorun olmadığını,bu aksam saat 22:00 de yayına gireceklerini Sn. Prof.DR.İzzet ÖZGENÇ ‘ten bugün geç saatte teyid alabildikleri için biraz gecikme olduğunu, ancak çok güzel bir program olacağını umduğunu söyledi.ERCAN ERMİŞ ağbimizin yayına alınıp alınmayacağını YAYINA TELEFONLA ALACAKLARINI söyledi. SN. Asım YILDIRIM'a tüm mağdurlar adına sesimizi duyurmamıza katkı sağladığı için teşekkür Allah Razı olsun ASIM BEY BİR KONUYU HATIRLATTI.KENDİSİNE GÖNDERİLEN MAİLLERDE İSİMSİZ MAİLLERİ OKUMADAN SİLDİĞİNİ, O YÜZDEN MAİL GÖNDEREN ARKADAŞLARIN MAİLLERİN DİKKATE ALINMASI İÇİN LÜTFEN İSİMLERİNİ YAZMALARINI İSTEDİ.Mail başına Sn. Asım YILDIRIM Dikkatine diyelim. Ve Mutlaka İSİM BELİRTELİM arkadaşlar. HAYDİ HERKES İŞBAŞINA.sondurum@samanyoluhaber.tv

 512. 07/01/2011, 22:12

  >180 kişinin katilini serbest bırakıyolar herkez bunu böyle görüyo ama atlanan bir şey var önemli olan bunların çıkması deil bu hükümet artık kime ne sözü verdiyse 3000 kişinin katili için çıkan bir yasa bu şimdi seçim oldugu için bunu kimse konuşmuyo dile getirmiyo ama adam 2012 de bu yasadan faydalanıp çıkcak bunuda herkez görcek bunları yapan insanları af et işi bozulupta çekini ödemiyen insanlar ceza evlerinde sürünsün çoluk çocugu perişan olsun bunlar anca kendi adamlarını zengin eder bankaların sözünden çıkmazlar ben bu hükümeti allaha havele ediyorum bunlar oldugu sürece çeklere af filan çıkmaz çok mantıklı karar vermek gerekiyo arkadaşlar

 513. 08/01/2011, 01:30

  >my way , ugur26 ve diger arkadaslar buraya tartısmaya degil çözüm üretmeye geldik. sonuçta hepimiz aynı kaderin ortaklarıyız. bu hükümetten biz magdurlar birsey beklemeyelim. eylem planlarsanız eger bizede her türlü katılmak düşer."inci"

 514. 16/01/2011, 19:06

  >merhaba kader arkadaşlarım abilerim ablalarım bizler dürüst esnaf olarak yaşadık ve ölünceye kadarda yaşayacığız benimde babam cezaevinde çekten dolayı benim işlerim iyi olduğu zamanlar aylığı böldümmü günlük 500 tl ye yakın vergi ödüyordum şimdi ise günlüğü 100 tl den babam yatıyor ayıp yaa sayın başbakınım devlet büyüklerimiz lütfen vatan hayinlerini bırakında bu esnaflara bakın bakın size bi söz hatırlatacağım ESNAF VE SANATKARLAR BU MİLLETİN ATAR DAMARIDIR M.KEMAL ATATÜRK SAYGIYLA ANIYORUM DOĞAN ARSLANDAŞ

 515. 17/01/2011, 01:06

  >DİKKAT…………………………………………DİKKAT…………………………………………ÖNEMLİ…………………………………………ARKADAŞLAR SAYFALAR KARIŞTI HERHALDE.BUNDAN ÖNCEKİ SAYFAYA DA YORUM YAZILIYOR.BÖLÜNME OLMAMASI NEDENİYLE,İLK SAYFADA YORUM YAZILMASINI TAVSİYE EDİYORUM…DOKTOR…..

 516. 23/01/2011, 14:55

  >BENDE BİR ÇEK MAĞDURU OLARAK SİZLERİ SONUNA KADAR DESTEKLİYORUM.SCORPİON 06

 517. 26/01/2011, 01:34

  >sevgılı cek magduru dostlar.oncelıkle bu sıtenın olusumunda katkısı olan tum emegı gecenlere tesekkurlerımı bır borc bılırım.bende bu ulkede sanayıcıydım 55 kısı calısırdı yanımda sımdı neye uzuluyum bu yanımda calısanlaramı ıhracat yapıda ulkeme dovızgetıremedıgım memı yoksa aılemden kalan 15 daıremı kaybettıgımemı fabrıkamın hurda ya dondugunemı aldıgım kıredılerı odeyemedıgım ıcın soka atıldıgımamı kardesımın,abımın ve bende suan eslerımızden ayrıldıgımıza mı teblıgat adreslerının baska adreslere yollanıp karar sonucları adresıme gelmemesınemı mahkemelere gırmedıgım ıcın gbt lere yakalanıp nezretlerde yatıgımamı 25 yıllık tıcarı ıtıbarımın gıttıgınemı anamın babamın 50 yıllık bırıkımlerını capulculara ıcra daırelerınde bekleyen ac kurtlara gıttıgınemı bu ulkede vatan haını oldugumamı bende bılmıyorum. ben aylık 200.000$ bazende 300.000$ ıhracat yapan bırı ıken gun geldı elemanlarıma dagıttıgım erzaka muhtac oldum. oysakı ben ısverendım ne bır hızbullahcı ne pkk cı nede devletın polısıne askerıne sılah sıkan bır terorrıstım sucum ıs adamı olmakdı ulkeme vergı vermekdı ıstıhtam yaratmakdı. cezamı cekerım tek ceksem ıyı aılemede cekdırırım nerde adelet nerde devlet.ısmım aydın akgul meıl adresım jollytekstil@ttmail.com onurumdan ve haysıyetımden baska kaybetcek bırseyı kalmayan bır vatandasım sızlere ıcımı bosaltım vakdınızı aldım hakkınızı helal edın dostlarım.alıcagınız yapıcagınız herturlu olayda yanınızda olmaya gayret edıcem benım gıbı cok sanayıcı arkadsım aynı durumda .allah yardımcımız olsun.

 518. 26/01/2011, 01:36

  >ben nasıl ısım eklıcegımı bılemıyorum sırkatımın ısmı polly pack dı utanmadan nıkımı buraya yazabılırsınız ben dolandırıcı olmadım kı utanılcak bırseyım olsun lutfen yazın polly pack dıye

 519. 05/02/2011, 12:09

  >SAYIN BAŞBAKANIMIZ TİCAREY YAPIYORUM KRİZ DÖNEMİNDE İŞLERİM TERS GİTTİ ÇEKLERİM DÖNDÜ İCRALIK VE MAHKEMELİK DURUMA DÜSTÜM BU ÇEKLERİMİZE YAPILANDIRMA YAPILMASINI VE TİCARETİMİZ YAPIP BORÇLARIMIZI RAHAT ÖDEYELİM SIKINTIDAN TİCARET YAPAMIYORUZ ALLAH RIZASI İÇİN DUYUN ZOR DURUMDAYIZ NAMUSLU VE ŞEREFLİ İNSANLARIZ SAGILAR BAŞKANIM……03582188852

 520. ali ersöz
  17/12/2011, 22:27

  fabrikam 2008 krizinde iflas etti. tazminatlarımızı alamadık.iş mahkemesi iflasını kabul etti. fakat aynı şahıslar yeniden fabrikayı başka isimle açtı. ne zaman gittsek vereceğiz deyip geri yolladılar. yardımlarınızı bekliyoruz.

 521. HÜSEYİN AKAR
  26/04/2012, 23:53

  TÜRKİYE NEREYE GİDİYOR ESKİLERİ AÇMAYA GEREK NE VAR TÜRKİYİN EN ÖNEMLİ SORUNU İŞSİZLİK NEDEN BUNA SÖZÜM BULUNA MİYOR BEN DEN DE ÇAHİLLER YA CEZA EVİNİN YOLUNU YA DA DAĞA ÇIKIYOR PPK BİTİRELİM DER KEN KENDİMİZİ BİTİRİYORUM MİLYONLAR CA AÇ EVSİZ HAYATLARI NI SÜRDÜRMEYE ÇALIŞIYOR ARTIK YETER DEME ZAMANI GELMEDİMİ İNSANLAR AÇ YOKSULLUK LA YAŞIYORLAR İŞSİZLİYE NE ZAMAN SON OLCAK EMEKLİLİK YAŞINI YÜKSELTTİNİZ AMA İŞSİZLİK ÇOVALDI EMEKLİLİK YAŞI 40 OLSAYDI İŞSİZLİHE DE CERE OLURDUNUZ İŞ EKMEK HAYAT İSTİYORUM BAŞBAKANIM SAYGILARLA ARZ EDERİM

 522. IGEIN MARK
  15/09/2014, 12:47

  Eger kisisel is için kredi ihtiyaciniz var mi? evet hemen kredi transferi için bu e-postayi (igein_h_yizevbekhai@admin.in.th) irtibat kurulabilir.

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: