YORUMLAR

ÇEK MAĞDURLARI

ARKADAŞLAR

BU SİTE 2 YIL ÖNCE ÇEK MAĞDURLARI SİTESİNDE ERİŞİLEMEME GİBİ SORUNLAR OLUŞURSA GEÇİCİ OLARAK BURADAN HABERLEŞMEK İÇİN İRTİBATIMIZIN KOPMAMASI İÇİN AÇILMIŞTI.

25 MART 2011 SAAT 15:00 DAN İTİBAREN ÇEK MAĞDURLARI SİTEMİZ VE BENZER SİTELERİMİZE GİRİŞ YAPILAMIYOR, BİZİM SİTEMİZE YAPILAN BİR HAREKET DEĞİL, BU BİZİM GİBİ GOOGLE ALT YAPISINI KULLANAN TÜM SİTELER İÇİN GEÇERLİ,

İNTERNET SERVİS SAĞLAYICILAR SAAT 13:00 İTİBARİ İLE SİTELERE TÜRKİYEDEN ERİŞİMİ ENGELLEDİ, TÜRKİYEDE ŞU ANDA BİR ÇOK İNTERNET SİTESİNE ERİŞİM YOK.

SİTEMİZ AÇILINCAYA KADAR BURADAYIZ.

Reklamlar
 1. gizem şen
  28/12/2010, 18:54

  siitemize gelen var mı arkadaşlar ??

  • canan
   29/12/2010, 00:50

   ben varım gizemm…

 2. gugukcu
  18/01/2011, 18:01

  vaaaay dolandırıcılar site açmış.. hayırlı ossssun.

  • hasan
   14/01/2012, 00:51

   biz dolandırıcıysak sen nesin …….. kendin doldur kendine güveniyorsan

  • yusuf
   15/01/2012, 11:33

   dolandırıcımı iki kör karsılıklı dolma yiyiyormus biri diyerine sormus neden ikişer ikişer yiyiyorsun diye cvp ilğinç nerden anladın biz dolandırıcıysak sen ne arıyorsun yanımızda

 3. Evet
  05/02/2011, 20:07

  Evet sayın burhan işçan dolandırıcılar site açmış
  ip adresinde bu 78.163.1.170
  eşkişehirli burhan işçan bu senin ne mal olduğunun bir ispatıdır
  sahtekar şerefsiz

 4. Evet
  05/02/2011, 20:09

  burhan işcan gugukcu diye yazıp kendini gizleyeceğinimi sandın sahtekar senin oğlun ne yüzden cezaevindeydi.
  bloglara yorum yazdığında evinin sokağına kadar bulunacak bir iz bırakıyorsun buda ip adresin
  buyur bak ip adresine 78.163.1.170

 5. senemzer
  25/03/2011, 23:51

  diğer siteye neden ulaşılamıyor???

  • MEHMET ALI OZTURK
   28/03/2011, 23:24

   Senem Hanım,

   Yorum yaptığınız yazıyı okumadınız mı ? Üstte sebebebi açıklanıyor zaten…

 6. caner
  28/03/2011, 15:25

  bitsin bu iş artıkkk

 7. MEHMET ALİ ÖZTÜRK
  28/03/2011, 22:43

  Herkese, herşeye af geldi – çek mağdurlarından başka.

  Yakında adli para cezasıyla yargılanan bir tek karşılıksız çek davaları olacak.

  Ve cezalar hemen verilecek. Yargıtay’ın da bakacak dosyası kalmadığı için hükümler hemen onanacak.

  Türkiye Cumhuriyeti’nde; katiller, caniler, tecavüzcüler, teröristler, hırsızlar, vergi kaçakçıları, gümrük kaçakçıları, dolandırıcılar, yolsuzluk yapanlar, rüşvet alanlar, bölücü faaliyet yapanlar, PKK teröristlerinden DAHA KÖTÜ, DAHA ADİ, DAHA TEHLİKELİ, DAHA SUÇLU olan “vadeli verdiği çekini ödeyememiş olanlar” var – yani biz varız.

  Dini, imanı para olanlara göre diğerleri suç değil bizim yaptığımızın yanında.

  Yakında hapishaneler boşalacak; çek mağdurlarına bol bol yer açılacak. Bizler de tıpış tıpış gidip kuzu kuzu hapis yatacağız – çoğumuz 5 yıl.

  Uzun vadede kurtuluş umudu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi. Maalesef bugüne kadar pek çok çek mağduru AİHM’ne müracaat edebilecekken oyalanmış ve bugüne kadar AİHM’nden bir netice çıkmamıştır-keşke 3-4 yıl önce müracaat edilmeye başlanmış olsaydı.

  Yakın vadede kurtuluş umudu ise Yargıtay’ın “suçta kasıt unsur aranması” için vereceği bir karar. Bunun için de; temyiz müracaatları yapılırken çok kuvvetli, çok ciddi, çok iyi hazırlanmış bir savunma lazım. Mevcut temyiz müracaatlarına Yargıtay’dan verilen bozma kararları BİZİ SADECE GEÇİCİ OLARAK KURTARIR; zira yargılamalar yenilenecek ve cezalar tekrar verilecek ve artık Yargıtay ya da İstinaf Mahkemeleri de bunları onaylayacak. YARGITAY KARARIYLA GERÇEKTEN KURTULAN HENÜZ HİÇ YOK !!! Kendimizi kandırmayalım; normal piyasa avukatları ne kadar iyi niyetli olurlarsa olsunlar bu işin altından kalkamıyorlar, kalkamazlar. Savunmamızı en iyi bir kaç hukuk profesörüne hazırlatmamız lazım – tek bir savunmayla alınacak beraat kararı HERKES İÇİN EMSAL TEŞKİL EDECEKTİR.

  Yapılması gereken;

  – 1 dakika daha kaybedilmeksizin AİHM müracaatının yollanmasıdır; “iç hukuk yolları yeni tükenmiştir” diyenler maalesef yanlış düşünüyorlar; iç hukuk yollarının tükenmesi için temyiz müracaatının olumsuz sonuçlanması yeterlidir-ayrıca birkaç gün sonra Anayasa Mahkemesi bireysel müracaat uygulaması başladıktan sonra yapılacak müracaatlar reddedilecektir ! Herkes iyice düşünerek karar versin !!! 6 aylık süreler herkes için yeni başlamıyor !!! Müracaatlar avukat vasıtasıyla yapılabileceği gibi, herkes kendisi müracaat edebilir-masraf yoktur. Kendisi müracaat edenler daha sonra da avukat atayabilir. Hakkınızı kaybetmeyin, bir dakika daha beklemeyin !!!

  – Yargıtay’da gerçekten netice almak için; kasıt unsuru konusunda yapılacak tek bir güçlü savunma yeterli olacaktır herkes için. Ama herkes ayrı ayrı birer avukatın peşinden giderse veya temyiz savunmalarını kendileri yaparsa elde edilecek netice ya olumsuz olacaktır ya da, olumlu olursa, geçici bir kurtuluş sağlayacaktır.

  Ben de aranızdan birisiyim, bir çek mağduruyum; bunları söylemekte herhangi bir maddi çıkarım yok. Herkes kendi adına düşünsün, hesabını iyi yapsın; neyin doğru, neyin eğri olduğunu anlamak hiç zor değil.

  Saygılarımla,
  Mehmet Ali Öztürk

 8. MEHMET ALI OZTURK
  29/03/2011, 12:40

  Muhterem Arkadaşlar,
  .
  Sayın Uğur 26, Sayın ekm2510 arkadaşlarımız çok teferruatlı olarak bildiklerini yazmış. Ne oacak, ne olmayacak hep beraber göreceğiz. Neticede Uğur Bey olsun, bu haberi ileten başka arkadaşlar olsun milletvekili değiller, bakan değiller-onlar kanun çıkarmıyor, yasal düzenleme yapmıyorlar. Onlar içimizden birileri ve duyduklarını iletiyorlar.
  .
  Yapmamızı istediklerine gelince, ne istiyorlar ? AKP il başkanlarını arayın, AKP milletvekillerini ve bakanlarını, AKP li siyasetçileri arayın diyorlar.
  .
  Telefon araması yaparsak, Uğur Bey ve diğer arkadaşların cebine para mı girecek, ya da AKPliler onlara madalya mı takacaklar ?
  .
  Arkadaşlarımız bizden farklı değil, onların da ellerinden fazla bir şey gelmez. Şu anda yapabileceğimiz tek şeyi, telefon aramalarını yapmamızı öneriyorlar. Buradan bir şey çıkarsa ne ala; çıkmazsa bu Uğur Beyin ve diğer arkadaşlarımızın kabahati olabilir mi Allah aşkına ?
  .
  İsteyen telefon eder, istemeyen etmez. Ama etmeyenler gereksiz eleştiride bulunmasınlar-zira bu eleştirinin hiç kimseye faydası yok.
  .
  .
  .
  .
  Saygılarımla,
  Mehmet Ali Öztürk
  .
  .
  .
  .
  Hamiş. Gerek Uğur26 olsun, gerek ekm2510 olsun, gerek diğer arkadaşlar olsun; kendilerini hiç tanımıyorum, ne görüştük, ne konuştuk, ne de telefonlaştık. Sadece bir iki kere karşılıklı e-posta yollamışlığımız vardır. Bazılarının haksız eleştirilerinde yer aldığının aksine, ben söz konusu arkadaşlarımızı yeterince samimi buluyorum ve kendilerini “bize umut tacirliği yapıyorsunuz” diye eleştirenleri çok yadırgıyorum. Arkadaşlar bilgi, düşünce ve önerilerini bizlerle paylaşıyorlar, herkes dilediğini yapmakta serbesttir-dileyen bu arkadaşlarımızla hareket eder, dileyen etmez.

 9. MEHMET ALI OZTURK
  29/03/2011, 15:54

  Arkadaşlar burada da hatırlatmak istiyorum:

  Anayasa Mahkemesi (AYM) kanunu Cumhurbaşkanı Gül tarafından bir iki gün içinde onaylanınca, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM)’ne müracaatımızın kabul edilmesi için bir de AYM’ne müracaat edip olumsuz cevap almış olmak gerekecek – bu da en azından 1-3 yıl gecikme demek.

  Bazı hukukçularımız ise benim düşündüğümün tersini söylüyorlar-onlara göre AYM kanunu yürürlüğe girdikten sonra yapılacak müracaatlar reddedilmeyecek.

  İşin kumar oynananacak tarafı yok. Unutmayalım ki pek çoğumuz oyalanmayıp 3-4 yıl evvel AİHM müracaatı yapmış olabilirlerdi ve bugün hem onlar tazminat almış olurlardı hem de Hükümet bu ucube yasayı değiştirmek zorunda kalırdı.

  Bu yüzden diyorum ki;
  -LÜTFEN AİHM MÜRACAATLARINIZI DERHAL YAPIN !!!
  -BİR DAKİKA DAHA BEKLEMEYİN !!!
  -MÜRACAAT İÇİN PARA GEREKMİYOR !!!
  -BİR FORMU DOLDURUP POSTALAMAK YETERLİ !!!
  -BU FORMU TÜRKÇE, İNGİLİZCE VEYA FRANSIZCA DOLDURABİLİRSİNİZ !!!
  -İSTER AVUKAT ARACILIĞIYLA MÜRACAAT EDEBİLİRSİNİZ.
  -İSTER KENDİNİZ DOĞRUDAN MÜRACAAT EDEBİLİRSİNİZ.
  -MÜRACAAT ETMEK İÇİN AVUKATA İHTİYAÇ YOK !!!
  -MÜRACAATINI KENDİ YAPANLAR, DAHA SONRA DA AVUKAT ATAYABİLİRLER.

  *****MÜRACAAT HAKKINIZ ÜZERİNE KUMAR OYNAMAYIN !!!
  *****LÜTFEN MÜRACAAT HAKKINIZI KAYBETMEYİN !!!
  *****MÜRACAAT ETMEK HERKESE BEDAVA !!!
  *****1 DAKİKA DAHA KAYBETMEYİN !!!

  Neredeyse bütün sitelerde bu uyarımı yaptım. Gerisi size kalmış. Benim içim artık rahat…

  Saygılarımla,
  Mehmet Ali Öztürk

 10. MEHMET ALİ ÖZTÜRK
  30/03/2011, 04:00

  Yasama organında (yani TBMM’nde) ve iktidarda-Anayasa Mahkeme’sinde-Yargıtay’da bizlerin doğrudan bir etkimiz olamaz. Sadece demokratik takip ve baskı hakkımızı kullanabiliriz.

  Buna karşılık Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde, doğrudan kendimizin müracaat etmesi gerekliliği sebebiyle, etkimiz var. Muhakkak müracaat etmeliyiz.

  İyi bir haber var bu arada: Anayasa Mahkemesi’ne bireysel müracaatlar 2012 Ağustos’unda başlayacakmış. Yani AYM kanunu Cumhurbaşkanı’nca onaylanana kadar kalan 1-2 günlük AİHM müracaat süre hakkımız uzadı. Ne zamana kadar ? Anayasa Mahkemesi’nin 5941′i iptal talebini reddinden itibaren 6 ay. Yani müracaatların en geç bu sene Temmuz sonuna kadar yollanması lazım. Ama AİHM’nde sürecin bir iki yıl süreceğini bildiğimize göre, bu kadar beklemememiz ve bir an önce müracaatları yollamamız lazım.

  Saygılarımla,
  Mehmet Ali Öztürk

 11. MEHMET ALİ ÖZTÜRK
  02/04/2011, 08:42

  Günaydın,

  Uğur Bey çok önemli bir meseleye işaret ediyor:

  Cumartesi/Pazar (2-3 Nisan) bütün milletvekili adayları seçim bölgelerinde çalışıyorlar.
  AKP il teşkilatlarını arayıp,

  -durumumuzu açıklamak (çoğu kimse hala bilmiyor)
  -meseleyi acilen çözmeleri için destek istemek
  -derdimizi bilen Hükümetin bizi kurtarmazsa bizden oy alamayacağını bildirmek

  için son şansımız.

  10-15-20-30 ne kadar telefon edebilirsek etmeye çalışalım lütfen.

  Kendimiz için, ailemiz için, özgürlüğümüze kavuşup evimize ekmek götürebilmek, borçlarımızı ödeyebilmek için…

 12. MEHMET ALİ ÖZTÜRK
  03/04/2011, 10:07

  Muhterem Arkadaşlar,

  AKP il başkanlıklarını, dilersek ayrıca AKP’li siyasetçileri, bakanları, milletvekillerini, aramak için son 1-2 günümüz. Son bir gayret telefonlarımıza devam etmeye çalışalım. Aramalarımızda

  -durumumuzu açıklayalım (çoğu kimse APC alacaklıya gidiyor zannediyor hala, vs.),
  -meclis kapanmadan bizim için düzenleme yapılması için destek isteyelim,
  -durumumuzu iyi bilen Hükümete bizi kurtarmazsa oy vermeyeceğimizi bildirelim,
  -durum düzelmezse onbinlercemizin AİHM’ne gideceğinin belirtelim.

  AKP’ye bu son şansı verelim. Değerlendirmezlerse seçimlerde bizden oy yok onlara. Hakkımızı Yargıtay’da ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde arayacağız ve Yargıtay’dan %100 emin değilim ama AİHM’nden kesin netice alacağız.

  Saygılarımla,

 13. MEHMET ALI OZTURK
  10/04/2011, 23:57

  Muhterem Arkadaşlar,

  Günler geçip gidiyor. Umarım Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi müracaatlarınızı yapıyor veya yaptırtıyorsunuzdur.

  AİHM süreci uzun sürüyor demeyin – 2008, 2009′da müracaat edebilecek durumdakiler bunu yapmış olsalardı, şimdiye hem tazminat kazanmışlardı hem de TC devleti bu ucubeliği ortadan kaldırmak zorunda kalmıştı.

  Herkes müracaatını bizzat ya da avukatı aracılığıyla rahatlıkla yapabilir; müracaat için bir para gerekmiyor, yabancı dil bilmek de gerekmiyor, sadece bir form doldurulup postalanacak. Hepsi bu !

  İlk aşamada doldurulup yollanacak form bir ön başvuru niteliğinde. Müracaat kabul edildikten sonra (yaklaşık 6 ay) savunma başlıyor – avukatınızı bu aşamada da atayabilirsiniz.

  Saygılarımla,
  Mehmet Ali Öztürk

 14. MEHMET ALI OZTURK
  10/04/2011, 23:58

  AİHM’nde Türkiye’nin daimi temsilcileri var. Çek yasası mağdurluğu sebebiyle Strasbourg’a binlerce müracaat geldiğinde Ankara’ya hemen alarm vereceklerdir.

  İşte eylem !

  Hem sesimiz duyulacak, hem işlemlerimiz başlayacak, hem tazminat alacağız, hem de bu çek kanununun kaldırılması için Hükümet’i mecbur bırakacağız.

  Hem netice getirecek hem de herkesin katılabileceği bir eylem !

  .
  .
  .
  .
  Saygılarımla,
  Mehmet Ali Öztürk

 15. appliance repair Pasadena
  30/04/2011, 22:00

  Buraya ilk defa i ziyaret. Ben blogunuza özellikle tartışma pek çok ilginç şeyler bulduk. sizin makaleler yorum ton, ben burada bütün zevki olan sadece ben değilim herhalde! iyi iş.

 16. Çek mağdurları
  11/06/2011, 11:54

  SELAM ARKADAŞLAR
  BARIŞCI MERSİN ABİMİN HAZIRLAMIŞ OLDUĞU DOSYAYI SN.KEMAL KILIÇDAROĞLU ALIP İNCEDİĞİ BİLDİRİLDİ DOSYANIN ÇOK İYİ HAZIRLANDIĞINI BELİRTMİŞ VE GÖREVE GELDİKLERİNDE YAPACAK İŞLER ARASINDA İLK İŞLEMLERDEN BİRİ OLDUĞUNU VURGULAMIŞTIR VE ŞUNU BELİRTMİŞLER EKONOMİNİN TEMEL TAŞLARINI SAĞLAYAN BU İŞ ADAMLARI BU GÜNE KADAR VERİLERİNİ ÖDEMİŞLER BİR EKONOMİ ÇÖKÜNTÜ İÇİNDELER BU ARKADAŞLARA MUTLAK SURETTE DESTEK VERİLMELİ PARÇALANMIŞ DURUMDALAR TOPARLANMALARI GEREKİYOR ÇIRA DİBİNE KÖR BAKMAMALIDIR.DESTEK VERİRSEK TEKRARDAN TOPARLANIRLAR BU DOSYAYI HAZIRLAYANLARA SN.KEMAL KILIÇDAROĞLU TEŞEKKUR EDİNİZ DEMİŞLER

 17. murat akın
  27/06/2011, 09:33

  bu site bizim öz ve öz bizim sitemiz.ama yine göremiyorum dünkü toplantı sonuçlarını

 18. serap sarıoğlan
  27/06/2011, 17:54

  inş sn murat akın….

 19. VOLKAN
  28/06/2011, 22:07

  TÜM İSLAM ALEMİNİN KANDİLİNI KUTLARIM VE HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE SN ALAATTİN GEÇMİŞ OLSUN ALLAH KİMSEYE GÖSTERMESİN.BU SİTEDE YAZAN ARKADAŞLAR SİZDEN RİCAM TÜM YAZDIKLARINIZI DİĞER SİTEDE YAZMANIZ

 20. murat akın
  30/06/2011, 13:45

  sıkıntılı geçecek 3 5 ay sonrasında muhakkak bişeyler olacak.böyle hissediyorum

 21. murat akın
  30/06/2011, 15:10

  sadece susarak özlüyoruz o günleri…

 22. 16/07/2011, 11:45

  BİNLERCE TEŞEKKÜRLER SN.ERTUĞRUL KIVANÇ KOÇ;
  BENİM CEZAEVİNDEN ÇIKMAMA YARDIMCI OLDUNUZ VE ARKADAN GELEN EN ZORLU DAVALARIMLADA BIKMADAN USANMADAN UĞRAŞ VERDİNİZ. GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMALARI EKİPCE SÜRDÜRDÜNÜZ.
  OLUMLU SONUÇLANMAYACAK OLAN MALATYA DAVASINI ÇOK KEMİKLEŞMİŞ JÜRİYE YAZIŞMALARINIZLA İKNA ETTİNİZ. SAYIN AVUKAT ERTUĞRUL KIVANÇ KOÇ VE EKİBİNE BİNLERCE ŞÜKRAN BORCUMUZ VARDIR. BİTMEYECEK EN ZOR DAVALARIMA YENİDEN YARGILAMA YOLU AÇTI.
  UMUTLARIN BİTTİĞİ YER DERKEN TEKRAR HAYAT VERDİ VE AİLEMDEN ARTIK AYRI KALMAYACAK YUVAM DAĞILMAYACAK ORTAMA GETİRDİ. AV.ERTUGRUL KIVANÇ KOÇ’A NASIL ŞÜKRANLARIMI SUNMAYAYIM DEĞİL Mİ? ARKADAŞLAR AYRICA ÇOK ZORLU BİR MAHKEMENİN JÜRİSÜNÜ DAHİ İKNA EDEN AV.ERTUĞRUL KIVANÇ KOÇ BU GUNE KADAR ARAYIPTA BULAMADIĞIM BİR ARKADAŞIM DİYEBİLİRİM. KEŞKE İLK DÖNEMLERDE SİZİNLE KARŞILAŞMIŞ OLSAYDIM İŞİMİ DAHİ KAYBETMEZDİM.
  SİZ BİZİM CANDOSTUMUZSUNUZ DEMEK İSTİYORUM.
  BU ŞAHSİYET İLE TANIŞTIKTAN SONRA BİZLER AİLECE HUZUR BULDUK.
  HİÇ BİR AVUKATIN GECE YARISI MÜVEKKİLİ İÇİN ARAYIP BİLGİ VERMEZ .
  GERÇEKTEN İÇTEN VE GÖNÜLDEN İLGİLENEN İNSAN EVLADISINIZ.
  BU MÜKEMMEL İNSANA BİNLERCE TEŞEKKÜRLER!!!!!!…..

 23. bitter34
  16/11/2011, 22:51

  BU YASA ÇIKANA KADAR KİMSENİN İÇERİ GİRMEME GARANTİSİ YOK DİKEN ÜSTÜNDE OTURMAK İSTEMİYOSANIZ BANA ULAŞIN.YASA İLE İLGİLİ HEKEZİN GÖZDEN KAÇIRDIĞI ÇOK ÖNEMLİ MADDELER VARDIR.BU YASA ÇIKMADAN HERKEZ BANA ULAŞA BİLİR .SAYGILAR…..D.FIRAT ÖZDEMİR.(05543840559)

 24. yusuf
  15/01/2012, 11:34

  ceza evindekilerle ilğili haber yokmu ne zaman bitecek bu surec

 25. kutlu
  31/01/2012, 23:42

  SON DAKİKA!!!!!!!!!!!!

  ÇEK YASASI MECLİSTE KABUL EDİLDİ, HABER KANALLARINDA SON DAKİKA

  GEÇMİŞ OLSUN HERKEZE

 26. mustafa
  22/08/2012, 21:03

  sayın MEHMET ALİ ÖZTÜRK merhaba size çok önemli ve yeni başıma gelen bir olayı sormak istiyorum çünki bu olay benim gibi gerçekten iflas geçirmiş gücü yettiği kadarını varını yoğunu namusumuzla satıp ödeye bildiğim çeklerimi ki bir çoğunu ödedim benimgibi arkadaşlarıda çok ilgilendiriyor 1995-1998 yılları arasında yapmış olduğum gıda işinde bir iflas geçirdim yaklaşık 35-40 adet çekim yazıldı yukardada anlattığım gibi bir çoğunu ödedim kimisine ulaşamadım ve öğlece o kötü günleri atlattım geçenlerde polis arkadaşlar rutin uygulamalarda kimliğimi alarak GBT sorgulaması yaptılar ve şok oldum benim bir DOLANDIRICILIK kaydımın olduğunu söylediler nasıl yani dedim iflasımı flan söyledim onlarda TCK nunda karşılıksız çeki olan birkişinin GBT sinde aynen bunun çıktığını söylediler bu benim için çok utanç verici birşey arkadaşlar ne yapılmalı düşünsenizze helalinle ekmek paran için uğraşıyosun polis GBT aldığında dolandırıcık çıkıyor bence asıl dolandırıcıların gbt sinde bu yazmalı benimgibi esnaf arkadaşlarınkinde değil bu GBT Mİ düzet memem için nereye ve kimlere baş vurulabilir yardımcı olursanız sevinirim tşkler

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: