Başlangıç > çek yasası > Çek Yasası Görüşmeleri

Çek Yasası Görüşmeleri

TBMM Adalet Komisyonunda, Çek Kanununda değişiklik yapan tasarının görüşmelerinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkındaki fezleke gündeme geldi.
Öztürk’ün eleştirilerine yanıt veren Adalet Bakanı Sadullah Ergin, sözlerinin sadece bir bölümünün dikkate alınmaması gerektiğini söyledi. Ergin, şöyle konuştu:

’’Ben, ’Parlamentoya her gün dokunulmazlık fezlekeleri geliyor’ dedim. İktidar mensupları için de geliyor muhalefet mensupları için de geliyor’’ diyen Ergin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve bazı bakanlar hakkında da dokunulmazlık fezlekelerinin bulunduğunu hatırlattı. ’’Başbakan, bakanlar, hakkında fezleke gelmesine karşın ’Sayın Kılıçdaroğlu’nun hangi özelliğinden dolayı ona ilişkin fezleke gelmeyecektir? sorusunu sordum. Bu fezleke, Kılıçdaroğlu ile ilgili ilk fezleke değildir. Hakkında çok sayıda gelen fezleke var. Kamu görevlisine hakaret fiilinden gelen fezlekeler de var. Daha önce gelen fezlekelerde böyle bir reaksiyon göstermeyen Kılıçdaroğlu, önceki günkü fezlekeye olağanüstü bir refleks gösterdi. Bunun sebebi ne olabilir ki acaba? Parti içerisinde varsa bir problem, bunu aşma yönünde imkan olarak kullanma girişimi ise Sayın Kılıçdaroğlu lütfen başka bir alandan bu girişimlerini sürdürsün, yargı üzerinde bunları yapmanın doğru olmadığını ifade ettim.’’

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinden (AİHM) 1959-2010 yılları arasında Türkiye aleyhine 2 binin üzerinde ihlal kararı çıktığını belirten Ergin, bunların çok önemli bir bölümünün de uzun yargılamayla ilgili olduğunu kaydetti.

’’Ama bu 1959’dan bugüne kadar gelen süreçtir. Burada bizim de kendi dönemimiz ile ilgili vebalimiz vardır iktidar olarak. Ama Türkiye’nin öteden beri gelen kronik sorunudur’’ diyen Ergin, yargılamaların kısaltılmasına ilişkin çalışma yaptıklarını ve buna ilişkin tasarıyı Meclise sevk edeceklerini söyledi.

Reklamlar
 1. 29/01/2012, 01:39

  MERAK ETMEYIN HERKEZ RAHATOLSUN BIRAZ ONCE TAYIP BABA BENIM VATANDASIM DA OZGURKALACAKDIYOR GORUSDUK HERKEZE SELAMIVAR

 2. kutlu
  31/01/2012, 23:24

  SON DAKİKA!!!!!!!!!!!!

  ÇEK YASASI MECLİSTE KABUL EDİLDİ, HABER KANALLARINDA SON DAKİKA

  GEÇMİŞ OLSUN HERKEZE

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: